Debuut in mineur voor Thorup na gelijkspel tegen KVO

door
Debuut in mineur voor Thorup na gelijkspel tegen KVO

KRC Genk en KV Oostende sloten vanavond de zevende speeldag van de Jupiler Pro League af. In de Luminus Arena vierde Jess Thorup zijn debuut bij de Limburgers, en dat verliep meteen met een pijnlijk puntenverlies. Het werd 2-2. 


Evenwichtige eerste helft, mét de nodige kwaliteit
KV Oostende schoot uitstekend uit de startblokken in de Luminus Arena. Al na drie minuten kwam de Kustploeg op voorsprong. Een schot van Hjulsager werd eerst nog gered door Vandevoordt, maar de jonge doelman duwde de bal in de voeten van McGeehan. Die trapte de rebound simpel binnen. Thorup had zich ongetwijfeld een andere start voorgesteld met de Limburgers. 

De reactie van KRC Genk was echter uitstekend. Na een voorzet van Maehle kopte de onvermijdelijke Onuachu de gelijkmaker binnen. Hubert was kansloos. De toon voor een uitstekende wedstrijd was na minder dan 10 minuten gezet. 

KRC Genk kwam na de gelijkmaker stilaan beter in de wedstrijd, en de kansen stapelden zich op. Nieuwkomer Toma en (alweer) Onuachu slaagden er echter niet om Hubert een tweede keer te verschalken. Ook een schot van Ito strandde naast het doel. KV Oostende loerde op de counter en zakte lustig in. 

Een kwartiertje voor de rust was de grootste kans echter voor de bezoekers. Sakala dribbelde zich vrij en ging alleen af op Vandevoordt. De KVO-spits knalde de bal echter onbesuisd op het hoofd van de Limburgse goalie, en verkwanselde de gigantische kans. Na de misser van Sakala zakte het spelpeil van de wedstrijd stevig, waardoor beide ploegen met een gelijkspel de kleedkamers ingingen. 

Tienkoppig Genk snel op voorsprong, maar KVO snoept de punten af
In de tweede helft stormde KRC Genk onmiddellijk naar voor. Na een hoekschop wist Lucumi de bal in het pak te koppen, waarna McGeehan de bal met hand beroerde. Na lang aarzelen - en met de hulp van de VAR - wees Laforge naar de stip. Een koud kunstje voor Paul Onuachu, die zijn zesde van het seizoen vanop de stip in het net plaatste. 

De Limburgers bleven de betere ploeg, maar toen ging het licht uit bij Bastien Toma. De kersverse aanwinst ging te fel door op Maxime D'Arpino, en Laforge schoof Toma een rode kaart onder de neus. Een tienkoppig Genk moest op deze manier nog meer dan een halfuur zien te overleven tegen de uitgekookte West-Vlamingen. 

KV Oostende voerde de druk stilaan op, en dat zorgde ook voor de nodige kansen. Pogingen van Ndicka en McGeehan werden uitstekend gered door Vandevoordt, al hing de gelijkmaker duidelijk in de lucht. 

De Kustboys kregen uiteindelijk ook wat ze verdienden. Na een uitstekende voorzet van Jelle Bataille kopte Makhtar Gueye de bal uitstekend binnen. Een verdiende gelijkmaker voor de manschappen van Alexander Blessing. 

In het ultieme slot van de wedstrijd deden beide ploegen er nog alles aan om de winnende treffer te maken, maar de pogingen bleken telkens tevergeefs. Jess Thorup slaagt er op deze manier niet in om een droomdebuut te maken bij de Limburgers. Een billijk gelijkspel was het eindresultaat. 
Scoreverloop:
0-1: McGeehan (3')
1-1: Onuachu (7')
2-1: Onuachu (47')
2-2: Gueye (83')




LEES OOK: 'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Het debuut van Thorup bij Genk was veelbelovend.

Meest recent

'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

11
11
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

47
47
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

85
85
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

294
294
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

376
376
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

59
59
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

107
107
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

317
317
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

419
419
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

267
267
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

212
212
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

73
73
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

229
229
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

229
229
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

195
195
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

72
72
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

366
366
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

167
167
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

597
597
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

308
308
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

559
559
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

773
773
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

357
357
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

887
887
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

133
133

Meer sportnieuws