Kogel door de kerk: Genk stelt Thorup voor

door
Kogel door de kerk: Genk stelt Thorup voor

Het nieuws hing nu al een tijdje in de lucht, maar de knoop werd nu ook definitief doorgehakt: Jess Thorup wordt de nieuwe coach van KRC Genk.


Na het ontslag van Hannes Wolf prijkte de Deen, zelf na twee speeldagen aan de deur gezet bij AA Gent, dadelijk op de shortlist met kandidaten in de Luminus Arena. Nadat oude bekende Frank Vercauteren afhaakte, kwam Thorup zelfs met stip op één te staan. De voorbije dagen werd dan ook reeds duidelijk dat een akkoord in de maak was.

Eerder op de dag berichtte Het Belang van Limburg dat de kogel door de kerk was, iets wat nu ook Het Laatste Nieuws bevestigt. Daar klinkt het nu dat de handtekeningen en aankondiging later op de dag nog zullen volgen. Morgen wordt Thorup dan officieel voorgesteld, waarna hij meteen ook zijn eerste training kan leiden bij de Limburgers.

UPDATE 16u20
Lang hebben we niet moeten wachten, want via de officiële kanalen liet Genk zopas weten dat Thorup wel degelijk de nieuwe T1 wordt. De 50-jarige Deen zette in de Luminus Arena zijn kribbel onder een contract tot medio 2023. "Thorup maakte als trainer naam in eigen land bij FC Midtjylland, waarmee hij in 2018 kampioen werd. In ons land leidde hij AA Gent vorig seizoen met aanvallend voetbal naar de tweede plaats", klinkt het enthousiast op de clubwebsite. Vrijdag om 13 uur staat Thorup voor het eerst op het oefenveld in Limburg, om 15u30 volgt zijn voorstelling voor de pers.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Hoe denkt u dat Thorup zal voetballen met KRC Genk?

Meest recent

Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

23
23
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

53
53
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

56
56
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

147
147
Hommels bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

211
211
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

173
173
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

412
412
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

197
197
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

281
281
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

321
321
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

514
514
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

47
47
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

91
91
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

327
327
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

68
68
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

311
311
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

257
257
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

627
627
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

384
384
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

170
170
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

202
202
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

232
232
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

443
443
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

461
461
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

195
195

Meer sportnieuws