Croonen hint op opvolger van Wolf in Genk

1545 stemmen
Croonen hint op opvolger van Wolf in Genk

Het zijn woelige tijden voor Peter Croonen. De preses van KRC Genk stond als voorzitter van de Pro League recent nog in het oog van de storm, nu beleeft hij ook op clubniveau niet zijn beste periode. Minder dan een jaar na het ontslag van Felice Mazzu mag ook Hannes Wolf immers beschikken.


Voorlopig nemen assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro zijn taken over, maar in tegenstelling tot Wim De Decker bij AA Gent zijn zij duidelijk slechtst trainer ad interim. In gesprek met Sporza laat Croonen er namelijk weinig twijfel over bestaan dat de Limburgers op zoek gaan naar een nieuwe T1, al zijn ze niet van plan om zich te overhaasten. Wel lijkt het verhoopte profiel reeds op tafel te liggen. "We zoeken iemand die de reset kan doen werken en zorgt dat er een nieuw startpunt komt. In eerste instantie gaat het over vertrouwen en stabiliteit. Een herkenbaar Genk terugbrengen", aldus Croonen.

Ook bij Het Nieuwsblad gaf de Genkse voorzitter een woordje uitleg bij het type dat Wolf moet opvolgen. Hoewel in de Luminus Arena al geregeld jonge trainers hun kans kregen, lijkt de keuze dit keer op een meer doorwinterde coach te zullen vallen. "Wij hebben op dit moment nood aan ervaring. Aan iemand die de spelers een houvast geven", wordt Croonen daar geciteerd. Concrete namen vielen daarbij nog niet uit de bus, al denken wij dan spontaan aan ex-trainer Frank Vercauteren. Die werd eerder al de laan uitgestuurd bij Anderlecht en bezorgde Genk in 2011 nog de derde landstitel in het clubbestaan.

LEES OOK: comeback van Vercauteren in Genk?

LEES OOK: De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Zou Vercauteren volgens u een goede keuze zijn voor Genk?

Meest recent

Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

11
11
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

37
37
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

19
19
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

38
38
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

94
94
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

105
105
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

123
123
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

441
441
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

204
204
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

844
844
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

18
18
KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

95
95
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

190
190
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

376
376
Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

94
94
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

66
66
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

901
901
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

306
306
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

479
479
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

774
774
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

329
329
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

491
491
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

426
426
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

56
56

Meer sportnieuws