Cercle Brugge heeft geen medelijden met kansloos STVV

door
Cercle Brugge heeft geen medelijden met kansloos STVV

Cercle Brugge en STVV sloten vanavond de zesde speeldag van de Jupiler Pro League af. In een leuke wedstrijd trok de thuisploeg aan het langste eind. Cercle won met 3-0, en rukt zo zachtjes op in het klassement. 


Uitstekend Cercle ziet goede start beloond worden
Cercle Brugge schoot uitstekend uit de startblokken tegen STVV. Na acht minuten knalde Marcelin de thuisploeg al op voorsprong in zijn debuutwedstrijd, maar de VAR keurde het doelpunt af wegens handspel. Het afgekeurde doelpunt zorgde er echter niet voor dat Cercle op zijn lauweren ging rusten, want de Vereniging combineerde er lustig op los. 

Via wat meeval belandde de bal na iets meer dan twintig minuten voor de voeten van Dino Hotic. De Bosniër aarzelde niet en schoof de bal voorbij een kansloze Kenny Steppe. Een verdiende voorsprong voor de sterke thuisploeg. Amper vijf minuten na de openingsgoal was het opnieuw raak voor de manschappen van Paul Clement. Na een fout van Mmaee belandde de bal op de stip, en Ike Ugbo knalde de strafschop zonder problemen voorbij Steppe. 

Bij STVV raakte men maar niet in de wedstrijd, en de Limburgers raakten duidelijk gefrustreerd door het mindere spel. In totaal kregen drie Kanaries een gele kaart onder de neus geschoven in de eerste helft. Werk aan de winkel voor Kevin Muscat. 

STVV probeert, maar Cercle houdt stand
De speech van Kevin Muscat tijdens de rust heeft duidelijk zijn effect gehad voor de bezoekers. Geleidelijk aan komen de Limburgers beter in de wedstrijd, al is het opnieuw de thuisploeg met de eerste kans. Een uitstekende poging van Ugbo strandde op de paal. Iets later vergeet ook Kanouté om de Vereniging te voorzien van de bevrijdende 3-0. 

Cercle Brugge laat daarna het gaspedaal even los, en de bezoekers krijgen (eindelijk) wat kansen. Lee ziet een eerste poging nipt naast gaan, en ook een tweede poging van de Zuid-Koreaan belandt niet tussen de netten. Opnieuw is de paal de boosdoener van dienst. STVV komt geleidelijk aan beter in de wedstrijd. 

Ondanks de betere vorm van de Limburgers in de tweede helft blijft een slotoffensief uit. Het is namelijk de thuisploeg met de beste kansen op het einde van de wedstrijd. Decostere en Hazard laten nog na om de 3-0 vast te leggen, maar invaller Vitinho lukt de 3-0 wel. Na een knappe actie knalt de Braziliaan het verlossende doelpunt heerlijk in de benedenhoek. De wedstrijd is gespeeld, en een sterke thuisploeg laat een kansloos STVV achter met nul op zes. 
Scoreverloop:
1-0: Hotic (25')
2-0: Ugbo (31')
3-0: Vitinho (90')


LEES OOK: De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

Cercle Brugge zal nog verrassen in de Pro League dit seizoen.

Meest recent

Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

8
8
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

29
29
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

44
44
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

91
91
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

402
402
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

97
97
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

20
20
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

16
16
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

172
172
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

210
210
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

155
155
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

384
384
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

244
244
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

145
145
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

641
641
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

123
123
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

148
148
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

48
48
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

51
51
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

173
173
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

181
181
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

617
617
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

143
143
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

232
232
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

58
58

Meer sportnieuws