'Anderlecht bang voor nieuwe coronagolf'

door
'Anderlecht bang voor nieuwe coronagolf'

Het coronavirus blijft ook in de voetbalwereld zwaar toeslaan. In ons land werd vooral RSC Anderlecht de voorbije weken zwaar getroffen en de covid-zorgen blijken nog niet voorbij bij de recordkampioen. Zo testte opnieuw een speler en een staflid positief op het het virus.

Het was Anderlecht zelf dat het nieuws zondagavond op de clubwebsite meldde. "Een speler van de A-kern en een lid van de medische staf legden een positieve test af. Ze gingen beiden meteen in quarantaine", klonk het. De identiteit van de twee getroffenen is voorlopig dus niet bekend, evenmin of het om een speler gaat die vrijdag nog in actie kwam tegen KV Kortrijk (1-3-zege).

Nochtans doet RSCA heel wat om de besmettingsgolf te counteren. Op het oefencentrum van Neerpede zijn de gebouwen bijvoorbeeld enkel toegankelijk voor wie regelmatig getest wordt. "De A-kern en de U21 en hun essentiële medewerkers zijn de enigen die toegelaten zijn", klinkt het. Jeugdspelers en dames zijn enkel welkom op het trainingsveld en dat onder strikte voorwaarden.

UPDATE 26/10

La Dernière Heure weet dat het Bogdan Mykhaylychenko is die positief heeft getest op het coronavirus. De linksachter mist zo mogelijk de partij van zondag tegen Royal Antwerp FC. Dat opent wellicht de deur voor Kemar Lawrence, die in de oefenpartij tegen Charleroi een goede indruk achterliet.

UPDATE 27/10

Anderlecht moet zondag dus al zeker Bogdan Mykhaylychenko missen tegen Antwerp, en bij Paars-Wit hopen ze vurig dat het daarbij blijft. Want zo zit de schrik voor een nieuwe coronagolf er dik in, zo meldt Het Laatste Nieuws.

Vandaag worden de spelers opnieuw getest, waarna de resultaten normaliter op woensdag bekend zouden moeten zijn. Hopelijk voor de Brusselaars heeft Mykhaylychenko dus geen andere spelers aangestoken. Anderlecht kreeg eerder dit seizoen al eens af te rekenen met een coronagolf, waarbij er meerdere spelers positief bleken te zijn.

LEES OOK: De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Een groot gemis voor Anderlecht?

Meest recent

Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

6
6
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

11
11
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

45
45
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

73
73
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

243
243
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

171
171
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

181
181
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

153
153
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

140
140
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

123
123
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

80
80
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

261
261
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

411
411
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

170
170
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

201
201
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

280
280
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

464
464
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

276
276
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

92
92
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

862
862
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

243
243
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

273
273
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

245
245
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

110
110
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

75
75

Meer sportnieuws