TRANSFERUURTJE: 'Vanaken kan naar Engeland, ijskoude douche Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Vanaken kan naar Engeland, ijskoude douche Barça'

De zomermercato is zijn laatste weken ingegaan, maar er mag in het slot van de transferperiode nog heel wat beweging verwacht worden. Zowel in het binnen- als buitenland zijn verschillende ploegen nog op zoek naar last-minute versterking of proberen ze hun selecties verder af te slanken. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge moet in het uiterst slot van de mercato alsnog vrezen voor een vetrek van Hans Vanaken. Volgens Football Insider zou West Ham United de Gouden Schoen bovenaan de verlanglijst hebben gezet. De interesse is naar verluidt concreet en volgens Sportlens zijn er voldoende middelen om zijn komst te bekostigen. Aan inkomende zijde zou Club volgens Afrikaanse bronnen een bod voorbereiden op Nana Ampomah. De voormalige uitblinker van Waalsland-Beveren wil in ieder geval vertrekken bij Fortuna Dusseldorf.

Landry Dimata begon goed aan het seizoen met twee goals in drie matchen en een selectie voor de Rode Duivels. Maar momenteel moet hij op de bank plaatsnemen en Anderlecht zou bereid zijn hem bij een goed bod te laten gaan. Aan belangstelling alvast geen gebrek. Volgens Tuttomercatoweb hebben Fulham en AS Roma interesse in de aanvaller. Eerder polste Dijon al bij RSCA. Verder zou Paars-Wit dan toch mogen hopen op de komst van verdediger Simon Falette.

AA Gent heeft nu ook officieel aangekondigd dat het afscheid neemt van Nana Asare. Zijn contract werd in onderling overleg ontbonden. Het Servische Mozzart Sport wist verder te melden dat de Buffalo’s een bod deden van 1,7 miljoen euro op Milos Degenek en dat werd aanvaard door zijn club Rode Ster Belgrado. Het bericht werd door Gent evenwel ontkend aan onze redactie.

Zulte Waregem zou na zijn dramatische seizoensstart nog extra versterking aantrekken. Het Laatste Nieuws meldt namelijk dat Essevee op het punt staat om Abdallah Ali Mohamed aan te trekken. De 21-jarige rechtsback, een vijfvoudig international bij de Comoren, wordt wellicht op huurbasis overgenomen van Olympique Marseille en was vrijdag reeds aanwezig in het Regenboogstadion

BUITENLAND
Ondanks maandenlange onderhandelingen met Internazionale slaagde FC Barcelona er nog steeds niet in om de transfer van Lautaro Martinez af te ronden. De droomspits van Barça zal dit jaar wellicht de overstap niet meer maken naar Camp Nou. Nochtans werd zelfs supermakelaar Jorge Mendes ingeschakeld om zijn komst te bewerkstelligen, maar Inter weigerde alle medewerking. Een ijskoude douche voor Barça, dat nog steeds niet kon toeslaan op de mercato.

Atletico Madrid wil na Luis Suarez nog een topspits aantrekken. De club zou namelijk in de markt zijn om Edison Cavani transfervrij in te lijven. De landgenoot van Suarez mag zich dus mogelijk opmaken voor een tandem met de oud-speler van Barcelona. Spaanse bronnen melden dat Cavani een contract van één seizoen heeft aangeboden gekregen, met de optie tot een tweede jaar.

Mario Mandzukic is een vrije speler nadat hij in onderling overleg zijn contract bij Al Duhail verbrak. Maar hij lijkt een nieuwe club te hebben gevonden. De 35-jarige Kroatische aanvaller staat volgens buitenlandse media op het punt om een contract voor één jaar met optie voor nog een jaar te tekenen bij Lokomotiv Moskou.

LEES OOK: AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

Denkt u dat Vanaken het niveau van de Premier League zou aankunnen?

Meest recent

'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

610
610
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

20
20
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

68
68
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

80
80
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

173
173
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

65
65
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

48
48
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

428
428
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

94
94
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

310
310
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

512
512
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

303
303
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

352
352
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

365
365
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

66
66
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

433
433
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

74
74
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

73
73
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

88
88
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

253
253
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

252
252
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

450
450
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

92
92
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

191
191
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

320
320

Meer sportnieuws