Standard ontvangt sterk Rangers: "Fans zijn gek van Hagi, Roofe veelbelovend"

136 stemmen
Standard ontvangt sterk Rangers:

Standard ontvangt Glasgow Rangers en de Schotten zijn een niet te onderschatten tegenstander. Met Kemar Roofe en Ianis Hagi lopen er ook twee oude bekenden ronden. We spraken met Jordan Campbell, die Rangers volgt voor The Athletic, over de troepen van Steven Gerrard.

Rangers doet het zeer goed dit seizoen."Rangers heeft de nodige progressie gemaakt sinds eind vorig seizoen, want toen leek het niet de goede kant op te gaan. Ze haalden toen niet meer de vorm die ze naar de top van het klassement bracht en die hen Europese overwintering bezorgde. De resultaten werden slechter en offensief en defensief was er geklungel voor doel. Met het duo Connord Goldson-Felip Helander staat het nu zeer goed centraal achterin. Flankverdedigers James Tavernier en Borna Barisic zijn regelmatig en zorgen voor een creatieve touch en Barisic zorgt met zijn rushes voor het nodige gevaar."


Ex-doelwitten van Anderlecht en Club

"In het middenveld is er een zeer goed evenwicht met Glen Kamara (eerder genoemd bij Anderlecht, nvdr.) en Steven Davis. Toch bestaat de kans dat Ryan Jack weer in de ploeg komt en Scott Arfield deed het ook zeer goed de afgelopen weken. Met zijn loopvermogen en diepgang maakte hij aanvallend de nodige brokken. Het grootste gevaar is Ryan Kent. Hij maakte veel indruk sinds hij overkwam van Liverpool (ook Club Brugge toonde toen interesse, nvdr.), maar de kritiek op hem was altijd het feit dat hij te weinig scoorde en assists gaf. Dat voegt hij nu ook toe aan zijn arsenaal en met zijn snelheid en technische kwaliteiten – hij is tweebenig – zorgt hij voor veel gevaar."

"Rangers heeft niet veel zwakke punten, Hibernian is de enige ploeg die hen dit seizoen in de problemen bracht. Zij speelden immers met twee aanvallers en ze zochten die spitsen meteen op, of ze speelden de bal in de rug van de verdediging. Ook op hoekschoppen liggen er mogelijkheden voor een tegenstander."


Ianis Hagi

Voor Hagi (ex-Genk) en Roofe (ex-Anderlecht) is het nog niet helemaal top bij Glasgow Rangers, al lieten ze wel al een goede indruk achter. "Over Hagi zijn de meningen verdeeld, als we naar zijn globale prestaties bekijken. Toch was hij de laatste 7,8 wedstrijden goed voor 7 assists (13 wedstrijden, 1 goal en 7 assists, nvdr.). Er is het gevoel dat ze bij Rangers nog altijd zoeken naar een manier om hem optimaal te laten renderen. Hij speelt er nu op de rechterflank en van daaruit trekt hij naar het centrum."

"De fans zijn gek van hem, maar bij de club willen ze dat hij constanter gaat worden. Vorig jaar was hij bijvoorbeeld outstanding tegen Braga, maar we mogen niet vergeten dat hij nog altijd maar 21 jaar is en dat hij nog tijd heeft. Hij heeft best een vrije rol in het team en soms draagt hij nog te lang de bal. Als hij sneller leert te voetballen, dan zal zijn talent helemaal tot uiting komen."


Kemar Roofe

"Roofe kende een frustrerende periode met blessures en hij keerde nog steeds niet terug na een spierblessure die hij vorige maand opliep. Zijn fysieke paraatheid was altijd een vraagteken nadat hij bij Anderlecht en Leeds United toch de nodige spierblessures kende. Toch heeft hij wel degelijk al wat getoond tijdens zijn eerste wedstrijden (5 matchen gekruid met 2 goals, nvdr.). De vorm van diepe spits Alfredo Morelos is dit jaar wat minder en de ploeg hing te fel af van hem. Roofe heeft een beetje dezelfde stijl, doordat hij kan inzakken op het middenveld en ook van daaruit kan voetballen.

"Wanneer hij als centrumspits startte, leek hij zich zelfs beter te voelen in een rol als aangever van spelers als Kent. Dat was veelbelovend, plus het feit dat hij ook in een rol als ‘9,5’ kan spelen. Dat geeft de ploeg meer opties en diepgang, wat Rangers vorig jaar miste."


De manier van spelen van Steven Gerrard

Met Steven Gerrard heeft de club een grote naam als coach. De Liverpool-legende laat een goede indruk achter. "Het Rangers van Gerrard staat voor voetbal uit balbezit, met aanvallende flankverdedigers en twee nummers tien. In Europa is hij pragmatischer, maar de sleutel ligt toch bij de defensieve organisatie. Er staat met de 4-3-2-1 een sterk systeem en ze forceren de tegenstander om via de flanken te gaan en niet door het centrum. Daardoor behaalden ze 66 clean sheets in 128 wedstrijden en ze verloren amper 5 van hun 35 Europese wedstrijden."

"Ondanks het feit dat ze thuis vaak 70% balbezit hebben, voelen ze zich beter in hun sas bij omschakelmomenten. Het is interessant om te zien wie tegen Standard achter Morelos gaat spelen. Kent zal zeker spelen, maar naast hem gaat het tussen Brandon Barker, Jordan Jones of Ianis Hagi. Barker en Jones hebben meer snelheid en dat is goed bij omschakelmomenten, maar het kan zijn dat ze gaan voor een dominantere aanpak", besluit Campbell.

LEES OOK: Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club
74

Gaat Rangers punten pakken op Sclessin?

Meest recent

Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

14
14
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, Real haalt stevig uit'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

75
75
Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

25
25
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

141
141
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

123
123
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

136
136
'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

168
168
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

147
147
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

268
268
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

414
414
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

74
74
Llansana spreekt ambitieuze taal voor PAOK Saloniki

Bij RSC Anderlecht staat hen een zeer zware taak te wachten met de uitmatch tegen PAOK Saloniki. ...

242
242
AA Gent kraait victorie: "Buffalo's beste optie voor mij"

AA Gent beseft dat het van moeten is vanavond. De Buffalo's moeten aan de bak in Zweden tegen ...

221
221
FIFA komt met officieel statement over toekomst Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino staat onder zware druk, nadat hij het plan had om de ...

297
297
'Club Brugge stunt met nieuwe Tzolis: 17M-sensatie op komst'

Club Brugge heeft een opvallende transferstunt op het oog. Blauw-zwart praat over een definitieve ...

1120
1120
Geen Anderlecht: Mbemba heeft nieuwe club beet

Chancel Mbemba zet zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 31-jarige Congolese ...

116
116
Mechele looft aanwinst: "Heel goede speler"

Club Brugge sloeg al zwaar toe op de transfermarkt. De landskampioen legde al 32,5 miljoen euro op ...

288
288
Anderlecht in dubio: weldra afscheid van ‘toptransfer’?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen PAOK Saloniki. Bij Paars-Wit heeft Vitor Bruno wel wat ...

578
578
Kritiek neemt toe: AA Gent moét aan klantenbinding doen

AA Gent bakte er in twee matchen tegen Cherkasy niks van. Tegen Göteborg, ook geen hoogvlieger, ...

316
316
Waarom Anderlecht twee pionnen toch moet houden

Bij RSC Anderlecht worden er momenteel héél veel geruchten gelanceerd. Ingaand en ...

277
277
Gloednieuwe naam in Europese basiself? Vitor Bruno reageert

RSC Anderlecht staat donderdagavond opnieuw voor een belangrijke afspraak. In de Europese voorrondes ...

316
316
Club Brugge loert mee: 'Spectaculaire wending Stankovic'

Club Brugge nam na amper één seizoen afscheid van Aleksandar Stankovic. Door een ...

1374
1374
'Antwerp niet uitgeshopt: twee versterkingen in pijplijn'

Antwerp FC heeft woensdag de komst van Ibrahim Salah én Snayder Porozo wereldkundig gemaakt. ...

822
822
Adedeji-Sternberg tóch naar Club? "Heel pijnlijk verhaal"

Nu het middenveld en de achterhoede schijnbaar voldoende versterkt zijn, heeft Club Brugge zijn ...

1648
1648
Koninklijk onthaal Mo Salah: krankzinnig salaris onthuld

Mohamed Salah heeft voor een grote verrassing gezorgd met de keuze voor zijn nieuwe club. De ...

103
103

Meer sportnieuws