Voetbalfans (voorlopig) nog toegelaten in stadions

420 stemmen
Voetbalfans (voorlopig) nog toegelaten in stadions

Zoals Stijn Van Bever, woordvoerder van de Pro League, al stelde, is het opnieuw weigeren van de fans in voetbalstadions zeker een optie. En het lijkt er sterk op dat er weldra (komend weekend al?), geen supporters meer zullen worden toegelaten als bijkomende corona-maatregel.

Zo stelde nieuwbakken Premier Alexander De Croo in de Kamer dat er snel nieuwe maatregelen zullen komen: “Er zullen snel bijkomende maatregelen nodig zijn om de situatie in de ziekenhuizen onder controle te houden”, klonk het daar namelijk.

Het overlegcomité van de verschillende regeringen komen vrijdag samen en voetbalfans houden maar alvast rekening met slecht nieuws. In Nederland en Frankrijk worden al geen fans meer toegelaten en volgens minister van Volksgezondheid Franck Vandenbroucke is de situatie in België slechter dan in deze buurlanden. Zo zei hij tegenover VRT Nieuws. 

UPDATE 16/10

Het overlegcomité van de Vlaamse, Waalse en Federale regeringen hebben zonet hun nieuwe maatregelen uit de doeken gedaan middels een persconferentie. Ook over het al dan niet toelaten van fans in voetbalstadions werd een (voorlopige) beslissing genomen. Zo mogen fans komend weekend nog afzakken naar hun favoriete thuishaven, maar vanaf volgende week zou dit echter weleens gedaan kunnen zijn. Minister van Volksgezondheid Franck Vandenbroucke stelde namelijk dat de regering een week de tijd zal nemen om dit te herbekijken.

Zijn betoog luidde als volgt: "Er zijn heel wat protocollen gemaakt met de cultuur- en sportsector over hoe je iets veilig organiseert. We zitten in een moeilijke situatie. In vergelijking met vorige week zijn we terechtgekomen in het hoogste alarm. Eigenlijk moeten die protocollen herbekeken worden. We nemen daarvoor een week de tijd. Voor activiteiten die niet vallen onder de protocollen geldt een beperking van veertig mensen." Voor de Pro League is er een protocol uitgewerkt, en dus blijven die voorlopig nog gelden.

LEES OOK: 'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

🚀

Straks geen fans meer?

Meest recent

Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

134
134
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

100
100
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

24
24
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

100
100
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

325
325
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

242
242
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

456
456
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

136
136
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

193
193
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

418
418
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

361
361
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

534
534
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

526
526
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

213
213
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

598
598
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

173
173
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

231
231
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

233
233
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

121
121
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

247
247
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

575
575
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

172
172
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

299
299
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

233
233
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

424
424

Meer sportnieuws