Club Brugge haalt Nederlander met Ronaldo-trekjes

1388
Club Brugge haalt Nederlander met Ronaldo-trekjes

Een paar weken geleden riep Ajax nog dat Noa Lang onder geen voorwaarde weg mocht bij de Amsterdammers. Maar vlak voor het sluiten van de transfermarkt maakte de 21-jarige vleugelaanvaller alsnog de overstap naar Club Brugge. Een overgang die alleen voor Ajax nadelig is, zo verzekerde de zaakwaarnemer van Lang achteraf.


Na de Champions League-wedstrijd van Ajax vorig seizoen tegen Lille wist Noa Lang het zeker: dit moest pas het begin worden. De jonge vleugelaanvaller, die ook achter de spitsen kan spelen, mocht tijdens de wedstrijd op het Kampioenenbal invallen en gaf meteen een assist. In een interview na de partij vertelde hij met een Cristiano Ronaldo-achtige uitspraak dat hij "gemaakt was" voor dit soort grote duels. Op dat moment hoopte hij al dat er nog velen zouden volgen. Die mogelijkheid krijgt de ambitieuze Nederlander nu, alleen niet in het shirt van Ajax.

STERKE VOORBEREIDING
Dat Lang de deuren van de Johan Cruijff ArenA achter zich dicht zou trekken, leek een aantal weken geleden nog onbespreekbaar. Lang maakte veel minuten in de extra lange voorbereiding op het lopende voetbalseizoen, waarna Ajax-trainer Erik ten Hag vertrouwen uitsprak in de jonge lefgozer. Speeltijd kon de hoofdcoach zijn pupil echter niet beloven.

Ondanks die goede voorbereiding, waar Lang liet zien aanvallend een meerwaarde te hebben bij de Amsterdammers, werd hij nauwelijks ingezet door Ten Hag. Voor de vleugelaanvaller veranderde er dus niets aan de situatie waarin hij vorig seizoen zat. In de winterstop van dat jaar liet hij zich dan ook verhuren aan FC Twente. Verder dan zeven duels kwam hij niet voor de Tukkers omdat de Eredivisie door het uitbraak van het corona-virus werd stilgelegd.

Ajax had nog wel vertrouwen in Lang, maar hij wilde zelf niet nog een seizoen alleen maar hopen op invalbeurten. In tegenstelling tot de Nederlandse kampioen, had Club Brugge een goede invulling voor Lang zijn nabije toekomst. Hij moet bij de landskampioen de concurrentie aangaan met onder meer Emmanuel Dennis, die tijdens de mercato naast zijn gewenste transfer greep. Gezien het drukke wedstrijdschema van Blauw-Zwart, zal coach Philippe Clement hem ongetwijfeld de nodige speelminuten bezorgen.

HOLLANDSE BRAVOURE
Met de komst van Lang haalt Club Brugge een potentiële smaakmaker in huis. De jeugdinternational van Nederland had in Amsterdam weinig minuten in het eerste elftal nodig om indruk te maken. De 21-jarige heeft een enorm zelfvertrouwen en laat op het veld zien dat er niet met hem te sollen valt. De pure snelheid van een winger ontbreekt in de benen, maar wordt gecompenseerd met een uitstekende balbehandeling. Zo heeft Lang een scala aan schijnbewegingen tot zijn beschikking en kan hij door zijn spelinzicht na een succesvolle dribbel ook met een (steek)pass een medespeler vrij voor de keeper zetten.

Niet alleen met, maar ook zonder bal heeft de jonge Nederlander een meerwaarde. Lang heeft een onstilbare honger naar zijn favoriete maaltijd: doelpunten. In de negen wedstrijden (261 minuten) die hij in het eerste elftal van Ajax speelde, scoorde hij drie keer en gaf hij één assist. Met name de manier waarop hij zich in het strafschopgebied manifesteert, maakt hem een grote dreiging voor de vijandige defensie. Lang heeft de gave om vaak op de goede plek te staan om de bal tegen de touwen te werken en zal daarom ook veelvuldig bij de tweede paal of het penaltypunt opduiken als Club via de andere flank opbouwt. Daarmee creëert hij bovendien ruimte voor de opkomende backs zoals Eduard Sobol of Clinton Mata.

Dat Club Brugge niet altijd in een 4-3-3-systeem speelt, zoals Lang bij Ajax gewend is, hoeft geen nadeel te zijn voor de jeugdinternational. Ook de 3-5-2-variant van Clement met Lang als tweede spits of op de linkerflank, kan voor de aanwinst positief uitpakken. De 21-jarige Nederlander is zoals gezegd niet de typische vleugelflitser, maar is in de opbouw op zijn best als hij zich met een loopactie kan vrijspelen en 'onder de bal' komt in de tweede lijn. Wanneer hij zo wordt ingespeeld, heeft hij vanuit die gevaarlijke zones van het veld de meeste opties (schieten, steekpassen of voorzetten) om zijn creatieve kwaliteiten te laten gelden.

BEWIJSDRANG
Tegenover die drang naar voren staat één nadeel: Lang wil zijn defensieve taken wel eens over het hoofd zien en zo zijn teamgenoten in een ondertalsituatie brengen. Clement weet dus waaraan hij moet werken op training. Met naast hem ook andere oud-verdedigers zoals Carl Hoefkens en Jonas Ivens in de staff, zal de enige Brugse zomeraanwinst ongetwijfeld stevig bijgespijkerd worden in zijn defensieve acties. Bovendien haalt Club een flinke brok motivatie in huis: met Lang heeft het een speler gecontracteerd die een enorme bewijsdrang met zich meedraagt en niet kan wachten zijn klasse met de rest van de wereld te delen.

Zijn uitspraak na de Champions League-wedstrijd tegen Lille ("Ik ben hiervoor gemaakt") tekenen zijn ambities. Club Brugge heeft daar uitstekend op ingespeeld door hem een shirt met het felbegeerde rugnummer '10' voor te schotelen en daarnaast hem toekomstperspectief met speelminuten aan te bieden. Een groter geluk kun je zo’n speler op dit moment niet geven. Lang krijgt nu de kans om zijn diepste wens in vervulling te laten gaan en te schitteren in de nationale en Europese competities. Als hem dat lukt, heeft Club Brugge ondanks een prijskaartje van zes miljoen euro, toch een koopje in huis gehaald.

LEES OOK: Ajax houdt hart vast: dramatisch nieuws over Dolberg

Denkt u dat Lang meteen een basisspeler zal worden?

Meest recent

Cruciale doorbraak bij KBVB: weg voor Mannaert ligt open

De Rode Duivels reisden donderdagnamiddag naar Italië af voor hun Nations League-duel van een ...

6
6
'Club Brugge versiert Europese top: United wild van sterkhouder'

Arsenal FC. Internazionale. FC Barcelona. AC Milan. Club Brugge verkocht de voorbije seizoenen ...

74
74
'Arsenal nóg sterker: transfervizier op Real Madrid'

De nederlaag van vlak voor de interland-break tegen Brighton kwam hard aan, maar voorts kan Arsenal ...

13
13
Van Bommel laat uitblinker links liggen: "Verbazend"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

301
301
Marc Coucke vloert Sam Baro: "Voor eens en altijd..."

Marc Coucke stond woensdagavond even helemaal in de schijnwerpers in het Gentse Wintercircus. De ...

229
229
Van Dijk over stoppen bij Oranje: "Na één seconde wist ik het"

Virgil van Dijk heeft geen moment getwijfeld toen hem werd gevraagd of hij door wil gaan als ...

14
14
Albert ziet één klein probleem bij de Rode Duivels

De Rode Duivels doen het in de Nations League zonder Thibaut Courtois. Romelu Lukaku en Kevin De ...

63
63
Heeft Nederland eindelijk een 'nieuwe' topspits?

Nederland had vele jaren een spitsenprobleem. Het is te zeggen, ze hadden zoveel luxe dat heel wat ...

36
36
Opvallend: Van Bommel ziet (tijdelijk?) Duivels probleem

België neemt het morgen op tegen Italië. Mark van Bommel wil met de Rode Duivels ...

40
40
'Maamar speelt zich in de kijker: interesse groeit'

Ali Maamar heeft zich nadrukkelijk in de kijker gespeeld. De jonge rechtsachter van Anderlecht ...

205
205
Rodri ziet één gigantisch verschil tussen Guardiola en Flick

Rodri had zich zijn start bij FC Barcelona anders voorgesteld. De Spaanse middenvelder maakte ...

41
41
Antwerp wint tegen Beveren, RSCA verwelkomt Leoni

Deze te lange interlandbreak zorgt ervoor dat de Belgische eersteklassers oefenmatchen moeten spelen ...

133
133
KRC Genk maakt stadionplannen bekend

KRC Genk maakt werk van een ambitieuze toekomst. De Limburgse club wil in totaal 60 miljoen euro ...

568
568
Albert kiest Duivelse elf: grote verrassingen op flanken

Mark van Bommel staat vrijdagavond om 20u45 voor zijn vuurdoop als bondscoach van de Rode Duivels. ...

134
134
'Man Utd hakt knoop door: derde Rode Duivel in 2027'

Manchester United gaat dezer dagen weer een beetje de Belgische toer op. Een jaar geleden streek ...

74
74
Club zit op goud: meer dan 200 miljoen voor kwartet?

Geen Belgische club die de voorbije jaren meer centen ophaalde op de transfermarkt dan Club Brugge. ...

154
154
Reedijk heeft na vertrek bij Beveren nieuwe club beet

SK Beveren keerde dit seizoen na vijf jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro League, maar dat ...

27
27
'Club klopt voor vierde keer op rij aan bij Luzern'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een opvallend sterke connectie met Zwitserland. Met Yann ...

167
167
Union houdt hart vast: weer blessure bij sterkhouder?

Union is alweer zeer sterk aan het seizoen begonnen. Het prijkt na zeven speeldagen aan de leiding ...

84
84
'Nations League weer op schop: belangrijk gevolg Duivels'

Vrijdagavond om 20u45 komen de Rode Duivels voor de eerste keer sinds het WK weer in actie. Dat ...

215
215
Anderlecht kijkt straks een oude chouchou in de ogen

We krijgen voor de eerste keer een extra lange interlandbreak, want de gebruikelijke ...

201
201
Club Brugge verrast fans fraai voor eerste CL-uitmatch

Bij Club Brugge zal het de komende weken zeer rustig zijn. Het vaardigt tijdens de extra lange ...

114
114
TRANSFERUURTJE: 'Bayern richt vizier op PL, Club aast op Spanjaard'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

159
159
Juventus kruist vingers: toekomst Openda al beslist?

Loïs Openda kende een rampjaar bij Juventus en ging afgelopen zomer op huurbasis naar Olympique ...

43
43
Rik De Mil gekortwiekt: opgestoken duim spreekt boekdelen

Het is duidelijk dat er momenteel weinig reden is voor stress bij AA Gent. De Buffalo's zijn ...

146
146

Meer sportnieuws