Debuut in mineur voor Thorup na gelijkspel tegen KVO

364 stemmen
Debuut in mineur voor Thorup na gelijkspel tegen KVO

KRC Genk en KV Oostende sloten vanavond de zevende speeldag van de Jupiler Pro League af. In de Luminus Arena vierde Jess Thorup zijn debuut bij de Limburgers, en dat verliep meteen met een pijnlijk puntenverlies. Het werd 2-2. 


Evenwichtige eerste helft, mét de nodige kwaliteit
KV Oostende schoot uitstekend uit de startblokken in de Luminus Arena. Al na drie minuten kwam de Kustploeg op voorsprong. Een schot van Hjulsager werd eerst nog gered door Vandevoordt, maar de jonge doelman duwde de bal in de voeten van McGeehan. Die trapte de rebound simpel binnen. Thorup had zich ongetwijfeld een andere start voorgesteld met de Limburgers. 

De reactie van KRC Genk was echter uitstekend. Na een voorzet van Maehle kopte de onvermijdelijke Onuachu de gelijkmaker binnen. Hubert was kansloos. De toon voor een uitstekende wedstrijd was na minder dan 10 minuten gezet. 

KRC Genk kwam na de gelijkmaker stilaan beter in de wedstrijd, en de kansen stapelden zich op. Nieuwkomer Toma en (alweer) Onuachu slaagden er echter niet om Hubert een tweede keer te verschalken. Ook een schot van Ito strandde naast het doel. KV Oostende loerde op de counter en zakte lustig in. 

Een kwartiertje voor de rust was de grootste kans echter voor de bezoekers. Sakala dribbelde zich vrij en ging alleen af op Vandevoordt. De KVO-spits knalde de bal echter onbesuisd op het hoofd van de Limburgse goalie, en verkwanselde de gigantische kans. Na de misser van Sakala zakte het spelpeil van de wedstrijd stevig, waardoor beide ploegen met een gelijkspel de kleedkamers ingingen. 

Tienkoppig Genk snel op voorsprong, maar KVO snoept de punten af
In de tweede helft stormde KRC Genk onmiddellijk naar voor. Na een hoekschop wist Lucumi de bal in het pak te koppen, waarna McGeehan de bal met hand beroerde. Na lang aarzelen - en met de hulp van de VAR - wees Laforge naar de stip. Een koud kunstje voor Paul Onuachu, die zijn zesde van het seizoen vanop de stip in het net plaatste. 

De Limburgers bleven de betere ploeg, maar toen ging het licht uit bij Bastien Toma. De kersverse aanwinst ging te fel door op Maxime D'Arpino, en Laforge schoof Toma een rode kaart onder de neus. Een tienkoppig Genk moest op deze manier nog meer dan een halfuur zien te overleven tegen de uitgekookte West-Vlamingen. 

KV Oostende voerde de druk stilaan op, en dat zorgde ook voor de nodige kansen. Pogingen van Ndicka en McGeehan werden uitstekend gered door Vandevoordt, al hing de gelijkmaker duidelijk in de lucht. 

De Kustboys kregen uiteindelijk ook wat ze verdienden. Na een uitstekende voorzet van Jelle Bataille kopte Makhtar Gueye de bal uitstekend binnen. Een verdiende gelijkmaker voor de manschappen van Alexander Blessing. 

In het ultieme slot van de wedstrijd deden beide ploegen er nog alles aan om de winnende treffer te maken, maar de pogingen bleken telkens tevergeefs. Jess Thorup slaagt er op deze manier niet in om een droomdebuut te maken bij de Limburgers. Een billijk gelijkspel was het eindresultaat. 
Scoreverloop:
0-1: McGeehan (3')
1-1: Onuachu (7')
2-1: Onuachu (47')
2-2: Gueye (83')




LEES OOK: Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

🚀

Het debuut van Thorup bij Genk was veelbelovend.

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

28
28
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

23
23
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

24
24
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

71
71
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

67
67
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

77
77
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

60
60
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

94
94
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

34
34
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

86
86
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

153
153
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

221
221
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

503
503
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

174
174
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

461
461
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

861
861
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

368
368
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

176
176
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

702
702
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

601
601
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

183
183
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws