'Grote kuis Barça: vijftal moet deze winter vertrekken'

429 stemmen
'Grote kuis Barça: vijftal moet deze winter vertrekken'

De geluiden omtrent de financiële situatie van FC Barcelona klinken steeds zorgwekkender. De club werd bijzonder hard getroffen door de coronacrisis en zal drastisch moeten besparen. Zo niet, zou in januari zelfs het faillissement kunnen aangevraagd worden op Camp Nou.


Zo'n vaart zal het allicht niet lopen, maar het is duidelijk dat de situatie ernstig is. Het tijdelijke bestuur hoopt nu om een pak miljoenen te besparen op het loonbudget, wat voor de Catalanen nog steeds de grootste uitgavenpost is. De bedoeling is om een akkoord te vinden met de spelersgroep over een, al dan niet tijdelijke, salarisreductie. Maar het blijkt niet zo evident om tot een overeenkomst te komen, de deadline werd deze week alvast uitgesteld naar komende donderdag.

Daarnaast zal er echter ook geld moeten binnengehaald worden en daarvoor zou de club opnieuw een aantal spelers willen verkopen. Volgens Mundo Deportivo zouden Ousmane Dembélé, Samuel Umtiti, Junior Firpo, Martin Braitwaithe en jeugdproduct Carlos Alena in januari mogen/moeten beschikken. Het vijftal speelt geen hoofdrol in de sportieve plannen, bovendien zou hun vertrek opnieuw extra salarisbudget vrij maken.

Indien ze vertrekken zou er overigens ook weer wat ruimte zijn om zelf spelers aan te trekken. Eric Garcia en Memphis Depay zijn topprioriteiten en kunnen door hun aflopende contracten bij respectievelijk Manchester City en Olympique Lyon voor een beperkt bedrag binnengehaald worden. Maar dan moeten er natuurlijk middelen zijn om hun komst te bekostigen en daar zou het genoemde vijftal voor moeten zorgen.

LEES OOK: Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

🚀

Als één speler een nieuwe kans moet krijgen, wie zou u kiezen?

Meest recent

Opvallend ontslag bij AA Gent: fans in alle staten

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

8
8
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

15
15
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

19
19
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

71
71
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

48
48
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

30
30
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

216
216
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

154
154
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

172
172
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

341
341
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

91
91
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

202
202
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

73
73
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

382
382
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

180
180
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

166
166
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

73
73
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

278
278
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

294
294
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

98
98
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

346
346
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

1046
1046
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

517
517
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

430
430
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

631
631

Meer sportnieuws