Genk ontsnapt in Gent, tijd voor Dewaest?

door
Genk ontsnapt in Gent, tijd voor Dewaest?

Jess Thorup is teveel een gentleman om bezig te zijn met revanche, maar maandagavond was de Deense coach van KRC Genk toch ongetwijfeld een tevreden man. Hij pakte namelijk een deugddoende zege op het veld van zijn voormalige werkgever AA Gent, al zag het daar in de eerste helft niet naar uit.


De Buffalo's behielden vrij eenvoudig het overwicht over de Limburgers en dwongen zo ook enkele goede kansen af, maar scoorden wel pas na een heleboel flaters. Zowel Joakim Maehle, Daniel Muñoz, Danny Vukovic als vooral Carlos Cuesta zagen er immers niet goed uit voorafgaand aan de rake trap van Alessio Castro-Montes. Hoewel de scheve situatie daarna nog werd rechtgetrokken, blijft de Genkse defensie dus toch zorgen baren. Stilaan gaan dan ook alsmaar meer geluiden op dat het tijd is om Sébastien Dewaest weer op te vissen.

De 29-jarige ex-aanvoerder vertoeft na een conflict met Hannes Wolf nog steeds in de B-kern, maar zijn leiderschap en ervaring zou nu wellicht toch prima van pas komen. Al zijn de fans nog niet vergeten hoe ook hij vorig seizoen meermaals in de fout ging. Thorup ging recent alleszins opnieuw de dialoog aan met Dewaest, dus hij lijkt hem wel nog een kans te willen gunnen om zijn oude vorm van in het titeljaar onder Philippe Clement terug te vinden. Naar verluidt zou begin deze week meer nieuws volgen, afwachten dus of het zover komt.

LEES OOK: KRC Genk tóch naar Play-Off I? Degryse velt verdict

Dewaest zou de Genkse defensie flink kunnen helpen

Meest recent

Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

11
11
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

65
65
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

50
50
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

153
153
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

181
181
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

117
117
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

50
50
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

265
265
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

90
90
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

57
57
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

205
205
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

293
293
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

354
354
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

288
288
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

330
330
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

130
130
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

382
382
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

211
211
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

257
257
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

232
232
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

180
180
Zulte Waregem en STVV bundelen krachten na kwalijk incident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt op Stayen, maar de 0-2 werd alsnog omgezet in een 3-2 voor ...

114
114
Anderlecht met gigantisch probleem: noodoplossing in de maak

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. De Brusselaars verdienden te winnen van La ...

549
549
KRC Genk tóch naar Play-Off I? Degryse velt verdict

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

473
473

Meer sportnieuws