Thorup komt met meer uitleg over situatie Dewaest

door
Thorup komt met meer uitleg over situatie Dewaest

Begin september kwam er bij KRC Genk zeer opmerkelijk nieuws, want gewezen aanvoerder Sebastien Dewaest werd plots teruggezet naar de B-kern. De verdediger was zijn basisplaats onder Hannes Wolf kwijtgeraakt en liet zijn onvrede daarover iets te nadrukkelijk merken. Dewaest stuurde ook aan op een transfer, maar die kwam er uiteindelijk niet.

Na het ontslag van Wolf en de aanstelling van Jess Thorup leek het er de voorbije weken echter op dat er misschien alsnog een verzoening in de maak kon zijn. Thorup en het Genkse bestuur gingen in gesprek met Dewaest om te zien of een terugkeer in de A-kern mogelijk was. Maar Genk heeft nu laten weten dat die gesprekken geen resultaat opgeleverd hebben.

"Sébastien Dewaest keert voorlopig niet terug naar de A-kern van KRC Genk. De verschillende gesprekken tussen de speler en de sportieve leiding van de club hebben niet tot een doorbraak geleid", luidt het korte statement van de Limburgers. Het lijkt er dus niet op dat we Dewaest nog in actie zullen zien bij Genk en dat hij in januari opnieuw op zoek gaat naar een andere club.

UPDATE 14u47
In Het Laatste Nieuws is Jess Thorup met iets meer uitleg gekomen bij de beslissing om Dewaest in de B-kern te laten. "Na die gesprekken is het ons aanvoelen dat het niet het juiste moment is om Sébastien opnieuw te nemen in de A-kern", aldus de coach. "Of dat in de toekomst wel zal gebeuren kan ik op dit moment nog niet zeggen." De deur lijkt dus nog op een klein kiertje te staan voor de 29-jarige verdediger, die in Genk nog altijd één van de grootverdieners is.

LEES OOK: 'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

Moet Dewaest nog terugkeren in de Genkse A-kern?

Meest recent

Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

6
6
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

10
10
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

65
65
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

49
49
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

81
81
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

34
34
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

180
180
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

193
193
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

160
160
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

324
324
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

260
260
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

128
128
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

149
149
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

171
171
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

382
382
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

212
212
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

129
129
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

150
150
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

118
118
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

194
194
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

64
64
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

133
133
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

399
399
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

162
162
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

235
235

Meer sportnieuws