Nieuw RSCA-goudhaantje klopt op de deur: "Zal kansen krijgen"

418 stemmen
Nieuw RSCA-goudhaantje klopt op de deur:

Nu de transferperiode eindelijk voorbij is, nemen heel wat teams uit de Jupiler Pro League nog de tijd om een nieuwe ploegfoto te maken met alle aanwinsten erbij. Ook bij Anderlecht hebben ze dat de voorbije dagen gedaan, en daarbij dook een opvallende naam op.

Op de nieuwe officiële ploegfoto was zoals eerder al bericht geen plaats meer voor Anthony Vanden Borre, want hij mag een nieuwe kans in de A-kern definitief vergeten. Maar Anderlecht-Online zag dat wel de 16-jarige Mario Stroeykens mocht aanschuiven voor de foto. De offensieve middenvelder geldt al langer als een groot talent op Neerpede.

Nu lijkt hij dus ook dicht bij de A-kern te staan, hoewel hij pas eind september zijn zestiende verjaardag vierde. Stroeykens zou alvast het rugnummer 52 toegewezen gekregen hebben. Eerder dit seizoen schoof Vincent Kompany ook al de 17-jarige Noor Kristian Arnstad door naar de A-kern.

UPDATE 23/10

Mario Stroeykens mocht dus mee pronken op de officiële ploegfoto van Anderlecht, en dat wil toch één en ander zeggen. Volgens Het Nieuwsblad houdt dit namelijk in dat ze bij Paars-Wit toch op relatief korte termijn op hem rekenen in de A-kern. Hoewel hij nog maar zestien jaar is, verwacht de krant dat hij dit seizoen al kansen zal krijgen. Al zeker op training, maar mogelijk ook bij wedstrijden. De aanvallende middenvelder wordt al even bestempeld als een groot talent, en kan dat straks dus mogelijk tentoonspreiden op de Belgische velden. 

LEES OOK: Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Maakt hij weldra zijn debuut?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

20
20
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

5
5
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

59
59
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

21
21
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

34
34
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

149
149
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

194
194
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

155
155
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

283
283
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

396
396
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

51
51
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

44
44
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

89
89
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

98
98
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

70
70
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

41
41
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

242
242
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

175
175
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

294
294
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

246
246
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

366
366
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

497
497
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

227
227
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

82
82
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

84
84
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

95
95

Meer sportnieuws