'Coronabom dreigt bij Club na CL-stunt'

1044 stemmen
'Coronabom dreigt bij Club na CL-stunt'

Alarmfase rood in Jan Breydel, waar het coronavirus op zowat het slechts mogelijke moment toesloeg. Club Brugge moet het in haar Champions League-opener tegen Zenit Sint-Petersburg immers zonder Simon Mignolet, Michael Krmencik en Odilon Kossounou stellen. Een fikse aderlating, al knijpt Blauw-Zwart vooral de billen toe voor verdere schade.

De besmette spelers kwamen zaterdag tegen Standard namelijk allen nog in actie, wat betekent dat ze ook heel wat uren met elkaar in de bus en kleedkamer doorbrachten. Uiteraard stapte het trio nu niet mee op het vliegtuig in Rusland, maar wie weet is het kwaad dus al geschied en staken ze reeds een aantal van hun ploegmaats aan. In dat geval dreigt zich al snel een rampscenario op het kampioenenbal te voltrekken. Hoewel de landskampioen in eigen land vanaf zeven afwezigen om uitstel kan vragen, zijn de regels van de UEFA tenslotte een pak minder gunstig gezind.

Zo lang een ploeg beschikt over 13 fitte spelers, waarvan twee doelmannen, moet er daar namelijk gewoon worden gespeeld zoals voorzien. Mochten er de komende dagen meer positieve testen opduiken, moet Club volgende week woensdag in eigen huis tegen Lazio dus mogelijk zwaar gehavend aan de bak. Het Laatste Nieuws weet dat Blauw-Zwart intussen door de UEFA  zelfs reeds op de hoogte werd gesteld dat het desnoods met pionnen aan de B-kern moet aantreden. Wie weet wordt het zo dus wel een veredelde versie van Club NXT die de Romeinen moet bekampen.

UPDATE 21/10

Club Brugge zorgde dinsdag voor een stunt op het veld van Zenit Sint-Petersburg, maar hopelijk voor Blauw-Zwart heeft deze winstpartij straks geen nefaste gevolgen op gebied van coronabesmettingen. Zoals bovenstaand vermeldt, werd er namelijk al gevreesd voor een doemscenario en daar zouden de taferelen na de wedstrijd weleens geen goed aan kunnen hebben gedaan.

De ontlading na de overwinning was begrijpelijk groot, zeker gezien de winnende treffer nog diep in extra tijd viel. Echter namen spelers en staf (die hadden wel een mondmasker op) het dan ook niet al te nauw meer met de ‘coronaregels’, zoals ook de commentator bij de wedstrijd terecht aangaf. Nogmaals, begrijpelijk, maar gezien er al meerdere spelers zouden kunnen aangezet zijn door Mignolet & co, valt het maar te hopen dat er straks geen hele resem spelers covid-positief testen.

LEES OOK: Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Zullen er straks (veel) meer gevallen zijn?

Meest recent

Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

0
0
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

1
1
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

25
25
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

68
68
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

106
106
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

88
88
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

23
23
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

79
79
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

92
92
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

85
85
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

111
111
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

192
192
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

35
35
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

140
140
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

305
305
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

364
364
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

342
342
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

64
64
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

63
63
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

323
323
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

195
195
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

112
112
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

125
125
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

90
90
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

53
53

Meer sportnieuws