TRANSFERUURTJE: 'Club mikt erg hoog, Juve wil Rode Duivel'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club mikt erg hoog, Juve wil Rode Duivel'

De zomermercato is zijn laatste weken ingegaan, maar er mag in het slot van de transferperiode nog heel wat beweging verwacht worden. Zowel in het binnen- als buitenland zijn verschillende ploegen nog op zoek naar last-minute versterking of proberen ze hun selecties verder af te slanken. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Bij Club Brugge is het nog steeds wachten op de eerste grote aanwinsten van de mercato. Blauw-Zwart mikt dan ook op spelers van een bepaald niveau waardoor de onderhandelingen vrij moeizaam zouden verlopen. Vanuit Engeland blijft Club alvast aan Christian Benteke gelinkt worden. Die lijkt helemaal overbodig te worden bij Crystal Palace, dat met Rhian Brewster (Liverpool) nog een nieuwe aanvaller wou aantrekken. Tot dusver zag Benteke een terugkeer naar België echter niet zitten, mogelijk komt daar in de komende anderhalve week nog verandering in.

RSC Anderlecht blijft zijn selectie verder afslanken. Zo werd nu ook een oplossing gevonden voor Kristal Abazaj. De flankspeler wordt immers een seizoen verhuurd aan Istanbulspor. De kans dat Paars-Wit zelf nog versterking zal aantrekken tijdens de huidige mercato wordt overigens steeds kleiner. De Brusselaars zochten nog een verdediger, maar door de wederopstanding van Hannes Delcroix en Ognjen Vranjes lijkt dat niet meer noodzakelijk.

Standard gaat mogelijk nog een extra vleugelback in huis halen. De Rouches zouden immers Valentin Rosier op hun verlanglijst gezet hebben. Dat meldt Record. De 24-jarige Fransman kan op beide flanken uit de voeten en is actief bij Sporting Lissabon, maar komt daar amper aan de bak. Een jaar geleden betaalde Sporting wel nog 5 miljoen euro voor hem, en dus zou Standard mikken op een uitleenbeurt met aankoopoptie.

Ondanks de uitstekende prestaties dit seizoen zou Charleroi alsnog versterking willen aantrekken. La Capitale weet dat het de bedoeling is om nog een extra aanvaller aan de kern toe te voegen. Daarnaast mogen de fans nog een extra rechterverdediger verwachten. Adama Niane zou dan weer vertrekken, hij wordt gelinkt aan het Franse Sochaux.

STVV heeft een nieuwe spits voorgesteld. Oleksandr Filippov komt de Limburgse rangen versterken. De Oekraïner maakt de overstap van Desna Chernigiv, dat momenteel zesde staat in de Oekraïense competitie. Voor die club speelde hij 126 wedstrijden, goed voor 47 doelpunten en 11 assists.

Ook Waasland-Beveren kon dinsdagvoormiddag toeslaan, de degradatiekandidaat haalde in één klap twee aanwinsten in huis. Op zijn website kondigde WB immers de komst aan van Danel Sinani, die tot het einde van het seizoen gehuurd wordt van Norwich City. Ook Melvin Sitti komt de rangen versterken, hij wordt eveneens gehuurd van The Canaris.

BUITENLAND
Yannick Carrasco werd enkele weken geleden definitief teruggehaald door Atletico Madrid, maar mogelijk verhuist hij weldra opnieuw naar een Europese topclub. Zo zou Juventus een oogje op hem hebben laten vallen. Diverse media in Spanje en Italië melden echter dat ook de 41-voudige Rode Duivel, voor wie Atletico zopas nog 27 miljoen betaalde, op de radar van de Oude Dame is beland. De Italiaanse kampioen deed alvast zaken met de Madrilenen. Zo werd de terugkeer van Alvora Morata officieel afgerond.

Real Madrid zou nog steeds op zoek zijn naar een nieuwe spits en volgt verschillende pistes. Volgens Marca werd Edinson Cavani alvast voorgesteld in het Bernabeu. De 33-jarige spits is nog steeds een vrije speler nadat zijn contract bij Paris Saint-Germain niet verlengd werd. Bij Real hebben ze nog niet gereageerd op het aanbod en lijken ze dus niet meteen 'neen' te zeggen. Wel zouden de hoge looneisen van de Uruguayaan een struikelblok kunnen vormen.

De Italiaanse transferspecialist Gianluca Di Marzio bevestigt dat SS Lazio aast op een terugkeer van Wesley Hoedt. De speler gaf recent zelf al aan dat hij spijt had dat hij destijds uit Rome vertrokken was en wil dan ook dolgraag terugkeren. De kansen van Club Brugge en andere Belgische gegadigden lijken zo stilaan helemaal verdwenen te zijn. Al moet er wel nog een akkoord met Southampton gevonden worden.

Als we The Guardian mogen geloven zal Manchester United zich eerstdaags gaan versterken met Alex Telles. De linksachter van FC Porto zou volgens de Britse krant voor 25 miljoen euro worden weggeplukt door de Mancunians. Bij FC Porto groeide Telles de voorbije seizoenen uit tot een echte sterkhouder, wat hem de interesse van tal van topclubs opleverde.

Internazionale rondde de komst van Arturo Vidal af en dat betekent mogelijk dat Radja Nainggolan er definitief moet vertrekken. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat de voormalige middenvelder kan terugkeren naar Cagliari. De coach van de Sardijnse club, Eusebio Di Francesco, gaf in de Italiaanse media aan dat er achter de schermen volop aan een terugkeer wordt gewerkt. "Het is gecompliceerd, maar ik ben ervan overtuigd dat hij terug zal keren naar onze club", aldus de Italiaan.

Kylian Mbappé is nu al bezig met een toptransfer voor komende zomer. De toonaangevende Franse sportkrant L'Équipe pakte maandagavond namelijk uit met het nieuws dat een tweetal clubs zelfs al in gesprek is met Mbappé: Liverpool en Real Madrid. Beide grootmachten willen hem volgend jaar overnemen van PSG. En de speler zelf zou ook openstaan voor een verhuis naar één van de twee clubs.

LEES OOK: Vanhaezebrouck geeft top twee Gouden Schoen al vrij

Benteke zou een ideale aanwinst voor Club Brugge zijn ...

Meest recent

Paul Gheysens aan zet: verkoop Antwerp in 2026?

Antwerp FC wist een tegenvallend 2025 alsnog op een erg fraaie manier af te sluiten. Die lijn wil ...

18
18
Vanhaezebrouck geeft top twee Gouden Schoen al vrij

Binnen een weekje gaat de tweede seizoenshelft in het Belgische voetbal van start met de ...

83
83
Bayern-sterren trekken grote ogen: 'geheim wapen' Kompany onthuld

Vincent Kompany verlengde tijdens het najaar zijn contract als hoofdcoach van Bayern München. ...

109
109
'Nieuwe spits op komst: Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil in de tweede seizoenshelft zo lang mogelijk meedraaien in de Croky Cup en mikt op ...

548
548
Opvallend: om deze reden stemde Verheyen níét op Gouden Schoen

Aanstaande zondag wordt voor de 72ste keer de Gouden Schoen uitgereikt aan de beste speler op de ...

235
235
'Club likt wonden: floptransfer zorgt voor financiële kater'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat inkomende toptransfers af te ronden. Maar niet alle ...

489
489
'Barça slaat toe: spectaculaire comeback helemaal rond'

De selectie van FC Barcelona vertoeft momenteel in Saudi-Arabië. Daar wordt deze week namelijk ...

51
51
‘Club Brugge op ontploffen: LaLiga-flop als stuntdeal?’

Twijfel hangt in de lucht bij Club Brugge. Een naam uit LaLiga duikt op, maar roept meteen vragen op ...

249
249
Eerste vertrekker onder Hayen, smaakmaker Lierse naar JPL?

Dinsdag is het zover, dan opent de wintermercato ook voor de Belgische ploegen zijn deuren. Maar ...

233
233
'Wintervertrek Tzolis: Club Brugge krijgt cruciaal nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge aanstaande zondag voor de 17de keer in de geschiedenis met de ...

268
268
'Uitverkoop Anderlecht ingezet: minstens één grote naam weg'

Ook de selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel op Spaanse bodem voor een winterstage. Maar de ...

391
391
'Overmars bezwijkt: Antwerp casht al op goudhaantje'

Antwerp leek een drukke wintermercato tegemoet te gaan, maar dat zou wel eens kunnen tegenvallen nu ...

652
652
'Witte rook: AA Gent doet zaken met Cercle Brugge'

AA Gent hoopt na nieuwjaar de top zes nog te bestormen, en dus lijkt een kwaliteitsinjectie geen ...

308
308
'Grote kuis in Anderlecht: volgend duo pakt koffers'

RSC Anderlecht hoopt in januari verlost te geraken van heel wat overtollige ballast. Intussen werd ...

556
556
'Hrosovsky out: KRC Genk kiest verrassende vervanger'

Om na nieuwjaar een remonte in te zetten wilde KRC Genk de huidige selectie intact houden, maar dat ...

1018
1018
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

394
394
AFCON: Nigeria imponeert, Salah en co moeten zwoegen

Op de Africa Cup worden momenteel de tickets voor de kwartfinales verdeeld. Egypte wist zich maandag ...

108
108
'Anderlecht bikkelt met PSG voor nieuwe diamant'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht speurt momenteel naar directe versterking voor de selectie ...

212
212
'Vini zorgt voor aardschok: supertransfer van 150 miljoen'

Real Madrid zette het nieuwe kalenderjaar in met een ruime 5-1-zege tegen Real Betis. Maar zelfs in ...

312
312
Gouden Schoen al bekend? Topfavoriet schat kansen in

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Er lopen verschillende kanshebbers rond, maar ...

568
568
Anderlecht in paniek: Duranville-stunt dreigt te ontploffen

Het voelt plots nerveus aan in het Lotto Park. Wat op papier klinkt als een droomcomeback, dreigt ...

571
571
Leko glundert: trio viert comeback bij Club Brugge

Op oefenkamp in Marbella zag Club Brugge maandag Gustaf Nilsson nog maar eens geblesseerd uitvallen. ...

452
452
'Bom barst in Genk: De Condé met rug tegen de muur'

Ondank de tegenvallende resultaten gelooft KRC Genk naar eigen zeggen in de aanwezige kwaliteit in ...

730
730
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

330
330
'Renard heeft beet: Anderlecht op zucht van stunt'

Michael Verschueren liet er recent geen misverstand over bestaan: een ontslag van Olivier Renard is ...

1231
1231

Meer sportnieuws