'Anderlecht wacht bang af: uitstel wedstrijd(en) dreigt'

door
'Anderlecht wacht bang af: uitstel wedstrijd(en) dreigt'

Anderlecht werd de voorbije dagen serieus getroffen door het coronavirus. Vorig weekend moest het tegen Waasland-Beveren al Michel Vlap, Timon Wellenreuther en Peter Zulj missen nadat het trio een positieve test afgelegd hebben en na de wedstrijd kwam daar nog eens het nieuws bij dat ook Yari Verschaeren positief getest had. Maandag vond een nieuwe testronde plaats en woensdag communiceerde RSCA de resultaten.

De club laat weten dat Wellenreuther en Zulj alvast een nieuwe positieve test afgelegd hebben. De twee blijven daardoor minstens een week langer in quarantaine. Dat betekent dat momenteel vijf spelers in quarantaine zitten: Zulj, Wellenreuther, Verschaeren en de overbodige spelers James Lawrence en Antonio Milic. Nieuwe besmettingen werden er gelukkig niet geregistreerd.

UPDATE 13u46

Blijkbaar waren ze bij Anderlecht iets te snel met de vorige update, want nu moet de club toch twee nieuwe coronagevallen melden. Bij een controle op dinsdag hebben immers ook verdedigers Hannes Delcroix en Lucas Lissens een positieve test afgelegd. Ook zij moeten dus in quarantaine en missen de wedstrijd tegen Eupen. Vooral voor Delcroix is dat balen, want hij had net een basisplaats beet. Donderdag worden alle spelers opnieuw getest. Als daarbij nog twee positieve gevallen zouden opduiken, kan de match tegen Eupen uitgesteld worden.

UPDATE 20u

Er werden bij Anderlecht met Hannes Delcroix en Lucas Lissens dus alsnog twee positieve Covid-gevallen gemeld. En die nieuwe besmettingen zorgen toch voor grote zorgen binnen het Lotto Park, zo weet Het Laatste Nieuws. Donderdag zullen er een nieuwe reeks tests worden afgenomen, waarvoor ze bij Paars-Wit nu al hun hart vasthouden.

Mochten er nog twee of meer positieve gevallen opduiken, kan er aan de Pro League worden gevraagd om de komende wedstrijd(en) uit te stellen. De krant stelt dan ook dat de situatie steeds precairder wordt bij Anderlecht. Het valt bovendien niet helemaal uit te sluiten dat de Pro League straks zelf zal ingrijpen, mochten er nog enkele positieve tests volgen.

LEES OOK: Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

Grijpt de Pro League straks zelf in?

Meest recent

Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

24
24
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

6
6
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

23
23
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

88
88
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

44
44
JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

289
289
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

91
91
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

221
221
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

93
93
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

637
637
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

890
890
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

345
345
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

199
199
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

72
72
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

230
230
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

151
151
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

429
429
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

31
31
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

192
192
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

237
237
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

78
78
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

126
126
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

315
315
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

214
214
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

28
28

Meer sportnieuws