'Coronabom dreigt bij Club na CL-stunt'

1044 stemmen
'Coronabom dreigt bij Club na CL-stunt'

Alarmfase rood in Jan Breydel, waar het coronavirus op zowat het slechts mogelijke moment toesloeg. Club Brugge moet het in haar Champions League-opener tegen Zenit Sint-Petersburg immers zonder Simon Mignolet, Michael Krmencik en Odilon Kossounou stellen. Een fikse aderlating, al knijpt Blauw-Zwart vooral de billen toe voor verdere schade.

De besmette spelers kwamen zaterdag tegen Standard namelijk allen nog in actie, wat betekent dat ze ook heel wat uren met elkaar in de bus en kleedkamer doorbrachten. Uiteraard stapte het trio nu niet mee op het vliegtuig in Rusland, maar wie weet is het kwaad dus al geschied en staken ze reeds een aantal van hun ploegmaats aan. In dat geval dreigt zich al snel een rampscenario op het kampioenenbal te voltrekken. Hoewel de landskampioen in eigen land vanaf zeven afwezigen om uitstel kan vragen, zijn de regels van de UEFA tenslotte een pak minder gunstig gezind.

Zo lang een ploeg beschikt over 13 fitte spelers, waarvan twee doelmannen, moet er daar namelijk gewoon worden gespeeld zoals voorzien. Mochten er de komende dagen meer positieve testen opduiken, moet Club volgende week woensdag in eigen huis tegen Lazio dus mogelijk zwaar gehavend aan de bak. Het Laatste Nieuws weet dat Blauw-Zwart intussen door de UEFA  zelfs reeds op de hoogte werd gesteld dat het desnoods met pionnen aan de B-kern moet aantreden. Wie weet wordt het zo dus wel een veredelde versie van Club NXT die de Romeinen moet bekampen.

UPDATE 21/10

Club Brugge zorgde dinsdag voor een stunt op het veld van Zenit Sint-Petersburg, maar hopelijk voor Blauw-Zwart heeft deze winstpartij straks geen nefaste gevolgen op gebied van coronabesmettingen. Zoals bovenstaand vermeldt, werd er namelijk al gevreesd voor een doemscenario en daar zouden de taferelen na de wedstrijd weleens geen goed aan kunnen hebben gedaan.

De ontlading na de overwinning was begrijpelijk groot, zeker gezien de winnende treffer nog diep in extra tijd viel. Echter namen spelers en staf (die hadden wel een mondmasker op) het dan ook niet al te nauw meer met de ‘coronaregels’, zoals ook de commentator bij de wedstrijd terecht aangaf. Nogmaals, begrijpelijk, maar gezien er al meerdere spelers zouden kunnen aangezet zijn door Mignolet & co, valt het maar te hopen dat er straks geen hele resem spelers covid-positief testen.

LEES OOK: "We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Zullen er straks (veel) meer gevallen zijn?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

78
78
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

32
32
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

28
28
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

25
25
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

309
309
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

50
50
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

187
187
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

37
37
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

222
222
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

155
155
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

105
105
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

662
662
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

63
63
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

164
164
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

164
164
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1044
1044
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

67
67
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

665
665
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

442
442
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

832
832
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

825
825
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

134
134
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

487
487
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

803
803
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

393
393

Meer sportnieuws