Losada zet puntjes op de i na derbynederlaag

door
Losada zet puntjes op de i na derbynederlaag

Beerschot VA was fantastisch aan het nieuwe seizoen begonnen, maar de laatste weken wisselt de promovendus te vaak goede met minder goede resultaten af. Zo konden de Mannekes zondag niet bevestigen na de demonstratie van een week eerder tegen STVV. In de stadsderby tegen Antwerp werd immers met 3-2 verloren.


Beerschot begon dan ook dramatisch aan de wedstrijd en stond al snel 2 goals in het krijt. Maar naarmate de partij vorderde, trokken de Mannekes het laken steeds steviger naar zich toe. Dat leidde in de tweede helft ook tot de verdiende gelijkmaker. Vlak daarna deed Dieumerci Mbokani de boeken echter dicht na een knappe counter namens de thuisploeg. Opnieuw dus drie tegendoelpunten voor Beerschot. In totaal kregen de Antwerpenaren alweer 23 tegengoals te slikken, enkel Zulte Waregem doet momenteel slechter.

Maar na de derbynederlaag zette coach Hernan Losada de puntjes nog eens op de i: ondanks de vele tegengoals is de Argentijn allerminst van plan om defensiever te gaan spelen. Integendeel. "We willen op deze manier in 1A spelen, op geen enkele andere manier. We zullen geen enkele match spelen waarbij we de bus gaan parkeren en enkel gaan verdedigen. Wij willen winnen, maar als we op deze manier verliezen zal ik daar nooit een probleem mee hebben", vertelde Losada achteraf bij ATV.

De coach heeft dan ook voldoende redenen om zijn aanvallende speelstijl te blijven verdedigen. Het aantal tegengoals is immers bijzonder hoog, maar dat geldt ook voor het aantal gemaakte doelpunten. Beerschot scoorde immers al 24 keer in de JPL, geen enkele ploeg doet momenteel beter. Bovendien presteert de club met een vierde plaats in het klassement nog steeds ver boven de verwachtingen. De derbynederlaag zal dan ook niet blijven nazinderen op 't Kiel. Bovendien volgt begin februari normaal gezien alweer een kans op revanche.

LEES OOK: Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

🚀

Dit Beerschot is een blijver in 1A ...

Meest recent

‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

17
17
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

30
30
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

45
45
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

26
26
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

75
75
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

80
80
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

83
83
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

126
126
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

93
93
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

106
106
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

42
42
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

401
401
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

180
180
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

123
123
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

266
266
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

380
380
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

308
308
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

104
104
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

513
513
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

100
100
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

320
320
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

264
264
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

102
102
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

247
247
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

526
526

Meer sportnieuws