Corona slaat hard toe: eerste JPL-uitstel dreigt

door
Corona slaat hard toe: eerste JPL-uitstel dreigt

Tot dusver werden er nog geen wedstrijden afgelast in de Jupiler Pro League omwille van het coronavirus, maar daar zou komend weekend weleens verandering in kunnen komen. Bij Waasland-Beveren is het virus immers stevig uitgebroken, waardoor de wedstrijd van maandag tegen KV Oostende in het gevaar is.

De club laat weten dat zeven spelers uit de A-kern positief getest hebben. Dat betekent dat de club in principe aan de Pro League kan vragen om de match tegen KVO uit te stellen, al laten ze zich bij Waasland-Beveren daarover nog niet uit.

"Alle positieve gevallen zijn meteen in quarantaine gegaan, zij verkeren ook in goede gezondheid. Er was reeds beslist om de groepstraining van vandaag van het programma te schrappen tot de resultaten van de testing bij de club binnen waren. De spelers werkten vandaag een individueel programma af", klinkt het wel bij de club.

UPDATE 20u15

Een grote corona-uitbraak dus bij Waasland-Beveren, en dat zou zoals gezegd weleens zijn gevolgen kunnen kennen. Zo mogen de Waaslanders, mits er minstens zeven spelers besmet zijn, om uitstel vragen bij de Pro League.

En de kans dat Waasland-Beveren dat zal doen, is volgens Het Laatste Nieuws toch behoorlijk groot:  "De kans dat Waasland-Beveren - serieus verzwakt door deze coronagevallen - een aanvraag tot uitstel zal indienen, is reëel”, stellen ze namelijk. Het zou de eerste keer zijn dat dit gebeurt in de JPL. In 1B werden wel al enkele wedstrijden van Westerlo uitgesteld.

LEES OOK: PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

Zullen er nog veel wedstrijden worden uitgesteld?

Meest recent

'Toekomst Courtois gekend: Real neemt duidelijke beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

1
1
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

54
54
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

43
43
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

100
100
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

149
149
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

95
95
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

255
255
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

363
363
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

292
292
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

44
44
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

109
109
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

98
98
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

92
92
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

65
65
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

59
59
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

70
70
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

215
215
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

241
241
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

354
354
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

250
250
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

45
45
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

221
221
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

48
48
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

61
61
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

188
188

Meer sportnieuws