'Duivels met dit uiterst experimenteel elftal aan aftrap'

door
'Duivels met dit uiterst experimenteel elftal aan aftrap'

Donderdag spelen de Rode Duivels voor de eerste keer dit jaar nog eens met fans in het stadion, maar wie naar het Koning Boudewijnstadion afzakt moet niet hopen dat hij de gewoonlijke sterren aan het werk zal zien. Tegen Ivoorkust is Roberto Martinez van plan om stevig te experimenteren, wat betekent dat wellicht geen enkele titularis op het veld zal staan.

Concrete namen wou de bondscoach niet kwijt, maar hij bevestigde woensdag op zijn persconferentie wel al dat Simon Mignolet onder de lat zal staan. Thibaut Courtois, Toby Alderweireld, Axel Witsel, Thomas Meunier, Kevin De Bruyne, Youri Tielemans en Romelu Lukaku zullen zeker niet in actie komen.

Dat betekent dat er dus een zéér experimenteel elftal op het veld zal staan. Het Nieuwsblad verwacht alvast dat twee debutanten meteen aan de aftrap zullen komen: centraal achterin zou Zinho Vanheusden titularis zijn, terwijl op links Joris Kayembe zich mag opmaken voor zijn eerste cap. Ook voor Brandon Mechele en Leandro Trossard lonkt een eerste basisplaats.

De vermoedelijke elf van de Rode Duivels tegen Ivoorkust:

Mignolet - Vanheusden, Mechele, Boyata - Castagne, Dendoncker, Vanaken, Kayembe - Doku, Batshuayi/Benteke, Trossard

UPDATE 20u

Het wordt dus al zeker een uiterst experimenteel elftal dat Roberto Martinez donderdag op de mat zal brengen tegen Ivoorkust. Daar is ook Alexandre Braeckman van RTL het mee eens. Ook de Waalse journalist deed op Twitter een voorspelling naar de basiself van de Duivels, met daarin eigenlijk maar twee namen die al een gevestigde waarde zijn als basisspeler.

Dat zijn Timothy Castagne – hoewel die in de pikorde normaliter Thomas Meunier moet laten voorgaan – en Michy Batshuayi, de logische vervanger van Romelu Lukaku. Voor het overige dus spelers zonder al te veel ervaring als Rode Duivel. En in vergelijking met bovenstaand elftal, denkt Braeckman met Bornauw en Verschaeren aan nóg twee (basis)debutanten.

Ook bij VTM Nieuws verwachten ze het duo uit Neerpede overigens aan de aftrap, die zelfs Saelemaekers nog de voorkeur zien krijgen op Castagne.

LEES OOK: Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Zullen we hiermee winnen van Ivoorkust?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

13
13
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

93
93
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

10
10
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

195
195
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

103
103
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

425
425
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

107
107
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

92
92
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

213
213
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

320
320
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

97
97
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

605
605
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

427
427
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

75
75
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

131
131
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

139
139
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

253
253
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

76
76
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

285
285
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

37
37
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

55
55
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

228
228
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

181
181
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

121
121
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

187
187

Meer sportnieuws