Bayern pakt vijfde trofee in 2020 na bizar doelpunt

door
Bayern pakt vijfde trofee in 2020 na bizar doelpunt

Bayern München blijft zijn prijzenkast maar verder opvullen in 2020. Woensdagavond legde Der Rekordmeister ook beslag op de Duitse Supercup door met 3-2 te winnen van Borussia Dortmund. Al hadden de Borussen misschien wel beter kunnen doen als het vizier van Thomas Meunier en Erling Braut Haaland iets scherper had gestaan.


Sinds de Hansi Flick aan het roer staat wist Bayern alle trofeeën te winnen die er te pakken zijn en dat blijft voorlopig het geval. In München begonnen de gastheren sterk en kwam het na achttien minuten op voorsprong via Corentin Tolisso. Een kwartier later leek de grootmacht alweer snel beslag te leggen op de volgende victorie. Alphonso Davies wist Thomas Müller met een afgemeten voorsprong te bereiken, die knap raak kopte.

Dortmund kwam weinig in het spel voor, al deed het voor rust nog wel iets terug. Julian Brandt werd vrijgespeeld voor de goal en kende geen aarzeling in de afronding: 2-1. Tien minuten na rust een vergelijkbaar moment: de bezoekers vonden de ruimte in de rug van de Bayern-defensie. Natuurlijk was Haaland er als de kippen bij om de gelijkmaker achter Neuer te schieten. Daarvoor hadden hij en Meunier wel elk een grote kans laten liggen.

Het scoreverloop zorgde in ieder geval voor een spannend laatste half uur, waarin Bayern toch weer de handschoen oppakte. De mee opgekomen Joshua Kimmich maakte een fraaie loopactie en kon vrij inschieten. In eerste instantie stuitte hij nog op doelman Marwin Hitz, maar met een attente voetbeweging tikte de middenvelder de bal alsnog over de lijn. Borussia kon vervolgens weinig meer creëren en met de trofee aan Bayern laten.

LEES OOK: 'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

Bayern wordt ook dit seizoen weer kampioen in Duitsland ...

Meest recent

STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

23
23
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

52
52
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

52
52
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

63
63
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

56
56
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

266
266
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

63
63
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

253
253
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

98
98
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

613
613
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

392
392
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

103
103
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

494
494
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

570
570
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

893
893
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

157
157
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

112
112
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

136
136
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

172
172
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

201
201
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

75
75
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

255
255
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

92
92
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

102
102
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

567
567

Meer sportnieuws