TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe spits, Real stuurt dure naam weg'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe spits, Real stuurt dure naam weg'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge staat naar verluidt dicht bij de komst van een nieuwe aanvaller. De landskampioen zou immers zijn oog laten vallen hebben op een spits uit de Ligue 1. Midi Libre schrijft dat Blauw-Zwart bij Nîmes Olympique een bod neergelegd heeft voor Kévin Denkey, een 19-jarige Togolese spits. De jongeling heeft nog één jaar contract en Nîmes zou daardoor vrede nemen met een transfersom van 2 miljoen euro. Ook Schalke 04 wordt genoemd, maar Club zou veel concreter zijn.

RSC Anderlecht werd door verschillende Afrikaanse bronnen gelinkt aan de komst van Jonathan Bwanga. Deze 19-jarige verdediger uit Congo speelt momenteel in eigen land voor FC Renaissance du Congo, waar hij vergeleken wordt met wereldkampioen Raphael Varane. Bij RSCA ontkent men echter dat de speler op de radar staat, het gerucht lijkt dus uit de lucht gegrepen.

De kans dat Wesley Hoedt terugkeert in de Jupiler Pro League wordt steeds kleiner. Volgens The Athletic heeft de Nederlander naast twee aanbiedingen vanuit België (Club Brugge en Antwerp?), ook eentje uit de Serie A beet. En bij Corriere dello Sport beweert men dat de verdediger graag wil terugkeren naar Italië.

Cercle Brugge liet onlangs Aboubakary Kanté vertrekken naar de Spaanse tweedeklasser Fuenlabrada en volgens het medium Canarias7 wist het maar liefst 900.000 euro te incasseren. Dat is lang geen slechte prijs voor een speler die compleet overbodig was in het Jan Breydelstadion en er zich nooit door kon zetten.

BUITENLAND
Tottenham heeft zaterdag twee toptransfers afgerond. De Spurs hebben dubbele versterking gevonden bij Real Madrid. Sergio Reguilón wordt de nieuwe linksback van Tottenham en zal het nummer 3 dragen. De Spanjaard tekende voor vijf seizoenen. Even later maakte de club van Toby Alderweireld ook de komst van Gareth Bale bekend. De Welshman wordt zoals verwacht gehuurd van de Koninklijke.

Manchester United wil in het slot van de mercato nog een extra linksback aantrekken. Daarvoor heeft United volgens transferexpert Fabrizio Romano de onderhandelingen met FC Porto inmiddels geopend. Inzet zijn de diensten van Alex Telles. De linksachter moet op Old Trafford de concurrentie aangaan met Engelsman Luke Shaw. Er zou sprake zijn van een persoonlijk akkoord, op clubniveau kwam er nog geen witte rook.

SS Lazio zoekt zoals geweten een verdediger en de club van Jordan Lukaku en Silvio Proto denkt daarvoor aan enkele bekende namen uit het Belgische voetbal. Men heeft naast Sebastiaan Bornauw ook Jason Denayer (Olympique Lyon) en Jhon Lucumi (KRC Genk) op de radar staan. Denayer geniet ook belangstelling van Napoli, Lucumi mag Genk voorlopig nog niet verlaten.

Coach Zinédine Zidane beseft bij Real Madrid dat de aanval té afhankelijk is van Karim Benzema, en daarom wil hij volgens AS een kwalitatieve back-up halen voor zijn aanvalsleider. De Spaanse krant weet dat Zidane alvast een onderhoud heeft gehad met Luka Jovic, waarin hij de spits aanraadde om Madrid op huurbasis te verlaten indien hij dit seizoen voldoende aan spelen wil toekomen.

Taiwo Awoniyi keert dan toch niet terug naar de Jupiler Pro League. De spits werd zaterdag immers voorgesteld bij Union Berlin, dat hem voor de rest van het seizoen huurt van Liverpool. De Nigeriaan is zo aan zijn derde Duitse club toe. In het seizoen 2015/16 speelde hij al voor FSV Frankfurt, terwijl hij vorig seizoen verhuurd werd aan Mainz. Daar kwam Awoniyi echter niet al te vaak aan spelen toe.

LEES OOK: Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Vindt u dat Club absoluut nood heeft aan een nieuwe spits?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

50
50
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

56
56
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

63
63
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

84
84
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

24
24
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

72
72
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

352
352
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

50
50
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

55
55
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

109
109
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

63
63
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

199
199
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

126
126
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

136
136
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

97
97
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

619
619
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

318
318
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

34
34
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

115
115
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

44
44
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

103
103
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

95
95
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

67
67
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

566
566

Meer sportnieuws