Kompany: "Tweede geel Sambi was niet eens een fout"

door
Kompany:

RSC Anderlecht werd zondagmiddag stevig met de voeten op de grond gezet. De Brusselaars verloren met 3-0-cijfers op het veld van Club Brugge, dat toch een duidelijk maatje te groot was. Bovendien moest Paars-Wit de wedstrijd op Jan Breydel beëindigen met tien man tussen de lijnen.


Albert Sambi Lokonga mocht de tweede helft aanvatten met de aanvoerdersband rond de armen, maar die bracht hem duidelijk geen geluk. Zo veroorzaakte hij een strafschopfout op Ruud Vormer, waardoor zijn ploeg op een dubbele achterstand kwam en hij tegen een eerste gele kaart op liep. Niet veel later ging de middenvelder door op de enkels van Charles De Ketelaere, waardoor hij ook vroegtijdig naar de kleedkamers moest. Al was niet iedereen bij Paars-Wit het eens met deze scheidsrechterlijke beslissing.

Coach Vincent Kompany bijvoorbeeld, vond de rode kaart zwaar overdreven. "De actie van Sambi was zelf niet eens een fout volgens mij, hij raakt de bal. Dat hij ook zijn tegenstander raakt? Wat moet hij anders doen, hij kan zijn voet toch niet terugtrekken in een duel? Dit maakt deel uit van het voetbal. En zo waren er acties aan beide zijden: de manier waarop Van Crombrugge zich blesseert, de tackle op Nmecha die misschien zelfs nog harder was, ... Misschien heb ik te lang in het buitenland gezeten, maar voor mij zijn dit gewone acties. De bal blijft rollen en de speler van Brugge kan gewoon blijven lopen", vertelde hij achteraf bij de Waalse tak van Eleven Sports.

LEES OOK: Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Was de tweede gele kaart van Sambi terecht?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

14
14
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

146
146
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

28
28
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

59
59
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

80
80
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

205
205
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

220
220
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

44
44
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

273
273
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

244
244
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

172
172
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

295
295
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

261
261
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

32
32
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

227
227
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

44
44
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

109
109
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

233
233
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

195
195
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

156
156
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

205
205
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

400
400
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

22
22
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

545
545
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

844
844

Meer sportnieuws