'Club krijgt nieuwe boost op dure Samatta'

door
'Club krijgt nieuwe boost op dure Samatta'

Het einde van de transferperiode nadert met rasse schreden en een aantal ploegen zullen in de komende weken een flink tandje moeten bijsteken. Niet in het minst landskampioen Club Brugge. Voorlopig blijft het in het blauw-zwarte gedeelte op Jan Breydel wachten op de eerste nieuwe namen van de mercato.

Nochtans wil Club zich wel degelijk op meerdere posities versterken. Coach Philippe Clement liet vorige week nog verstaan dat men mikt op 3 à 4 aanwinsten die het potentieel hebben om een basisspeler te zijn. Op het verlanglijstje staat alvast een extra spits en daarvoor werden al diverse namen genoemd. De Nederlander Bast Dost bijvoorbeeld, al lijkt Tottenham Hotspur in dit dossier aan het langste einde te trekken. Maar er zijn nog meer pistes.

Zo stelt het Turkse Fotospor, weliswaar niet de meest betrouwbare bron, dat ook Ally Samatta in beeld zou zijn. De Tanzaniaan, die bij KRC Genk al succesvol samenwerkte met Clement, is sinds vorige winter bij Aston Villa aan de slag. Maar zijn avontuur in Birmingham was tot dusver geen groot succes, bovendien telde de club vorige week nog een recordbedrag neer om met Ollie Watkins een nieuwe spits in huis te halen.

Engelse media lieten dan ook al verstaan dat Samatta na een halfjaartje alweer mag beschikken in Villa Park. Vanuit Turkije zouden Fenerbahce en Besiktas interesse tonen, maar ook Club Brugge wordt nu dus genoemd. Afwachten of deze geruchten straks ook concreet worden. Veel tijd om te talmen is er in ieder geval niet meer voor Blauw-Zwart.

UPDATE 17/09

Of Club Brugge straks daadwerkelijk concreet zal worden voor een transfer van Mbwana Ally Samatta valt dus nog even af te wachten, maar het krijgt intussen toch een nieuwe opsteker voor een eventuele transfer. Want zo zou ook Lyon-speler Bertrand Traoré op weg zijn naar Villa Park. De Burkinees is voornamelijk vleugelaanvaller, maar kan ook diep in de spits worden uitgespeeld.

Bovendien lopen er met Watkins, Wesley en Davis nog drie centrumaanvallers rond bij Aston Villa. Het valt wel te bedenken dat een transfer voor de Tanzaniaan geen goedkope operatie zal worden. Afgelopen winter vertrok Samatta namelijk voor een stevig bedrag van 10,5 miljoen euro, en bedraagt zijn marktwaarde momenteel nog altijd 9,5 miljoen euro. Mogelijk zou een uitleenbeurt soelaas kunnen bieden.

LEES OOK: ‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Zou hij een versterking zijn voor Club?

Meest recent

Rigaux haalt gram: nieuw succesrecept bij Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

4
4
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

40
40
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

26
26
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

38
38
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

39
39
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

212
212
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

53
53
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

37
37
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

204
204
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

69
69
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

48
48
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

140
140
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

130
130
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

201
201
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

526
526
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

125
125
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

95
95
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

437
437
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

120
120
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

163
163
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

476
476
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

244
244
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

236
236
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

288
288

Meer sportnieuws