TRANSFERUURTJE: 'Vanaken kan naar Engeland, ijskoude douche Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Vanaken kan naar Engeland, ijskoude douche Barça'

De zomermercato is zijn laatste weken ingegaan, maar er mag in het slot van de transferperiode nog heel wat beweging verwacht worden. Zowel in het binnen- als buitenland zijn verschillende ploegen nog op zoek naar last-minute versterking of proberen ze hun selecties verder af te slanken. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge moet in het uiterst slot van de mercato alsnog vrezen voor een vetrek van Hans Vanaken. Volgens Football Insider zou West Ham United de Gouden Schoen bovenaan de verlanglijst hebben gezet. De interesse is naar verluidt concreet en volgens Sportlens zijn er voldoende middelen om zijn komst te bekostigen. Aan inkomende zijde zou Club volgens Afrikaanse bronnen een bod voorbereiden op Nana Ampomah. De voormalige uitblinker van Waalsland-Beveren wil in ieder geval vertrekken bij Fortuna Dusseldorf.

Landry Dimata begon goed aan het seizoen met twee goals in drie matchen en een selectie voor de Rode Duivels. Maar momenteel moet hij op de bank plaatsnemen en Anderlecht zou bereid zijn hem bij een goed bod te laten gaan. Aan belangstelling alvast geen gebrek. Volgens Tuttomercatoweb hebben Fulham en AS Roma interesse in de aanvaller. Eerder polste Dijon al bij RSCA. Verder zou Paars-Wit dan toch mogen hopen op de komst van verdediger Simon Falette.

AA Gent heeft nu ook officieel aangekondigd dat het afscheid neemt van Nana Asare. Zijn contract werd in onderling overleg ontbonden. Het Servische Mozzart Sport wist verder te melden dat de Buffalo’s een bod deden van 1,7 miljoen euro op Milos Degenek en dat werd aanvaard door zijn club Rode Ster Belgrado. Het bericht werd door Gent evenwel ontkend aan onze redactie.

Zulte Waregem zou na zijn dramatische seizoensstart nog extra versterking aantrekken. Het Laatste Nieuws meldt namelijk dat Essevee op het punt staat om Abdallah Ali Mohamed aan te trekken. De 21-jarige rechtsback, een vijfvoudig international bij de Comoren, wordt wellicht op huurbasis overgenomen van Olympique Marseille en was vrijdag reeds aanwezig in het Regenboogstadion

BUITENLAND
Ondanks maandenlange onderhandelingen met Internazionale slaagde FC Barcelona er nog steeds niet in om de transfer van Lautaro Martinez af te ronden. De droomspits van Barça zal dit jaar wellicht de overstap niet meer maken naar Camp Nou. Nochtans werd zelfs supermakelaar Jorge Mendes ingeschakeld om zijn komst te bewerkstelligen, maar Inter weigerde alle medewerking. Een ijskoude douche voor Barça, dat nog steeds niet kon toeslaan op de mercato.

Atletico Madrid wil na Luis Suarez nog een topspits aantrekken. De club zou namelijk in de markt zijn om Edison Cavani transfervrij in te lijven. De landgenoot van Suarez mag zich dus mogelijk opmaken voor een tandem met de oud-speler van Barcelona. Spaanse bronnen melden dat Cavani een contract van één seizoen heeft aangeboden gekregen, met de optie tot een tweede jaar.

Mario Mandzukic is een vrije speler nadat hij in onderling overleg zijn contract bij Al Duhail verbrak. Maar hij lijkt een nieuwe club te hebben gevonden. De 35-jarige Kroatische aanvaller staat volgens buitenlandse media op het punt om een contract voor één jaar met optie voor nog een jaar te tekenen bij Lokomotiv Moskou.

LEES OOK: AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Denkt u dat Vanaken het niveau van de Premier League zou aankunnen?

Meest recent

Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

KV Mechelen staat in de komende weken voor een grote uitdaging om zijn top zes-notering te ...

35
35
WK-selectie op spel: Duivel faalt hopeloos onder ogen Garcia

Het aftellen naar het wereldkampioenschap van komende zomer kan stilaan van start gaan, nog 112 ...

39
39
Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. ...

155
155
Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Donderdagavond moet KRC Genk weer aan de bak op het Europese toneel. In de tussenronde van de Europa ...

24
24
Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

In de tussenronde van de Champions League sleepte Club Brugge woensdag een 3-3 gelijkspel uit de ...

156
156
'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

276
276
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

91
91
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

175
175
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

172
172
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

183
183
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

456
456
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

427
427
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

28
28
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

64
64
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

946
946
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

285
285
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

162
162
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

142
142
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

202
202
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

62
62
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

737
737
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

376
376
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

239
239
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

175
175
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

50
50

Meer sportnieuws