Standard morst met de kansen maar grijpt opnieuw de tweede plek

door
Standard morst met de kansen maar grijpt opnieuw de tweede plek

Na een matige wedstrijd heeft Standard verdiend de drie punten thuis gehouden tegen KV Kortrijk. De Rouches namen in een dolle vijf minuten afstand in de eerste helft, na de pauze kon het een handvol kansen niet omzetten in een doelpunt.  KVK toonde te weinig op Sclessin om aanspraak te maken op een punt.

KV Kortrijk begon zwak aan de competitie met een thuisnederlaag tegen Waasland-Beveren, de ploeg van Yves Vanderhaeghe herpakte zich nadien echter knap met een tien op twaalf. Mits een stunt op Sclessin kwamen de Kerels zelfs op de tweede plaats te staan. Ook Standard deed het voorlopig prima, vorige week leden de Rouches wel hun eerste competitienederlaag op bezoek bij OHL. Montanier gaf Carcela eindelijk een basisplaats, ook Bokadi en Pavlovic stonden in de basis. De bezoekers deden het met dezelfde elf namen als vorige week.
Dolle vijf minuten in matige eerste helft
Beide ploegen begonnen eerder gezapig aan de wedstrijd en creëerden geen enkele kans in het openingskwartier. Oulare zorgde halfweg de eerste periode voor de eerste mogelijkheid, zijn zwak schot vloog in het zijnet. De thuisploeg nam nadien wel het meeste initiatief maar in de zone van de waarheid liep het steevast fout. Aan de overzijde slaagde ook KVK er niet in om gevaarlijk te zijn. Op het halfuur was er dan toch eens een prima kans voor Standard, Amallah schoot van dichtbij tegen de kruising. De thuisploeg duwde door en kreeg even later een strafschop na de fout van Ocansey op Fai. Amallah bleef ijzig koel vanaf elf meter en zette de 1-0 op het bord. De Rouches roken bloed en na een prachtige voorzet van Raskin tikte Oulare een paar minuten later al de 2-0 in doel. KV Kortrijk had nog niets getoond maar kwam een minuut later wel terug in de wedstrijd nadat Mboyo overhoeks raak trof: 2-1. Halfweg had de thuisploeg een kleine maar verdiende voorsprong te pakken.

Standard heeft genoeg aan een dolle vijf minuten om een voorsprong bij elkaar te voetballen.
Rouches morsen met de kansen en lopen nog bijna in het mes
Ook na de rust sprankelde de wedstrijd allerminst. Pas op het uur zagen we opnieuw een kans voor de thuisploeg, Oulare kraakte zijn schot na een prima assist van Cimirot. Ook nadien bleven de Rouches de betere ploeg, net zoals in de eerste periode kwam KV Kortrijk amper tot een kans. Standard ging in de laatste twintig minuten op zoek naar de geruststellende tweede treffer maar zowel Cimirot als Carcela konden te weinig kracht zetten achter hun pogingen. Zo bleef de hoop bij de Kerels levendig en in het slotkwartier kreeg het ook nog eens een kans: Jonckheere plaatste zijn kopbal naast de kooi van Bodart. Aan de overzijde had Jakubech een uitstekende redding in huis op de uithaal van Cimirot. Heel Kortrijk schreeuwde in het slot nog voor een strafschop maar het leek toch dat Jonckheere zelf de fout zocht in het duel met doelman Bodart. De thuisploeg bleef ook nadien overeind en klimt zo weer naar de tweede plek.
Scoreverloop:
1-0 (31') Amallah (p), 2-0 (35') Oulare, 2-1 (36') Mboyo

LEES OOK: KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Vond u het een strafschop op het einde voor KVK?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

12
12
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

1
1
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

17
17
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

56
56
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

12
12
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

21
21
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

44
44
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

104
104
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

82
82
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

35
35
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

179
179
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

119
119
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

345
345
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

120
120
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

155
155
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

191
191
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

312
312
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

313
313
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

65
65
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

382
382
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

314
314
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

183
183
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

339
339
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

322
322
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

34
34

Meer sportnieuws