'Duivels met dit uiterst experimenteel elftal aan aftrap'

door
'Duivels met dit uiterst experimenteel elftal aan aftrap'

Donderdag spelen de Rode Duivels voor de eerste keer dit jaar nog eens met fans in het stadion, maar wie naar het Koning Boudewijnstadion afzakt moet niet hopen dat hij de gewoonlijke sterren aan het werk zal zien. Tegen Ivoorkust is Roberto Martinez van plan om stevig te experimenteren, wat betekent dat wellicht geen enkele titularis op het veld zal staan.

Concrete namen wou de bondscoach niet kwijt, maar hij bevestigde woensdag op zijn persconferentie wel al dat Simon Mignolet onder de lat zal staan. Thibaut Courtois, Toby Alderweireld, Axel Witsel, Thomas Meunier, Kevin De Bruyne, Youri Tielemans en Romelu Lukaku zullen zeker niet in actie komen.

Dat betekent dat er dus een zéér experimenteel elftal op het veld zal staan. Het Nieuwsblad verwacht alvast dat twee debutanten meteen aan de aftrap zullen komen: centraal achterin zou Zinho Vanheusden titularis zijn, terwijl op links Joris Kayembe zich mag opmaken voor zijn eerste cap. Ook voor Brandon Mechele en Leandro Trossard lonkt een eerste basisplaats.

De vermoedelijke elf van de Rode Duivels tegen Ivoorkust:

Mignolet - Vanheusden, Mechele, Boyata - Castagne, Dendoncker, Vanaken, Kayembe - Doku, Batshuayi/Benteke, Trossard

UPDATE 20u

Het wordt dus al zeker een uiterst experimenteel elftal dat Roberto Martinez donderdag op de mat zal brengen tegen Ivoorkust. Daar is ook Alexandre Braeckman van RTL het mee eens. Ook de Waalse journalist deed op Twitter een voorspelling naar de basiself van de Duivels, met daarin eigenlijk maar twee namen die al een gevestigde waarde zijn als basisspeler.

Dat zijn Timothy Castagne – hoewel die in de pikorde normaliter Thomas Meunier moet laten voorgaan – en Michy Batshuayi, de logische vervanger van Romelu Lukaku. Voor het overige dus spelers zonder al te veel ervaring als Rode Duivel. En in vergelijking met bovenstaand elftal, denkt Braeckman met Bornauw en Verschaeren aan nóg twee (basis)debutanten.

Ook bij VTM Nieuws verwachten ze het duo uit Neerpede overigens aan de aftrap, die zelfs Saelemaekers nog de voorkeur zien krijgen op Castagne.

LEES OOK: Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

Zullen we hiermee winnen van Ivoorkust?

Meest recent

Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

0
0
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

9
9
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

8
8
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

17
17
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

28
28
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

70
70
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

43
43
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

63
63
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

114
114
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

137
137
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

186
186
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

209
209
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

50
50
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

42
42
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

236
236
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

145
145
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

156
156
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

110
110
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

251
251
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

222
222
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

215
215
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

598
598
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

174
174
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

108
108

Meer sportnieuws