Zulte Waregem-fans nemen bestuur & Dury op de korrel

315 stemmen
Zulte Waregem-fans nemen bestuur & Dury op de korrel

De terugkeer van de fans naar het Regenboogstadion kon voor Zulte Waregem op geen slechter moment vallen. Vorige week ging Essevee met 0-2 de boot in tegen Charleroi, dit weekend kreeg het een 0-6 pandoering van Club Brugge. De troepen van Francky Dury prijken zo pas op de veertiende plaats in de stand, met een negatief doelpuntensaldo van min zeven. Niet bepaald de start waar voor het seizoen op gehoopt werd, iets wat de fans maar moeilijk kunnen verkroppen. In de thuismatch tegen Waasland-Beveren uitten zij een maand geleden dan ook al een eerste keer hun ongenoegen met enkele niet mis te verstande spandoeken, dit keer ging een deel van de harde kern zelf verhaal halen bij het bestuur.


"Na de wanprestatie gisteren op het veld kwamen we samen en trokken we richting hoofdtribune om verhaal te halen. Een halfuur na de wedstrijd zaten we met een delegatie van SLC & federatie samen met het bestuur, vertegenwoordigd door Eddy Cordier, Carl Ballière, Miguel De Ruyck & Philippe Detaellenaere, aan tafel. Er was een open communicatie van beide kanten waar iedereen zijn mening kon ventileren. Van onze kant werd vooral het gebrek aan kwaliteit en mentaliteit benadrukt en vroegen we hier ook naar oplossingen. Oplossingen die men ons op korte termijn niet kon garanderen", klinkt het op de Facebook-pagina van supportersvereniging South Lane Crew. "Er werd ons duidelijk gemaakt dat de Coronacrisis een serieuze impact heeft op de club. Zo werd een hoog definitief bod op Larin afgeblazen en zijn er andere uitgaande transfers afgesprongen door de crisis."

"Daardoor is er momenteel weinig ruimte voor grote investeringen. Maar er werd van onze kant ook duidelijk gemaakt dat dit geen excuus mag zijn voor de resultaten de afgelopen drie jaar. Een antwoord op wat Essevee 2.0 betekent konden ze ons niet geven. Ook hier maakten we duidelijk dat onze ambities en verwachtingen veel hoger liggen dan De Fauw en Simons die T2 worden. Wat met de coach? Het is duidelijk dat de coach een contract gekregen heeft waar ze zich zelf achteraf vragen bij stellen. Details moesten we niet weten, maar we maakten wel duidelijk dat als ze nog een bepaalde tijd vast hangen aan het contract door omstandigheden, het aan hen is om de coach bij hen te roepen en hem een duidelijk signaal te geven dat het anders moet. Beginnen met spelers op hun posities te zetten en een vechtersmentaliteit op het veld te tonen", gaat de klaagzang vervolgens verder.

"Conclusie: Zijn we veel wijzer geworden? Neen... Naar ons gevoel is het bestuur zelf ook wat de weg kwijt en hebben we ze hopelijk met dit gesprek serieus wakker geschud. Wij vragen dat er van hen uit een duidelijk signaal komt op alle vlakken maar vooral naar spelers en technische staf dat het anders moet. Oplossingen konden ze ons niet geven. Wel werd er ons verzekerd dat er nog versterking komt. Echter laten we het hier niet bij en komt er op onze vraag later deze week een gesprek met enkele spelers en technische staf om het gebrek aan mentaliteit en inzet duidelijk te maken!"

LEES OOK: Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

🚀

Denkt u dat Dury het tij nog kan keren bij Zulte Waregem?

Meest recent

'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

21
21
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

67
67
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

34
34
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

206
206
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

17
17
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

350
350
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

248
248
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

266
266
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

110
110
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

57
57
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

108
108
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

86
86
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

43
43
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

197
197
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

235
235
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

126
126
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

75
75
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

719
719
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

497
497
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

264
264
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

299
299
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

111
111
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

78
78
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

76
76
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

348
348

Meer sportnieuws