Enorme veranderingen FIFA 21: Career Mode realistischer dan ooit

1517
Enorme veranderingen FIFA 21: Career Mode realistischer dan ooit

Op 9 oktober is het eindelijk zover, dan brengt EA Sports de nieuwste versie van de hyperpopulaire voetbalgame FIFA op de markt. Inmiddels zijn de meeste spelersratings al naar buiten gebracht. Maar er worden ook steeds meer details over de gameplay en inhoud van het spel gelekt.


Ondanks de corona-crisis hebben de makers toch de nodige veranderingen kunnen doorvoeren, dat konden we u eerder al melden. Waar echter het meest aan gesleuteld is, lijkt de 'Career Mode'. In deze spelmodus moet je als manager of speler timmeren aan een topcarrière binnen het internationale voetbal. De voorbije jaren werd hier echter weinig aandacht aan besteed door de makers, maar daar kwam dit jaar verandering in. Op de sociale media zijn immers al heel wat veranderingen gelekt en die zijn de moeite waard. Zo is 'Career Mode' op FIFA 21 realistischer dan ooit.

De grootste verandering is misschien wel de 'interactieve wedstrijdsimulatie'. Indien je een uitgebreide carrière wil uitbouwen zullen er uiteraard ook wedstrijden gesimuleerd worden. Op FIFA 20 kon je bij een simulatie echter alleen de uitslag zien. Nu is het mogelijk om het hele wedstrijdverloop te volgen. Indien nodig kan je tactisch bijsturen of zelfs inspringen en de wedstrijd zelf in handen nemen. Je hebt ook zicht op de wedstrijdstatistieken, de ratings van spelers én hun fitheid.

Maar ook het trainerschap op zich wordt veel realistischer. Zo kan je spelers veel gedetailleerder trainen. Er is zelfs de mogelijkheid om ze te trainen op andere posities, zodat je bijvoorbeeld van je flankaanvaller een vleugelback kan maken en omgekeerd. Daarnaast heb je een veel grotere inspraak in het opstellen van trainings- én wedstrijdschema's. De scherpte en fitheid van spelers hebben ook een veel grotere invloed op hun prestaties. En de jeugdopleiding van je club wordt veel realistischer.

Tot slot werden de transferopties verder uitgebreid. Je kan bijvoorbeeld huurconstructies mét aankoopopties op poot zetten. Andere ploegen zullen nu ook zelf ruildeals voorstellen. En voor je je carrière opstart zal je zelf kunnen instellen hoe strikt de onderhandelingen verlopen. Kortom, het is zeker de moeite om straks nog eens de 'Career Mode' op te starten.

LEES OOK: STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Career Mode of FUT?

Meest recent

'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

36
36
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

14
14
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

5
5
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

36
36
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

37
37
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

68
68
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

97
97
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

217
217
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

419
419
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

191
191
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

155
155
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

388
388
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

66
66
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

375
375
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

46
46
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

67
67
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

118
118
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

273
273
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

29
29
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

81
81
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

151
151
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

22
22
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

64
64
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

383
383
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

226
226

Meer sportnieuws