'Anderlecht wacht bang af: uitstel wedstrijd(en) dreigt'

door
'Anderlecht wacht bang af: uitstel wedstrijd(en) dreigt'

Anderlecht werd de voorbije dagen serieus getroffen door het coronavirus. Vorig weekend moest het tegen Waasland-Beveren al Michel Vlap, Timon Wellenreuther en Peter Zulj missen nadat het trio een positieve test afgelegd hebben en na de wedstrijd kwam daar nog eens het nieuws bij dat ook Yari Verschaeren positief getest had. Maandag vond een nieuwe testronde plaats en woensdag communiceerde RSCA de resultaten.

De club laat weten dat Wellenreuther en Zulj alvast een nieuwe positieve test afgelegd hebben. De twee blijven daardoor minstens een week langer in quarantaine. Dat betekent dat momenteel vijf spelers in quarantaine zitten: Zulj, Wellenreuther, Verschaeren en de overbodige spelers James Lawrence en Antonio Milic. Nieuwe besmettingen werden er gelukkig niet geregistreerd.

UPDATE 13u46

Blijkbaar waren ze bij Anderlecht iets te snel met de vorige update, want nu moet de club toch twee nieuwe coronagevallen melden. Bij een controle op dinsdag hebben immers ook verdedigers Hannes Delcroix en Lucas Lissens een positieve test afgelegd. Ook zij moeten dus in quarantaine en missen de wedstrijd tegen Eupen. Vooral voor Delcroix is dat balen, want hij had net een basisplaats beet. Donderdag worden alle spelers opnieuw getest. Als daarbij nog twee positieve gevallen zouden opduiken, kan de match tegen Eupen uitgesteld worden.

UPDATE 20u

Er werden bij Anderlecht met Hannes Delcroix en Lucas Lissens dus alsnog twee positieve Covid-gevallen gemeld. En die nieuwe besmettingen zorgen toch voor grote zorgen binnen het Lotto Park, zo weet Het Laatste Nieuws. Donderdag zullen er een nieuwe reeks tests worden afgenomen, waarvoor ze bij Paars-Wit nu al hun hart vasthouden.

Mochten er nog twee of meer positieve gevallen opduiken, kan er aan de Pro League worden gevraagd om de komende wedstrijd(en) uit te stellen. De krant stelt dan ook dat de situatie steeds precairder wordt bij Anderlecht. Het valt bovendien niet helemaal uit te sluiten dat de Pro League straks zelf zal ingrijpen, mochten er nog enkele positieve tests volgen.

LEES OOK: Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

Grijpt de Pro League straks zelf in?

Meest recent

'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

182
182
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

116
116
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

68
68
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

238
238
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

542
542
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

205
205
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

556
556
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

367
367
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

251
251
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

27
27
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

72
72
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

357
357
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

89
89
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

34
34
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

1756
1756
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

355
355
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

262
262
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

354
354
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

153
153
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

237
237
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

96
96
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

156
156
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

516
516
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

300
300
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

90
90

Meer sportnieuws