'Anderlecht stelt voorwaarde voor transfer Dimata'

door
'Anderlecht stelt voorwaarde voor transfer Dimata'

RSC Anderlecht heeft zijn transferwerk aan inkomende zijde zo goed als af. Indien de opportuniteit zich voor doet willen de Brusselaars nog een extra centrale verdediger aantrekken, verder moet er niet veel versterking meer verwacht worden in het Lotto Park. Aan uitgaande zijde volgt in de komende twee weken echter wel nog beweging.


Zo heeft RSCA nog steeds een flink aantal overbodige spelers op de loonlijst staan die het liefst deze mercato nog ziet vertrekken. Maar er ook het vertrek van enkele sterkhouders is niet helemaal uitgesloten. Zo geraakte vrijdag bekend dat er interesse heerst van het Franse Dijon in spits Landry Dimata. De club uit de Ligue 1 deed echter nog geen concreet bod, bovendien zou de speler zelf ook geen trek hebben om in de kelder van de Franse competitie te gaan spelen.

Dat sluit een vertrek evenwel niet uit. Volgens La Dernière Heure is een transfer van Dimata tijdens de huidige transferperiode wel degelijk bespreekbaar. Gezien de financiële situatie is Anderlecht niet bij machte om elk bod zomaar naast zich neer te leggen. Maar er staat wel een duidelijke voorwaarde tegenover een mogelijke transfer, zo moet de aanbieding voldoende hoog zijn. De club betaalde destijds zo'n 5 miljoen euro voor zijn komst en dat bedrag lijkt minstens geëvenaard te moeten worden, ook al kwam hij het voorbije anderhalf jaar amper in actie.

Bovendien zou RSCA het zeker niet erg vinden indien Dimata toch in Brussel blijft. Coach Vincent Kompany liet donderdag op zijn persbabbel nog verstaan dat de Rode Duivel in de weegschaal blijft liggen met Lukas Nmecha en Antoine Colassin voor de positie van eerste spits.

LEES OOK: Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

Indien er vijf miljoen geboden wordt, moet RSCA hem laten gaan ...

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

5
5
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

22
22
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

14
14
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

41
41
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

41
41
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

100
100
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

75
75
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

64
64
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

82
82
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

44
44
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

218
218
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

261
261
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

122
122
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

73
73
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

42
42
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

298
298
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

82
82
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

121
121
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

340
340
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

182
182
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

200
200
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

113
113
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

441
441
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

190
190

Meer sportnieuws