Gezichtsverlies in Gent: de boemerang van Bölöni

1168 stemmen
Gezichtsverlies in Gent: de boemerang van Bölöni

Ergens in Denemarken lacht Jess Thorup in zijn vuistje. De ex-coach van AA Gent betaalde na amper twee speeldagen het gelag voor de slechte seizoensstart, maar ziet nu hoe zijn opvolger het niet veel langer uithield. Slechts 25 dagen en drie wedstrijden stond Laszlo Bölöni aan het roer bij de Buffalo’s, die onder interne én externe druk zopas alweer afscheid namen van de Roemeen. Gezichtsverlies in de Ghelamco Arena dus.


Al deed Ivan De Witte wel nog een poging om de meubelen enigszins te redden. De voorzitter erkende zijn fout en overhaaste beslissing van enkele weken geleden, waarbij hij mogelijk niet louter verwijst naar de aanstelling van Bölöni maar tevens het ontslag van Thorup. Samen met Michel Louwagie sloeg De Witte dan ook mea culpa voor deze nogal lachwekkende soap en gaf hij toe dat de 'miscast' gerust op zijn conto mag worden geschreven. Hier en daar sijpelden er nog wat excuses door in zijn betoog, met onder meer verwijten richting pers en verwijzingen naar het parcours dat AA Gent reeds aflegde onder het bewind van het huidige bestuur, maar zijn verantwoordelijkheid ontlopen deed De Witte niet. Net zomin als Bölöni volledig met de grond gelijkmaken trouwens.

PANIEKVOETBAL
Het neemt niet weg dat we razend benieuwd zijn naar wat de ervaren trainer zélf te vertellen heeft over deze gang van zaken. Voorlopig is het nog wachten op een reactie uit zijn hoek, al kunnen we ons voorstellen dat het weer knallende quotes zal regenen eens hij zijn kant van het verhaal uit de doeken doet. Zoals zijn nu ex-voorzitter meermaals aangaf, ligt behalve onvrede bij de fans immers vooral de slechte 'fit' met de spelers aan de grondslag van zijn C4. In plaats van Roman Yaremchuk, die als eerste aan de alarmbel trok en zelfs een transferverzoek indiende, is het zo Bölöni die zich richting exit mag begeven.



Een flink potje paniekvoetbal dus, net zoals het eerdere afscheid van Thorup in die categorie past. De Witte gaf tenslotte zelfs toe dat er ondanks de slechte resultaten van een ontslag gisteren nog geen sprake was, maar dat het zware verdict na gesprekken met de stakeholders en het doorsijpelen van 'belangrijke informatie' – lees: een duidelijk signaal vanuit de spelerskern – in een stroomversnelling geraakte. Het maakt allemaal deel uit van de krampachtige manier waarop AA Gent de forse ambities die voor het seizoen werden geuit, met name de titel en kwalificatie voor de Champions League, waar wil maken.

BLAMAGE VOOR BESTUUR
Na het ontslag van Thorup hadden we het daarom al over grootheidswaanzin in de Ghelamco Arena, waar geduld net zoals bij de allergrootste clubs op deze planeet blijkbaar ineens een ijdel woord is. Van een langetermijnvisie lijkt op die manier dan ook weinig sprake, wat tevens gepaard gaat met de nodige geldverspilling. Zo kocht Gent eerst een bataljon aan spelers voor Thorup zijn systeem zonder wingers, waarna de komst van Bölöni ervoor zorgde dat Louwagie plots alsnog op zoek moest naar versterking op de flank. Transfers afstemmen op een trainer zonder krediet: het is eigenlijk te gek voor woorden.



Termen als amateurisme en wanbeleid tieren dan ook welig in het rond, de successen in het verleden ten spijt niet geheel onterecht. Een blamage dus voor het bestuur, die intussen ook al zowat de helft van de recordsom voor Jonathan David alweer spendeerde aan tot dusver matige nieuwkomers. Wim De Decker, die de touwtjes al dan niet tijdelijk in handen krijgt, zal alvast minder dan zijn voorganger kunnen vragen om een nieuwe transferslag. Met deze jongens zal hij het moeten doen, te beginnen met de cruciale opdracht tegen Rapid Wien van morgen. Qua timing kan de gebarsten bom alleszins wel tellen.

VOORBEELD AAN CLUB
Allicht krijgt ook De Decker nu wel voor een langere periode zijn kans. Of gereputeerde namen zoals Frank Vercauteren of Hein Vanhaezebrouck, die onvermijdelijk in de wandelgangen circuleren, zich willen wagen aan deze warboel in de Ghelamco Arena valt per slot van rekening te betwijfelen. Zeker nu blijkt dat hun lot zomaar in handen van spelers, pers en aanhang kan komen te liggen. AA Gent ontsloeg op een paar weken tijd nu trouwens twee van de drie coaches die in januari nog op het podium stonden bij de verkiezing van Trainer v/h Jaar. Gelukkig geniet Philippe Clement bij Club Brugge meer krediet.



De Witte en Louwagie staan te popelen om Blauw-Zwart bij te benen als toonaangevende ploeg in ons land. Misschien moeten ze dan dus toch beginnen met een voorbeeld te nemen aan Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert, die al jarenlang een standvastige strategie aanhouden en sinds het ontslag van Juan Carlos Garrido in september 2013 amper drie T1's (Clement, Ivan Leko en Michel Preud'homme) versleten. Ooit luisterden ook zij naar de roep van het publiek om Adrie Koster aan boord te houden, net zoals de muiterij vanuit de kleedkamer tegen Georges Leekens een jaar later vrij snel gehoor kreeg.

BOEMERANG VAN BÖLÖNI
De ene beslissing bleek al wat beter dan de andere. Zoals Louwagie aanhaalt, is voetbal dan ook geen exacte wetenschap. In die zin tonen we begrip voor de fout van de Gentse bobo's, die zelf dus tevens hun schuld schoorvoetend toegeven. Laten we hopen dat het een eerste stap vormt richting wat meer stabiliteit in de Ghelamco Arena, waar alleen resultaten nu soelaas kunnen brengen. In de tussentijd keren de grootspraak voor het seizoen, de keuzes om Thorup te ontslaan en Bölöni als zijn vervanger aan te duiden en het gepoch met de recordverkoop van David echter wel als een boemerang in hun gezicht terug.

LEES OOK: Stijn Stijnen jubelt: Patro Eisden pakt uit met stunttransfer

Wat was volgens u de grootste fout bij AA Gent?

Meest recent

'Charleroi ziet miljoenentransfer nog in het water vallen'

Charleroi zag deze zomer de kassa al eens rinkelen met de verkoop van Etienne Camara, die voor 4 ...

18
18
Spalletti brengt cruciale update over transfer Openda

Juventus was dit weekend te gast in België, want zaterdagavond kwam het op bezoek bij Standard. ...

36
36
'Genk zet zich schrap voor nieuw Karetsas-offensief'

KRC Genk haalde deze zomer al stevig uit op de transfermarkt door 10,5 miljoen euro neer te tellen ...

127
127
'Club grijnst na nieuwe wending in dossier Tresoldi'

Er blijkt bij Club Brugge nog heel veel werk aan de winkel voor het nieuwe seizoen, want van zijn ...

261
261
Standard slaagt er niet in te stunten tegen Juventus

Standard werkte zaterdagavond de galawedstrijd van zijn voorbereiding af. Op Sclessin kregen de ...

97
97
Thibaut Courtois trekt aandacht met mysterieuze foto

Alsof een trouwfeest nog niet genoeg was, trok Thibaut Courtois later op de avond naar een van de ...

82
82
'Union heeft volgende uitgaande knaltransfer beet'

Union lijkt een week voor de start van zijn seizoen klaar voor de dienst. Het zette in zijn laatste ...

87
87
'Real haalt meteen weer keihard uit: persoonlijk akkoord'

Bij Real Madrid pakten ze deze zomer al uit met een stevig transferoffensief, want na twee jaar ...

59
59
Henry komt met zéér straffe uitspraak over Tzolis

Christos Tzolis heeft deze week eindelijk zijn droomtransfer afgerond. De Griekse winger trok na ...

131
131
Grote clash: Van Gucht zet Vannieuwkerke stevig onder druk

Na weken waarin Ruben Van Gucht vooral om andere redenen de aandacht trok, krijgt de populaire ...

98
98
'Real dropt weer transferbom: akkoord over Rodri'

Na twee tegenvallende seizoenen zonder prijs is het Real Madrid menens om straks weer met succes aan ...

90
90
'Union neemt afscheid van zeldzame flop'

Union maakte de voorbije seizoenen indruk met de consistentie in zijn prestaties, ondanks dat het ...

31
31
Week voor Supercup: Club verliest wéér, knappe zege Union

Binnen iets minder dan een week gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen alweer van start met de ...

216
216
Club Brugge plant stuntdeal met Braziliaanse dribbelkoning

Club Brugge kijkt naar Brazilië voor versterking. Blauw-zwart heeft miljoenen klaar voor een ...

847
847
'Naar Antwerp? Stengs heeft nieuwe club gekozen'

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

264
264
"Van Bommel? Hij stond ook bij ons op het lijstje"

Mark van Bommel tekende voor amper twee jaar bij de Belgische bond. Niet echt een project voor de ...

124
124
'Cercle Brugge stunt met transfer bij Manchester City'

Cercle Brugge beseft dat het nood heeft aan versterking. De Bruggelingen hebben daarom besloten om ...

117
117
Haalt Anderlecht nog ex-spelers terug in huis?

Bij RSC Anderlecht haalde Tim Borguet Guillaume Gillet terug naar Neerpede. Hij werd er trainer van ...

484
484
Extra optie voor Van Bommel? Belgische parel maakt indruk

Olympique Lyon heeft mogelijk een uitstekende zaak gedaan op de transfermarkt. Zij haalden Julien ...

204
204
Oefenmatchen: OHL, Cercle onderuit, STVV speelt gelijk

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. Cercle Brugge, Zulte Waregem, KV ...

69
69
'Club Brugge verliest Onyedika: clubs vinden akkoord'

Club Brugge gaat nog een sterkhouder verliezen. Raphael Onyedika trekt weldra de deur achter zich ...

674
674
'Rol Vandenhaute bekend, Alderweireld moét kiezen'

Wouter Vandenhaute is de hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp FC, Toby Alderweireld stapt ook mee ...

950
950
Kana ziet goede evolutie: "Dàt is Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde verdienstelijk in en tegen Hammarby. Maar meer ook niet. Marco Kana kijkt al ...

293
293
'STVV dreigt volgende sterkhouder te verliezen'

STVV lijkt zich mogelijk op te maken voor een mogelijke wissel onder de lat. Hoewel er nog geen ...

157
157
Lierse SK klaar op de transfermarkt? Van den Abbeel oordeelt

Lierse SK is volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club uit de Challenger Pro ...

80
80

Meer sportnieuws