'Grote kuis Barça: vijftal moet deze winter vertrekken'

door
'Grote kuis Barça: vijftal moet deze winter vertrekken'

De geluiden omtrent de financiële situatie van FC Barcelona klinken steeds zorgwekkender. De club werd bijzonder hard getroffen door de coronacrisis en zal drastisch moeten besparen. Zo niet, zou in januari zelfs het faillissement kunnen aangevraagd worden op Camp Nou.


Zo'n vaart zal het allicht niet lopen, maar het is duidelijk dat de situatie ernstig is. Het tijdelijke bestuur hoopt nu om een pak miljoenen te besparen op het loonbudget, wat voor de Catalanen nog steeds de grootste uitgavenpost is. De bedoeling is om een akkoord te vinden met de spelersgroep over een, al dan niet tijdelijke, salarisreductie. Maar het blijkt niet zo evident om tot een overeenkomst te komen, de deadline werd deze week alvast uitgesteld naar komende donderdag.

Daarnaast zal er echter ook geld moeten binnengehaald worden en daarvoor zou de club opnieuw een aantal spelers willen verkopen. Volgens Mundo Deportivo zouden Ousmane Dembélé, Samuel Umtiti, Junior Firpo, Martin Braitwaithe en jeugdproduct Carlos Alena in januari mogen/moeten beschikken. Het vijftal speelt geen hoofdrol in de sportieve plannen, bovendien zou hun vertrek opnieuw extra salarisbudget vrij maken.

Indien ze vertrekken zou er overigens ook weer wat ruimte zijn om zelf spelers aan te trekken. Eric Garcia en Memphis Depay zijn topprioriteiten en kunnen door hun aflopende contracten bij respectievelijk Manchester City en Olympique Lyon voor een beperkt bedrag binnengehaald worden. Maar dan moeten er natuurlijk middelen zijn om hun komst te bekostigen en daar zou het genoemde vijftal voor moeten zorgen.

LEES OOK: 'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

Als één speler een nieuwe kans moet krijgen, wie zou u kiezen?

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

124
124
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

91
91
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

555
555
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

97
97
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

147
147
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

288
288
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

64
64
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

575
575
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

381
381
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

501
501
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

500
500
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

261
261
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1257
1257
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

364
364
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

385
385
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

151
151
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

322
322
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

197
197
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

84
84
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

89
89
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

855
855
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

165
165
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

543
543
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

127
127
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

585
585

Meer sportnieuws