Standard morst met de kansen maar grijpt opnieuw de tweede plek

110 stemmen
Standard morst met de kansen maar grijpt opnieuw de tweede plek

Na een matige wedstrijd heeft Standard verdiend de drie punten thuis gehouden tegen KV Kortrijk. De Rouches namen in een dolle vijf minuten afstand in de eerste helft, na de pauze kon het een handvol kansen niet omzetten in een doelpunt.  KVK toonde te weinig op Sclessin om aanspraak te maken op een punt.

KV Kortrijk begon zwak aan de competitie met een thuisnederlaag tegen Waasland-Beveren, de ploeg van Yves Vanderhaeghe herpakte zich nadien echter knap met een tien op twaalf. Mits een stunt op Sclessin kwamen de Kerels zelfs op de tweede plaats te staan. Ook Standard deed het voorlopig prima, vorige week leden de Rouches wel hun eerste competitienederlaag op bezoek bij OHL. Montanier gaf Carcela eindelijk een basisplaats, ook Bokadi en Pavlovic stonden in de basis. De bezoekers deden het met dezelfde elf namen als vorige week.
Dolle vijf minuten in matige eerste helft
Beide ploegen begonnen eerder gezapig aan de wedstrijd en creëerden geen enkele kans in het openingskwartier. Oulare zorgde halfweg de eerste periode voor de eerste mogelijkheid, zijn zwak schot vloog in het zijnet. De thuisploeg nam nadien wel het meeste initiatief maar in de zone van de waarheid liep het steevast fout. Aan de overzijde slaagde ook KVK er niet in om gevaarlijk te zijn. Op het halfuur was er dan toch eens een prima kans voor Standard, Amallah schoot van dichtbij tegen de kruising. De thuisploeg duwde door en kreeg even later een strafschop na de fout van Ocansey op Fai. Amallah bleef ijzig koel vanaf elf meter en zette de 1-0 op het bord. De Rouches roken bloed en na een prachtige voorzet van Raskin tikte Oulare een paar minuten later al de 2-0 in doel. KV Kortrijk had nog niets getoond maar kwam een minuut later wel terug in de wedstrijd nadat Mboyo overhoeks raak trof: 2-1. Halfweg had de thuisploeg een kleine maar verdiende voorsprong te pakken.

Standard heeft genoeg aan een dolle vijf minuten om een voorsprong bij elkaar te voetballen.
Rouches morsen met de kansen en lopen nog bijna in het mes
Ook na de rust sprankelde de wedstrijd allerminst. Pas op het uur zagen we opnieuw een kans voor de thuisploeg, Oulare kraakte zijn schot na een prima assist van Cimirot. Ook nadien bleven de Rouches de betere ploeg, net zoals in de eerste periode kwam KV Kortrijk amper tot een kans. Standard ging in de laatste twintig minuten op zoek naar de geruststellende tweede treffer maar zowel Cimirot als Carcela konden te weinig kracht zetten achter hun pogingen. Zo bleef de hoop bij de Kerels levendig en in het slotkwartier kreeg het ook nog eens een kans: Jonckheere plaatste zijn kopbal naast de kooi van Bodart. Aan de overzijde had Jakubech een uitstekende redding in huis op de uithaal van Cimirot. Heel Kortrijk schreeuwde in het slot nog voor een strafschop maar het leek toch dat Jonckheere zelf de fout zocht in het duel met doelman Bodart. De thuisploeg bleef ook nadien overeind en klimt zo weer naar de tweede plek.
Scoreverloop:
1-0 (31') Amallah (p), 2-0 (35') Oulare, 2-1 (36') Mboyo

LEES OOK: Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

🚀

Vond u het een strafschop op het einde voor KVK?

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

23
23
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

25
25
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

28
28
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

126
126
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

57
57
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

219
219
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

228
228
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

66
66
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

289
289
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

36
36
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

439
439
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

314
314
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

380
380
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

145
145
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

67
67
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

122
122
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

102
102
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

50
50
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

220
220
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

277
277
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

135
135
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

80
80
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

803
803
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

527
527
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

292
292

Meer sportnieuws