Standard legt boekhouding op tafel: winst van 10 miljoen

door
Standard legt boekhouding op tafel: winst van 10 miljoen

Opschudding in Luik begin april, toen de licentiecommissie Standard geen licentie voor het profvoetbal verschafte. Sindsdien wordt de financiële situatie bij de Rouches op de voet opgevolgd. Nu spelen ze op Sclessin zelf open kaart.


Via de officiële kanalen legde Standard zopas immers haar financiële resultaten van het vorige boekjaar (van 1 juli 2019 tot 30 juni 2020) zoals ingediend bij de Nationale Bank van België op tafel. "Na de Coronacrisis daalde de netto-omzet naar 23,6 miljoen euro t.o.v. de 31,6 miljoen euro van het vorige boekjaar. Eén van de belangrijkste redenen hiervoor is het vroegtijdig stopzetten van de competitie", beginnen de Rouches met het slechte nieuws. Daarnaast viel er een lichte stijging in de loonlast te noteren, al bleef die met 38 tegenover 35 miljoen het jaar voordien relatief stabiel.

"De verkoop van Marin en Djenepo droeg bij tot een duidelijke stijging van de niet-recurrente producten van 11 miljoen euro naar 40 miljoen euro, en dit ondanks het feit dat de kern versterkt werd (met o.a. Avenatti, Amallah, Vojvoda , Oularé, Gavory & Vanheusden). De bedrijfswinst steeg aanzienlijk van -8,6 miljoen euro naar meer dan 2,7 miljoen euro. Het resultaat voor belastingen evolueerde van een verlies van 9,9 miljoen euro naar een winst van 200 000 euro", valt er daarnaast ook enigszins positief nieuws te rapen over de huidige financiële toestand op Sclessin.

Ondanks de vrees die enkele maanden geleden nog werd geopperd over het voortbestaan van de club, ziet Standard de toekomst dan ook eerder rooskleurig tegemoet. Tenminste, voor zover dat mogelijk is binnen de economische realiteit van vandaag. "Belangrijk hierbij is dat de club zonder de coronacrisis een positieve balans van meerdere miljoenen euro’s had gebudgetteerd. Voor het volgende boekjaar verwacht Standard de Liège ook dat er, ondanks de aanhoudende gezondheidscrisis, break-even gedraaid zal worden", klinkt het tenslotte in het besluit.

LEES OOK: Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Ziet u Standard dit seizoen meedoen om de titel?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Steunpilaar weg bij Club, Genk strijdt met Milan'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

37
37
Tresoldi hakt knoop door en flirt met volgende uitdaging

Nicolo Tresoldi is dit seizoen uitgegroeid tot een sterkhouder van Club Brugge. Onder Ivan Leko ...

22
22
Guardiola schiet uit zijn krammen door Doku-fase: schorsing

Guardiola schiet uit zijn krammen door Doku-fase Jérémy Doku mocht na zijn ...

30
30
Crisis bij 'De Spor': Inktzwarte reeks zet alles op scherp

Onverwacht is er stilaan een hevige crisis losgebarsten bij Sporting Hasselt. De cultclub, mede ...

39
39
KAA Gent weer in hetzelfde bedje ziek: duo afgemaakt

KAA Gent onder Rik De Mil doet het niet beter dan KAA Gent onder Ivan Leko. De Buffalo’s ...

68
68
Degreef deelt steek uit: “Club heeft niet meer kwaliteit”

Zondag staat de topper tussen RSC Anderlecht en Club Brugge op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

317
317
Burgess-slachtoffer haalt vernietigend uit: “Vies!”

Union SG won met 2-1 van KRC Genk, maar na afloop ging het vooral over de tackle van Christian ...

221
221
Bertaccini geeft hét verschil aan tussen Taravel en Hasi

Bij RSC Anderlecht neemt het vandaag op tegen Club Brugge. De Brusselaars zijn de underdog in het ...

177
177
Wullaert na historische mijlpaal: "Had ik nooit verwacht"

De Red Flames wonnen met 5-0 van Israël en openden zo met een 6 op 6 hun ...

29
29
Stankovic lyrisch over Bruggeling: "Hij is ronduit magisch"

Bij Club Brugge hebben ze er heel goede jaren opzitten. De club kende pakweg 15 jaar geleden donkere ...

319
319
Deschacht gaat strijd aan met Vormer: "Echt een klootzak"

Iets na de middag staat de topper op het programma tussen Club Brugge en Anderlecht. Blauw-Zwart wil ...

317
317
Courtois koopt megavilla van 6.000m²: de details

Wat een rustig en perfect plaatje leek, is plots volop onderwerp van gesprek in Spanje. Thibaut ...

213
213
‘Anderlecht kan cashen: negen deals in de maak'

RSC Anderlecht hoopt dit jaar uiteraard een Europees ticket te grijpen, wat financieel hoognodig is. ...

393
393
AA Gent pakt uit met compleet andere transferaanpak

AA Gent kende geen geweldige mercato’s, dat blijkt uit de zevende plaats. De afgelopen jaren ...

228
228
Boeckx voorspelt Club-RSCA: "Als ze dat doen..."

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen dit weekend tegen elkaar. Het blijft dé topmatch in ...

712
712
Hayen bijzonder scherp na nederlaag KRC Genk

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen heel wisselvallig voor de dag komen. De Limburgers verloren ...

432
432
Club Brugge haast onklopbaar voor Anderlecht: de cijfers

Club Brugge is dé grote favoriet voor het treffen met RSC Anderlecht. Dat is bijzonder ...

199
199
Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

115
115
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

364
364
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

470
470
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

35
35
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

75
75
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

37
37
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

34
34
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

91
91

Meer sportnieuws