TRANSFERUURTJE: 'Vanaken kan naar Engeland, ijskoude douche Barça'

1318 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Vanaken kan naar Engeland, ijskoude douche Barça'

De zomermercato is zijn laatste weken ingegaan, maar er mag in het slot van de transferperiode nog heel wat beweging verwacht worden. Zowel in het binnen- als buitenland zijn verschillende ploegen nog op zoek naar last-minute versterking of proberen ze hun selecties verder af te slanken. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge moet in het uiterst slot van de mercato alsnog vrezen voor een vetrek van Hans Vanaken. Volgens Football Insider zou West Ham United de Gouden Schoen bovenaan de verlanglijst hebben gezet. De interesse is naar verluidt concreet en volgens Sportlens zijn er voldoende middelen om zijn komst te bekostigen. Aan inkomende zijde zou Club volgens Afrikaanse bronnen een bod voorbereiden op Nana Ampomah. De voormalige uitblinker van Waalsland-Beveren wil in ieder geval vertrekken bij Fortuna Dusseldorf.

Landry Dimata begon goed aan het seizoen met twee goals in drie matchen en een selectie voor de Rode Duivels. Maar momenteel moet hij op de bank plaatsnemen en Anderlecht zou bereid zijn hem bij een goed bod te laten gaan. Aan belangstelling alvast geen gebrek. Volgens Tuttomercatoweb hebben Fulham en AS Roma interesse in de aanvaller. Eerder polste Dijon al bij RSCA. Verder zou Paars-Wit dan toch mogen hopen op de komst van verdediger Simon Falette.

AA Gent heeft nu ook officieel aangekondigd dat het afscheid neemt van Nana Asare. Zijn contract werd in onderling overleg ontbonden. Het Servische Mozzart Sport wist verder te melden dat de Buffalo’s een bod deden van 1,7 miljoen euro op Milos Degenek en dat werd aanvaard door zijn club Rode Ster Belgrado. Het bericht werd door Gent evenwel ontkend aan onze redactie.

Zulte Waregem zou na zijn dramatische seizoensstart nog extra versterking aantrekken. Het Laatste Nieuws meldt namelijk dat Essevee op het punt staat om Abdallah Ali Mohamed aan te trekken. De 21-jarige rechtsback, een vijfvoudig international bij de Comoren, wordt wellicht op huurbasis overgenomen van Olympique Marseille en was vrijdag reeds aanwezig in het Regenboogstadion

BUITENLAND
Ondanks maandenlange onderhandelingen met Internazionale slaagde FC Barcelona er nog steeds niet in om de transfer van Lautaro Martinez af te ronden. De droomspits van Barça zal dit jaar wellicht de overstap niet meer maken naar Camp Nou. Nochtans werd zelfs supermakelaar Jorge Mendes ingeschakeld om zijn komst te bewerkstelligen, maar Inter weigerde alle medewerking. Een ijskoude douche voor Barça, dat nog steeds niet kon toeslaan op de mercato.

Atletico Madrid wil na Luis Suarez nog een topspits aantrekken. De club zou namelijk in de markt zijn om Edison Cavani transfervrij in te lijven. De landgenoot van Suarez mag zich dus mogelijk opmaken voor een tandem met de oud-speler van Barcelona. Spaanse bronnen melden dat Cavani een contract van één seizoen heeft aangeboden gekregen, met de optie tot een tweede jaar.

Mario Mandzukic is een vrije speler nadat hij in onderling overleg zijn contract bij Al Duhail verbrak. Maar hij lijkt een nieuwe club te hebben gevonden. De 35-jarige Kroatische aanvaller staat volgens buitenlandse media op het punt om een contract voor één jaar met optie voor nog een jaar te tekenen bij Lokomotiv Moskou.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

Denkt u dat Vanaken het niveau van de Premier League zou aankunnen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

112
112
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

5
5
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

38
38
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

82
82
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

246
246
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

151
151
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

320
320
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

106
106
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

38
38
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

168
168
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

221
221
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

452
452
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

240
240
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

410
410
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

120
120
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

286
286
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

272
272
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

234
234
'Mercato Club barst al los: nationale recordtransfer'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelclash tegen Union SG, beweegt er ook ...

338
338
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

1288
1288
Voetbalbond zet alles op alles: giga-surprise in WK-selectie

Aanstaande vrijdag zijn de ogen van voetbalminnend België gericht op Rudi Garcia. De bondscoach ...

291
291
Crisis Real duurt voort: trieste wending in Mbappé-soap

Nu de Spaanse titelstrijd gestreden is en de tweede plaats quasi binnen is, kan Real Madrid zich ...

142
142
'Club schiet in actie: transfergevecht met United en PSV'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

364
364
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

88
88
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

365
365
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

311
311

Meer sportnieuws