Standard legt boekhouding op tafel: winst van 10 miljoen

door
Standard legt boekhouding op tafel: winst van 10 miljoen

Opschudding in Luik begin april, toen de licentiecommissie Standard geen licentie voor het profvoetbal verschafte. Sindsdien wordt de financiële situatie bij de Rouches op de voet opgevolgd. Nu spelen ze op Sclessin zelf open kaart.


Via de officiële kanalen legde Standard zopas immers haar financiële resultaten van het vorige boekjaar (van 1 juli 2019 tot 30 juni 2020) zoals ingediend bij de Nationale Bank van België op tafel. "Na de Coronacrisis daalde de netto-omzet naar 23,6 miljoen euro t.o.v. de 31,6 miljoen euro van het vorige boekjaar. Eén van de belangrijkste redenen hiervoor is het vroegtijdig stopzetten van de competitie", beginnen de Rouches met het slechte nieuws. Daarnaast viel er een lichte stijging in de loonlast te noteren, al bleef die met 38 tegenover 35 miljoen het jaar voordien relatief stabiel.

"De verkoop van Marin en Djenepo droeg bij tot een duidelijke stijging van de niet-recurrente producten van 11 miljoen euro naar 40 miljoen euro, en dit ondanks het feit dat de kern versterkt werd (met o.a. Avenatti, Amallah, Vojvoda , Oularé, Gavory & Vanheusden). De bedrijfswinst steeg aanzienlijk van -8,6 miljoen euro naar meer dan 2,7 miljoen euro. Het resultaat voor belastingen evolueerde van een verlies van 9,9 miljoen euro naar een winst van 200 000 euro", valt er daarnaast ook enigszins positief nieuws te rapen over de huidige financiële toestand op Sclessin.

Ondanks de vrees die enkele maanden geleden nog werd geopperd over het voortbestaan van de club, ziet Standard de toekomst dan ook eerder rooskleurig tegemoet. Tenminste, voor zover dat mogelijk is binnen de economische realiteit van vandaag. "Belangrijk hierbij is dat de club zonder de coronacrisis een positieve balans van meerdere miljoenen euro’s had gebudgetteerd. Voor het volgende boekjaar verwacht Standard de Liège ook dat er, ondanks de aanhoudende gezondheidscrisis, break-even gedraaid zal worden", klinkt het tenslotte in het besluit.

LEES OOK: Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Ziet u Standard dit seizoen meedoen om de titel?

Meest recent

Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

34
34
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

83
83
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

38
38
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

45
45
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

74
74
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

81
81
'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

371
371
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

131
131
Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

206
206
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

89
89
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

545
545
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

516
516
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

267
267
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

596
596
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

82
82
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

70
70
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

72
72
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

44
44
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

248
248
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

76
76
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

159
159
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

224
224
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

446
446
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

135
135
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

190
190

Meer sportnieuws