Losada zet puntjes op de i na derbynederlaag

door
Losada zet puntjes op de i na derbynederlaag

Beerschot VA was fantastisch aan het nieuwe seizoen begonnen, maar de laatste weken wisselt de promovendus te vaak goede met minder goede resultaten af. Zo konden de Mannekes zondag niet bevestigen na de demonstratie van een week eerder tegen STVV. In de stadsderby tegen Antwerp werd immers met 3-2 verloren.


Beerschot begon dan ook dramatisch aan de wedstrijd en stond al snel 2 goals in het krijt. Maar naarmate de partij vorderde, trokken de Mannekes het laken steeds steviger naar zich toe. Dat leidde in de tweede helft ook tot de verdiende gelijkmaker. Vlak daarna deed Dieumerci Mbokani de boeken echter dicht na een knappe counter namens de thuisploeg. Opnieuw dus drie tegendoelpunten voor Beerschot. In totaal kregen de Antwerpenaren alweer 23 tegengoals te slikken, enkel Zulte Waregem doet momenteel slechter.

Maar na de derbynederlaag zette coach Hernan Losada de puntjes nog eens op de i: ondanks de vele tegengoals is de Argentijn allerminst van plan om defensiever te gaan spelen. Integendeel. "We willen op deze manier in 1A spelen, op geen enkele andere manier. We zullen geen enkele match spelen waarbij we de bus gaan parkeren en enkel gaan verdedigen. Wij willen winnen, maar als we op deze manier verliezen zal ik daar nooit een probleem mee hebben", vertelde Losada achteraf bij ATV.

De coach heeft dan ook voldoende redenen om zijn aanvallende speelstijl te blijven verdedigen. Het aantal tegengoals is immers bijzonder hoog, maar dat geldt ook voor het aantal gemaakte doelpunten. Beerschot scoorde immers al 24 keer in de JPL, geen enkele ploeg doet momenteel beter. Bovendien presteert de club met een vierde plaats in het klassement nog steeds ver boven de verwachtingen. De derbynederlaag zal dan ook niet blijven nazinderen op 't Kiel. Bovendien volgt begin februari normaal gezien alweer een kans op revanche.

LEES OOK: Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

Dit Beerschot is een blijver in 1A ...

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

22
22
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

47
47
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

73
73
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

24
24
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

116
116
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

54
54
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

110
110
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

61
61
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

109
109
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

27
27
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

138
138
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

549
549
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

167
167
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

448
448
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

86
86
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

474
474
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

132
132
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

363
363
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

136
136
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

276
276
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

312
312
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

806
806
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

224
224

Meer sportnieuws