City betaalt meer dan 70 miljoen en heeft topaanwinst beet

door
City betaalt meer dan 70 miljoen en heeft topaanwinst beet

Manchester City haalde deze zomer al Nathan Aké aan boord, maar Pep Guardiola was de voorbije weken nadrukkelijk op zoek naar nog een extra centrale verdediger. Lange tijd was Kalidou Koulibaly hét doelwit, maar City vond geen akkoord met Napoli. Het leek daarna de pijlen te richten op Jules Koundé (Sevilla), maar uiteindelijk is het een andere verdediger die de overstap zal maken.


Na de wedstrijd tegen Moreirense op zaterdagavond bevestigde Benfica-verdediger Ruben Dias in bedekte woorden dat hij naar City zal verkassen. "Vanavond was speciaal voor mij en ik denk dat jullie allemaal weten waarom", verwees hij bij Benfica TV naar de berichten over een nakende transfer. De 23-jarige Dias had zich de voorbije jaren al in de kijker gespeeld van een aantal topclubs en zet nu dus de stap naar City.

UPDATE 28/09
De overgang van Dias naar het Etihad Stadium is nagenoeg in kannen en kruiken, dat maakte Benfica zondagavond bekend via een officieel communiqué. De club liet weten dat er een overeenkomst is over een vaste transfersom van 68 miljoen euro, aangevuld met nog eens 3.5 miljoen euro aan bonussen. Al recupereert City wel nog een deel van dat bedrag: Nicolas Otamendi maakt immers de omgekeerde beweging voor zo'n 15 miljoen euro. Beide deals apart afronden is fiscaal interessanter dan een ruilconstructie.

De twee verdedigers moeten wel nog hun fysieke en medische proeven afleggen, vervolgens kunnen pas de nodige handtekeningen gezet worden. Maar dat lijkt slechts een voetnoot. Zondagavond bleek in ieder geval nog maar eens dat City defensieve versterking kan gebruiken, tegen Leicester City werd met zware 2-5-cijfers verloren.

LEES OOK: 'Bayern perplex: sensationeel vertrek Kompany wordt reëel'

City heeft ook nood aan aanvallende versterking ...

Meest recent

Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

12
12
'Game over: Anderlecht zoekt oplossing in januari'

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De sportief ...

52
52
Herman Brusselmans shockeert iedereen: "Ik stop ermee"

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

35
35
Leekens: "Hij is de ideale coach voor Racing Genk"

Georges Leekens is al jaren op pensioen, maar de voormalige Belgische trainer volgt het voetbal nog ...

142
142
TRANSFERUURTJE: Drukte bij Club, RSCA maakt lijstje bekend

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

99
99
‘Anderlecht incasseert transferklap: PSV stuurt scouts’

RSC Anderlecht is altijd op zoek naar nieuwe spelers, zeker met de wintermercato voor de deur. ...

72
72
‘Club Brugge strijdt met Europese top om supertalent’

Club Brugge is al volop bezig met de wintermercato. Blauw-Zwart kijkt daarbij niet enkel naar ...

93
93
Janssen in de maag met Wils: “Verantwoordelijk voor vertrek”

Royal Antwerp FC heeft een tijdje geleden afscheid genomen van Stef Wils na rampzalige resultaten in ...

116
116
'Verweesde' Louwagie maakt Leko met de grond gelijk

Het vertrek van Ivan Leko van KAA Gent naar Club Brugge wordt nog steeds fel besproken. Deze keer ...

218
218
El Ouahdi spreekt duidelijke taal over ontslag Fink

KRC Genk heeft Thorsten Fink ontslagen na een desastreuze reeks. De Limburgers zijn nog op zoek naar ...

218
218
Fans jubelen: Coosemans roept straffe taal bij Anderlecht

RSC Anderlecht zit al acht jaar zonder prijs en de supporters snakken naar nieuw succes. Dat is ...

180
180
De Mil wil nog versterking: "Misschien voor de winterstop"

Bij AA Gent wordt Mogi Bayat weer meer en meer ingeschakeld. Het is geen geheim dat hij de deal van ...

154
154
'Coosemans gedumpt? Anderlecht gaat voor nieuwe nummer één'

Bij Colin Coosemans groeit de onrust. Hij wacht al maanden op duidelijkheid over zijn nieuwe ...

333
333
Hasi ziet grote verandering sinds trainerswissel bij Antwerp

RSC Anderlecht sleept zich naar de winterstop. De Brusselaars missen een pak spelers tegen Royal ...

131
131
Heynen ziet nu al een verandering na tijdperk van Fink

KRC Genk speelde 2-2 op het veld van Sporting Charleroi. Alweer geen zege voor de Limburgers. Bryan ...

128
128
Vertrekken of verlengen op Bosuil: Janssen doet boekje open

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

200
200
Nieuwe details op tafel: Garcia slachtoffer 'blauw-zwarte' bond?

Rudi Garcia werd donderdag op de vingers getikt door de KBVB. Na zijn kritische uitspraken over het ...

665
665
'Bayern perplex: sensationeel vertrek Kompany wordt reëel'

Bayern München wil zondag nog FC Heidenheim over de knie leggen, vervolgens kan de Duitse ...

963
963
'Genk in shock: pikante kleedkamer-bom duikt op bij Hoefkens'

Carl Hoefkens is géén kandidaat meer bij Genk. Hij zet zelf de deur dicht en kiest ...

243
243
Ophefmakende exit bij Anderlecht? Coosemans voert druk op

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

367
367
Hoogspanning Club-Gent: Louwagie duidt schuldige aan in Leko-soap

In de Jupiler Pro League is het reikhalzend uitkijken naar de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen ...

687
687
Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

65
65
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

268
268
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

55
55
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

315
315

Meer sportnieuws