'Cercle ligt stadionplannen dwars, Club zwaar teleurgesteld'

door
'Cercle ligt stadionplannen dwars, Club zwaar teleurgesteld'

Wanneer zal Club Brugge eindelijk in haar nieuw stadion mogen spelen? Het dossier voor een nieuwe voetbaltempel sleept nu al jarenlang aan, waarbij recent dan maar werd gekozen voor een project vlak naast het huidige Jan Breydel. De buurtbewoners deden daarover eerder al hun beklag, maar nu krijgt Blauw-Zwart pas echt een uppercut.


Diverse media melden namelijk dat de Raad van State geen toestemming heeft gegeven voor de bouw van een stadion voor Cercle Brugge langs de Blankenbergse Steenweg, een essentiële voorwaarde om ook de plannen van Club in werking te doen treden. Daarmee wordt dus ook een serieuze bom gelegd onder het nieuwe stadion van Club op de Olympiasite zelf, dat er zonder oplossing voor buur Cercle niet mag komen. Een flinke streep door de rekening dus van de landskampioen, die hoopte om zo snel mogelijk te kunnen verhuizen naar hun nieuwe thuis.

UPDATE 07/10
De stadionplannen van Club Brugge hebben dus opnieuw een stevige knauw gekregen. Om tijd te winnen zouden de voorbereidende werken op de Olympiasite nochtans al kunnen beginnen terwijl een oplossing voor Cercle wordt gezocht. Maar de Vereniging eist harde garanties op papier alvorens het toelaat dat de werken van start. Vermits die werken plaatsvinden op de huidige oefenterreinen van Groen-Zwart, heeft men daar wel degelijk inspraak in. En tegenover Het Laatste Nieuws laat voorzitter Vincent Goemaere weten dat het standpunt ongewijzigd blijft.

Een zoveelste koude douche dus voor Club, volgens HLN is de teleurstelling bij Blauw-Zwart dan ook enorm groot. De landskampioen blijft echter strijdvaardig en zou nog steeds van plan zijn om de nodige bouwvergunningen aan te vragen. Maar zonder een oplossing voor Cercle lijkt de bouw niet van start te kunnen gaan.

LEES OOK: Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Vindt u het logisch dat Club in dit dossier afhankelijk is van Cercle?

Meest recent

Vrancken vol lof: "De beste in de Jupiler Pro League"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

12
12
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

28
28
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

53
53
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

31
31
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

169
169
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

107
107
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

153
153
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

202
202
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

261
261
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

15
15
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

389
389
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

55
55
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

185
185
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

272
272
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

64
64
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

202
202
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

256
256
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

135
135
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

164
164
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

77
77
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

540
540
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

51
51
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

125
125
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

331
331
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

73
73

Meer sportnieuws