Standard ontvangt sterk Rangers: "Fans zijn gek van Hagi, Roofe veelbelovend"

136
Standard ontvangt sterk Rangers:

Standard ontvangt Glasgow Rangers en de Schotten zijn een niet te onderschatten tegenstander. Met Kemar Roofe en Ianis Hagi lopen er ook twee oude bekenden ronden. We spraken met Jordan Campbell, die Rangers volgt voor The Athletic, over de troepen van Steven Gerrard.

Rangers doet het zeer goed dit seizoen."Rangers heeft de nodige progressie gemaakt sinds eind vorig seizoen, want toen leek het niet de goede kant op te gaan. Ze haalden toen niet meer de vorm die ze naar de top van het klassement bracht en die hen Europese overwintering bezorgde. De resultaten werden slechter en offensief en defensief was er geklungel voor doel. Met het duo Connord Goldson-Felip Helander staat het nu zeer goed centraal achterin. Flankverdedigers James Tavernier en Borna Barisic zijn regelmatig en zorgen voor een creatieve touch en Barisic zorgt met zijn rushes voor het nodige gevaar."


Ex-doelwitten van Anderlecht en Club

"In het middenveld is er een zeer goed evenwicht met Glen Kamara (eerder genoemd bij Anderlecht, nvdr.) en Steven Davis. Toch bestaat de kans dat Ryan Jack weer in de ploeg komt en Scott Arfield deed het ook zeer goed de afgelopen weken. Met zijn loopvermogen en diepgang maakte hij aanvallend de nodige brokken. Het grootste gevaar is Ryan Kent. Hij maakte veel indruk sinds hij overkwam van Liverpool (ook Club Brugge toonde toen interesse, nvdr.), maar de kritiek op hem was altijd het feit dat hij te weinig scoorde en assists gaf. Dat voegt hij nu ook toe aan zijn arsenaal en met zijn snelheid en technische kwaliteiten – hij is tweebenig – zorgt hij voor veel gevaar."

"Rangers heeft niet veel zwakke punten, Hibernian is de enige ploeg die hen dit seizoen in de problemen bracht. Zij speelden immers met twee aanvallers en ze zochten die spitsen meteen op, of ze speelden de bal in de rug van de verdediging. Ook op hoekschoppen liggen er mogelijkheden voor een tegenstander."


Ianis Hagi

Voor Hagi (ex-Genk) en Roofe (ex-Anderlecht) is het nog niet helemaal top bij Glasgow Rangers, al lieten ze wel al een goede indruk achter. "Over Hagi zijn de meningen verdeeld, als we naar zijn globale prestaties bekijken. Toch was hij de laatste 7,8 wedstrijden goed voor 7 assists (13 wedstrijden, 1 goal en 7 assists, nvdr.). Er is het gevoel dat ze bij Rangers nog altijd zoeken naar een manier om hem optimaal te laten renderen. Hij speelt er nu op de rechterflank en van daaruit trekt hij naar het centrum."

"De fans zijn gek van hem, maar bij de club willen ze dat hij constanter gaat worden. Vorig jaar was hij bijvoorbeeld outstanding tegen Braga, maar we mogen niet vergeten dat hij nog altijd maar 21 jaar is en dat hij nog tijd heeft. Hij heeft best een vrije rol in het team en soms draagt hij nog te lang de bal. Als hij sneller leert te voetballen, dan zal zijn talent helemaal tot uiting komen."


Kemar Roofe

"Roofe kende een frustrerende periode met blessures en hij keerde nog steeds niet terug na een spierblessure die hij vorige maand opliep. Zijn fysieke paraatheid was altijd een vraagteken nadat hij bij Anderlecht en Leeds United toch de nodige spierblessures kende. Toch heeft hij wel degelijk al wat getoond tijdens zijn eerste wedstrijden (5 matchen gekruid met 2 goals, nvdr.). De vorm van diepe spits Alfredo Morelos is dit jaar wat minder en de ploeg hing te fel af van hem. Roofe heeft een beetje dezelfde stijl, doordat hij kan inzakken op het middenveld en ook van daaruit kan voetballen.

"Wanneer hij als centrumspits startte, leek hij zich zelfs beter te voelen in een rol als aangever van spelers als Kent. Dat was veelbelovend, plus het feit dat hij ook in een rol als ‘9,5’ kan spelen. Dat geeft de ploeg meer opties en diepgang, wat Rangers vorig jaar miste."


De manier van spelen van Steven Gerrard

Met Steven Gerrard heeft de club een grote naam als coach. De Liverpool-legende laat een goede indruk achter. "Het Rangers van Gerrard staat voor voetbal uit balbezit, met aanvallende flankverdedigers en twee nummers tien. In Europa is hij pragmatischer, maar de sleutel ligt toch bij de defensieve organisatie. Er staat met de 4-3-2-1 een sterk systeem en ze forceren de tegenstander om via de flanken te gaan en niet door het centrum. Daardoor behaalden ze 66 clean sheets in 128 wedstrijden en ze verloren amper 5 van hun 35 Europese wedstrijden."

"Ondanks het feit dat ze thuis vaak 70% balbezit hebben, voelen ze zich beter in hun sas bij omschakelmomenten. Het is interessant om te zien wie tegen Standard achter Morelos gaat spelen. Kent zal zeker spelen, maar naast hem gaat het tussen Brandon Barker, Jordan Jones of Ianis Hagi. Barker en Jones hebben meer snelheid en dat is goed bij omschakelmomenten, maar het kan zijn dat ze gaan voor een dominantere aanpak", besluit Campbell.

LEES OOK: Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Gaat Rangers punten pakken op Sclessin?

Meest recent

Diatta heeft na drie maanden eindelijk nieuwe club beet

Hoewel de transfermarkt intussen alweer een dikke maand gesloten is, vallen er her en der nog altijd ...

3
3
SK Beveren kan eindelijk op topaanwinst rekenen

SK Beveren keerde dit seizoen terug op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen op straffe wijze ...

8
8
STVV krijgt stevige pak slaag van topclub

Vorig seizoen eindigde STVV nog tot ieders verbazing als derde in de Jupiler Pro League. Die knappe ...

32
32
Lukaku op de bank: Van Bommel vertelt waarom

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zijn behoorlijk goed ...

78
78
'Man City onthult bewijs van onschuld, klachten op komst'

Engeland staat momenteel in rep en roer nadat Manchester City schuldig bevonden werd aan een ...

56
56
Wullaert ziedend na uitspraak Deschacht: “Dit getuigt van zo weinig respect”

De uitspraken van Olivier Deschacht over vrouwenvoetbal blijven voor heel wat reacties zorgen. Een ...

236
236
Afwezigheid en terugkeer Courtois: Lammens geeft mening

In zijn eerste wedstrijden als bondscoach heeft Mark van Bommel meteen zijn stempel gedrukt op het ...

37
37
Van Bommel kondigt al minstens twee wijzigingen aan

Vrijdag om 20u45 staan de Rode Duivels al voor hun derde opdracht in de Nations League. Daarin komt ...

240
240
'Wissel van de wacht bij Bayern: Kompany stelt één eis'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München de Duitse dubbel en strandde in de halve ...

34
34
'Rode Duivels kunnen doodsteek geven aan Turken'

De Rode Duivels begonnen hun campagne in de Nations League met een drie op zes, na winst in ...

55
55
Van kwaad naar erger: KV Kortrijk krijgt nieuwe mokerslag

Na zeven speeldagen zitten enkele teams al zwaar in de problemen in de Jupiler Pro League. Zo is er ...

157
157
'Raskin heeft keuze te over: 8 clubs op de loer'

De voorbije zomermercato was voor de Rode Duivels een zeer drukke periode. Heel wat landgenoten ...

58
58
Courtois: "Hij moet de Gouden Bal winnen"

Na de interlandbreak gaat het vizier weer op het clubvoetbal, maar ook op dé belangrijkste ...

106
106
Haalt Stijnen grote naam als nieuwe trainer Patro?

Donderdagvoormiddag viel er bij Patro Eisden toch wel opmerkelijk nieuws te rapen. Na maar liefst ...

138
138
Van Bommel krijgt dubbele opsteker daags voor Turkije

De wedstrijden blijven elkaar in sneltempo opvolgen voor de Rode Duivels. Maandag gingen ze nog met ...

321
321
TRANSFERUURTJE: 'Real heeft opvolger Courtois, Keita miste transfer'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

103
103
Vannieuwkerke schrikt hevig: supportersbom barst aan kust

De onrust bij KV Diksmuide Oostende neemt opnieuw toe. Terwijl de club probeert vooruit te kijken, ...

67
67
Nicolò Tresoldi dropt grote hint over toekomst

Nicolò Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge vlotjes en trekt die ...

117
117
Stijnen barst in tranen uit: drastische ingreep Patro

Stijn Stijnen is niet langer de hoofdtrainer van Patro Eisden, dat maakte de oefenmeester zelf op ...

159
159
Genkse blunder met Godts onthuld: "Dat gaf echt een kick"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week een positieve start genomen onder Mark van Bommel, ...

263
263
'Standard schrikt: titanenstrijd om verrassend talent'

Standard lijkt dit seizoen sportief een stap vooruit gezet te hebben en hoopt mee te kunnen strijden ...

128
128
'Antwerp sluit verloren zoon weer in de armen'

Voor Antwerp is het seizoensbegin er één met twee gezichten geworden. De Great Old ...

223
223
'Pikante transfer Doku na dramatisch City-verdict'

De Rode Duivels doen het in deze Nations League voorlopig zonder Jérémy Doku, die een ...

255
255
Courtois speelt open kaart: Rode Duivels én Van Bommel

De Rode Duivels zijn de voorbije dagen begonnen aan hun nieuwe campagne in de Nations League. De ...

321
321
Tresoldi ligt op recordkoers: "Hopelijk in volgende match"

Bij Club Brugge zullen ze zich in de handen wrijven, want tijdens deze interlandbreak lijkt Nicolo ...

107
107

Meer sportnieuws