Debuut in mineur voor Thorup na gelijkspel tegen KVO

364 stemmen
Debuut in mineur voor Thorup na gelijkspel tegen KVO

KRC Genk en KV Oostende sloten vanavond de zevende speeldag van de Jupiler Pro League af. In de Luminus Arena vierde Jess Thorup zijn debuut bij de Limburgers, en dat verliep meteen met een pijnlijk puntenverlies. Het werd 2-2. 


Evenwichtige eerste helft, mét de nodige kwaliteit
KV Oostende schoot uitstekend uit de startblokken in de Luminus Arena. Al na drie minuten kwam de Kustploeg op voorsprong. Een schot van Hjulsager werd eerst nog gered door Vandevoordt, maar de jonge doelman duwde de bal in de voeten van McGeehan. Die trapte de rebound simpel binnen. Thorup had zich ongetwijfeld een andere start voorgesteld met de Limburgers. 

De reactie van KRC Genk was echter uitstekend. Na een voorzet van Maehle kopte de onvermijdelijke Onuachu de gelijkmaker binnen. Hubert was kansloos. De toon voor een uitstekende wedstrijd was na minder dan 10 minuten gezet. 

KRC Genk kwam na de gelijkmaker stilaan beter in de wedstrijd, en de kansen stapelden zich op. Nieuwkomer Toma en (alweer) Onuachu slaagden er echter niet om Hubert een tweede keer te verschalken. Ook een schot van Ito strandde naast het doel. KV Oostende loerde op de counter en zakte lustig in. 

Een kwartiertje voor de rust was de grootste kans echter voor de bezoekers. Sakala dribbelde zich vrij en ging alleen af op Vandevoordt. De KVO-spits knalde de bal echter onbesuisd op het hoofd van de Limburgse goalie, en verkwanselde de gigantische kans. Na de misser van Sakala zakte het spelpeil van de wedstrijd stevig, waardoor beide ploegen met een gelijkspel de kleedkamers ingingen. 

Tienkoppig Genk snel op voorsprong, maar KVO snoept de punten af
In de tweede helft stormde KRC Genk onmiddellijk naar voor. Na een hoekschop wist Lucumi de bal in het pak te koppen, waarna McGeehan de bal met hand beroerde. Na lang aarzelen - en met de hulp van de VAR - wees Laforge naar de stip. Een koud kunstje voor Paul Onuachu, die zijn zesde van het seizoen vanop de stip in het net plaatste. 

De Limburgers bleven de betere ploeg, maar toen ging het licht uit bij Bastien Toma. De kersverse aanwinst ging te fel door op Maxime D'Arpino, en Laforge schoof Toma een rode kaart onder de neus. Een tienkoppig Genk moest op deze manier nog meer dan een halfuur zien te overleven tegen de uitgekookte West-Vlamingen. 

KV Oostende voerde de druk stilaan op, en dat zorgde ook voor de nodige kansen. Pogingen van Ndicka en McGeehan werden uitstekend gered door Vandevoordt, al hing de gelijkmaker duidelijk in de lucht. 

De Kustboys kregen uiteindelijk ook wat ze verdienden. Na een uitstekende voorzet van Jelle Bataille kopte Makhtar Gueye de bal uitstekend binnen. Een verdiende gelijkmaker voor de manschappen van Alexander Blessing. 

In het ultieme slot van de wedstrijd deden beide ploegen er nog alles aan om de winnende treffer te maken, maar de pogingen bleken telkens tevergeefs. Jess Thorup slaagt er op deze manier niet in om een droomdebuut te maken bij de Limburgers. Een billijk gelijkspel was het eindresultaat. 
Scoreverloop:
0-1: McGeehan (3')
1-1: Onuachu (7')
2-1: Onuachu (47')
2-2: Gueye (83')




LEES OOK: De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Het debuut van Thorup bij Genk was veelbelovend.

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

84
84
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

215
215
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

828
828
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

97
97
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

151
151
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

61
61
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

68
68
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

37
37
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

161
161
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

188
188
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

156
156
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

26
26
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

293
293
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

383
383
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

201
201
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

116
116
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

857
857
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

520
520
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

366
366
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

50
50

Meer sportnieuws