'Thorup laat draaischijf al vallen, dilemma dringt zich op'

door
'Thorup laat draaischijf al vallen, dilemma dringt zich op'

Maandag sloot KRC Genk speeldag 10 af met een zege in Gent, vrijdagavond openen de Limburgers de debatten tegen Eupen. De vraag is hoe Jess Thorup zijn troepen ditmaal zal schikken, al hoeven we wellicht weinig wissels te verwachten.


In de voorbije twee zeges tegen Charleroi en AA Gent trad Genk namelijk telkens met dezelfde elftal aan, met uitzondering van de geschorste Junya Ito die in de Ghelamco Arena vervangen werd door Bastien Toma. Vermits de Japanner nog steeds afwezig is na een positieve coronatest, ziet het er dus naar uit dat Thorup opnieuw naar diezelfde typeploeg in een 3-4-3 formatie zal grijpen. Het Nieuwsblad oppert echter dat de Deen wel eens zou kunnen overwegen om te schakelen naar een 3-5-2, waarin Cyriel Dessers dan naast Paul Onuachu voorin kan plaatsnemen. Iets wat die laatste, momenteel topschutter, naar eigen zeggen wel ziet zitten.

Een stevig dilemma dus voor Thorup, want Dessers werd deze zomer uiteraard niet in huis gehaald om de bank te verwarmen. Een andere knoop lijkt intussen wel al doorgehakt. Door de terugkeer van Bryan Heynen valt Mats Möller Daehli, die in de voorbije drie duels reeds niet in actie kwam, weer naast de selectie. Sinds de komst van Thorup heeft de Noor, in januari voor 2,5 miljoen in huis gehaald als verhoopte draaischijf, amper 20 minuten op de teller. Het ziet er dus stilaan naar uit dat Daehli, ondanks zijn goede start die afgeremd werd door een blessure en het coronavirus, niet meer tot de directe plannen behoort in de Luminus Arena.

LEES OOK: Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Het beste systeem voor Genk is volgens mij ...

Meest recent

Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

114
114
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

22
22
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

24
24
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

67
67
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

15
15
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

53
53
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

186
186
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

64
64
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

103
103
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

137
137
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

151
151
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

73
73
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

73
73
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

195
195
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

227
227
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

144
144
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

189
189
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

173
173
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

29
29
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

276
276
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

248
248
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

340
340
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

100
100
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

451
451
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

354
354

Meer sportnieuws