De Boer en Oranje meteen onderuit, geen winnaar bij Spanje-Portugal

door
De Boer en Oranje meteen onderuit, geen winnaar bij Spanje-Portugal

Woensdag stonden over heel Europa tal van interessante oefenwedstrijden op het programma. De topper tussen Portugal en Spanje leverde goals noch een winnaar op, terwijl Italië fors uithaalde en Duitsland gelijkspeelde tegen Turkije. Frank de Boer debuteerde dan weer met een nederlaag als bondscoach van Nederland.


De Boer werd vorige maand aangesteld als opvolger van Ronald Koeman, die zijn geluk ging beproeven bij FC Barcelona. Voor zijn debuut liet hij enkele sterkhouders rusten en koos hij voor een veredeld B-elftal. Die beslissing leverde hem echter weinig geluk op. Nadat de spits al een aantal goede kansen de nek had omgewrongen, bracht Raul Jimenez de Mexicanen halfweg de tweede periode op voorsprong. Van op elf meter zette hij strafschopspecialist Tim Krul op het verkeerde been.

Oranje was daarna niet bij machte om het tij te keren en door de vele wissels geraakte het tempo helemaal uit de wedstrijd. Een debuut in mineur dus voor De Boer. Tijdens de komende week kan hij wel nog één en ander rechtzetten in de Nations League-duels tegen Bosnië en Italië.

Al zal die laatste opdracht niet gemakkelijk worden. De ploeg van bondscoach Roberto Mancini toonde zich woensdag in uitstekende doen en legde Moldavië met zware 6-0-cijfers over de knie. Ook in Duitsland-Turkije vielen er heel wat doelpunten. Uiteindelijk speelden beide landen 3-3-gelijk. Dé topper van de avond stelde dan weer teleur. In de clash om het Iberisch schiereiland kwamen Portugal en Spanje niet tot scoren.

De belangrijkste uitslagen van woensdagavond:
Portugal-Spanje: 0-0
Nederland-Mexico: 0-1
Duitsland-Turkije: 3-3
Italië-Moldavië: 6-0
Zwitserland-Kroatië: 1-2
Polen-Finland: 5-1
Frankrijk-Oekraïne: 5-1 na 65 minuten

LEES OOK: Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

Wie is volgens u de grootste favoriet voor het EK?

Meest recent

'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

24
24
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

20
20
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

64
64
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

118
118
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

176
176
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

84
84
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

104
104
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

158
158
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

255
255
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

62
62
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

381
381
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

240
240
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

389
389
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

461
461
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

363
363
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

111
111
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

514
514
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

247
247
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

725
725
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

425
425
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

150
150
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

647
647
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

70
70
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

175
175
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

871
871

Meer sportnieuws