'Club krijgt nieuwe boost op dure Samatta'

1111 stemmen
'Club krijgt nieuwe boost op dure Samatta'

Het einde van de transferperiode nadert met rasse schreden en een aantal ploegen zullen in de komende weken een flink tandje moeten bijsteken. Niet in het minst landskampioen Club Brugge. Voorlopig blijft het in het blauw-zwarte gedeelte op Jan Breydel wachten op de eerste nieuwe namen van de mercato.

Nochtans wil Club zich wel degelijk op meerdere posities versterken. Coach Philippe Clement liet vorige week nog verstaan dat men mikt op 3 à 4 aanwinsten die het potentieel hebben om een basisspeler te zijn. Op het verlanglijstje staat alvast een extra spits en daarvoor werden al diverse namen genoemd. De Nederlander Bast Dost bijvoorbeeld, al lijkt Tottenham Hotspur in dit dossier aan het langste einde te trekken. Maar er zijn nog meer pistes.

Zo stelt het Turkse Fotospor, weliswaar niet de meest betrouwbare bron, dat ook Ally Samatta in beeld zou zijn. De Tanzaniaan, die bij KRC Genk al succesvol samenwerkte met Clement, is sinds vorige winter bij Aston Villa aan de slag. Maar zijn avontuur in Birmingham was tot dusver geen groot succes, bovendien telde de club vorige week nog een recordbedrag neer om met Ollie Watkins een nieuwe spits in huis te halen.

Engelse media lieten dan ook al verstaan dat Samatta na een halfjaartje alweer mag beschikken in Villa Park. Vanuit Turkije zouden Fenerbahce en Besiktas interesse tonen, maar ook Club Brugge wordt nu dus genoemd. Afwachten of deze geruchten straks ook concreet worden. Veel tijd om te talmen is er in ieder geval niet meer voor Blauw-Zwart.

UPDATE 17/09

Of Club Brugge straks daadwerkelijk concreet zal worden voor een transfer van Mbwana Ally Samatta valt dus nog even af te wachten, maar het krijgt intussen toch een nieuwe opsteker voor een eventuele transfer. Want zo zou ook Lyon-speler Bertrand Traoré op weg zijn naar Villa Park. De Burkinees is voornamelijk vleugelaanvaller, maar kan ook diep in de spits worden uitgespeeld.

Bovendien lopen er met Watkins, Wesley en Davis nog drie centrumaanvallers rond bij Aston Villa. Het valt wel te bedenken dat een transfer voor de Tanzaniaan geen goedkope operatie zal worden. Afgelopen winter vertrok Samatta namelijk voor een stevig bedrag van 10,5 miljoen euro, en bedraagt zijn marktwaarde momenteel nog altijd 9,5 miljoen euro. Mogelijk zou een uitleenbeurt soelaas kunnen bieden.

LEES OOK: Onana kent waanzinnig lange revalidatieperiode

Zou hij een versterking zijn voor Club?

Meest recent

'Club ongenadig: floptransfer niet mee op stage'

De start van het nieuwe seizoen komt stilaan dichtbij, want op 31 juli is er al de eerste afspraak ...

24
24
TRANSFERUURTJE: 'Straffe terugkeer bij Club, nieuwe bondscoach bekend'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

126
126
Kompany slaat iedereen met verstomming: “Nooit gezien”

EVincent Kompany kende afgelopen seizoen een topperiode bij Bayern München. De Duitse ...

76
76
Beruchte lijst Van Gucht zwaar onder vuur: "Niet eerlijk!"

De veelbesproken 'lijst' van Ruben Van Gucht blijft stof doen opwaaien. Dit keer is het niet een ...

41
41
Woedende Vrancken vloekt meteen na debuut bij Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV en de oefenmeester ging naar Hearts. De ...

66
66
‘Zulte wrijft zich in de handen na straffe miljoenendeal’

Zulte Waregem hoopt volgend seizoen zonder zorgen mee te draaien in de Jupiler Pro League. Essevee ...

49
49
'Verrassende wending omtent toekomst van Broos'

Hugo Broos kende een waanzinnig WK met Zuid-Afrika, waar hij de groepsfase wist te overleven. Alweer ...

100
100
Albert ziet meteen enorm probleem voor Van Bommel

Mark van Bommel wordt zoals Stijn Stijnen als eerste aanhaalde de nieuwe bondscoach van de Rode ...

126
126
'Anderlecht gaat voor recorddeal: bod van 10 miljoen'

Gaat Antoine Sibierski weldra de duurste ingaande transfer ooit afronden van RSC Anderlecht? Als we ...

420
420
'Club Brugge verrast met terugkeer Odoi'

Denis Odoi is een vrije speler nadat hij een toch wel mislukte passage kende bij NAC Breda. Het ...

362
362
'Leegloop Club Brugge duurt voort: exit nabij'

Raphael Onyedika lijkt zijn laatste dagen als speler van Club Brugge te beleven. De Nigeriaanse ...

452
452
'Oranje baalt: WK-sensatie trekt naar Saudi-Arabië'

Crysencio Summerville lijkt zijn carrière voort te zetten in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

118
118
Kritiek op Mannaert neemt toe: "Ik verwacht een verklaring"

Vincent Mannaert krijgt zeer veel lof, maar het dossier van Rudi Garcia is toch bijzonder speciaal. ...

372
372
Blunder Sibierski? "Dat RSCA hem haalde voor die prijs..."

Antoine Sibierski haalde tot op heden drie nieuwe spelers naar het Lotto Park. De Brusselaars ...

523
523
KRC Genk legt aanvaller officieel onder contract

KRC Genk is bezig om zijn ploeg te versterken op de korte termijn, maar de Limburgers denken ook aan ...

105
105
'Blunder Mannaert? Nieuwe informatie over Garcia duikt op'

Rudi Garcia werd door de KBVB op straat gezet na sterke resultaten. Mark van Bommel volgt hem ...

483
483
Sibierski gaat all-in: Anderlecht mikt op toptransfer

RSC Anderlecht gaat het op mentaliteit moeten doen tegen Hammarby. Voorlopig is er nog veel te ...

386
386
Waarom Karetsas méér is dan een groot transferdossier

KRC Genk is een club die Belgische top is inzake uitgaande transfers. Het dossier van Konstantinos ...

187
187
‘Club Brugge vreest: droomtransfer lonkt voor Vermant’

Club Brugge wil Romeo Vermant langer vastleggen, maar de spits twijfelt. Hij wil meer spelen en ...

966
966
‘Grote Anderlecht-transferstunt valt plots in duigen’

De transferpiste rond Luca Langoni leek het bewijs dat Anderlecht eindelijk wilde doorpakken op de ...

314
314
Van Bommel wordt bondscoach en grote rel barst al los

Mark van Bommel staat op het punt om bondscoach van de Rode Duivels te worden. De voetbalbond heeft ...

713
713
Onana kent waanzinnig lange revalidatieperiode

Voor Amadou Onana eindigde het WK op een grote ontgoocheling. De middenvelder pendelde tussen bank ...

115
115
Horrorstart voor Vrancken: Hearts krijgt meteen slaag

Wouter Vrancken trok na het einde van het seizoen de deur van STVV achter zich dicht. Ondanks ...

227
227
Chelsea kaapt transfer van 137 miljoen weg voor Arsenal

Arsenal veroverde afgelopen seizoen de titel in de Premier League en haalde de finale van de ...

92
92
'Openda geeft jawoord aan club: Juve ligt dwars'

Loïs Openda heeft een rustige zomer beleefd, want hij moest niet mee naar het WK na een ...

93
93

Meer sportnieuws