Charleroi mist zijn kansen en zegt Europa vaarwel

497 stemmen
Charleroi mist zijn kansen en zegt Europa vaarwel

Chaleroi is er dan toch niet in geslaagd om zich te plaatsen voor de groepsfase van de Europa League. In de laatste voorronde kwamen de Carolo's in de eerste helft al op een dubbele achterstand te staan tegen Lech Poznan. De aansluitingstreffer viel weliswaar nog en er waren meer dan voldoende kansen op de 2-2, maar zelfs tegen tien man bleef de gelijkmaker uit.


De eerste helft werd een kleine martelgang voor de Carolo's. De thuisploeg probeerde het verschil te maken, maar wanneer de bal eens goed viel faalde men in de afwerking. Zo belandde een poging van Gholizadeh op de paal. Bovendien slikte RCSC een vermijdbare eerste tegentreffer: een schijnbaar onschuldige doelpoging week af en zo moest Penneteau zich gewonnen geven. Vlak voor rust maakte de doelman zelf dan weer geen goede beurt toen Poznan opnieuw via een afstandsschot 0-2 kon maken.

Charleroi begon echter met vernieuwde moed aan de tweede periode en kreeg al snel een strafschop. Maar Rezaei liet de elfmeter ongelukkig liggen. Toch kwam de aansluitingstreffer er alsnog: de sterk spelende Fall kreeg de bal in de zestien en werkte knap af. Vervolgens namen de Carolo's de match helemaal in handen en kwam het zelfs tegen tien man te staan na rood voor Satka.

De kansen bleven zich opstapelen voor Charleroi. Poznan-doelman Bednarek had echter een begenadigde avond en pakte de ene bal na de andere. Aanvoerder Dessoleil raakte dan weer twee keer het doelhout. En op een ultieme poging van Henen stond Bednarek opnieuw pal. Het mocht dus niet zijn voor Charleroi dat zich volledig kan gaan toeleggen op het verdedigen van de leidersplaats in eigen land.

Charleroi had de kwalificatie verdiend ...

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

23
23
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

25
25
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

28
28
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

126
126
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

57
57
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

219
219
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

229
229
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

67
67
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

289
289
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

36
36
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

439
439
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

315
315
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

380
380
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

145
145
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

67
67
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

122
122
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

102
102
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

50
50
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

220
220
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

277
277
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

135
135
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

80
80
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

803
803
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

527
527
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

292
292

Meer sportnieuws