'Coronabom dreigt bij Club na CL-stunt'

door
'Coronabom dreigt bij Club na CL-stunt'

Alarmfase rood in Jan Breydel, waar het coronavirus op zowat het slechts mogelijke moment toesloeg. Club Brugge moet het in haar Champions League-opener tegen Zenit Sint-Petersburg immers zonder Simon Mignolet, Michael Krmencik en Odilon Kossounou stellen. Een fikse aderlating, al knijpt Blauw-Zwart vooral de billen toe voor verdere schade.

De besmette spelers kwamen zaterdag tegen Standard namelijk allen nog in actie, wat betekent dat ze ook heel wat uren met elkaar in de bus en kleedkamer doorbrachten. Uiteraard stapte het trio nu niet mee op het vliegtuig in Rusland, maar wie weet is het kwaad dus al geschied en staken ze reeds een aantal van hun ploegmaats aan. In dat geval dreigt zich al snel een rampscenario op het kampioenenbal te voltrekken. Hoewel de landskampioen in eigen land vanaf zeven afwezigen om uitstel kan vragen, zijn de regels van de UEFA tenslotte een pak minder gunstig gezind.

Zo lang een ploeg beschikt over 13 fitte spelers, waarvan twee doelmannen, moet er daar namelijk gewoon worden gespeeld zoals voorzien. Mochten er de komende dagen meer positieve testen opduiken, moet Club volgende week woensdag in eigen huis tegen Lazio dus mogelijk zwaar gehavend aan de bak. Het Laatste Nieuws weet dat Blauw-Zwart intussen door de UEFA  zelfs reeds op de hoogte werd gesteld dat het desnoods met pionnen aan de B-kern moet aantreden. Wie weet wordt het zo dus wel een veredelde versie van Club NXT die de Romeinen moet bekampen.

UPDATE 21/10

Club Brugge zorgde dinsdag voor een stunt op het veld van Zenit Sint-Petersburg, maar hopelijk voor Blauw-Zwart heeft deze winstpartij straks geen nefaste gevolgen op gebied van coronabesmettingen. Zoals bovenstaand vermeldt, werd er namelijk al gevreesd voor een doemscenario en daar zouden de taferelen na de wedstrijd weleens geen goed aan kunnen hebben gedaan.

De ontlading na de overwinning was begrijpelijk groot, zeker gezien de winnende treffer nog diep in extra tijd viel. Echter namen spelers en staf (die hadden wel een mondmasker op) het dan ook niet al te nauw meer met de ‘coronaregels’, zoals ook de commentator bij de wedstrijd terecht aangaf. Nogmaals, begrijpelijk, maar gezien er al meerdere spelers zouden kunnen aangezet zijn door Mignolet & co, valt het maar te hopen dat er straks geen hele resem spelers covid-positief testen.

LEES OOK: Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Zullen er straks (veel) meer gevallen zijn?

Meest recent

Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

14
14
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

15
15
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

30
30
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

233
233
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

76
76
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

18
18
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

33
33
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

210
210
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

301
301
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

86
86
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

256
256
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

325
325
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

380
380
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

304
304
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

110
110
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

552
552
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

726
726
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

240
240
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

312
312
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

71
71
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

132
132
Nieuw goudhaantje voor KRC Genk: "Legacy voortzetten"

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

337
337
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

376
376
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

215
215

Meer sportnieuws