'Club krijgt nieuwe boost op dure Samatta'

door
'Club krijgt nieuwe boost op dure Samatta'

Het einde van de transferperiode nadert met rasse schreden en een aantal ploegen zullen in de komende weken een flink tandje moeten bijsteken. Niet in het minst landskampioen Club Brugge. Voorlopig blijft het in het blauw-zwarte gedeelte op Jan Breydel wachten op de eerste nieuwe namen van de mercato.

Nochtans wil Club zich wel degelijk op meerdere posities versterken. Coach Philippe Clement liet vorige week nog verstaan dat men mikt op 3 à 4 aanwinsten die het potentieel hebben om een basisspeler te zijn. Op het verlanglijstje staat alvast een extra spits en daarvoor werden al diverse namen genoemd. De Nederlander Bast Dost bijvoorbeeld, al lijkt Tottenham Hotspur in dit dossier aan het langste einde te trekken. Maar er zijn nog meer pistes.

Zo stelt het Turkse Fotospor, weliswaar niet de meest betrouwbare bron, dat ook Ally Samatta in beeld zou zijn. De Tanzaniaan, die bij KRC Genk al succesvol samenwerkte met Clement, is sinds vorige winter bij Aston Villa aan de slag. Maar zijn avontuur in Birmingham was tot dusver geen groot succes, bovendien telde de club vorige week nog een recordbedrag neer om met Ollie Watkins een nieuwe spits in huis te halen.

Engelse media lieten dan ook al verstaan dat Samatta na een halfjaartje alweer mag beschikken in Villa Park. Vanuit Turkije zouden Fenerbahce en Besiktas interesse tonen, maar ook Club Brugge wordt nu dus genoemd. Afwachten of deze geruchten straks ook concreet worden. Veel tijd om te talmen is er in ieder geval niet meer voor Blauw-Zwart.

UPDATE 17/09

Of Club Brugge straks daadwerkelijk concreet zal worden voor een transfer van Mbwana Ally Samatta valt dus nog even af te wachten, maar het krijgt intussen toch een nieuwe opsteker voor een eventuele transfer. Want zo zou ook Lyon-speler Bertrand Traoré op weg zijn naar Villa Park. De Burkinees is voornamelijk vleugelaanvaller, maar kan ook diep in de spits worden uitgespeeld.

Bovendien lopen er met Watkins, Wesley en Davis nog drie centrumaanvallers rond bij Aston Villa. Het valt wel te bedenken dat een transfer voor de Tanzaniaan geen goedkope operatie zal worden. Afgelopen winter vertrok Samatta namelijk voor een stevig bedrag van 10,5 miljoen euro, en bedraagt zijn marktwaarde momenteel nog altijd 9,5 miljoen euro. Mogelijk zou een uitleenbeurt soelaas kunnen bieden.

LEES OOK: Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Zou hij een versterking zijn voor Club?

Meest recent

Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

4
4
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

274
274
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

64
64
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

156
156
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

87
87
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

125
125
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

329
329
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

156
156
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

224
224
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

522
522
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

120
120
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

800
800
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

288
288
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

234
234
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

535
535
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

129
129
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

449
449
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

271
271
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

773
773
D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Maandag is het eindelijk zover, dan verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de ...

214
214
'Chelsea wil opnieuw megaslag slaan in Genk'

De voorbije jaren kwam Chelsea al regelmatig vissen in Genk. Het waren de Blues die een vijftiental ...

700
700
Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

118
118
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

125
125
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

267
267
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

73
73

Meer sportnieuws