'Anderlecht bang voor nieuwe coronagolf'

235 stemmen
'Anderlecht bang voor nieuwe coronagolf'

Het coronavirus blijft ook in de voetbalwereld zwaar toeslaan. In ons land werd vooral RSC Anderlecht de voorbije weken zwaar getroffen en de covid-zorgen blijken nog niet voorbij bij de recordkampioen. Zo testte opnieuw een speler en een staflid positief op het het virus.

Het was Anderlecht zelf dat het nieuws zondagavond op de clubwebsite meldde. "Een speler van de A-kern en een lid van de medische staf legden een positieve test af. Ze gingen beiden meteen in quarantaine", klonk het. De identiteit van de twee getroffenen is voorlopig dus niet bekend, evenmin of het om een speler gaat die vrijdag nog in actie kwam tegen KV Kortrijk (1-3-zege).

Nochtans doet RSCA heel wat om de besmettingsgolf te counteren. Op het oefencentrum van Neerpede zijn de gebouwen bijvoorbeeld enkel toegankelijk voor wie regelmatig getest wordt. "De A-kern en de U21 en hun essentiële medewerkers zijn de enigen die toegelaten zijn", klinkt het. Jeugdspelers en dames zijn enkel welkom op het trainingsveld en dat onder strikte voorwaarden.

UPDATE 26/10

La Dernière Heure weet dat het Bogdan Mykhaylychenko is die positief heeft getest op het coronavirus. De linksachter mist zo mogelijk de partij van zondag tegen Royal Antwerp FC. Dat opent wellicht de deur voor Kemar Lawrence, die in de oefenpartij tegen Charleroi een goede indruk achterliet.

UPDATE 27/10

Anderlecht moet zondag dus al zeker Bogdan Mykhaylychenko missen tegen Antwerp, en bij Paars-Wit hopen ze vurig dat het daarbij blijft. Want zo zit de schrik voor een nieuwe coronagolf er dik in, zo meldt Het Laatste Nieuws.

Vandaag worden de spelers opnieuw getest, waarna de resultaten normaliter op woensdag bekend zouden moeten zijn. Hopelijk voor de Brusselaars heeft Mykhaylychenko dus geen andere spelers aangestoken. Anderlecht kreeg eerder dit seizoen al eens af te rekenen met een coronagolf, waarbij er meerdere spelers positief bleken te zijn.

LEES OOK: Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Een groot gemis voor Anderlecht?

Meest recent

Verbijstering na ongezien Balogun-nieuws, KBVB haalt uit

Dinsdagochtend om 2u nemen de Rode Duivels in hun achtste finale op het WK op tegen gastland ...

116
116
'Monaco en Lille strijden om goudhaantje Charleroi'

Bij Charleroi hopen ze na een jaar vol pieken en dalen om komend seizoen weer aan te kunnen sluiten ...

11
11
Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

66
66
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

58
58
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

470
470
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

509
509
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

64
64
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

614
614
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

253
253
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

102
102
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

873
873
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

826
826
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

146
146
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

312
312
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

139
139
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

606
606
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

202
202
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

141
141
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

893
893
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

363
363
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

780
780
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

616
616
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

920
920
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

73
73
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

255
255

Meer sportnieuws