Losada zet puntjes op de i na derbynederlaag

door
Losada zet puntjes op de i na derbynederlaag

Beerschot VA was fantastisch aan het nieuwe seizoen begonnen, maar de laatste weken wisselt de promovendus te vaak goede met minder goede resultaten af. Zo konden de Mannekes zondag niet bevestigen na de demonstratie van een week eerder tegen STVV. In de stadsderby tegen Antwerp werd immers met 3-2 verloren.


Beerschot begon dan ook dramatisch aan de wedstrijd en stond al snel 2 goals in het krijt. Maar naarmate de partij vorderde, trokken de Mannekes het laken steeds steviger naar zich toe. Dat leidde in de tweede helft ook tot de verdiende gelijkmaker. Vlak daarna deed Dieumerci Mbokani de boeken echter dicht na een knappe counter namens de thuisploeg. Opnieuw dus drie tegendoelpunten voor Beerschot. In totaal kregen de Antwerpenaren alweer 23 tegengoals te slikken, enkel Zulte Waregem doet momenteel slechter.

Maar na de derbynederlaag zette coach Hernan Losada de puntjes nog eens op de i: ondanks de vele tegengoals is de Argentijn allerminst van plan om defensiever te gaan spelen. Integendeel. "We willen op deze manier in 1A spelen, op geen enkele andere manier. We zullen geen enkele match spelen waarbij we de bus gaan parkeren en enkel gaan verdedigen. Wij willen winnen, maar als we op deze manier verliezen zal ik daar nooit een probleem mee hebben", vertelde Losada achteraf bij ATV.

De coach heeft dan ook voldoende redenen om zijn aanvallende speelstijl te blijven verdedigen. Het aantal tegengoals is immers bijzonder hoog, maar dat geldt ook voor het aantal gemaakte doelpunten. Beerschot scoorde immers al 24 keer in de JPL, geen enkele ploeg doet momenteel beter. Bovendien presteert de club met een vierde plaats in het klassement nog steeds ver boven de verwachtingen. De derbynederlaag zal dan ook niet blijven nazinderen op 't Kiel. Bovendien volgt begin februari normaal gezien alweer een kans op revanche.

LEES OOK: Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Dit Beerschot is een blijver in 1A ...

Meest recent

Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

10
10
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

4
4
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

34
34
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

47
47
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

34
34
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

71
71
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

119
119
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

330
330
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

322
322
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

531
531
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

311
311
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

71
71
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

97
97
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

201
201
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

589
589
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

69
69
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

295
295
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

117
117
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

108
108
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

513
513
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

179
179
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

408
408
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

199
199
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

901
901
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22

Meer sportnieuws