'Coronabom dreigt bij Club na CL-stunt'

door
'Coronabom dreigt bij Club na CL-stunt'

Alarmfase rood in Jan Breydel, waar het coronavirus op zowat het slechts mogelijke moment toesloeg. Club Brugge moet het in haar Champions League-opener tegen Zenit Sint-Petersburg immers zonder Simon Mignolet, Michael Krmencik en Odilon Kossounou stellen. Een fikse aderlating, al knijpt Blauw-Zwart vooral de billen toe voor verdere schade.

De besmette spelers kwamen zaterdag tegen Standard namelijk allen nog in actie, wat betekent dat ze ook heel wat uren met elkaar in de bus en kleedkamer doorbrachten. Uiteraard stapte het trio nu niet mee op het vliegtuig in Rusland, maar wie weet is het kwaad dus al geschied en staken ze reeds een aantal van hun ploegmaats aan. In dat geval dreigt zich al snel een rampscenario op het kampioenenbal te voltrekken. Hoewel de landskampioen in eigen land vanaf zeven afwezigen om uitstel kan vragen, zijn de regels van de UEFA tenslotte een pak minder gunstig gezind.

Zo lang een ploeg beschikt over 13 fitte spelers, waarvan twee doelmannen, moet er daar namelijk gewoon worden gespeeld zoals voorzien. Mochten er de komende dagen meer positieve testen opduiken, moet Club volgende week woensdag in eigen huis tegen Lazio dus mogelijk zwaar gehavend aan de bak. Het Laatste Nieuws weet dat Blauw-Zwart intussen door de UEFA  zelfs reeds op de hoogte werd gesteld dat het desnoods met pionnen aan de B-kern moet aantreden. Wie weet wordt het zo dus wel een veredelde versie van Club NXT die de Romeinen moet bekampen.

UPDATE 21/10

Club Brugge zorgde dinsdag voor een stunt op het veld van Zenit Sint-Petersburg, maar hopelijk voor Blauw-Zwart heeft deze winstpartij straks geen nefaste gevolgen op gebied van coronabesmettingen. Zoals bovenstaand vermeldt, werd er namelijk al gevreesd voor een doemscenario en daar zouden de taferelen na de wedstrijd weleens geen goed aan kunnen hebben gedaan.

De ontlading na de overwinning was begrijpelijk groot, zeker gezien de winnende treffer nog diep in extra tijd viel. Echter namen spelers en staf (die hadden wel een mondmasker op) het dan ook niet al te nauw meer met de ‘coronaregels’, zoals ook de commentator bij de wedstrijd terecht aangaf. Nogmaals, begrijpelijk, maar gezien er al meerdere spelers zouden kunnen aangezet zijn door Mignolet & co, valt het maar te hopen dat er straks geen hele resem spelers covid-positief testen.

LEES OOK: Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Zullen er straks (veel) meer gevallen zijn?

Meest recent

'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

49
49
Ruben Van Gucht neemt héél grote beslissing in Rome

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

5
5
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

82
82
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

66
66
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

271
271
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

132
132
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

129
129
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

360
360
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

126
126
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

141
141
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

30
30
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

248
248
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

239
239
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

305
305
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

128
128
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

291
291
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

179
179
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

111
111
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

266
266
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

42
42
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

181
181
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

121
121
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

338
338
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

206
206
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

99
99

Meer sportnieuws