Spaanse pers lyrisch na seizoensstart Courtois: "De Redder"

door
Spaanse pers lyrisch na seizoensstart Courtois:

Real Madrid is er niet in geslaagd om het nieuwe seizoen al winnend in te zetten. Zondagavond bleef de Spaanse kampioen steken op een 0-0-gelijkspel tegen Real Sociedad. Eden Hazard zat nog niet in de selectie, maar voor Thibaut Courtois was wel opnieuw een hoofdrol weggelegd.


De doelman had niet zoveel werk op te knappen, maar vlak voor de rust hield hij zijn ploeg recht met een cruciale redding. Daags nadien zijn de Spaanse (sport)kranten dan ook lovend. Bij Mundo Deportivo wordt hij bestempeld als 'El Salvador', oftewel 'De redder'. "Courtois voorkwam het doelpunt van Real Sociedad met een ultieme redding in het slot van de eerste helft", klinkt het.

Bij Marca zet men onze nationale nummer één helemaal bovenaan het lijstje met spelersbeoordelingen. "Zoals altijd was hij de redder wanneer de ploeg hem nodig had. De eerste grote kans van Sociedad werd meteen gered door de Belg, die zijn ploeg toch veel punten schenkt." Ook bij AS heeft men aandacht voor de veelbesproken redding op Alexander Isak. "Het was met saves zoals deze, dat Real de titel heeft gewonnen."

Het slotwoord was voor het Catalaanse SPORT. "Hij had een wonderbaarlijke redding op de poging van Isak in het slot van de mercato. Een prestatie in de lijn van de tweede helft van vorig seizoen. Courtois zorgt voor zekerheid tussen te palen en is één van de steunpilaren voor de defensieve stabiliteit onder Zidane."

LEES OOK: Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Courtois verdient de trofee voor Europees doelman van het jaar ...

Meest recent

'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

30
30
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

68
68
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

198
198
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

85
85
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

56
56
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

465
465
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

131
131
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

30
30
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

512
512
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

120
120
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

222
222
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

370
370
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

676
676
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

867
867
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

191
191
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

50
50
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

127
127
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

155
155
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

182
182
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

121
121
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

98
98
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

258
258
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

301
301
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

129
129
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

193
193

Meer sportnieuws