'Coronabom dreigt bij Club na CL-stunt'

door
'Coronabom dreigt bij Club na CL-stunt'

Alarmfase rood in Jan Breydel, waar het coronavirus op zowat het slechts mogelijke moment toesloeg. Club Brugge moet het in haar Champions League-opener tegen Zenit Sint-Petersburg immers zonder Simon Mignolet, Michael Krmencik en Odilon Kossounou stellen. Een fikse aderlating, al knijpt Blauw-Zwart vooral de billen toe voor verdere schade.

De besmette spelers kwamen zaterdag tegen Standard namelijk allen nog in actie, wat betekent dat ze ook heel wat uren met elkaar in de bus en kleedkamer doorbrachten. Uiteraard stapte het trio nu niet mee op het vliegtuig in Rusland, maar wie weet is het kwaad dus al geschied en staken ze reeds een aantal van hun ploegmaats aan. In dat geval dreigt zich al snel een rampscenario op het kampioenenbal te voltrekken. Hoewel de landskampioen in eigen land vanaf zeven afwezigen om uitstel kan vragen, zijn de regels van de UEFA tenslotte een pak minder gunstig gezind.

Zo lang een ploeg beschikt over 13 fitte spelers, waarvan twee doelmannen, moet er daar namelijk gewoon worden gespeeld zoals voorzien. Mochten er de komende dagen meer positieve testen opduiken, moet Club volgende week woensdag in eigen huis tegen Lazio dus mogelijk zwaar gehavend aan de bak. Het Laatste Nieuws weet dat Blauw-Zwart intussen door de UEFA  zelfs reeds op de hoogte werd gesteld dat het desnoods met pionnen aan de B-kern moet aantreden. Wie weet wordt het zo dus wel een veredelde versie van Club NXT die de Romeinen moet bekampen.

UPDATE 21/10

Club Brugge zorgde dinsdag voor een stunt op het veld van Zenit Sint-Petersburg, maar hopelijk voor Blauw-Zwart heeft deze winstpartij straks geen nefaste gevolgen op gebied van coronabesmettingen. Zoals bovenstaand vermeldt, werd er namelijk al gevreesd voor een doemscenario en daar zouden de taferelen na de wedstrijd weleens geen goed aan kunnen hebben gedaan.

De ontlading na de overwinning was begrijpelijk groot, zeker gezien de winnende treffer nog diep in extra tijd viel. Echter namen spelers en staf (die hadden wel een mondmasker op) het dan ook niet al te nauw meer met de ‘coronaregels’, zoals ook de commentator bij de wedstrijd terecht aangaf. Nogmaals, begrijpelijk, maar gezien er al meerdere spelers zouden kunnen aangezet zijn door Mignolet & co, valt het maar te hopen dat er straks geen hele resem spelers covid-positief testen.

LEES OOK: Tottenham bereikt bodem: interim-trainer vliegt na 7 matchen

Zullen er straks (veel) meer gevallen zijn?

Meest recent

Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

1
1
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

13
13
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

20
20
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

16
16
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

327
327
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

116
116
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

274
274
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

27
27
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

263
263
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

188
188
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

156
156
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

287
287
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

178
178
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

439
439
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

138
138
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

43
43
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

242
242
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

441
441
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

48
48
Degryse haalt verschroeiend uit na VS-België: "Kan écht niet"

De oefenwedstrijd in en tegen de Verenigde Staten, heeft de Rode Duivels een klinkende ...

131
131
De Bruyne moet wijken: nieuwe leider Duivels staat op

Kevin De Bruyne blijft de grootste naam bij de Rode Duivels, maar tegen de Verenigde Staten werd ook ...

507
507
België charmeert Europa: L'Equipe gek van twee Duivels

Er blijft zeker nog ruimte voor verbetering, maar de Rode Duivels hebben toch vooral goede punten ...

286
286
'Lukaku-soap duurt voort: Anderlecht-comeback wordt reëel'

Terwijl de Rode Duivels hun Amerikaanse tournée verder afwerken, wordt het op het thuisfront ...

529
529
Ook VS gaan los op truitjes-drama: sterren halen fors uit

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

366
366

Meer sportnieuws