Hoop voor Club: hulp van regering in stadiondossier

1395
Hoop voor Club: hulp van regering in stadiondossier

Er leek eindelijk vaart te komen achter de stadionplannen van Club Brugge. De locatie op de Olympia-site kon rekenen op een behoorlijk draagvlak, Blauw-Zwart hoopte zelfs om in het seizoen 2022-2023 al zijn intrek te nemen in de nieuwe voetbaltempel. Maar dinsdag werd een nieuwe bom gelegd onder het project.


Eén van de belangrijkste voorwaarden was dat er ook voor Cercle Brugge een locatie werd gevonden voor een nieuw maar kleiner stadion. Daarvoor werd de Blankenbergse Steenweg naar voren geschoven. Maar na enkele klachten besloot de Raad van State dinsdag om hier geen goedkeuring voor te geven. En zolang Cercle geen alternatief op papier heeft staan, eist de Vereniging dat er voorlopig niet wordt gestart met de bouwwerken. Het dossier lijkt dus opnieuw helemaal vast te zitten.

UPDATE 21u51
Opnieuw een opdoffer dus voor de Brugse stadionplannen, maar de twee ploegen hoeven niet te wanhopen. Aan aangeven van CD&V'er Brecht Warnez en enkele andere Brugse parlementsleden, kwam het dossier inmiddels ook te sprake bij de Vlaamse overheid. En hun interventie bleef niet zonder gevolgen. Zo liet minister van Omgeving Zuhal Demir (N-VA) verstaan dat ze zich persoonlijk met het dossier zal moeien.

Zij zal eerstdaags samenzitten met de betrokken partijen. De bedoeling van Demir is in eerste instantie om het huidige plan te reanimeren. "Ik ga deze week zowel Club Brugge, Cercle Brugge als het stadsbestuur samen zetten om een oplossing te vinden. In eerste instantie ga ik onderzoeken of ik binnen de acht dagen het ruimtelijk uitvoeringsplan licht kan wijzigen en zo het plan toch kan doorgevoerd worden", werd de Limburgse politica geciteerd bij HLN.

LEES OOK: 'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

De overheid heeft Club tot dusver te fel in de steek gelaten ...

Meest recent

"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

57
57
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

29
29
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

8
8
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

18
18
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

8
8
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

19
19
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

68
68
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

61
61
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

43
43
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

19
19
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

19
19
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

28
28
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

111
111
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

38
38
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

224
224
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

105
105
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

205
205
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

73
73
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

67
67
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

236
236
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

59
59
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

53
53
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

271
271

Meer sportnieuws