Standard morst met de kansen maar grijpt opnieuw de tweede plek

110
Standard morst met de kansen maar grijpt opnieuw de tweede plek

Na een matige wedstrijd heeft Standard verdiend de drie punten thuis gehouden tegen KV Kortrijk. De Rouches namen in een dolle vijf minuten afstand in de eerste helft, na de pauze kon het een handvol kansen niet omzetten in een doelpunt.  KVK toonde te weinig op Sclessin om aanspraak te maken op een punt.

KV Kortrijk begon zwak aan de competitie met een thuisnederlaag tegen Waasland-Beveren, de ploeg van Yves Vanderhaeghe herpakte zich nadien echter knap met een tien op twaalf. Mits een stunt op Sclessin kwamen de Kerels zelfs op de tweede plaats te staan. Ook Standard deed het voorlopig prima, vorige week leden de Rouches wel hun eerste competitienederlaag op bezoek bij OHL. Montanier gaf Carcela eindelijk een basisplaats, ook Bokadi en Pavlovic stonden in de basis. De bezoekers deden het met dezelfde elf namen als vorige week.
Dolle vijf minuten in matige eerste helft
Beide ploegen begonnen eerder gezapig aan de wedstrijd en creëerden geen enkele kans in het openingskwartier. Oulare zorgde halfweg de eerste periode voor de eerste mogelijkheid, zijn zwak schot vloog in het zijnet. De thuisploeg nam nadien wel het meeste initiatief maar in de zone van de waarheid liep het steevast fout. Aan de overzijde slaagde ook KVK er niet in om gevaarlijk te zijn. Op het halfuur was er dan toch eens een prima kans voor Standard, Amallah schoot van dichtbij tegen de kruising. De thuisploeg duwde door en kreeg even later een strafschop na de fout van Ocansey op Fai. Amallah bleef ijzig koel vanaf elf meter en zette de 1-0 op het bord. De Rouches roken bloed en na een prachtige voorzet van Raskin tikte Oulare een paar minuten later al de 2-0 in doel. KV Kortrijk had nog niets getoond maar kwam een minuut later wel terug in de wedstrijd nadat Mboyo overhoeks raak trof: 2-1. Halfweg had de thuisploeg een kleine maar verdiende voorsprong te pakken.

Standard heeft genoeg aan een dolle vijf minuten om een voorsprong bij elkaar te voetballen.
Rouches morsen met de kansen en lopen nog bijna in het mes
Ook na de rust sprankelde de wedstrijd allerminst. Pas op het uur zagen we opnieuw een kans voor de thuisploeg, Oulare kraakte zijn schot na een prima assist van Cimirot. Ook nadien bleven de Rouches de betere ploeg, net zoals in de eerste periode kwam KV Kortrijk amper tot een kans. Standard ging in de laatste twintig minuten op zoek naar de geruststellende tweede treffer maar zowel Cimirot als Carcela konden te weinig kracht zetten achter hun pogingen. Zo bleef de hoop bij de Kerels levendig en in het slotkwartier kreeg het ook nog eens een kans: Jonckheere plaatste zijn kopbal naast de kooi van Bodart. Aan de overzijde had Jakubech een uitstekende redding in huis op de uithaal van Cimirot. Heel Kortrijk schreeuwde in het slot nog voor een strafschop maar het leek toch dat Jonckheere zelf de fout zocht in het duel met doelman Bodart. De thuisploeg bleef ook nadien overeind en klimt zo weer naar de tweede plek.
Scoreverloop:
1-0 (31') Amallah (p), 2-0 (35') Oulare, 2-1 (36') Mboyo

LEES OOK: Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Vond u het een strafschop op het einde voor KVK?

Meest recent

Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

3
3
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

2
2
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

3
3
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

39
39
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

104
104
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

52
52
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

52
52
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

519
519
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

67
67
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

117
117
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

68
68
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

32
32
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

339
339
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

366
366
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

350
350
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

314
314
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

77
77
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

340
340
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

116
116
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

129
129
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

45
45
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

322
322
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

205
205
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

125
125

Meer sportnieuws