'Thorup laat draaischijf al vallen, dilemma dringt zich op'

759 stemmen
'Thorup laat draaischijf al vallen, dilemma dringt zich op'

Maandag sloot KRC Genk speeldag 10 af met een zege in Gent, vrijdagavond openen de Limburgers de debatten tegen Eupen. De vraag is hoe Jess Thorup zijn troepen ditmaal zal schikken, al hoeven we wellicht weinig wissels te verwachten.


In de voorbije twee zeges tegen Charleroi en AA Gent trad Genk namelijk telkens met dezelfde elftal aan, met uitzondering van de geschorste Junya Ito die in de Ghelamco Arena vervangen werd door Bastien Toma. Vermits de Japanner nog steeds afwezig is na een positieve coronatest, ziet het er dus naar uit dat Thorup opnieuw naar diezelfde typeploeg in een 3-4-3 formatie zal grijpen. Het Nieuwsblad oppert echter dat de Deen wel eens zou kunnen overwegen om te schakelen naar een 3-5-2, waarin Cyriel Dessers dan naast Paul Onuachu voorin kan plaatsnemen. Iets wat die laatste, momenteel topschutter, naar eigen zeggen wel ziet zitten.

Een stevig dilemma dus voor Thorup, want Dessers werd deze zomer uiteraard niet in huis gehaald om de bank te verwarmen. Een andere knoop lijkt intussen wel al doorgehakt. Door de terugkeer van Bryan Heynen valt Mats Möller Daehli, die in de voorbije drie duels reeds niet in actie kwam, weer naast de selectie. Sinds de komst van Thorup heeft de Noor, in januari voor 2,5 miljoen in huis gehaald als verhoopte draaischijf, amper 20 minuten op de teller. Het ziet er dus stilaan naar uit dat Daehli, ondanks zijn goede start die afgeremd werd door een blessure en het coronavirus, niet meer tot de directe plannen behoort in de Luminus Arena.

LEES OOK: De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Het beste systeem voor Genk is volgens mij ...

Meest recent

'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

5
5
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

236
236
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

209
209
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

284
284
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

30
30
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

172
172
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

37
37
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

27
27
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

482
482
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

450
450
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

120
120
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

347
347
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

80
80
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

391
391
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

373
373
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

140
140
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

153
153
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

688
688
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

287
287
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

321
321
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

301
301
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

65
65

Meer sportnieuws