TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe spits, Real stuurt dure naam weg'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe spits, Real stuurt dure naam weg'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge staat naar verluidt dicht bij de komst van een nieuwe aanvaller. De landskampioen zou immers zijn oog laten vallen hebben op een spits uit de Ligue 1. Midi Libre schrijft dat Blauw-Zwart bij Nîmes Olympique een bod neergelegd heeft voor Kévin Denkey, een 19-jarige Togolese spits. De jongeling heeft nog één jaar contract en Nîmes zou daardoor vrede nemen met een transfersom van 2 miljoen euro. Ook Schalke 04 wordt genoemd, maar Club zou veel concreter zijn.

RSC Anderlecht werd door verschillende Afrikaanse bronnen gelinkt aan de komst van Jonathan Bwanga. Deze 19-jarige verdediger uit Congo speelt momenteel in eigen land voor FC Renaissance du Congo, waar hij vergeleken wordt met wereldkampioen Raphael Varane. Bij RSCA ontkent men echter dat de speler op de radar staat, het gerucht lijkt dus uit de lucht gegrepen.

De kans dat Wesley Hoedt terugkeert in de Jupiler Pro League wordt steeds kleiner. Volgens The Athletic heeft de Nederlander naast twee aanbiedingen vanuit België (Club Brugge en Antwerp?), ook eentje uit de Serie A beet. En bij Corriere dello Sport beweert men dat de verdediger graag wil terugkeren naar Italië.

Cercle Brugge liet onlangs Aboubakary Kanté vertrekken naar de Spaanse tweedeklasser Fuenlabrada en volgens het medium Canarias7 wist het maar liefst 900.000 euro te incasseren. Dat is lang geen slechte prijs voor een speler die compleet overbodig was in het Jan Breydelstadion en er zich nooit door kon zetten.

BUITENLAND
Tottenham heeft zaterdag twee toptransfers afgerond. De Spurs hebben dubbele versterking gevonden bij Real Madrid. Sergio Reguilón wordt de nieuwe linksback van Tottenham en zal het nummer 3 dragen. De Spanjaard tekende voor vijf seizoenen. Even later maakte de club van Toby Alderweireld ook de komst van Gareth Bale bekend. De Welshman wordt zoals verwacht gehuurd van de Koninklijke.

Manchester United wil in het slot van de mercato nog een extra linksback aantrekken. Daarvoor heeft United volgens transferexpert Fabrizio Romano de onderhandelingen met FC Porto inmiddels geopend. Inzet zijn de diensten van Alex Telles. De linksachter moet op Old Trafford de concurrentie aangaan met Engelsman Luke Shaw. Er zou sprake zijn van een persoonlijk akkoord, op clubniveau kwam er nog geen witte rook.

SS Lazio zoekt zoals geweten een verdediger en de club van Jordan Lukaku en Silvio Proto denkt daarvoor aan enkele bekende namen uit het Belgische voetbal. Men heeft naast Sebastiaan Bornauw ook Jason Denayer (Olympique Lyon) en Jhon Lucumi (KRC Genk) op de radar staan. Denayer geniet ook belangstelling van Napoli, Lucumi mag Genk voorlopig nog niet verlaten.

Coach Zinédine Zidane beseft bij Real Madrid dat de aanval té afhankelijk is van Karim Benzema, en daarom wil hij volgens AS een kwalitatieve back-up halen voor zijn aanvalsleider. De Spaanse krant weet dat Zidane alvast een onderhoud heeft gehad met Luka Jovic, waarin hij de spits aanraadde om Madrid op huurbasis te verlaten indien hij dit seizoen voldoende aan spelen wil toekomen.

Taiwo Awoniyi keert dan toch niet terug naar de Jupiler Pro League. De spits werd zaterdag immers voorgesteld bij Union Berlin, dat hem voor de rest van het seizoen huurt van Liverpool. De Nigeriaan is zo aan zijn derde Duitse club toe. In het seizoen 2015/16 speelde hij al voor FSV Frankfurt, terwijl hij vorig seizoen verhuurd werd aan Mainz. Daar kwam Awoniyi echter niet al te vaak aan spelen toe.

LEES OOK: Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Vindt u dat Club absoluut nood heeft aan een nieuwe spits?

Meest recent

Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

36
36
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

21
21
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

17
17
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

181
181
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

21
21
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

42
42
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

33
33
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

172
172
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

39
39
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

162
162
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

54
54
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

42
42
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

169
169
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

237
237
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

202
202
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

182
182
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

69
69
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

151
151
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

293
293
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

272
272
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

115
115
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

357
357
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

149
149
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

208
208
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

494
494

Meer sportnieuws