Standard ontvangt sterk Rangers: "Fans zijn gek van Hagi, Roofe veelbelovend"

136
Standard ontvangt sterk Rangers:

Standard ontvangt Glasgow Rangers en de Schotten zijn een niet te onderschatten tegenstander. Met Kemar Roofe en Ianis Hagi lopen er ook twee oude bekenden ronden. We spraken met Jordan Campbell, die Rangers volgt voor The Athletic, over de troepen van Steven Gerrard.

Rangers doet het zeer goed dit seizoen."Rangers heeft de nodige progressie gemaakt sinds eind vorig seizoen, want toen leek het niet de goede kant op te gaan. Ze haalden toen niet meer de vorm die ze naar de top van het klassement bracht en die hen Europese overwintering bezorgde. De resultaten werden slechter en offensief en defensief was er geklungel voor doel. Met het duo Connord Goldson-Felip Helander staat het nu zeer goed centraal achterin. Flankverdedigers James Tavernier en Borna Barisic zijn regelmatig en zorgen voor een creatieve touch en Barisic zorgt met zijn rushes voor het nodige gevaar."


Ex-doelwitten van Anderlecht en Club

"In het middenveld is er een zeer goed evenwicht met Glen Kamara (eerder genoemd bij Anderlecht, nvdr.) en Steven Davis. Toch bestaat de kans dat Ryan Jack weer in de ploeg komt en Scott Arfield deed het ook zeer goed de afgelopen weken. Met zijn loopvermogen en diepgang maakte hij aanvallend de nodige brokken. Het grootste gevaar is Ryan Kent. Hij maakte veel indruk sinds hij overkwam van Liverpool (ook Club Brugge toonde toen interesse, nvdr.), maar de kritiek op hem was altijd het feit dat hij te weinig scoorde en assists gaf. Dat voegt hij nu ook toe aan zijn arsenaal en met zijn snelheid en technische kwaliteiten – hij is tweebenig – zorgt hij voor veel gevaar."

"Rangers heeft niet veel zwakke punten, Hibernian is de enige ploeg die hen dit seizoen in de problemen bracht. Zij speelden immers met twee aanvallers en ze zochten die spitsen meteen op, of ze speelden de bal in de rug van de verdediging. Ook op hoekschoppen liggen er mogelijkheden voor een tegenstander."


Ianis Hagi

Voor Hagi (ex-Genk) en Roofe (ex-Anderlecht) is het nog niet helemaal top bij Glasgow Rangers, al lieten ze wel al een goede indruk achter. "Over Hagi zijn de meningen verdeeld, als we naar zijn globale prestaties bekijken. Toch was hij de laatste 7,8 wedstrijden goed voor 7 assists (13 wedstrijden, 1 goal en 7 assists, nvdr.). Er is het gevoel dat ze bij Rangers nog altijd zoeken naar een manier om hem optimaal te laten renderen. Hij speelt er nu op de rechterflank en van daaruit trekt hij naar het centrum."

"De fans zijn gek van hem, maar bij de club willen ze dat hij constanter gaat worden. Vorig jaar was hij bijvoorbeeld outstanding tegen Braga, maar we mogen niet vergeten dat hij nog altijd maar 21 jaar is en dat hij nog tijd heeft. Hij heeft best een vrije rol in het team en soms draagt hij nog te lang de bal. Als hij sneller leert te voetballen, dan zal zijn talent helemaal tot uiting komen."


Kemar Roofe

"Roofe kende een frustrerende periode met blessures en hij keerde nog steeds niet terug na een spierblessure die hij vorige maand opliep. Zijn fysieke paraatheid was altijd een vraagteken nadat hij bij Anderlecht en Leeds United toch de nodige spierblessures kende. Toch heeft hij wel degelijk al wat getoond tijdens zijn eerste wedstrijden (5 matchen gekruid met 2 goals, nvdr.). De vorm van diepe spits Alfredo Morelos is dit jaar wat minder en de ploeg hing te fel af van hem. Roofe heeft een beetje dezelfde stijl, doordat hij kan inzakken op het middenveld en ook van daaruit kan voetballen.

"Wanneer hij als centrumspits startte, leek hij zich zelfs beter te voelen in een rol als aangever van spelers als Kent. Dat was veelbelovend, plus het feit dat hij ook in een rol als ‘9,5’ kan spelen. Dat geeft de ploeg meer opties en diepgang, wat Rangers vorig jaar miste."


De manier van spelen van Steven Gerrard

Met Steven Gerrard heeft de club een grote naam als coach. De Liverpool-legende laat een goede indruk achter. "Het Rangers van Gerrard staat voor voetbal uit balbezit, met aanvallende flankverdedigers en twee nummers tien. In Europa is hij pragmatischer, maar de sleutel ligt toch bij de defensieve organisatie. Er staat met de 4-3-2-1 een sterk systeem en ze forceren de tegenstander om via de flanken te gaan en niet door het centrum. Daardoor behaalden ze 66 clean sheets in 128 wedstrijden en ze verloren amper 5 van hun 35 Europese wedstrijden."

"Ondanks het feit dat ze thuis vaak 70% balbezit hebben, voelen ze zich beter in hun sas bij omschakelmomenten. Het is interessant om te zien wie tegen Standard achter Morelos gaat spelen. Kent zal zeker spelen, maar naast hem gaat het tussen Brandon Barker, Jordan Jones of Ianis Hagi. Barker en Jones hebben meer snelheid en dat is goed bij omschakelmomenten, maar het kan zijn dat ze gaan voor een dominantere aanpak", besluit Campbell.

LEES OOK: 'Club Brugge zoekt linksback: toptarget lekt uit'

Gaat Rangers punten pakken op Sclessin?

Meest recent

'Bornauw alweer weg bij Leeds: deze club drukt door'

Enkele jaren geleden leek hij nog één van de toekomstige leiders van de defensie van ...

22
22
Mechele doet straffe belofte na knallende start Club

De voorbije jaren schoot Club Brugge in de competitie vaak moeizaam uit de startblokken, maar dat ...

115
115
KV Kortrijk laat stunt liggen: "Dan hadden we gewonnen"

KV Kortrijk blijft voorlopig achter met een nul op zes. De Kerels keerden terug op het hoogste ...

73
73
Ajax baalt keihard na vertrek Godts: Cruijff reageert

Nadat Youri Tielemans al bij Manchester United tekende, heeft zaterdag een tweede Rode Duivel deze ...

147
147
Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

Het is misschien vroeg, maar na een kwartier spelen leek het lot van Jesse Thorup al aan een zijden ...

81
81
Beerschot laat nog een jong talent vertrekken

Bij Beerschot was er zaterdag heel wat transferactiviteit. Daags voor hun eerste competitiewedstrijd ...

37
37
Club freewheelt naar zege na gruwelijke blunder ex-doelman

Club Brugge kent voorlopig een foutloos parcours in de Jupiler Pro League. De landskampioen haalde ...

152
152
"Ici c'est Paris": Godts heeft droomtransfer beet

De laatste twee weken was de toekomst van Mika Godts een hot item, nadat hij in Porto gespot werd in ...

80
80
Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

56
56
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

57
57
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

299
299
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

150
150
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

56
56
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

277
277
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

31
31
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

107
107
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

763
763
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

518
518
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

152
152
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

110
110
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

275
275
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

611
611
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

97
97
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

211
211
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

70
70

Meer sportnieuws