Standard morst met de kansen maar grijpt opnieuw de tweede plek

door
Standard morst met de kansen maar grijpt opnieuw de tweede plek

Na een matige wedstrijd heeft Standard verdiend de drie punten thuis gehouden tegen KV Kortrijk. De Rouches namen in een dolle vijf minuten afstand in de eerste helft, na de pauze kon het een handvol kansen niet omzetten in een doelpunt.  KVK toonde te weinig op Sclessin om aanspraak te maken op een punt.

KV Kortrijk begon zwak aan de competitie met een thuisnederlaag tegen Waasland-Beveren, de ploeg van Yves Vanderhaeghe herpakte zich nadien echter knap met een tien op twaalf. Mits een stunt op Sclessin kwamen de Kerels zelfs op de tweede plaats te staan. Ook Standard deed het voorlopig prima, vorige week leden de Rouches wel hun eerste competitienederlaag op bezoek bij OHL. Montanier gaf Carcela eindelijk een basisplaats, ook Bokadi en Pavlovic stonden in de basis. De bezoekers deden het met dezelfde elf namen als vorige week.
Dolle vijf minuten in matige eerste helft
Beide ploegen begonnen eerder gezapig aan de wedstrijd en creëerden geen enkele kans in het openingskwartier. Oulare zorgde halfweg de eerste periode voor de eerste mogelijkheid, zijn zwak schot vloog in het zijnet. De thuisploeg nam nadien wel het meeste initiatief maar in de zone van de waarheid liep het steevast fout. Aan de overzijde slaagde ook KVK er niet in om gevaarlijk te zijn. Op het halfuur was er dan toch eens een prima kans voor Standard, Amallah schoot van dichtbij tegen de kruising. De thuisploeg duwde door en kreeg even later een strafschop na de fout van Ocansey op Fai. Amallah bleef ijzig koel vanaf elf meter en zette de 1-0 op het bord. De Rouches roken bloed en na een prachtige voorzet van Raskin tikte Oulare een paar minuten later al de 2-0 in doel. KV Kortrijk had nog niets getoond maar kwam een minuut later wel terug in de wedstrijd nadat Mboyo overhoeks raak trof: 2-1. Halfweg had de thuisploeg een kleine maar verdiende voorsprong te pakken.

Standard heeft genoeg aan een dolle vijf minuten om een voorsprong bij elkaar te voetballen.
Rouches morsen met de kansen en lopen nog bijna in het mes
Ook na de rust sprankelde de wedstrijd allerminst. Pas op het uur zagen we opnieuw een kans voor de thuisploeg, Oulare kraakte zijn schot na een prima assist van Cimirot. Ook nadien bleven de Rouches de betere ploeg, net zoals in de eerste periode kwam KV Kortrijk amper tot een kans. Standard ging in de laatste twintig minuten op zoek naar de geruststellende tweede treffer maar zowel Cimirot als Carcela konden te weinig kracht zetten achter hun pogingen. Zo bleef de hoop bij de Kerels levendig en in het slotkwartier kreeg het ook nog eens een kans: Jonckheere plaatste zijn kopbal naast de kooi van Bodart. Aan de overzijde had Jakubech een uitstekende redding in huis op de uithaal van Cimirot. Heel Kortrijk schreeuwde in het slot nog voor een strafschop maar het leek toch dat Jonckheere zelf de fout zocht in het duel met doelman Bodart. De thuisploeg bleef ook nadien overeind en klimt zo weer naar de tweede plek.
Scoreverloop:
1-0 (31') Amallah (p), 2-0 (35') Oulare, 2-1 (36') Mboyo

LEES OOK: KV Kortrijk glundert in topper, RSCA Futures houden stand

Vond u het een strafschop op het einde voor KVK?

Meest recent

Kompany klopt nu ook PSG, ijzersterke Courtois alsnog geveld

Er viel dinsdagavond heel wat te beleven in de Champions League. Vincent Kompany en Bayern ...

45
45
Dapper Union blijft ook in Madrid met lege handen achter

Union is dinsdagavond tegen een derde nederlaag op rij aangelopen in de Champions League. Na de ...

23
23
Courtois verbaast alweer heel Europa

Real Madrid bleef tot dusver nog foutloos in de Champions League, maar dinsdagavond krijgt de ...

36
36
Hayen trainer van absolute grootmacht? "Binnen 2 jaar..."

Club Brugge staat woensdagavond voor een ferme uitdaging in de Champions League. Dan komt met FC ...

57
57
Standard komt met opmerkelijke uitleg voor tirade Wilmots

Er was de voorbije weken heel wat te doen rond Standard. Hun partij tegen Antwerp moest voortijdig ...

40
40
'AA Gent gaat transferstrijd aan met PSV'

AA Gent leek vertrokken te zijn met ruime zeges tegen Standard en Patro, maar werd vorig weekend ...

53
53
Antwerp en Gent krijgen flinke meevallers te horen

Dinsdag boog het Disciplinair Comité zich over enkele controversiële incidenten van ...

120
120
Napoli baalt enorm, Arsenal blijft foutloos doorrazen

Om 18u45 stonden er in de Champions League twee duels op het programma. Napoli ontving Eintracht ...

30
30
Het einde van Ronaldo: CR7 licht tipje van de sluier

Cristiano Ronaldo is 40 jaar en de Portugese aanvaller weet dat het einde nadert. Op zijn leeftijd ...

89
89
Nainggolan 'plaagt' Antwerp: "Zou nog lukken"

Het gaat bijzonder slecht met Royal Antwerp FC. Sportief is de club serieus afgegleden en dat op ...

107
107
Atlético Madrid - Union: Hubert verrast stevig

Union SG speelt vanavond om 21 tegen Atlético Madrid. Een héél zware partij en ...

37
37
Flick en Lewandowski spreken: dit vinden zij van Club Brugge

FC Barcelona komt toch met veel zorgen naar Brugge. De Catalanen hebben de nodige blessures en hun ...

362
362
Dreyer schrijft geschiedenis: MLS compleet gek van de Deen

RSC Anderlecht verkocht Anders Dreyer in januari voor een spotprijsje van amper 5 miljoen euro, wat ...

292
292
Club Brugge opgelet: Hayen reageert op flirt met Celtic

Mocht het op zijn bucketlist staan mag Nicky Hayen woensdag nog een Europese grootmacht afvinken, ...

238
238
AA Gent pleit Dean volledig vrij: "Gevaarlijk precedent"

Vooraf verkeerde AA Gent omwille van het 125-jarig clubbestaan nog in feeststemming, maar na de ...

272
272
Nederland verstomt: Club Brugge plant ‘brutale’ transfer

Club Brugge jaagt op een verrassende naam uit Nederland. Een tiener die dit seizoen doorbreekt in de ...

421
421
'KRC Genk kan cashen: goudhaantje weg in januari?'

KRC Genk deed de afgelopen jaren meermaals gouden zaken op de transfermarkt, waarbij de Limburgers ...

701
701
Club-Barcelona: Hayen & Flick maken selecties bekend

Hoogdag in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdagavond gastheer speelt voor niemand minder dan FC ...

114
114
Hasi maakt brokken: Bertaccini out, Vazquez in?

Met zijn rug tegen de muur besloot Besnik Hasi om tegen KV Mechelen vier aanvallers aan de aftrap te ...

622
622
Antwerp & AA Gent binden strijd aan met Bondsparket

Afgelopen weekend was het Halloween, en dus besloten Max Dean en Daam Foulon om nog eens uit te ...

241
241
Hayen verschaft update uit ziekenboeg Club Brugge

In de Champions League krijgt Club Brugge woensdag FC Barcelona over de vloer. In aanloop naar het ...

252
252
Annelien Coorevits breekt taboe: “Passie was er nooit"

Ze vormden jarenlang één van de bekendste koppels van het Vlaamse medialandschap: ...

349
349
Club is klaar: Seys roept oorlogstaal naar Lamine Yamal

Club Brugge kijkt FC Barcelona recht in de ogen namens de Champions League. De gedroomde affiche ...

165
165
Thibo Somers slaat stevig op tafel: grijpt Antwerp in?

Het rommelt ferm bij Royal Antwerp FC. The Great Old ging afgelopen speeldag weer onderuit en Stef ...

385
385
Depay in vieze papieren: Braziliaanse gooit alles op tafel

Memphis Depay verraste vriend en vijand door plotsklaps naar Brazilië te verkassen, maar in ...

69
69

Meer sportnieuws