'Thorup laat draaischijf al vallen, dilemma dringt zich op'

door
'Thorup laat draaischijf al vallen, dilemma dringt zich op'

Maandag sloot KRC Genk speeldag 10 af met een zege in Gent, vrijdagavond openen de Limburgers de debatten tegen Eupen. De vraag is hoe Jess Thorup zijn troepen ditmaal zal schikken, al hoeven we wellicht weinig wissels te verwachten.


In de voorbije twee zeges tegen Charleroi en AA Gent trad Genk namelijk telkens met dezelfde elftal aan, met uitzondering van de geschorste Junya Ito die in de Ghelamco Arena vervangen werd door Bastien Toma. Vermits de Japanner nog steeds afwezig is na een positieve coronatest, ziet het er dus naar uit dat Thorup opnieuw naar diezelfde typeploeg in een 3-4-3 formatie zal grijpen. Het Nieuwsblad oppert echter dat de Deen wel eens zou kunnen overwegen om te schakelen naar een 3-5-2, waarin Cyriel Dessers dan naast Paul Onuachu voorin kan plaatsnemen. Iets wat die laatste, momenteel topschutter, naar eigen zeggen wel ziet zitten.

Een stevig dilemma dus voor Thorup, want Dessers werd deze zomer uiteraard niet in huis gehaald om de bank te verwarmen. Een andere knoop lijkt intussen wel al doorgehakt. Door de terugkeer van Bryan Heynen valt Mats Möller Daehli, die in de voorbije drie duels reeds niet in actie kwam, weer naast de selectie. Sinds de komst van Thorup heeft de Noor, in januari voor 2,5 miljoen in huis gehaald als verhoopte draaischijf, amper 20 minuten op de teller. Het ziet er dus stilaan naar uit dat Daehli, ondanks zijn goede start die afgeremd werd door een blessure en het coronavirus, niet meer tot de directe plannen behoort in de Luminus Arena.

LEES OOK: Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

Het beste systeem voor Genk is volgens mij ...

Meest recent

'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

5
5
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

6
6
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

16
16
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

105
105
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

41
41
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

166
166
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

63
63
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

130
130
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

115
115
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

210
210
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

479
479
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

110
110
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

227
227
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

56
56
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

186
186
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

89
89
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

142
142
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

308
308
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

276
276
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

140
140
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

319
319
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

237
237
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

247
247
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

881
881
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

279
279

Meer sportnieuws