'Duivels met dit uiterst experimenteel elftal aan aftrap'

door
'Duivels met dit uiterst experimenteel elftal aan aftrap'

Donderdag spelen de Rode Duivels voor de eerste keer dit jaar nog eens met fans in het stadion, maar wie naar het Koning Boudewijnstadion afzakt moet niet hopen dat hij de gewoonlijke sterren aan het werk zal zien. Tegen Ivoorkust is Roberto Martinez van plan om stevig te experimenteren, wat betekent dat wellicht geen enkele titularis op het veld zal staan.

Concrete namen wou de bondscoach niet kwijt, maar hij bevestigde woensdag op zijn persconferentie wel al dat Simon Mignolet onder de lat zal staan. Thibaut Courtois, Toby Alderweireld, Axel Witsel, Thomas Meunier, Kevin De Bruyne, Youri Tielemans en Romelu Lukaku zullen zeker niet in actie komen.

Dat betekent dat er dus een zéér experimenteel elftal op het veld zal staan. Het Nieuwsblad verwacht alvast dat twee debutanten meteen aan de aftrap zullen komen: centraal achterin zou Zinho Vanheusden titularis zijn, terwijl op links Joris Kayembe zich mag opmaken voor zijn eerste cap. Ook voor Brandon Mechele en Leandro Trossard lonkt een eerste basisplaats.

De vermoedelijke elf van de Rode Duivels tegen Ivoorkust:

Mignolet - Vanheusden, Mechele, Boyata - Castagne, Dendoncker, Vanaken, Kayembe - Doku, Batshuayi/Benteke, Trossard

UPDATE 20u

Het wordt dus al zeker een uiterst experimenteel elftal dat Roberto Martinez donderdag op de mat zal brengen tegen Ivoorkust. Daar is ook Alexandre Braeckman van RTL het mee eens. Ook de Waalse journalist deed op Twitter een voorspelling naar de basiself van de Duivels, met daarin eigenlijk maar twee namen die al een gevestigde waarde zijn als basisspeler.

Dat zijn Timothy Castagne – hoewel die in de pikorde normaliter Thomas Meunier moet laten voorgaan – en Michy Batshuayi, de logische vervanger van Romelu Lukaku. Voor het overige dus spelers zonder al te veel ervaring als Rode Duivel. En in vergelijking met bovenstaand elftal, denkt Braeckman met Bornauw en Verschaeren aan nóg twee (basis)debutanten.

Ook bij VTM Nieuws verwachten ze het duo uit Neerpede overigens aan de aftrap, die zelfs Saelemaekers nog de voorkeur zien krijgen op Castagne.

LEES OOK: 'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Zullen we hiermee winnen van Ivoorkust?

Meest recent

Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Jérémy Taravel maakt momenteel kennis met de keerzijde van de trainersmedaille. Na ...

2
2
"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

36
36
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

308
308
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

72
72
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

56
56
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

169
169
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

45
45
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

53
53
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

52
52
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

159
159
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

91
91
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

104
104
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

614
614
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

126
126
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

483
483
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

624
624
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

81
81
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

150
150
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

263
263
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

29
29
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

123
123
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

114
114
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

63
63
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

136
136

Meer sportnieuws