Debuut in mineur voor Thorup na gelijkspel tegen KVO

door
Debuut in mineur voor Thorup na gelijkspel tegen KVO

KRC Genk en KV Oostende sloten vanavond de zevende speeldag van de Jupiler Pro League af. In de Luminus Arena vierde Jess Thorup zijn debuut bij de Limburgers, en dat verliep meteen met een pijnlijk puntenverlies. Het werd 2-2. 


Evenwichtige eerste helft, mét de nodige kwaliteit
KV Oostende schoot uitstekend uit de startblokken in de Luminus Arena. Al na drie minuten kwam de Kustploeg op voorsprong. Een schot van Hjulsager werd eerst nog gered door Vandevoordt, maar de jonge doelman duwde de bal in de voeten van McGeehan. Die trapte de rebound simpel binnen. Thorup had zich ongetwijfeld een andere start voorgesteld met de Limburgers. 

De reactie van KRC Genk was echter uitstekend. Na een voorzet van Maehle kopte de onvermijdelijke Onuachu de gelijkmaker binnen. Hubert was kansloos. De toon voor een uitstekende wedstrijd was na minder dan 10 minuten gezet. 

KRC Genk kwam na de gelijkmaker stilaan beter in de wedstrijd, en de kansen stapelden zich op. Nieuwkomer Toma en (alweer) Onuachu slaagden er echter niet om Hubert een tweede keer te verschalken. Ook een schot van Ito strandde naast het doel. KV Oostende loerde op de counter en zakte lustig in. 

Een kwartiertje voor de rust was de grootste kans echter voor de bezoekers. Sakala dribbelde zich vrij en ging alleen af op Vandevoordt. De KVO-spits knalde de bal echter onbesuisd op het hoofd van de Limburgse goalie, en verkwanselde de gigantische kans. Na de misser van Sakala zakte het spelpeil van de wedstrijd stevig, waardoor beide ploegen met een gelijkspel de kleedkamers ingingen. 

Tienkoppig Genk snel op voorsprong, maar KVO snoept de punten af
In de tweede helft stormde KRC Genk onmiddellijk naar voor. Na een hoekschop wist Lucumi de bal in het pak te koppen, waarna McGeehan de bal met hand beroerde. Na lang aarzelen - en met de hulp van de VAR - wees Laforge naar de stip. Een koud kunstje voor Paul Onuachu, die zijn zesde van het seizoen vanop de stip in het net plaatste. 

De Limburgers bleven de betere ploeg, maar toen ging het licht uit bij Bastien Toma. De kersverse aanwinst ging te fel door op Maxime D'Arpino, en Laforge schoof Toma een rode kaart onder de neus. Een tienkoppig Genk moest op deze manier nog meer dan een halfuur zien te overleven tegen de uitgekookte West-Vlamingen. 

KV Oostende voerde de druk stilaan op, en dat zorgde ook voor de nodige kansen. Pogingen van Ndicka en McGeehan werden uitstekend gered door Vandevoordt, al hing de gelijkmaker duidelijk in de lucht. 

De Kustboys kregen uiteindelijk ook wat ze verdienden. Na een uitstekende voorzet van Jelle Bataille kopte Makhtar Gueye de bal uitstekend binnen. Een verdiende gelijkmaker voor de manschappen van Alexander Blessing. 

In het ultieme slot van de wedstrijd deden beide ploegen er nog alles aan om de winnende treffer te maken, maar de pogingen bleken telkens tevergeefs. Jess Thorup slaagt er op deze manier niet in om een droomdebuut te maken bij de Limburgers. Een billijk gelijkspel was het eindresultaat. 
Scoreverloop:
0-1: McGeehan (3')
1-1: Onuachu (7')
2-1: Onuachu (47')
2-2: Gueye (83')




LEES OOK: Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Het debuut van Thorup bij Genk was veelbelovend.

Meest recent

Mourinho komt met straffe beschuldiging na nederlaag

De wedstrijd tussen Benfica en Real Madrid was dinsdagavond dé blikvanger in de Champions ...

19
19
Racismerel Vinicius: Real-spelers onthullen exacte woorden

Real Madrid heeft dinsdagavond revanche genomen op Benfica voor de nederlaag van enkele weken ...

28
28
Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Dinsdagavond stonden er in de Champions League nog drie heenwedstrijden in de play-offs op het ...

15
15
'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

148
148
Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

66
66
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

35
35
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

88
88
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

97
97
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

50
50
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

310
310
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

634
634
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

539
539
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

393
393
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

356
356
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

253
253
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

610
610
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

260
260
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

88
88
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

308
308
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

87
87
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

450
450
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

205
205
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

75
75
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

48
48
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

75
75

Meer sportnieuws