Standard ontvangt sterk Rangers: "Fans zijn gek van Hagi, Roofe veelbelovend"

136 stemmen
Standard ontvangt sterk Rangers:

Standard ontvangt Glasgow Rangers en de Schotten zijn een niet te onderschatten tegenstander. Met Kemar Roofe en Ianis Hagi lopen er ook twee oude bekenden ronden. We spraken met Jordan Campbell, die Rangers volgt voor The Athletic, over de troepen van Steven Gerrard.

Rangers doet het zeer goed dit seizoen."Rangers heeft de nodige progressie gemaakt sinds eind vorig seizoen, want toen leek het niet de goede kant op te gaan. Ze haalden toen niet meer de vorm die ze naar de top van het klassement bracht en die hen Europese overwintering bezorgde. De resultaten werden slechter en offensief en defensief was er geklungel voor doel. Met het duo Connord Goldson-Felip Helander staat het nu zeer goed centraal achterin. Flankverdedigers James Tavernier en Borna Barisic zijn regelmatig en zorgen voor een creatieve touch en Barisic zorgt met zijn rushes voor het nodige gevaar."


Ex-doelwitten van Anderlecht en Club

"In het middenveld is er een zeer goed evenwicht met Glen Kamara (eerder genoemd bij Anderlecht, nvdr.) en Steven Davis. Toch bestaat de kans dat Ryan Jack weer in de ploeg komt en Scott Arfield deed het ook zeer goed de afgelopen weken. Met zijn loopvermogen en diepgang maakte hij aanvallend de nodige brokken. Het grootste gevaar is Ryan Kent. Hij maakte veel indruk sinds hij overkwam van Liverpool (ook Club Brugge toonde toen interesse, nvdr.), maar de kritiek op hem was altijd het feit dat hij te weinig scoorde en assists gaf. Dat voegt hij nu ook toe aan zijn arsenaal en met zijn snelheid en technische kwaliteiten – hij is tweebenig – zorgt hij voor veel gevaar."

"Rangers heeft niet veel zwakke punten, Hibernian is de enige ploeg die hen dit seizoen in de problemen bracht. Zij speelden immers met twee aanvallers en ze zochten die spitsen meteen op, of ze speelden de bal in de rug van de verdediging. Ook op hoekschoppen liggen er mogelijkheden voor een tegenstander."


Ianis Hagi

Voor Hagi (ex-Genk) en Roofe (ex-Anderlecht) is het nog niet helemaal top bij Glasgow Rangers, al lieten ze wel al een goede indruk achter. "Over Hagi zijn de meningen verdeeld, als we naar zijn globale prestaties bekijken. Toch was hij de laatste 7,8 wedstrijden goed voor 7 assists (13 wedstrijden, 1 goal en 7 assists, nvdr.). Er is het gevoel dat ze bij Rangers nog altijd zoeken naar een manier om hem optimaal te laten renderen. Hij speelt er nu op de rechterflank en van daaruit trekt hij naar het centrum."

"De fans zijn gek van hem, maar bij de club willen ze dat hij constanter gaat worden. Vorig jaar was hij bijvoorbeeld outstanding tegen Braga, maar we mogen niet vergeten dat hij nog altijd maar 21 jaar is en dat hij nog tijd heeft. Hij heeft best een vrije rol in het team en soms draagt hij nog te lang de bal. Als hij sneller leert te voetballen, dan zal zijn talent helemaal tot uiting komen."


Kemar Roofe

"Roofe kende een frustrerende periode met blessures en hij keerde nog steeds niet terug na een spierblessure die hij vorige maand opliep. Zijn fysieke paraatheid was altijd een vraagteken nadat hij bij Anderlecht en Leeds United toch de nodige spierblessures kende. Toch heeft hij wel degelijk al wat getoond tijdens zijn eerste wedstrijden (5 matchen gekruid met 2 goals, nvdr.). De vorm van diepe spits Alfredo Morelos is dit jaar wat minder en de ploeg hing te fel af van hem. Roofe heeft een beetje dezelfde stijl, doordat hij kan inzakken op het middenveld en ook van daaruit kan voetballen.

"Wanneer hij als centrumspits startte, leek hij zich zelfs beter te voelen in een rol als aangever van spelers als Kent. Dat was veelbelovend, plus het feit dat hij ook in een rol als ‘9,5’ kan spelen. Dat geeft de ploeg meer opties en diepgang, wat Rangers vorig jaar miste."


De manier van spelen van Steven Gerrard

Met Steven Gerrard heeft de club een grote naam als coach. De Liverpool-legende laat een goede indruk achter. "Het Rangers van Gerrard staat voor voetbal uit balbezit, met aanvallende flankverdedigers en twee nummers tien. In Europa is hij pragmatischer, maar de sleutel ligt toch bij de defensieve organisatie. Er staat met de 4-3-2-1 een sterk systeem en ze forceren de tegenstander om via de flanken te gaan en niet door het centrum. Daardoor behaalden ze 66 clean sheets in 128 wedstrijden en ze verloren amper 5 van hun 35 Europese wedstrijden."

"Ondanks het feit dat ze thuis vaak 70% balbezit hebben, voelen ze zich beter in hun sas bij omschakelmomenten. Het is interessant om te zien wie tegen Standard achter Morelos gaat spelen. Kent zal zeker spelen, maar naast hem gaat het tussen Brandon Barker, Jordan Jones of Ianis Hagi. Barker en Jones hebben meer snelheid en dat is goed bij omschakelmomenten, maar het kan zijn dat ze gaan voor een dominantere aanpak", besluit Campbell.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

🚀

Gaat Rangers punten pakken op Sclessin?

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

13
13
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

91
91
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

47
47
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

47
47
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

434
434
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

134
134
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

54
54
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

90
90
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

317
317
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

485
485
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

303
303
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

602
602
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

217
217
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

306
306
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

110
110
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

80
80
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

60
60
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

459
459
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

230
230
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

287
287
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

138
138
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

176
176
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

505
505
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

301
301

Meer sportnieuws