TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe spits, Real stuurt dure naam weg'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe spits, Real stuurt dure naam weg'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge staat naar verluidt dicht bij de komst van een nieuwe aanvaller. De landskampioen zou immers zijn oog laten vallen hebben op een spits uit de Ligue 1. Midi Libre schrijft dat Blauw-Zwart bij Nîmes Olympique een bod neergelegd heeft voor Kévin Denkey, een 19-jarige Togolese spits. De jongeling heeft nog één jaar contract en Nîmes zou daardoor vrede nemen met een transfersom van 2 miljoen euro. Ook Schalke 04 wordt genoemd, maar Club zou veel concreter zijn.

RSC Anderlecht werd door verschillende Afrikaanse bronnen gelinkt aan de komst van Jonathan Bwanga. Deze 19-jarige verdediger uit Congo speelt momenteel in eigen land voor FC Renaissance du Congo, waar hij vergeleken wordt met wereldkampioen Raphael Varane. Bij RSCA ontkent men echter dat de speler op de radar staat, het gerucht lijkt dus uit de lucht gegrepen.

De kans dat Wesley Hoedt terugkeert in de Jupiler Pro League wordt steeds kleiner. Volgens The Athletic heeft de Nederlander naast twee aanbiedingen vanuit België (Club Brugge en Antwerp?), ook eentje uit de Serie A beet. En bij Corriere dello Sport beweert men dat de verdediger graag wil terugkeren naar Italië.

Cercle Brugge liet onlangs Aboubakary Kanté vertrekken naar de Spaanse tweedeklasser Fuenlabrada en volgens het medium Canarias7 wist het maar liefst 900.000 euro te incasseren. Dat is lang geen slechte prijs voor een speler die compleet overbodig was in het Jan Breydelstadion en er zich nooit door kon zetten.

BUITENLAND
Tottenham heeft zaterdag twee toptransfers afgerond. De Spurs hebben dubbele versterking gevonden bij Real Madrid. Sergio Reguilón wordt de nieuwe linksback van Tottenham en zal het nummer 3 dragen. De Spanjaard tekende voor vijf seizoenen. Even later maakte de club van Toby Alderweireld ook de komst van Gareth Bale bekend. De Welshman wordt zoals verwacht gehuurd van de Koninklijke.

Manchester United wil in het slot van de mercato nog een extra linksback aantrekken. Daarvoor heeft United volgens transferexpert Fabrizio Romano de onderhandelingen met FC Porto inmiddels geopend. Inzet zijn de diensten van Alex Telles. De linksachter moet op Old Trafford de concurrentie aangaan met Engelsman Luke Shaw. Er zou sprake zijn van een persoonlijk akkoord, op clubniveau kwam er nog geen witte rook.

SS Lazio zoekt zoals geweten een verdediger en de club van Jordan Lukaku en Silvio Proto denkt daarvoor aan enkele bekende namen uit het Belgische voetbal. Men heeft naast Sebastiaan Bornauw ook Jason Denayer (Olympique Lyon) en Jhon Lucumi (KRC Genk) op de radar staan. Denayer geniet ook belangstelling van Napoli, Lucumi mag Genk voorlopig nog niet verlaten.

Coach Zinédine Zidane beseft bij Real Madrid dat de aanval té afhankelijk is van Karim Benzema, en daarom wil hij volgens AS een kwalitatieve back-up halen voor zijn aanvalsleider. De Spaanse krant weet dat Zidane alvast een onderhoud heeft gehad met Luka Jovic, waarin hij de spits aanraadde om Madrid op huurbasis te verlaten indien hij dit seizoen voldoende aan spelen wil toekomen.

Taiwo Awoniyi keert dan toch niet terug naar de Jupiler Pro League. De spits werd zaterdag immers voorgesteld bij Union Berlin, dat hem voor de rest van het seizoen huurt van Liverpool. De Nigeriaan is zo aan zijn derde Duitse club toe. In het seizoen 2015/16 speelde hij al voor FSV Frankfurt, terwijl hij vorig seizoen verhuurd werd aan Mainz. Daar kwam Awoniyi echter niet al te vaak aan spelen toe.

LEES OOK: Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Vindt u dat Club absoluut nood heeft aan een nieuwe spits?

Meest recent

Deschacht gaat strijd aan met Vormer: "Echt een klootzak"

Iets na de middag staat de topper op het programma tussen Club Brugge en Anderlecht. Blauw-Zwart wil ...

0
0
Courtois koopt megavilla van 6.000m²: de details

Wat een rustig en perfect plaatje leek, is plots volop onderwerp van gesprek in Spanje. Thibaut ...

29
29
‘Anderlecht kan cashen: negen deals in de maak'

RSC Anderlecht hoopt dit jaar uiteraard een Europees ticket te grijpen, wat financieel hoognodig is. ...

102
102
AA Gent pakt uit met compleet andere transferaanpak

AA Gent kende geen geweldige mercato’s, dat blijkt uit de zevende plaats. De afgelopen jaren ...

51
51
Boeckx voorspelt Club-RSCA: "Als ze dat doen..."

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen dit weekend tegen elkaar. Het blijft dé topmatch in ...

305
305
Hayen bijzonder scherp na nederlaag KRC Genk

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen heel wisselvallig voor de dag komen. De Limburgers verloren ...

149
149
Club Brugge haast onklopbaar voor Anderlecht: de cijfers

Club Brugge is dé grote favoriet voor het treffen met RSC Anderlecht. Dat is bijzonder ...

104
104
Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

89
89
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

236
236
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

336
336
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

28
28
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

66
66
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

28
28
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

26
26
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

66
66
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

26
26
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

24
24
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

34
34
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

49
49
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

42
42
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

43
43
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

18
18
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

357
357
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

57
57
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

158
158

Meer sportnieuws