Kompany: "Tweede geel Sambi was niet eens een fout"

door
Kompany:

RSC Anderlecht werd zondagmiddag stevig met de voeten op de grond gezet. De Brusselaars verloren met 3-0-cijfers op het veld van Club Brugge, dat toch een duidelijk maatje te groot was. Bovendien moest Paars-Wit de wedstrijd op Jan Breydel beëindigen met tien man tussen de lijnen.


Albert Sambi Lokonga mocht de tweede helft aanvatten met de aanvoerdersband rond de armen, maar die bracht hem duidelijk geen geluk. Zo veroorzaakte hij een strafschopfout op Ruud Vormer, waardoor zijn ploeg op een dubbele achterstand kwam en hij tegen een eerste gele kaart op liep. Niet veel later ging de middenvelder door op de enkels van Charles De Ketelaere, waardoor hij ook vroegtijdig naar de kleedkamers moest. Al was niet iedereen bij Paars-Wit het eens met deze scheidsrechterlijke beslissing.

Coach Vincent Kompany bijvoorbeeld, vond de rode kaart zwaar overdreven. "De actie van Sambi was zelf niet eens een fout volgens mij, hij raakt de bal. Dat hij ook zijn tegenstander raakt? Wat moet hij anders doen, hij kan zijn voet toch niet terugtrekken in een duel? Dit maakt deel uit van het voetbal. En zo waren er acties aan beide zijden: de manier waarop Van Crombrugge zich blesseert, de tackle op Nmecha die misschien zelfs nog harder was, ... Misschien heb ik te lang in het buitenland gezeten, maar voor mij zijn dit gewone acties. De bal blijft rollen en de speler van Brugge kan gewoon blijven lopen", vertelde hij achteraf bij de Waalse tak van Eleven Sports.

LEES OOK: Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

Was de tweede gele kaart van Sambi terecht?

Meest recent

'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

6
6
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

22
22
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

36
36
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

140
140
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

88
88
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

201
201
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

112
112
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

28
28
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

362
362
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

179
179
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

112
112
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

25
25
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

39
39
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

76
76
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

255
255
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

161
161
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

120
120
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

392
392
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

110
110
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

232
232
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

116
116
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

101
101
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

82
82
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

69
69
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

267
267

Meer sportnieuws