Silvio Proto is aan een ijzersterk seizoen bezig. Afgelopen woensdag werd hij beloond voor zijn goede prestaties met een basisplaats bij de
Rode Duivels. De doelman van RSC
Anderlecht hield afgelopen weekend zijn goede vorm aan en hield opnieuw zijn netten schoon. De teller van Proto staat momenteel op 750 minuten zonder tegendoelpunt. De laatste keer dat hij zich in de competitie gewonnen moest geven, was op 5 december 2010.
Het clubrecord staat nog steeds op naam van Jean Trappeniers. Hij verdedigde tijdens het seizoen 1966-1967 het doel van
Paars-Wit. Trappeniers slaagde erin om 772 minuten lang geen enkele bal binnen te laten, maar Proto staat op het punt om dit clubrecord scherper te stellen. Als de Belg met Italiaanse roots volgende zondag tegen Westerlo 23 minuten ongeslagen blijft, komt het record op zijn naam te staan.
Hoewel 750 minuten zonder tegendoelpunt een opmerkelijke prestatie is, zal de 27-jarige doelwachter toch een tandje moeten bijsteken, wil hij ook Belgisch recordhouder worden. Die eer is sinds 1990 weggelegd voor de toenmalige doelman van
Club Brugge, Dany Verlinden. Hij bleef maar liefst 1390 minuten zonder tegendoelpunt en is hiermee ook Europees recordhouder.