'Cercle ligt stadionplannen dwars, Club zwaar teleurgesteld'

door
'Cercle ligt stadionplannen dwars, Club zwaar teleurgesteld'

Wanneer zal Club Brugge eindelijk in haar nieuw stadion mogen spelen? Het dossier voor een nieuwe voetbaltempel sleept nu al jarenlang aan, waarbij recent dan maar werd gekozen voor een project vlak naast het huidige Jan Breydel. De buurtbewoners deden daarover eerder al hun beklag, maar nu krijgt Blauw-Zwart pas echt een uppercut.


Diverse media melden namelijk dat de Raad van State geen toestemming heeft gegeven voor de bouw van een stadion voor Cercle Brugge langs de Blankenbergse Steenweg, een essentiële voorwaarde om ook de plannen van Club in werking te doen treden. Daarmee wordt dus ook een serieuze bom gelegd onder het nieuwe stadion van Club op de Olympiasite zelf, dat er zonder oplossing voor buur Cercle niet mag komen. Een flinke streep door de rekening dus van de landskampioen, die hoopte om zo snel mogelijk te kunnen verhuizen naar hun nieuwe thuis.

UPDATE 07/10
De stadionplannen van Club Brugge hebben dus opnieuw een stevige knauw gekregen. Om tijd te winnen zouden de voorbereidende werken op de Olympiasite nochtans al kunnen beginnen terwijl een oplossing voor Cercle wordt gezocht. Maar de Vereniging eist harde garanties op papier alvorens het toelaat dat de werken van start. Vermits die werken plaatsvinden op de huidige oefenterreinen van Groen-Zwart, heeft men daar wel degelijk inspraak in. En tegenover Het Laatste Nieuws laat voorzitter Vincent Goemaere weten dat het standpunt ongewijzigd blijft.

Een zoveelste koude douche dus voor Club, volgens HLN is de teleurstelling bij Blauw-Zwart dan ook enorm groot. De landskampioen blijft echter strijdvaardig en zou nog steeds van plan zijn om de nodige bouwvergunningen aan te vragen. Maar zonder een oplossing voor Cercle lijkt de bouw niet van start te kunnen gaan.

LEES OOK: Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Vindt u het logisch dat Club in dit dossier afhankelijk is van Cercle?

Meest recent

De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

8
8
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

9
9
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

58
58
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

67
67
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

66
66
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

36
36
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

585
585
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

18
18
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

38
38
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

70
70
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

172
172
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

97
97
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

48
48
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

65
65
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

33
33
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

36
36
"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

117
117
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

169
169
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

334
334
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

341
341
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

143
143
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

176
176
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

490
490
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

60
60
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

138
138

Meer sportnieuws