'Duivels met dit uiterst experimenteel elftal aan aftrap'

door
'Duivels met dit uiterst experimenteel elftal aan aftrap'

Donderdag spelen de Rode Duivels voor de eerste keer dit jaar nog eens met fans in het stadion, maar wie naar het Koning Boudewijnstadion afzakt moet niet hopen dat hij de gewoonlijke sterren aan het werk zal zien. Tegen Ivoorkust is Roberto Martinez van plan om stevig te experimenteren, wat betekent dat wellicht geen enkele titularis op het veld zal staan.

Concrete namen wou de bondscoach niet kwijt, maar hij bevestigde woensdag op zijn persconferentie wel al dat Simon Mignolet onder de lat zal staan. Thibaut Courtois, Toby Alderweireld, Axel Witsel, Thomas Meunier, Kevin De Bruyne, Youri Tielemans en Romelu Lukaku zullen zeker niet in actie komen.

Dat betekent dat er dus een zéér experimenteel elftal op het veld zal staan. Het Nieuwsblad verwacht alvast dat twee debutanten meteen aan de aftrap zullen komen: centraal achterin zou Zinho Vanheusden titularis zijn, terwijl op links Joris Kayembe zich mag opmaken voor zijn eerste cap. Ook voor Brandon Mechele en Leandro Trossard lonkt een eerste basisplaats.

De vermoedelijke elf van de Rode Duivels tegen Ivoorkust:

Mignolet - Vanheusden, Mechele, Boyata - Castagne, Dendoncker, Vanaken, Kayembe - Doku, Batshuayi/Benteke, Trossard

UPDATE 20u

Het wordt dus al zeker een uiterst experimenteel elftal dat Roberto Martinez donderdag op de mat zal brengen tegen Ivoorkust. Daar is ook Alexandre Braeckman van RTL het mee eens. Ook de Waalse journalist deed op Twitter een voorspelling naar de basiself van de Duivels, met daarin eigenlijk maar twee namen die al een gevestigde waarde zijn als basisspeler.

Dat zijn Timothy Castagne – hoewel die in de pikorde normaliter Thomas Meunier moet laten voorgaan – en Michy Batshuayi, de logische vervanger van Romelu Lukaku. Voor het overige dus spelers zonder al te veel ervaring als Rode Duivel. En in vergelijking met bovenstaand elftal, denkt Braeckman met Bornauw en Verschaeren aan nóg twee (basis)debutanten.

Ook bij VTM Nieuws verwachten ze het duo uit Neerpede overigens aan de aftrap, die zelfs Saelemaekers nog de voorkeur zien krijgen op Castagne.

POLL: Zullen we hiermee winnen van Ivoorkust?

Meest recent

'Sensatie voor Antwerp FC met flitsende dribbelkont'

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

16
16
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

14
14
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

67
67
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

204
204
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

90
90
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

364
364
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

115
115
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

804
804
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

391
391
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

264
264
Deze uitspraak van Vertonghen laat RSCA-supporters watertanden

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

172
172
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

616
616
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

125
125
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

156
156
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

265
265
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

112
112
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

289
289
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

275
275
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

204
204
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

261
261

Meer sportnieuws