'Thorup laat draaischijf al vallen, dilemma dringt zich op'

759 stemmen
'Thorup laat draaischijf al vallen, dilemma dringt zich op'

Maandag sloot KRC Genk speeldag 10 af met een zege in Gent, vrijdagavond openen de Limburgers de debatten tegen Eupen. De vraag is hoe Jess Thorup zijn troepen ditmaal zal schikken, al hoeven we wellicht weinig wissels te verwachten.


In de voorbije twee zeges tegen Charleroi en AA Gent trad Genk namelijk telkens met dezelfde elftal aan, met uitzondering van de geschorste Junya Ito die in de Ghelamco Arena vervangen werd door Bastien Toma. Vermits de Japanner nog steeds afwezig is na een positieve coronatest, ziet het er dus naar uit dat Thorup opnieuw naar diezelfde typeploeg in een 3-4-3 formatie zal grijpen. Het Nieuwsblad oppert echter dat de Deen wel eens zou kunnen overwegen om te schakelen naar een 3-5-2, waarin Cyriel Dessers dan naast Paul Onuachu voorin kan plaatsnemen. Iets wat die laatste, momenteel topschutter, naar eigen zeggen wel ziet zitten.

Een stevig dilemma dus voor Thorup, want Dessers werd deze zomer uiteraard niet in huis gehaald om de bank te verwarmen. Een andere knoop lijkt intussen wel al doorgehakt. Door de terugkeer van Bryan Heynen valt Mats Möller Daehli, die in de voorbije drie duels reeds niet in actie kwam, weer naast de selectie. Sinds de komst van Thorup heeft de Noor, in januari voor 2,5 miljoen in huis gehaald als verhoopte draaischijf, amper 20 minuten op de teller. Het ziet er dus stilaan naar uit dat Daehli, ondanks zijn goede start die afgeremd werd door een blessure en het coronavirus, niet meer tot de directe plannen behoort in de Luminus Arena.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

Het beste systeem voor Genk is volgens mij ...

Meest recent

'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

5
5
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

12
12
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

76
76
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

138
138
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

741
741
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

159
159
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

73
73
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

156
156
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

82
82
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

244
244
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

105
105
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

501
501
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

493
493
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

399
399
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

893
893
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

208
208
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

268
268
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

415
415
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

56
56
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

578
578
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

225
225
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

180
180
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

67
67
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

100
100
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

77
77

Meer sportnieuws