Hoop voor Club: hulp van regering in stadiondossier

1395
Hoop voor Club: hulp van regering in stadiondossier

Er leek eindelijk vaart te komen achter de stadionplannen van Club Brugge. De locatie op de Olympia-site kon rekenen op een behoorlijk draagvlak, Blauw-Zwart hoopte zelfs om in het seizoen 2022-2023 al zijn intrek te nemen in de nieuwe voetbaltempel. Maar dinsdag werd een nieuwe bom gelegd onder het project.


Eén van de belangrijkste voorwaarden was dat er ook voor Cercle Brugge een locatie werd gevonden voor een nieuw maar kleiner stadion. Daarvoor werd de Blankenbergse Steenweg naar voren geschoven. Maar na enkele klachten besloot de Raad van State dinsdag om hier geen goedkeuring voor te geven. En zolang Cercle geen alternatief op papier heeft staan, eist de Vereniging dat er voorlopig niet wordt gestart met de bouwwerken. Het dossier lijkt dus opnieuw helemaal vast te zitten.

UPDATE 21u51
Opnieuw een opdoffer dus voor de Brugse stadionplannen, maar de twee ploegen hoeven niet te wanhopen. Aan aangeven van CD&V'er Brecht Warnez en enkele andere Brugse parlementsleden, kwam het dossier inmiddels ook te sprake bij de Vlaamse overheid. En hun interventie bleef niet zonder gevolgen. Zo liet minister van Omgeving Zuhal Demir (N-VA) verstaan dat ze zich persoonlijk met het dossier zal moeien.

Zij zal eerstdaags samenzitten met de betrokken partijen. De bedoeling van Demir is in eerste instantie om het huidige plan te reanimeren. "Ik ga deze week zowel Club Brugge, Cercle Brugge als het stadsbestuur samen zetten om een oplossing te vinden. In eerste instantie ga ik onderzoeken of ik binnen de acht dagen het ruimtelijk uitvoeringsplan licht kan wijzigen en zo het plan toch kan doorgevoerd worden", werd de Limburgse politica geciteerd bij HLN.

LEES OOK: Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De overheid heeft Club tot dusver te fel in de steek gelaten ...

Meest recent

Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

3
3
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

16
16
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

65
65
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

35
35
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

12
12
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

43
43
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

37
37
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

99
99
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

203
203
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

13
13
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

83
83
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

262
262
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

116
116
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

48
48
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

35
35
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

75
75
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

179
179
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

53
53
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

126
126
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

73
73
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

110
110
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

66
66

Meer sportnieuws