Croonen hint op opvolger van Wolf in Genk

door
Croonen hint op opvolger van Wolf in Genk

Het zijn woelige tijden voor Peter Croonen. De preses van KRC Genk stond als voorzitter van de Pro League recent nog in het oog van de storm, nu beleeft hij ook op clubniveau niet zijn beste periode. Minder dan een jaar na het ontslag van Felice Mazzu mag ook Hannes Wolf immers beschikken.


Voorlopig nemen assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro zijn taken over, maar in tegenstelling tot Wim De Decker bij AA Gent zijn zij duidelijk slechtst trainer ad interim. In gesprek met Sporza laat Croonen er namelijk weinig twijfel over bestaan dat de Limburgers op zoek gaan naar een nieuwe T1, al zijn ze niet van plan om zich te overhaasten. Wel lijkt het verhoopte profiel reeds op tafel te liggen. "We zoeken iemand die de reset kan doen werken en zorgt dat er een nieuw startpunt komt. In eerste instantie gaat het over vertrouwen en stabiliteit. Een herkenbaar Genk terugbrengen", aldus Croonen.

Ook bij Het Nieuwsblad gaf de Genkse voorzitter een woordje uitleg bij het type dat Wolf moet opvolgen. Hoewel in de Luminus Arena al geregeld jonge trainers hun kans kregen, lijkt de keuze dit keer op een meer doorwinterde coach te zullen vallen. "Wij hebben op dit moment nood aan ervaring. Aan iemand die de spelers een houvast geven", wordt Croonen daar geciteerd. Concrete namen vielen daarbij nog niet uit de bus, al denken wij dan spontaan aan ex-trainer Frank Vercauteren. Die werd eerder al de laan uitgestuurd bij Anderlecht en bezorgde Genk in 2011 nog de derde landstitel in het clubbestaan.

LEES OOK: comeback van Vercauteren in Genk?

LEES OOK: Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Zou Vercauteren volgens u een goede keuze zijn voor Genk?

Meest recent

Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

6
6
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

108
108
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

133
133
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

44
44
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

234
234
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

107
107
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

206
206
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

56
56
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

432
432
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

293
293
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

292
292
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

505
505
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

259
259
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

153
153
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

501
501
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

664
664
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

87
87
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

277
277
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

246
246
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

164
164
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

221
221
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

98
98
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

576
576
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

128
128
STVV verbaast weer en duwt AA Gent uit top zes

STVV is halfweg de reguliere competitie dé grote verrassing in de top zes en de Kanaries ...

161
161

Meer sportnieuws