'Thorup laat draaischijf al vallen, dilemma dringt zich op'

759 stemmen
'Thorup laat draaischijf al vallen, dilemma dringt zich op'

Maandag sloot KRC Genk speeldag 10 af met een zege in Gent, vrijdagavond openen de Limburgers de debatten tegen Eupen. De vraag is hoe Jess Thorup zijn troepen ditmaal zal schikken, al hoeven we wellicht weinig wissels te verwachten.


In de voorbije twee zeges tegen Charleroi en AA Gent trad Genk namelijk telkens met dezelfde elftal aan, met uitzondering van de geschorste Junya Ito die in de Ghelamco Arena vervangen werd door Bastien Toma. Vermits de Japanner nog steeds afwezig is na een positieve coronatest, ziet het er dus naar uit dat Thorup opnieuw naar diezelfde typeploeg in een 3-4-3 formatie zal grijpen. Het Nieuwsblad oppert echter dat de Deen wel eens zou kunnen overwegen om te schakelen naar een 3-5-2, waarin Cyriel Dessers dan naast Paul Onuachu voorin kan plaatsnemen. Iets wat die laatste, momenteel topschutter, naar eigen zeggen wel ziet zitten.

Een stevig dilemma dus voor Thorup, want Dessers werd deze zomer uiteraard niet in huis gehaald om de bank te verwarmen. Een andere knoop lijkt intussen wel al doorgehakt. Door de terugkeer van Bryan Heynen valt Mats Möller Daehli, die in de voorbije drie duels reeds niet in actie kwam, weer naast de selectie. Sinds de komst van Thorup heeft de Noor, in januari voor 2,5 miljoen in huis gehaald als verhoopte draaischijf, amper 20 minuten op de teller. Het ziet er dus stilaan naar uit dat Daehli, ondanks zijn goede start die afgeremd werd door een blessure en het coronavirus, niet meer tot de directe plannen behoort in de Luminus Arena.

LEES OOK: 'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Het beste systeem voor Genk is volgens mij ...

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

71
71
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

67
67
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

125
125
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

181
181
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

209
209
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

325
325
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

72
72
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

605
605
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

666
666
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

353
353
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

452
452
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

72
72
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

217
217
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

78
78
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

122
122
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

563
563
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

729
729
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

233
233
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

175
175
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

193
193
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

446
446
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

117
117
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

200
200
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

639
639

Meer sportnieuws