Club Brugge haalt Nederlander met Ronaldo-trekjes

1388
Club Brugge haalt Nederlander met Ronaldo-trekjes

Een paar weken geleden riep Ajax nog dat Noa Lang onder geen voorwaarde weg mocht bij de Amsterdammers. Maar vlak voor het sluiten van de transfermarkt maakte de 21-jarige vleugelaanvaller alsnog de overstap naar Club Brugge. Een overgang die alleen voor Ajax nadelig is, zo verzekerde de zaakwaarnemer van Lang achteraf.


Na de Champions League-wedstrijd van Ajax vorig seizoen tegen Lille wist Noa Lang het zeker: dit moest pas het begin worden. De jonge vleugelaanvaller, die ook achter de spitsen kan spelen, mocht tijdens de wedstrijd op het Kampioenenbal invallen en gaf meteen een assist. In een interview na de partij vertelde hij met een Cristiano Ronaldo-achtige uitspraak dat hij "gemaakt was" voor dit soort grote duels. Op dat moment hoopte hij al dat er nog velen zouden volgen. Die mogelijkheid krijgt de ambitieuze Nederlander nu, alleen niet in het shirt van Ajax.

STERKE VOORBEREIDING
Dat Lang de deuren van de Johan Cruijff ArenA achter zich dicht zou trekken, leek een aantal weken geleden nog onbespreekbaar. Lang maakte veel minuten in de extra lange voorbereiding op het lopende voetbalseizoen, waarna Ajax-trainer Erik ten Hag vertrouwen uitsprak in de jonge lefgozer. Speeltijd kon de hoofdcoach zijn pupil echter niet beloven.

Ondanks die goede voorbereiding, waar Lang liet zien aanvallend een meerwaarde te hebben bij de Amsterdammers, werd hij nauwelijks ingezet door Ten Hag. Voor de vleugelaanvaller veranderde er dus niets aan de situatie waarin hij vorig seizoen zat. In de winterstop van dat jaar liet hij zich dan ook verhuren aan FC Twente. Verder dan zeven duels kwam hij niet voor de Tukkers omdat de Eredivisie door het uitbraak van het corona-virus werd stilgelegd.

Ajax had nog wel vertrouwen in Lang, maar hij wilde zelf niet nog een seizoen alleen maar hopen op invalbeurten. In tegenstelling tot de Nederlandse kampioen, had Club Brugge een goede invulling voor Lang zijn nabije toekomst. Hij moet bij de landskampioen de concurrentie aangaan met onder meer Emmanuel Dennis, die tijdens de mercato naast zijn gewenste transfer greep. Gezien het drukke wedstrijdschema van Blauw-Zwart, zal coach Philippe Clement hem ongetwijfeld de nodige speelminuten bezorgen.

HOLLANDSE BRAVOURE
Met de komst van Lang haalt Club Brugge een potentiële smaakmaker in huis. De jeugdinternational van Nederland had in Amsterdam weinig minuten in het eerste elftal nodig om indruk te maken. De 21-jarige heeft een enorm zelfvertrouwen en laat op het veld zien dat er niet met hem te sollen valt. De pure snelheid van een winger ontbreekt in de benen, maar wordt gecompenseerd met een uitstekende balbehandeling. Zo heeft Lang een scala aan schijnbewegingen tot zijn beschikking en kan hij door zijn spelinzicht na een succesvolle dribbel ook met een (steek)pass een medespeler vrij voor de keeper zetten.

Niet alleen met, maar ook zonder bal heeft de jonge Nederlander een meerwaarde. Lang heeft een onstilbare honger naar zijn favoriete maaltijd: doelpunten. In de negen wedstrijden (261 minuten) die hij in het eerste elftal van Ajax speelde, scoorde hij drie keer en gaf hij één assist. Met name de manier waarop hij zich in het strafschopgebied manifesteert, maakt hem een grote dreiging voor de vijandige defensie. Lang heeft de gave om vaak op de goede plek te staan om de bal tegen de touwen te werken en zal daarom ook veelvuldig bij de tweede paal of het penaltypunt opduiken als Club via de andere flank opbouwt. Daarmee creëert hij bovendien ruimte voor de opkomende backs zoals Eduard Sobol of Clinton Mata.

Dat Club Brugge niet altijd in een 4-3-3-systeem speelt, zoals Lang bij Ajax gewend is, hoeft geen nadeel te zijn voor de jeugdinternational. Ook de 3-5-2-variant van Clement met Lang als tweede spits of op de linkerflank, kan voor de aanwinst positief uitpakken. De 21-jarige Nederlander is zoals gezegd niet de typische vleugelflitser, maar is in de opbouw op zijn best als hij zich met een loopactie kan vrijspelen en 'onder de bal' komt in de tweede lijn. Wanneer hij zo wordt ingespeeld, heeft hij vanuit die gevaarlijke zones van het veld de meeste opties (schieten, steekpassen of voorzetten) om zijn creatieve kwaliteiten te laten gelden.

BEWIJSDRANG
Tegenover die drang naar voren staat één nadeel: Lang wil zijn defensieve taken wel eens over het hoofd zien en zo zijn teamgenoten in een ondertalsituatie brengen. Clement weet dus waaraan hij moet werken op training. Met naast hem ook andere oud-verdedigers zoals Carl Hoefkens en Jonas Ivens in de staff, zal de enige Brugse zomeraanwinst ongetwijfeld stevig bijgespijkerd worden in zijn defensieve acties. Bovendien haalt Club een flinke brok motivatie in huis: met Lang heeft het een speler gecontracteerd die een enorme bewijsdrang met zich meedraagt en niet kan wachten zijn klasse met de rest van de wereld te delen.

Zijn uitspraak na de Champions League-wedstrijd tegen Lille ("Ik ben hiervoor gemaakt") tekenen zijn ambities. Club Brugge heeft daar uitstekend op ingespeeld door hem een shirt met het felbegeerde rugnummer '10' voor te schotelen en daarnaast hem toekomstperspectief met speelminuten aan te bieden. Een groter geluk kun je zo’n speler op dit moment niet geven. Lang krijgt nu de kans om zijn diepste wens in vervulling te laten gaan en te schitteren in de nationale en Europese competities. Als hem dat lukt, heeft Club Brugge ondanks een prijskaartje van zes miljoen euro, toch een koopje in huis gehaald.

LEES OOK: Godts krijgt naast selectie voor Duivels enorme verrassing

Denkt u dat Lang meteen een basisspeler zal worden?

Meest recent

Eerst selectie Van Bommel: dit zijn de grootste verliezers

De eerste selectie van Mark van Bommel als bondscoach van België is een feit. Het werd een al ...

42
42
Meer kwaliteit? Opvallende vaststelling bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft meer kwaliteit in de kern dan vorig jaar. Dat ziet iedereen, alleen moet de ...

105
105
De Meyer reageert: "Ja, er was kritiek van de fans"

STVV is degelijk begonnen aan het seizoen. Het is nog wat wisselvallig, maar de Truienaars staan ...

29
29
Union SG gaat voor stunt: Schoofs en Patris geven ambities prijs

Union SG is op dit moment de beste Belgische ploeg. Ze staan mee aan de leiding in de Jupiler Pro ...

45
45
Aanwinsten bezorgen AA Gent straffe 19 op 21

Om 20u45 begonnen AA Gent en Standard aan hun onderlinge treffen. De Buffalo's hoopten achtervolgers ...

125
125
Bayern München trakteert fans op absolute monsterscore

Bayern München kwam in de Bundesliga nog niet echt op toerental. De troepen van Vincent Kompany ...

64
64
Compper verrast met 'terugkeer' bij Antwerp

Royal Antwerp FC begon met een zes op zes goed aan het seizoen, maar nadien volgde een een op ...

110
110
Puntendeling bij Club NXT, RSCA Futures in zware crisis

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. Er was de altijd ...

133
133
Nieuwe coach van KV Kortrijk al bekend?

KV Kortrijk en Michiel Jonckheere gingen uit elkaar. De afgelopen circuleerden er al namen van ...

158
158
Afscheid van een Belgisch icoon die te laag werd ingeschat

De afgelopen dagen namen een aantal Rode Duivels afscheid van de nationale ploeg. Matz Sels en Axel ...

100
100
Vandenbempt waarschuwt Van Bommel meteen al

Mark van Bommel maakt zich klaar voor zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. Peter ...

100
100
Druk neemt toe op Genk: vurige Thorup wil méér

KRC Genk staat voor een moeilijke partij. De Limburgers moeten aan de bak tegen Club Brugge. Het is ...

158
158
Verschueren: "Begrijp niet dat hij moest vertrekken bij Anderlecht"

De passage van Wouter Vandenhaute bij RSC Anderlecht was een flop. Hij was de grote roerganger ...

336
336
‘Nieuwe uppercut voor Sommer: Club had andere nummer één’

Yann Sommer ligt na twee pijnlijke wedstrijden plots zwaar onder vuur bij Club Brugge. Extra ...

371
371
Zinho Gano pakt uit met nieuwe werkgever

Zinho Gano is al een aantal jaren weg uit België. De centrumspits speelt in het buitenland en ...

43
43
De Mil waarschuwt spelers: “Zij zetten stappen voorwaarts”

AA Gent neemt het vanavond op tegen Standard. Als de Buffalo’s deze partij ook kunnen winnen, ...

42
42
Euvrard looft speler Standard: "Zeer veelbelovend"

Bij Standard wisten ze deze week een volgend contract open te breken. Sportief directeur Marc ...

59
59
Van Bommel speelt open kaart: volgende Rode Duivel uit JPL

Bij zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel een plekje viel voor ...

171
171
Neerpede in verval: pijnlijke statistiek Anderlecht

In Youth We Trust. Niet zolang geleden was het nog het credo van RSC Anderlecht, waar vandaag nog ...

359
359
Van Bommel licht tipje van sluier: Lukaku supersub?

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach bekend. De focus kan nu ...

61
61
Leko verschaft update uit ziekenboeg Club Brugge

Vlak voor de interlandbreak staat er nog een topper op het programma in de Jupiler Pro League, want ...

431
431
Godts krijgt naast selectie voor Duivels enorme verrassing

Mika Godts kreeg vandaag uitstekend nieuws van nieuwe bondscoach Mark van Bommel. De aanvaller werd ...

69
69
Frisse wind bij Rode Duivels: Van Bommel verklaart keuzes

De kop is eraf voor Mark van Bommel, die vrijdag zijn eerste knopen als bondscoach van de Rode ...

193
193
Jonge Duivels: ronkende namen in selectie Swerts

Tijdens de aanstaande interlandbreak moeten niet alleen de Rode Duivels aan de bak, ook voor de ...

115
115
Rik De Mil staat perplex: "De spelers wisten er al van"

Rik De Mil kent een sprookjesachtige start van het seizoen bij AA Gent. De Buffalo's pakten 16 op 18 ...

397
397

Meer sportnieuws