Cercle Brugge heeft geen medelijden met kansloos STVV

322 stemmen
Cercle Brugge heeft geen medelijden met kansloos STVV

Cercle Brugge en STVV sloten vanavond de zesde speeldag van de Jupiler Pro League af. In een leuke wedstrijd trok de thuisploeg aan het langste eind. Cercle won met 3-0, en rukt zo zachtjes op in het klassement. 


Uitstekend Cercle ziet goede start beloond worden
Cercle Brugge schoot uitstekend uit de startblokken tegen STVV. Na acht minuten knalde Marcelin de thuisploeg al op voorsprong in zijn debuutwedstrijd, maar de VAR keurde het doelpunt af wegens handspel. Het afgekeurde doelpunt zorgde er echter niet voor dat Cercle op zijn lauweren ging rusten, want de Vereniging combineerde er lustig op los. 

Via wat meeval belandde de bal na iets meer dan twintig minuten voor de voeten van Dino Hotic. De Bosniër aarzelde niet en schoof de bal voorbij een kansloze Kenny Steppe. Een verdiende voorsprong voor de sterke thuisploeg. Amper vijf minuten na de openingsgoal was het opnieuw raak voor de manschappen van Paul Clement. Na een fout van Mmaee belandde de bal op de stip, en Ike Ugbo knalde de strafschop zonder problemen voorbij Steppe. 

Bij STVV raakte men maar niet in de wedstrijd, en de Limburgers raakten duidelijk gefrustreerd door het mindere spel. In totaal kregen drie Kanaries een gele kaart onder de neus geschoven in de eerste helft. Werk aan de winkel voor Kevin Muscat. 

STVV probeert, maar Cercle houdt stand
De speech van Kevin Muscat tijdens de rust heeft duidelijk zijn effect gehad voor de bezoekers. Geleidelijk aan komen de Limburgers beter in de wedstrijd, al is het opnieuw de thuisploeg met de eerste kans. Een uitstekende poging van Ugbo strandde op de paal. Iets later vergeet ook Kanouté om de Vereniging te voorzien van de bevrijdende 3-0. 

Cercle Brugge laat daarna het gaspedaal even los, en de bezoekers krijgen (eindelijk) wat kansen. Lee ziet een eerste poging nipt naast gaan, en ook een tweede poging van de Zuid-Koreaan belandt niet tussen de netten. Opnieuw is de paal de boosdoener van dienst. STVV komt geleidelijk aan beter in de wedstrijd. 

Ondanks de betere vorm van de Limburgers in de tweede helft blijft een slotoffensief uit. Het is namelijk de thuisploeg met de beste kansen op het einde van de wedstrijd. Decostere en Hazard laten nog na om de 3-0 vast te leggen, maar invaller Vitinho lukt de 3-0 wel. Na een knappe actie knalt de Braziliaan het verlossende doelpunt heerlijk in de benedenhoek. De wedstrijd is gespeeld, en een sterke thuisploeg laat een kansloos STVV achter met nul op zes. 
Scoreverloop:
1-0: Hotic (25')
2-0: Ugbo (31')
3-0: Vitinho (90')


LEES OOK: Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Cercle Brugge zal nog verrassen in de Pro League dit seizoen.

Meest recent

Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

9
9
Pakkende woorden: Gündogan lucht zijn hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

24
24
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

420
420
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

174
174
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

132
132
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

185
185
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

15
15
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

316
316
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

69
69
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

189
189
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

390
390
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

117
117
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

541
541
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

322
322
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

196
196
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

369
369
De Mil speelt open kaart over zijn toekomst bij AA Gent

Rik De Mil hoopt AA Gent alsnog naar een Europees ticket te kunnen loodsen. Echt overtuigend was het ...

551
551
Lommel SK geniet en geeft JPL-ambities meteen prijs

Lommel SK is na 23 jaar weer in de Jupiler Pro League. Het wist FCV Dender af te houden en uiteraard ...

127
127
'Verschaeren verrast met opvallende transferpiste'

Na zestien jaar verlaat Yari Verschaeren deze zomer Anderlecht. Het aflopende contract van de ...

402
402
Volgende trainersontslag: OHL dumpt Mazzu

Het lijkt erop dat heel wat eersteklassers volgend seizoen met een andere trainer zullen gaan ...

168
168
Dender bevestigt exit Ferrera, nog bekende naam vertrekt

Voor FCV Dender kwam na twee seizoenen een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro League. Ze ...

64
64
Overmars krijgt advies: "Antwerp moet met hen samenwerken"

Bij Antwerp staat er een zeer drukke transferzomer voor de deur. De Great Old ziet immers heel wat ...

323
323
'Kompany baalt: Barça kaapt droomtarget Bayern'

Vincent Kompany sloot zijn tweede seizoen bij Bayern München uiteindelijk af met de Duitse ...

178
178
AA Gent blijft gaan: debutant tekent bij

Voor AA Gent zit het seizoen er nog niet op, want zondag strijden ze nog in een barragematch met KRC ...

72
72
Lommel brengt geweldig nieuws: sensatie mee naar 1A

We krijgen volgend seizoen drie nieuwkomers in de Jupiler Pro League. Na rechtstreekse stijgers ...

94
94

Meer sportnieuws