TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe spits, Real stuurt dure naam weg'

591 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe spits, Real stuurt dure naam weg'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge staat naar verluidt dicht bij de komst van een nieuwe aanvaller. De landskampioen zou immers zijn oog laten vallen hebben op een spits uit de Ligue 1. Midi Libre schrijft dat Blauw-Zwart bij Nîmes Olympique een bod neergelegd heeft voor Kévin Denkey, een 19-jarige Togolese spits. De jongeling heeft nog één jaar contract en Nîmes zou daardoor vrede nemen met een transfersom van 2 miljoen euro. Ook Schalke 04 wordt genoemd, maar Club zou veel concreter zijn.

RSC Anderlecht werd door verschillende Afrikaanse bronnen gelinkt aan de komst van Jonathan Bwanga. Deze 19-jarige verdediger uit Congo speelt momenteel in eigen land voor FC Renaissance du Congo, waar hij vergeleken wordt met wereldkampioen Raphael Varane. Bij RSCA ontkent men echter dat de speler op de radar staat, het gerucht lijkt dus uit de lucht gegrepen.

De kans dat Wesley Hoedt terugkeert in de Jupiler Pro League wordt steeds kleiner. Volgens The Athletic heeft de Nederlander naast twee aanbiedingen vanuit België (Club Brugge en Antwerp?), ook eentje uit de Serie A beet. En bij Corriere dello Sport beweert men dat de verdediger graag wil terugkeren naar Italië.

Cercle Brugge liet onlangs Aboubakary Kanté vertrekken naar de Spaanse tweedeklasser Fuenlabrada en volgens het medium Canarias7 wist het maar liefst 900.000 euro te incasseren. Dat is lang geen slechte prijs voor een speler die compleet overbodig was in het Jan Breydelstadion en er zich nooit door kon zetten.

BUITENLAND
Tottenham heeft zaterdag twee toptransfers afgerond. De Spurs hebben dubbele versterking gevonden bij Real Madrid. Sergio Reguilón wordt de nieuwe linksback van Tottenham en zal het nummer 3 dragen. De Spanjaard tekende voor vijf seizoenen. Even later maakte de club van Toby Alderweireld ook de komst van Gareth Bale bekend. De Welshman wordt zoals verwacht gehuurd van de Koninklijke.

Manchester United wil in het slot van de mercato nog een extra linksback aantrekken. Daarvoor heeft United volgens transferexpert Fabrizio Romano de onderhandelingen met FC Porto inmiddels geopend. Inzet zijn de diensten van Alex Telles. De linksachter moet op Old Trafford de concurrentie aangaan met Engelsman Luke Shaw. Er zou sprake zijn van een persoonlijk akkoord, op clubniveau kwam er nog geen witte rook.

SS Lazio zoekt zoals geweten een verdediger en de club van Jordan Lukaku en Silvio Proto denkt daarvoor aan enkele bekende namen uit het Belgische voetbal. Men heeft naast Sebastiaan Bornauw ook Jason Denayer (Olympique Lyon) en Jhon Lucumi (KRC Genk) op de radar staan. Denayer geniet ook belangstelling van Napoli, Lucumi mag Genk voorlopig nog niet verlaten.

Coach Zinédine Zidane beseft bij Real Madrid dat de aanval té afhankelijk is van Karim Benzema, en daarom wil hij volgens AS een kwalitatieve back-up halen voor zijn aanvalsleider. De Spaanse krant weet dat Zidane alvast een onderhoud heeft gehad met Luka Jovic, waarin hij de spits aanraadde om Madrid op huurbasis te verlaten indien hij dit seizoen voldoende aan spelen wil toekomen.

Taiwo Awoniyi keert dan toch niet terug naar de Jupiler Pro League. De spits werd zaterdag immers voorgesteld bij Union Berlin, dat hem voor de rest van het seizoen huurt van Liverpool. De Nigeriaan is zo aan zijn derde Duitse club toe. In het seizoen 2015/16 speelde hij al voor FSV Frankfurt, terwijl hij vorig seizoen verhuurd werd aan Mainz. Daar kwam Awoniyi echter niet al te vaak aan spelen toe.

LEES OOK: Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Vindt u dat Club absoluut nood heeft aan een nieuwe spits?

Meest recent

Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

134
134
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

73
73
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

147
147
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

264
264
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

239
239
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

481
481
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

289
289
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

119
119
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

147
147
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

360
360
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

500
500
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

317
317
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

140
140
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

40
40
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

396
396
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

55
55
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

474
474
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

663
663
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

129
129
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

109
109
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

322
322
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

131
131
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

49
49
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

102
102
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

229
229

Meer sportnieuws