Defensief lamentabel Standard verliest ook derde groepsmatch

door
Defensief lamentabel Standard verliest ook derde groepsmatch

Montanier en co hebben in Europa opnieuw een ontluisterende nederlaag geleden op het veld van Lech Poznan. Standard zat eigenlijk geen moment echt in de wedstrijd en gaf vooral defensief een zeer zwakke indruk. Het lijkt erop dat de Rouches alles op de eigen competitie moeten zetten.

Standard begon dramatisch aan deze campagne in de Europa League met een nul op zes na twee speeldagen. Vanavond moest er absoluut gewonnen worden op het veld van Lech Poznan om nog uitzicht te houden op een plek bij de eerste twee. Achterin verving Jans de onfortuinlijke Vanheusden, met Cimirot en Lestienne kwamen er nog twee nieuwe namen aan de aftrap. Ook de Polen waren nog puntenloos na twee nederlagen.
Vlammende start van Lech Poznan, Standard recht de rug
De Rouches namen een goede start in Polen en kregen na tien minuten spelen ook een prima kans, Balikwisha kopte echter slecht op de perfecte voorzet van Raskin. Aan de overzijde was het even later wel raak, Gavory liet een ongevaarlijke voorzet zomaar lopen en Skoras profiteerde door gemakkelijk de 1-0 in doel te koppen. De ploeg van Montanier zette de zwakke vorm van de laatste weken gewoon voort en voor halfweg de eerste helft gleed Ishak een scherpe voorzet in doel: 2-0 voor Lech Poznan. Standard rechtte nadien toch de rug en op het halfuur duwde Lestienne de bal in doel nadat Dussenne de paal op zijn weg vond: 2-1. Een halve minuut later moest het altijd gelijk staan toen Bednarek onwaarschijnlijk blunderde, deze keer faalde Lestienne.  De bezoekers zaten nadien beter in de wedstrijd, al had Gavory enorm veel geluk dat hij geen (verdiende) tweede gele kaart kreeg op tien minuten van de rust. Zo leefden de Rouches halfweg nog, al moest het een pak beter in de tweede periode.

Lech Poznan slaat een zwak Standard al voor er een half uur gespeeld is KO.
Bezoekers ondergaan wet van de sterkste
Bij de bezoekers mocht Gavory bij de rust in de kleedkamer blijven, Siquet verving hem. Wie een scherp Standard verwachtte na de pauze, was er snel aan voor de moeite. Na amper twee minuten spelen kreeg Ishak centraal teveel ruimte en hij mocht volledig vrijstaand de 3-1 in doel schieten. Iets voorbij het uur ontsnapte het team van Montanier zelfs aan zwaardere cijfers: Ishak kwam alleen voor Bodart, stifte ook prima maar de bal werd nog net voor de lijn weggewerkt. Een paar minuten later was de bezoekende doelman alert om een schot van Kaminski uit doel te houden. Boljevic kwam in de slotfase nog dicht bij de hoopgevende 3-2 maar Bednarek was bij de pinken op zijn vlottend schot. Zo werd het uiteindelijk een kansloze nederlaag voor een wisselvallig Standard.
Scoreverloop:
1-0 (15') Skoras, 2-0 (23') Ishak, 2-1 (29') Lestienne, 3-1 (48') Ishak


LEES OOK: Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Is dit Standard momenteel te zwak voor Europees voetbal?

Meest recent

Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

2
2
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

131
131
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

33
33
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

198
198
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

181
181
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

38
38
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

78
78
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

90
90
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

175
175
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

109
109
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

121
121
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

45
45
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

171
171
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

542
542
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

450
450
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

93
93
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

350
350
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1504
1504
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

185
185
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

289
289
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

790
790
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

402
402
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

93
93
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

153
153
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

110
110

Meer sportnieuws