Zulte Waregem-fans nemen bestuur & Dury op de korrel

315 stemmen
Zulte Waregem-fans nemen bestuur & Dury op de korrel

De terugkeer van de fans naar het Regenboogstadion kon voor Zulte Waregem op geen slechter moment vallen. Vorige week ging Essevee met 0-2 de boot in tegen Charleroi, dit weekend kreeg het een 0-6 pandoering van Club Brugge. De troepen van Francky Dury prijken zo pas op de veertiende plaats in de stand, met een negatief doelpuntensaldo van min zeven. Niet bepaald de start waar voor het seizoen op gehoopt werd, iets wat de fans maar moeilijk kunnen verkroppen. In de thuismatch tegen Waasland-Beveren uitten zij een maand geleden dan ook al een eerste keer hun ongenoegen met enkele niet mis te verstande spandoeken, dit keer ging een deel van de harde kern zelf verhaal halen bij het bestuur.


"Na de wanprestatie gisteren op het veld kwamen we samen en trokken we richting hoofdtribune om verhaal te halen. Een halfuur na de wedstrijd zaten we met een delegatie van SLC & federatie samen met het bestuur, vertegenwoordigd door Eddy Cordier, Carl Ballière, Miguel De Ruyck & Philippe Detaellenaere, aan tafel. Er was een open communicatie van beide kanten waar iedereen zijn mening kon ventileren. Van onze kant werd vooral het gebrek aan kwaliteit en mentaliteit benadrukt en vroegen we hier ook naar oplossingen. Oplossingen die men ons op korte termijn niet kon garanderen", klinkt het op de Facebook-pagina van supportersvereniging South Lane Crew. "Er werd ons duidelijk gemaakt dat de Coronacrisis een serieuze impact heeft op de club. Zo werd een hoog definitief bod op Larin afgeblazen en zijn er andere uitgaande transfers afgesprongen door de crisis."

"Daardoor is er momenteel weinig ruimte voor grote investeringen. Maar er werd van onze kant ook duidelijk gemaakt dat dit geen excuus mag zijn voor de resultaten de afgelopen drie jaar. Een antwoord op wat Essevee 2.0 betekent konden ze ons niet geven. Ook hier maakten we duidelijk dat onze ambities en verwachtingen veel hoger liggen dan De Fauw en Simons die T2 worden. Wat met de coach? Het is duidelijk dat de coach een contract gekregen heeft waar ze zich zelf achteraf vragen bij stellen. Details moesten we niet weten, maar we maakten wel duidelijk dat als ze nog een bepaalde tijd vast hangen aan het contract door omstandigheden, het aan hen is om de coach bij hen te roepen en hem een duidelijk signaal te geven dat het anders moet. Beginnen met spelers op hun posities te zetten en een vechtersmentaliteit op het veld te tonen", gaat de klaagzang vervolgens verder.

"Conclusie: Zijn we veel wijzer geworden? Neen... Naar ons gevoel is het bestuur zelf ook wat de weg kwijt en hebben we ze hopelijk met dit gesprek serieus wakker geschud. Wij vragen dat er van hen uit een duidelijk signaal komt op alle vlakken maar vooral naar spelers en technische staf dat het anders moet. Oplossingen konden ze ons niet geven. Wel werd er ons verzekerd dat er nog versterking komt. Echter laten we het hier niet bij en komt er op onze vraag later deze week een gesprek met enkele spelers en technische staf om het gebrek aan mentaliteit en inzet duidelijk te maken!"

LEES OOK: Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

🚀

Denkt u dat Dury het tij nog kan keren bij Zulte Waregem?

Meest recent

Hans Vanaken ontroert iedereen: één beeld blijft hangen

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

5
5
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

18
18
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

8
8
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

154
154
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

178
178
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

42
42
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

148
148
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

729
729
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

143
143
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

108
108
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

46
46
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

123
123
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

159
159
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

141
141
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

996
996
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

441
441
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

139
139
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

901
901
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

486
486
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

536
536
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

478
478
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

141
141
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

557
557
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

130
130

Meer sportnieuws