Club Brugge haalt Nederlander met Ronaldo-trekjes

door
Club Brugge haalt Nederlander met Ronaldo-trekjes

Een paar weken geleden riep Ajax nog dat Noa Lang onder geen voorwaarde weg mocht bij de Amsterdammers. Maar vlak voor het sluiten van de transfermarkt maakte de 21-jarige vleugelaanvaller alsnog de overstap naar Club Brugge. Een overgang die alleen voor Ajax nadelig is, zo verzekerde de zaakwaarnemer van Lang achteraf.


Na de Champions League-wedstrijd van Ajax vorig seizoen tegen Lille wist Noa Lang het zeker: dit moest pas het begin worden. De jonge vleugelaanvaller, die ook achter de spitsen kan spelen, mocht tijdens de wedstrijd op het Kampioenenbal invallen en gaf meteen een assist. In een interview na de partij vertelde hij met een Cristiano Ronaldo-achtige uitspraak dat hij "gemaakt was" voor dit soort grote duels. Op dat moment hoopte hij al dat er nog velen zouden volgen. Die mogelijkheid krijgt de ambitieuze Nederlander nu, alleen niet in het shirt van Ajax.

STERKE VOORBEREIDING
Dat Lang de deuren van de Johan Cruijff ArenA achter zich dicht zou trekken, leek een aantal weken geleden nog onbespreekbaar. Lang maakte veel minuten in de extra lange voorbereiding op het lopende voetbalseizoen, waarna Ajax-trainer Erik ten Hag vertrouwen uitsprak in de jonge lefgozer. Speeltijd kon de hoofdcoach zijn pupil echter niet beloven.

Ondanks die goede voorbereiding, waar Lang liet zien aanvallend een meerwaarde te hebben bij de Amsterdammers, werd hij nauwelijks ingezet door Ten Hag. Voor de vleugelaanvaller veranderde er dus niets aan de situatie waarin hij vorig seizoen zat. In de winterstop van dat jaar liet hij zich dan ook verhuren aan FC Twente. Verder dan zeven duels kwam hij niet voor de Tukkers omdat de Eredivisie door het uitbraak van het corona-virus werd stilgelegd.

Ajax had nog wel vertrouwen in Lang, maar hij wilde zelf niet nog een seizoen alleen maar hopen op invalbeurten. In tegenstelling tot de Nederlandse kampioen, had Club Brugge een goede invulling voor Lang zijn nabije toekomst. Hij moet bij de landskampioen de concurrentie aangaan met onder meer Emmanuel Dennis, die tijdens de mercato naast zijn gewenste transfer greep. Gezien het drukke wedstrijdschema van Blauw-Zwart, zal coach Philippe Clement hem ongetwijfeld de nodige speelminuten bezorgen.

HOLLANDSE BRAVOURE
Met de komst van Lang haalt Club Brugge een potentiële smaakmaker in huis. De jeugdinternational van Nederland had in Amsterdam weinig minuten in het eerste elftal nodig om indruk te maken. De 21-jarige heeft een enorm zelfvertrouwen en laat op het veld zien dat er niet met hem te sollen valt. De pure snelheid van een winger ontbreekt in de benen, maar wordt gecompenseerd met een uitstekende balbehandeling. Zo heeft Lang een scala aan schijnbewegingen tot zijn beschikking en kan hij door zijn spelinzicht na een succesvolle dribbel ook met een (steek)pass een medespeler vrij voor de keeper zetten.

Niet alleen met, maar ook zonder bal heeft de jonge Nederlander een meerwaarde. Lang heeft een onstilbare honger naar zijn favoriete maaltijd: doelpunten. In de negen wedstrijden (261 minuten) die hij in het eerste elftal van Ajax speelde, scoorde hij drie keer en gaf hij één assist. Met name de manier waarop hij zich in het strafschopgebied manifesteert, maakt hem een grote dreiging voor de vijandige defensie. Lang heeft de gave om vaak op de goede plek te staan om de bal tegen de touwen te werken en zal daarom ook veelvuldig bij de tweede paal of het penaltypunt opduiken als Club via de andere flank opbouwt. Daarmee creëert hij bovendien ruimte voor de opkomende backs zoals Eduard Sobol of Clinton Mata.

Dat Club Brugge niet altijd in een 4-3-3-systeem speelt, zoals Lang bij Ajax gewend is, hoeft geen nadeel te zijn voor de jeugdinternational. Ook de 3-5-2-variant van Clement met Lang als tweede spits of op de linkerflank, kan voor de aanwinst positief uitpakken. De 21-jarige Nederlander is zoals gezegd niet de typische vleugelflitser, maar is in de opbouw op zijn best als hij zich met een loopactie kan vrijspelen en 'onder de bal' komt in de tweede lijn. Wanneer hij zo wordt ingespeeld, heeft hij vanuit die gevaarlijke zones van het veld de meeste opties (schieten, steekpassen of voorzetten) om zijn creatieve kwaliteiten te laten gelden.

BEWIJSDRANG
Tegenover die drang naar voren staat één nadeel: Lang wil zijn defensieve taken wel eens over het hoofd zien en zo zijn teamgenoten in een ondertalsituatie brengen. Clement weet dus waaraan hij moet werken op training. Met naast hem ook andere oud-verdedigers zoals Carl Hoefkens en Jonas Ivens in de staff, zal de enige Brugse zomeraanwinst ongetwijfeld stevig bijgespijkerd worden in zijn defensieve acties. Bovendien haalt Club een flinke brok motivatie in huis: met Lang heeft het een speler gecontracteerd die een enorme bewijsdrang met zich meedraagt en niet kan wachten zijn klasse met de rest van de wereld te delen.

Zijn uitspraak na de Champions League-wedstrijd tegen Lille ("Ik ben hiervoor gemaakt") tekenen zijn ambities. Club Brugge heeft daar uitstekend op ingespeeld door hem een shirt met het felbegeerde rugnummer '10' voor te schotelen en daarnaast hem toekomstperspectief met speelminuten aan te bieden. Een groter geluk kun je zo’n speler op dit moment niet geven. Lang krijgt nu de kans om zijn diepste wens in vervulling te laten gaan en te schitteren in de nationale en Europese competities. Als hem dat lukt, heeft Club Brugge ondanks een prijskaartje van zes miljoen euro, toch een koopje in huis gehaald.

LEES OOK: Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang krijgt Italianen stil

Denkt u dat Lang meteen een basisspeler zal worden?

Meest recent

'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

0
0
'Union heeft volgende knaltransfer al in vizier'

Union heeft zich dinsdagavond nog maar eens aan Europa laten zien. De landskampioen stuntte door met ...

27
27
Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Woensdagavond gaat Club Brugge op zoek naar puntenwinst in de Champions League tegen Sporting CP. ...

85
85
'Genk krijgt enorme opsteker uit ziekenboeg voor Basel'

Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, ...

59
59
'Pro League wijst voorstel DAZN af: plan-B ligt klaar'

DAZN deed dinsdag een bom ontploffen in het Belgische voetbal door het televisiecontract op te ...

359
359
'West Ham plant transferraid: Club en Union moeten vrezen'

In de Premier League beleeft West Ham een dramatisch seizoen. De traditieclub pakte in zijn eerste ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Icoon terug bij PSV, Simeone kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

113
113
Clement meteen onder vuur na mokerslag

Philippe Clement heeft voor een nieuwe uitdaging bij Norwich City gekozen. De oefenmeester werkte ...

95
95
Medewerker DAZN komt met zéér opvallende onthulling

DAZN blijft de gemoederen bezighouden. De rechtenhouder dropte een bom op het Belgische voetbal door ...

805
805
Galatasaray woest na Union SG: één speler afgemaakt

Union SG verraste vriend en vijand door in de heksenketel van Galatasaray te gaan winnen. De ...

228
228
Simeone speelt open kaart: volgende club al bekend

Diego Simeone is nog steeds de trainer van Atlético Madrid. Een clubicoon en een trainer die ...

66
66
'Nieuwe' smaakmaker voor Anderlecht: Hasi heeft er optie bij

Bij RSC Anderlecht haalden ze sinds januari heel wat jonge buitenlanders naar de club. Olivier ...

324
324
Stankovic doorbreekt de stilte over terugkeer naar Inter

Bij Club Brugge worden heel veel spelers gelinkt aan een toptransfer. Onder meer Aleksander ...

386
386
PSV stunt en haalt clublegende terug in huis

PSV is al jaren de nummer één in Nederland. De club lijkt ook dit seizoen weer af te ...

57
57
Kompany verbaast Europa: topcoach doet straffe bekentenis

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vandaag op tegen Arsenal. Kunnen ze daar weer ...

133
133
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

50
50
'Uitgaande transfer bij Anderlecht: speler ontevreden'

Bij RSC Anderlecht gaan ze in januari de kern toch danig moeten afslanken. Olivier Renard en Tim ...

397
397
Geen beelden 16de speeldag? DAZN doet opmerkelijke zet

Komend weekend wordt de 16de speeldag van de Jupiler Pro League afgewerkt en daarin staan enkele ...

593
593
'Antwerp nadert nieuwe trainer: gesprekken met topkandidaat'

Antwerp FC staat komend weekend voor de loodzware verplaatsing op Club Brugge. De kans is klein dat ...

391
391
Club Brugge vs. Sporting: Vanhaezebrouck geeft favoriet

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

292
292
Belgisch voetbal op zwart? Kijkers krijgen cruciaal nieuws

Komend weekend gaat de terugronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League van start. De ...

444
444
Charlotte dropt bommetje bij Van Gucht: “Meer vrouwen?”

Ruben Van Gucht lijkt momenteel overal tegelijk te winnen. Gisteren wist hij alweer een aflevering ...

83
83
Niemand zag dit aankomen: Club Brugge choqueert Sporting

In Lissabon kijken ze vol ongeloof naar hoe Club Brugge plots één van de meest ...

289
289
Union verstomt heksenketel: Europese pers diep onder indruk

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

233
233
Sporting-Club Brugge: Hayen voert twee sleutelwissels door

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond voor een erg belangrijke wedstrijd. Zo mikt ...

198
198

Meer sportnieuws