'Anderlecht denkt na over vier wintertransfers'

door
'Anderlecht denkt na over vier wintertransfers'

RSC Anderlecht heeft afgelopen weekend goede zaken gedaan. De Brusselaars wonnen vrijdagavond namelijk met 1-3 op het veld van KV Kortrijk, terwijl verschillende concurrenten wel punten lieten liggen. Een meer dan welgekomen opsteker voor de moeilijke weken die eraan zit te komen.


Met thuiswedstrijden tegen Antwerp en Standard en verplaatsingen op Beerschot en AA Gent, staat Paars-Wit in november voor een heus examen. Een belangrijke test ook voor coach Vincent Kompany, die stilaan naar een vaste basisploeg aan het gaan is. Hoewel de trainer benadrukt dat hij regelmatig roteert om spelers te belonen die hard werken op training, staat volgens La Dernière Heure zo'n 60% van zijn elftal zo goed als vast. Indien fit en in vorm, mogen Van Crombrugge, Murillo, Delcroix, Lokonga, Verschaeren, Tau en Nmecha volgens de Waalse krant immers uitgaan van een vaste basisstek.

Voor de vier overige plekken liggen een aantal spelers dan weer met mekaar in de weegschaal. Maar er zijn ook enkele namen die steeds verder wegzakken in de pikorde. Dat geldt bijvoorbeeld voor verschillende jonkies. LDH stelt dan ook dat er tijdens de komende mogelijk enkele jongeren op huurbasis elders worden gestald om daar ervaring te gaan opdoen. Anouar Ait-El Hadj en Killian Sardella komen daarvoor het meest in aanmerking, maar ook Antoine Colassin en Marco Kana worden mogelijk verhuurd indien hun situatie niet veranderd en de omstandigheden (blessures en schorsingen) het toelaten.

Een definitief vertrek is in deze vier dossiers níét aan de orde tijdens de winterse transferperiode. Mogelijk wordt er wel permanent afscheid genomen van enkele meer ervaren spelers die weinig tot niet in de plannen voorkomen. De komende weken en maanden moeten daarover duidelijkheid scheppen.

LEES OOK: Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

Aan wie denkt u dat RSCA nog het meeste plezier zal beleven?

Meest recent

Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

67
67
De Bruyne krijgt cruciaal transfernieuws bij Napoli

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

24
24
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

94
94
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

279
279
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

110
110
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

125
125
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

228
228
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

575
575
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

227
227
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

322
322
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

302
302
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

356
356
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

234
234
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

91
91
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

778
778
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

175
175
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

545
545
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

170
170
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

355
355
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

184
184
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

179
179
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

406
406
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

614
614
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

132
132
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

754
754

Meer sportnieuws