KVM vraagt uitstel aan voor wedstrijd tegen Club

392 stemmen
KVM vraagt uitstel aan voor wedstrijd tegen Club

Het coronavirus heeft ons land weer stevig in zijn greep, ook de Jupiler Pro League ontsnapt hier niet aan. Afgelopen weekend werden bijvoorbeeld al drie wedstrijden uitgesteld wegens te veel positieve gevallen bij de betrokken clubs. Ook de partij tussen KV Mechelen en KAS Eupen kon niet plaatsvinden.


Malinwa werd immers hard getroffen door het virus, een pak spelers legden vorige week een positieve test af. Maar ondertussen lijkt de besmettingsgolf ingedijkt. Bij een hertest werden begin deze week geen nieuwe gevallen gesignaleerd. Tien getroffen spelers uit de A-kern blijven voorlopig wel nog in quarantaine, woensdag staat een nieuwe test op het programma. Afhankelijk van de resultaten zal een beslissing genomen worden over de partij van komend weekend tegen Club Brugge.

UPDATE 29/10
Het heeft er alle schijn van dat de wedstrijd tussen Club Brugge en KV Mechelen naar een latere datum verplaatst zal worden. Bij een nieuwe testronde legden vijf van de eerder getroffen spelers een negatieve test af, maar er werden ook twee nieuwe gevallen vastgesteld. Malinwa telt dus opnieuw zeven besmette spelers. En dus besloot de club om uitstel aan te vragen.

Al is het nog niet helemaal zeker of de Pro League hier ook toestemming voor zal geven. "Volgens de Pro League mogen enkel spelers die al op het wedstrijdblad stonden mee in rekening gebracht worden. Dat zijn er vijf. Toch vraagt KV Mechelen rekening te houden met de gezondheidsrisico’s die gepaard gaan met de zeer korte wedstrijdvoorbereiding voor verschillende spelers die uit quarantaine terugkomen", klinkt het op de clubwebsite.

KVM hoopt dan ook dat de algemene gezondheid primeert bij het nemen van een beslissing. "Zoals steeds staat de gezondheid van iedereen voorop bij onze club. We hopen dan ook dat de opeenvolging van besmettingen en de wisselende trainingscontacten binnen de groep geen verdere gevolgen zullen hebben en dat de wedstrijd tegen Club Brugge kan uitgesteld worden."

LEES OOK: Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

De Pro League kan de competitie beter even stopzetten ...

Meest recent

'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

51
51
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

65
65
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

57
57
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

378
378
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

159
159
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

343
343
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

327
327
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

149
149
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

645
645
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

206
206
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

555
555
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

149
149
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

772
772
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

258
258
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

880
880
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

539
539
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

212
212
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

390
390
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1408
1408
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

499
499
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

338
338
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

505
505
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

420
420
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

290
290
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

230
230

Meer sportnieuws