Standard morst met de kansen maar grijpt opnieuw de tweede plek

door
Standard morst met de kansen maar grijpt opnieuw de tweede plek

Na een matige wedstrijd heeft Standard verdiend de drie punten thuis gehouden tegen KV Kortrijk. De Rouches namen in een dolle vijf minuten afstand in de eerste helft, na de pauze kon het een handvol kansen niet omzetten in een doelpunt.  KVK toonde te weinig op Sclessin om aanspraak te maken op een punt.

KV Kortrijk begon zwak aan de competitie met een thuisnederlaag tegen Waasland-Beveren, de ploeg van Yves Vanderhaeghe herpakte zich nadien echter knap met een tien op twaalf. Mits een stunt op Sclessin kwamen de Kerels zelfs op de tweede plaats te staan. Ook Standard deed het voorlopig prima, vorige week leden de Rouches wel hun eerste competitienederlaag op bezoek bij OHL. Montanier gaf Carcela eindelijk een basisplaats, ook Bokadi en Pavlovic stonden in de basis. De bezoekers deden het met dezelfde elf namen als vorige week.
Dolle vijf minuten in matige eerste helft
Beide ploegen begonnen eerder gezapig aan de wedstrijd en creëerden geen enkele kans in het openingskwartier. Oulare zorgde halfweg de eerste periode voor de eerste mogelijkheid, zijn zwak schot vloog in het zijnet. De thuisploeg nam nadien wel het meeste initiatief maar in de zone van de waarheid liep het steevast fout. Aan de overzijde slaagde ook KVK er niet in om gevaarlijk te zijn. Op het halfuur was er dan toch eens een prima kans voor Standard, Amallah schoot van dichtbij tegen de kruising. De thuisploeg duwde door en kreeg even later een strafschop na de fout van Ocansey op Fai. Amallah bleef ijzig koel vanaf elf meter en zette de 1-0 op het bord. De Rouches roken bloed en na een prachtige voorzet van Raskin tikte Oulare een paar minuten later al de 2-0 in doel. KV Kortrijk had nog niets getoond maar kwam een minuut later wel terug in de wedstrijd nadat Mboyo overhoeks raak trof: 2-1. Halfweg had de thuisploeg een kleine maar verdiende voorsprong te pakken.

Standard heeft genoeg aan een dolle vijf minuten om een voorsprong bij elkaar te voetballen.
Rouches morsen met de kansen en lopen nog bijna in het mes
Ook na de rust sprankelde de wedstrijd allerminst. Pas op het uur zagen we opnieuw een kans voor de thuisploeg, Oulare kraakte zijn schot na een prima assist van Cimirot. Ook nadien bleven de Rouches de betere ploeg, net zoals in de eerste periode kwam KV Kortrijk amper tot een kans. Standard ging in de laatste twintig minuten op zoek naar de geruststellende tweede treffer maar zowel Cimirot als Carcela konden te weinig kracht zetten achter hun pogingen. Zo bleef de hoop bij de Kerels levendig en in het slotkwartier kreeg het ook nog eens een kans: Jonckheere plaatste zijn kopbal naast de kooi van Bodart. Aan de overzijde had Jakubech een uitstekende redding in huis op de uithaal van Cimirot. Heel Kortrijk schreeuwde in het slot nog voor een strafschop maar het leek toch dat Jonckheere zelf de fout zocht in het duel met doelman Bodart. De thuisploeg bleef ook nadien overeind en klimt zo weer naar de tweede plek.
Scoreverloop:
1-0 (31') Amallah (p), 2-0 (35') Oulare, 2-1 (36') Mboyo

LEES OOK: KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

Vond u het een strafschop op het einde voor KVK?

Meest recent

Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

109
109
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

17
17
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

42
42
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

336
336
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

40
40
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

291
291
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

158
158
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

257
257
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

211
211
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

349
349
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

362
362
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

296
296
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

230
230
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

106
106
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

179
179
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

248
248
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

133
133
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

1098
1098
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

85
85
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

38
38
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

102
102
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

541
541
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

136
136
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

44
44
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

459
459

Meer sportnieuws