Defensief lamentabel Standard verliest ook derde groepsmatch

door
Defensief lamentabel Standard verliest ook derde groepsmatch

Montanier en co hebben in Europa opnieuw een ontluisterende nederlaag geleden op het veld van Lech Poznan. Standard zat eigenlijk geen moment echt in de wedstrijd en gaf vooral defensief een zeer zwakke indruk. Het lijkt erop dat de Rouches alles op de eigen competitie moeten zetten.

Standard begon dramatisch aan deze campagne in de Europa League met een nul op zes na twee speeldagen. Vanavond moest er absoluut gewonnen worden op het veld van Lech Poznan om nog uitzicht te houden op een plek bij de eerste twee. Achterin verving Jans de onfortuinlijke Vanheusden, met Cimirot en Lestienne kwamen er nog twee nieuwe namen aan de aftrap. Ook de Polen waren nog puntenloos na twee nederlagen.
Vlammende start van Lech Poznan, Standard recht de rug
De Rouches namen een goede start in Polen en kregen na tien minuten spelen ook een prima kans, Balikwisha kopte echter slecht op de perfecte voorzet van Raskin. Aan de overzijde was het even later wel raak, Gavory liet een ongevaarlijke voorzet zomaar lopen en Skoras profiteerde door gemakkelijk de 1-0 in doel te koppen. De ploeg van Montanier zette de zwakke vorm van de laatste weken gewoon voort en voor halfweg de eerste helft gleed Ishak een scherpe voorzet in doel: 2-0 voor Lech Poznan. Standard rechtte nadien toch de rug en op het halfuur duwde Lestienne de bal in doel nadat Dussenne de paal op zijn weg vond: 2-1. Een halve minuut later moest het altijd gelijk staan toen Bednarek onwaarschijnlijk blunderde, deze keer faalde Lestienne.  De bezoekers zaten nadien beter in de wedstrijd, al had Gavory enorm veel geluk dat hij geen (verdiende) tweede gele kaart kreeg op tien minuten van de rust. Zo leefden de Rouches halfweg nog, al moest het een pak beter in de tweede periode.

Lech Poznan slaat een zwak Standard al voor er een half uur gespeeld is KO.
Bezoekers ondergaan wet van de sterkste
Bij de bezoekers mocht Gavory bij de rust in de kleedkamer blijven, Siquet verving hem. Wie een scherp Standard verwachtte na de pauze, was er snel aan voor de moeite. Na amper twee minuten spelen kreeg Ishak centraal teveel ruimte en hij mocht volledig vrijstaand de 3-1 in doel schieten. Iets voorbij het uur ontsnapte het team van Montanier zelfs aan zwaardere cijfers: Ishak kwam alleen voor Bodart, stifte ook prima maar de bal werd nog net voor de lijn weggewerkt. Een paar minuten later was de bezoekende doelman alert om een schot van Kaminski uit doel te houden. Boljevic kwam in de slotfase nog dicht bij de hoopgevende 3-2 maar Bednarek was bij de pinken op zijn vlottend schot. Zo werd het uiteindelijk een kansloze nederlaag voor een wisselvallig Standard.
Scoreverloop:
1-0 (15') Skoras, 2-0 (23') Ishak, 2-1 (29') Lestienne, 3-1 (48') Ishak


LEES OOK: Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Is dit Standard momenteel te zwak voor Europees voetbal?

Meest recent

Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

21
21
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

163
163
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

46
46
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

571
571
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

985
985
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

234
234
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

234
234
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

216
216
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

406
406
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

418
418
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

213
213
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

310
310
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

94
94
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

212
212
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

945
945
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

215
215
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

53
53
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

46
46
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

340
340
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

307
307
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

179
179
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

405
405
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

359
359
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

242
242
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

73
73

Meer sportnieuws