'Cercle ligt stadionplannen dwars, Club zwaar teleurgesteld'

1184 stemmen
'Cercle ligt stadionplannen dwars, Club zwaar teleurgesteld'

Wanneer zal Club Brugge eindelijk in haar nieuw stadion mogen spelen? Het dossier voor een nieuwe voetbaltempel sleept nu al jarenlang aan, waarbij recent dan maar werd gekozen voor een project vlak naast het huidige Jan Breydel. De buurtbewoners deden daarover eerder al hun beklag, maar nu krijgt Blauw-Zwart pas echt een uppercut.


Diverse media melden namelijk dat de Raad van State geen toestemming heeft gegeven voor de bouw van een stadion voor Cercle Brugge langs de Blankenbergse Steenweg, een essentiële voorwaarde om ook de plannen van Club in werking te doen treden. Daarmee wordt dus ook een serieuze bom gelegd onder het nieuwe stadion van Club op de Olympiasite zelf, dat er zonder oplossing voor buur Cercle niet mag komen. Een flinke streep door de rekening dus van de landskampioen, die hoopte om zo snel mogelijk te kunnen verhuizen naar hun nieuwe thuis.

UPDATE 07/10
De stadionplannen van Club Brugge hebben dus opnieuw een stevige knauw gekregen. Om tijd te winnen zouden de voorbereidende werken op de Olympiasite nochtans al kunnen beginnen terwijl een oplossing voor Cercle wordt gezocht. Maar de Vereniging eist harde garanties op papier alvorens het toelaat dat de werken van start. Vermits die werken plaatsvinden op de huidige oefenterreinen van Groen-Zwart, heeft men daar wel degelijk inspraak in. En tegenover Het Laatste Nieuws laat voorzitter Vincent Goemaere weten dat het standpunt ongewijzigd blijft.

Een zoveelste koude douche dus voor Club, volgens HLN is de teleurstelling bij Blauw-Zwart dan ook enorm groot. De landskampioen blijft echter strijdvaardig en zou nog steeds van plan zijn om de nodige bouwvergunningen aan te vragen. Maar zonder een oplossing voor Cercle lijkt de bouw niet van start te kunnen gaan.

LEES OOK: Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Vindt u het logisch dat Club in dit dossier afhankelijk is van Cercle?

Meest recent

Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

51
51
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

170
170
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

228
228
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

66
66
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

327
327
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

120
120
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

42
42
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

468
468
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

270
270
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

228
228
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

484
484
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

189
189
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

96
96
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

104
104
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

80
80
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

56
56
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

253
253
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

102
102
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

353
353
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

410
410
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

105
105
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

401
401
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

46
46
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

558
558
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

386
386

Meer sportnieuws