Oproep voor nieuwe 'Coronabreak': "Waarop wachten ze?"

door
Oproep voor nieuwe 'Coronabreak':

Vlaams minister van Sport Ben Weyts nam maandag de beslissing om alle indoorsportactiviteiten waarbij geen anderhalve meter afstand kan worden bewaard tijdelijk te verbieden. Daardoor moesten in het zaal -en minivoetbal de competities worden stilgelegd. Mogelijk volgt het veldvoetbal in de amateurklassen straks dat voorbeeld.

In een reactie bij Belga bevestigde Marc Van Craen, voorzitter van Voetbal Vlaanderen, dat die sombere voorspelling een reële optie vormt. Op dit moment moeten door het besluit van Weyts namelijk ook al de kleedkamers gesloten blijven, en dat net nu de winter eraan komt. De kantines mogen voorlopig wel nog steeds de deuren openen, zij het uiteraard onder strikte voorwaarden.

Van zodra dat niet langer het geval is, houden de amateurclubs het echter zo goed als zeker opnieuw voor bekeken. "Dan zijn die wedstrijden de facto zonder publiek. En dan leggen we de competitie stil. Dat hebben we in augustus al besloten", aldus Van Craen, die hoopt dat de cijfers snel zullen dalen. Dinsdag staat er alvast reeds een beraad over een eventuele stopzetting gepland.

UPDATE 13/10

Vandaag vindt er overleg plaats of het amateurvoetbal al dan niet zal worden opgeschort. Volgens de bekende presentator Karel Vannieuwkerke is het echter duidelijk wat er moet gebeuren. Zonder kleedkamers en douches is het volgens hem namelijk niet mogelijk om trainingen en wedstrijden te organiseren. Zo stelt hij zelf via Twitter.

LEES OOK: Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

Moet het voetbal terug worden stilgelegd?

Meest recent

Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

21
21
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

14
14
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

87
87
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

23
23
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

114
114
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

117
117
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

64
64
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

184
184
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

134
134
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

79
79
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

125
125
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

283
283
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

158
158
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

121
121
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

230
230
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

78
78
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

265
265
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

142
142
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

851
851
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

98
98
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

210
210
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

85
85
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

143
143
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

832
832
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

184
184

Meer sportnieuws