Zulte Waregem-fans nemen bestuur & Dury op de korrel

door
Zulte Waregem-fans nemen bestuur & Dury op de korrel

De terugkeer van de fans naar het Regenboogstadion kon voor Zulte Waregem op geen slechter moment vallen. Vorige week ging Essevee met 0-2 de boot in tegen Charleroi, dit weekend kreeg het een 0-6 pandoering van Club Brugge. De troepen van Francky Dury prijken zo pas op de veertiende plaats in de stand, met een negatief doelpuntensaldo van min zeven. Niet bepaald de start waar voor het seizoen op gehoopt werd, iets wat de fans maar moeilijk kunnen verkroppen. In de thuismatch tegen Waasland-Beveren uitten zij een maand geleden dan ook al een eerste keer hun ongenoegen met enkele niet mis te verstande spandoeken, dit keer ging een deel van de harde kern zelf verhaal halen bij het bestuur.


"Na de wanprestatie gisteren op het veld kwamen we samen en trokken we richting hoofdtribune om verhaal te halen. Een halfuur na de wedstrijd zaten we met een delegatie van SLC & federatie samen met het bestuur, vertegenwoordigd door Eddy Cordier, Carl Ballière, Miguel De Ruyck & Philippe Detaellenaere, aan tafel. Er was een open communicatie van beide kanten waar iedereen zijn mening kon ventileren. Van onze kant werd vooral het gebrek aan kwaliteit en mentaliteit benadrukt en vroegen we hier ook naar oplossingen. Oplossingen die men ons op korte termijn niet kon garanderen", klinkt het op de Facebook-pagina van supportersvereniging South Lane Crew. "Er werd ons duidelijk gemaakt dat de Coronacrisis een serieuze impact heeft op de club. Zo werd een hoog definitief bod op Larin afgeblazen en zijn er andere uitgaande transfers afgesprongen door de crisis."

"Daardoor is er momenteel weinig ruimte voor grote investeringen. Maar er werd van onze kant ook duidelijk gemaakt dat dit geen excuus mag zijn voor de resultaten de afgelopen drie jaar. Een antwoord op wat Essevee 2.0 betekent konden ze ons niet geven. Ook hier maakten we duidelijk dat onze ambities en verwachtingen veel hoger liggen dan De Fauw en Simons die T2 worden. Wat met de coach? Het is duidelijk dat de coach een contract gekregen heeft waar ze zich zelf achteraf vragen bij stellen. Details moesten we niet weten, maar we maakten wel duidelijk dat als ze nog een bepaalde tijd vast hangen aan het contract door omstandigheden, het aan hen is om de coach bij hen te roepen en hem een duidelijk signaal te geven dat het anders moet. Beginnen met spelers op hun posities te zetten en een vechtersmentaliteit op het veld te tonen", gaat de klaagzang vervolgens verder.

"Conclusie: Zijn we veel wijzer geworden? Neen... Naar ons gevoel is het bestuur zelf ook wat de weg kwijt en hebben we ze hopelijk met dit gesprek serieus wakker geschud. Wij vragen dat er van hen uit een duidelijk signaal komt op alle vlakken maar vooral naar spelers en technische staf dat het anders moet. Oplossingen konden ze ons niet geven. Wel werd er ons verzekerd dat er nog versterking komt. Echter laten we het hier niet bij en komt er op onze vraag later deze week een gesprek met enkele spelers en technische staf om het gebrek aan mentaliteit en inzet duidelijk te maken!"

LEES OOK: Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

Denkt u dat Dury het tij nog kan keren bij Zulte Waregem?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

20
20
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

41
41
'Verhaeghe vloekt: Feyenoord drukt door voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

131
131
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

26
26
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

175
175
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

46
46
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

247
247
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

137
137
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

79
79
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

61
61
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

104
104
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

335
335
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

146
146
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

70
70
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

169
169
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

61
61
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

371
371
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

240
240
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

737
737
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

151
151
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

408
408
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

76
76
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

444
444
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

574
574
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

759
759

Meer sportnieuws