Debuut in mineur voor Thorup na gelijkspel tegen KVO

door
Debuut in mineur voor Thorup na gelijkspel tegen KVO

KRC Genk en KV Oostende sloten vanavond de zevende speeldag van de Jupiler Pro League af. In de Luminus Arena vierde Jess Thorup zijn debuut bij de Limburgers, en dat verliep meteen met een pijnlijk puntenverlies. Het werd 2-2. 


Evenwichtige eerste helft, mét de nodige kwaliteit
KV Oostende schoot uitstekend uit de startblokken in de Luminus Arena. Al na drie minuten kwam de Kustploeg op voorsprong. Een schot van Hjulsager werd eerst nog gered door Vandevoordt, maar de jonge doelman duwde de bal in de voeten van McGeehan. Die trapte de rebound simpel binnen. Thorup had zich ongetwijfeld een andere start voorgesteld met de Limburgers. 

De reactie van KRC Genk was echter uitstekend. Na een voorzet van Maehle kopte de onvermijdelijke Onuachu de gelijkmaker binnen. Hubert was kansloos. De toon voor een uitstekende wedstrijd was na minder dan 10 minuten gezet. 

KRC Genk kwam na de gelijkmaker stilaan beter in de wedstrijd, en de kansen stapelden zich op. Nieuwkomer Toma en (alweer) Onuachu slaagden er echter niet om Hubert een tweede keer te verschalken. Ook een schot van Ito strandde naast het doel. KV Oostende loerde op de counter en zakte lustig in. 

Een kwartiertje voor de rust was de grootste kans echter voor de bezoekers. Sakala dribbelde zich vrij en ging alleen af op Vandevoordt. De KVO-spits knalde de bal echter onbesuisd op het hoofd van de Limburgse goalie, en verkwanselde de gigantische kans. Na de misser van Sakala zakte het spelpeil van de wedstrijd stevig, waardoor beide ploegen met een gelijkspel de kleedkamers ingingen. 

Tienkoppig Genk snel op voorsprong, maar KVO snoept de punten af
In de tweede helft stormde KRC Genk onmiddellijk naar voor. Na een hoekschop wist Lucumi de bal in het pak te koppen, waarna McGeehan de bal met hand beroerde. Na lang aarzelen - en met de hulp van de VAR - wees Laforge naar de stip. Een koud kunstje voor Paul Onuachu, die zijn zesde van het seizoen vanop de stip in het net plaatste. 

De Limburgers bleven de betere ploeg, maar toen ging het licht uit bij Bastien Toma. De kersverse aanwinst ging te fel door op Maxime D'Arpino, en Laforge schoof Toma een rode kaart onder de neus. Een tienkoppig Genk moest op deze manier nog meer dan een halfuur zien te overleven tegen de uitgekookte West-Vlamingen. 

KV Oostende voerde de druk stilaan op, en dat zorgde ook voor de nodige kansen. Pogingen van Ndicka en McGeehan werden uitstekend gered door Vandevoordt, al hing de gelijkmaker duidelijk in de lucht. 

De Kustboys kregen uiteindelijk ook wat ze verdienden. Na een uitstekende voorzet van Jelle Bataille kopte Makhtar Gueye de bal uitstekend binnen. Een verdiende gelijkmaker voor de manschappen van Alexander Blessing. 

In het ultieme slot van de wedstrijd deden beide ploegen er nog alles aan om de winnende treffer te maken, maar de pogingen bleken telkens tevergeefs. Jess Thorup slaagt er op deze manier niet in om een droomdebuut te maken bij de Limburgers. Een billijk gelijkspel was het eindresultaat. 
Scoreverloop:
0-1: McGeehan (3')
1-1: Onuachu (7')
2-1: Onuachu (47')
2-2: Gueye (83')




LEES OOK: Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Het debuut van Thorup bij Genk was veelbelovend.

Meest recent

Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

28
28
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

109
109
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

138
138
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

32
32
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

221
221
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

92
92
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

209
209
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

310
310
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

251
251
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

431
431
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

199
199
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

157
157
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

111
111
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

158
158
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

85
85
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

264
264
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

31
31
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

614
614
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

72
72
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

128
128
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

197
197
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

354
354
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

98
98
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

111
111
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

329
329

Meer sportnieuws