TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Dewaest, Real broedt op monsterplan'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Dewaest, Real broedt op monsterplan'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE
Sébastien Dewaest wil absoluut vertrekken bij KRC Genk en kan rekenen op voldoende interesse. Zo meldt SudPresse dat ook RSC Anderlecht zich officieel aan het front heeft gemeld. De Brusselaars kunnen dan ook nog wat defensieve versterking gebruiken na het spelerspensioen van Vincent Kompany en de zware blessure van Elias Cobbaut. Al heerst er wel de nodige concurrentie voor Paars-Wit. Ook Club Brugge, AA Gent en Antwerp FC zouden de vorderingen in het dossier van dichtbij volgen.

Club Brugge zou graag het contract van Odilon Kossounou willen openbreken, maar volgens Het Laatste Nieuws houdt de Ivoriaanse verdediger de boot voorlopig af. De 19-jarige zou immers schermen met belangstelling vanuit het buitenland. Eerder geraakte alvast interesse vanuit de Serie A bekend. Voor Emmanuel Dennis wordt het dan weer steeds moeilijker om deze mercato nog een nieuwe club te vinden die aan de eisen wil voldoen. Zo zou nu ook Sheffield United zijn afgehaakt.

Brecht Dejaegere gaat zijn voetbalgeluk in het buitenland beproeven. Vrijdagmiddag maakten Toulouse en AA Gent immers al bekend dat de deal beklonken is. Dejaegere gaat voor één seizoen op huurbasis spelen voor de Franse tweedeklasser. Mogelijk moeten de Buffalo's ook afscheid nemen van Roman Yaremchuk. De misnoegde Oekraïense spits zou opnieuw een transferverzoek hebben ingediend. Volgens Het Laatste Nieuws hoeft dat niet persé te betekenen dat hij vertrek, maar er zullen de nodige brokken gelijmd moeten worden. Mamadou Sylla zou dan weer naar Moeskroen kunnen.

KRC Genk blijft aan zijn selectie sleutelen. Zoals verwacht neemt de club afscheid van Stephen Odey. De Nigeriaanse aanvaller kwam niet voor in de plannen van Hannes Wolf en trekt nu op huurbasis naar de Franse tweedeklasser Amiens. Die club bedong ook een aankoopoptie. Anderzijds keert Edon Zhegrova wel verrassend terug, al zal hij eerst moeten herstellen van een blessure. Daarnaast haalden de Limburgers met Bastien Toma een nieuwe spelmaker in huis, hij werd overgenomen van FC Sion.

Antwerp FC staat steeds dichter bij de komst van verdediger Jae-Ik Lee, die over genomen wordt van Al-Rayyan. Zo weet de krant Het Laatste Nieuws dat de Zuid-Koreaan inmiddels op Belgische bodem is geland. In de komende dagen zouden verdere onderhandelingen met Antwerp op het programma staan. Het heeft er echter alle schijn van dat een akkoord in de maak is.

Standard wil zijn defensie nog versterken en daarvoor zou het vizier op de Ligue 1 gericht zijn. Zo meldt Footmercato dat de Luikenaars hun vizier hebben gericht op Alexsandar Radovanovic. Deze 26-jarige Serviër komt uit voor promovendus RC Lens, maar gaf een tijdje geleden al aan dat hij daar wil vertrekken. Er zou wel concurrentie heersen van Amiens, Caen, Brest en enkele ploegen uit Spanje.

Aster Vranckx van KV Mechelen is grof wild op de mercato. Maar de youngster bevestigde bij Eleven Sports zelf dat hij momenteel niet geïnteresseerd is in een overgang naar pakweg Club Brugge. Bovendien staat KVM niet te springen hem nu al te gaan. Aan Gazet van Antwerpen geeft men toe dat er zelfs al een bod van 4 miljoen euro geweigerd werd.

Beerschot heeft alweer afscheid genomen van Prince Ibarra. De club laat weten dat het hem tot het einde van het seizoen verhuurd aan Neftchi Baku, één van de topclubs in Azerbeidzjan. Ook Alexander Maes en Fessou Placca hebben weinig uitzicht op speelminuten en zouden volgens Het Nieuwsblad nog mogen vertrekken. Verder zou Beerschot ook nog Jorn Vancamp en Brian De Keersmaecker willen verhuren.

De overgang van Maximiliano Caufriez naar Stayen is nu ook helemaal in kannen en kruiken. STVV maakte de komst van zijn nieuwe verdediger vrijdagnamiddag officieel bekend. Naar verluidt vangt Waasland-Beveren zo'n 1 miljoen euro. Die transfersom werd echter niet bevestigd, ook over zijn contractduur werden geen details gecommuniceerd.

Cercle Brugge heeft met Harisson Marcelin een nieuwe aanwinst beet. De Vereniging heeft de rijzige jonge verdediger vandaag voorgesteld op Twitter en de officiële clubwebsite. Zoals al eerder bekend was geraakt, zal de voormalige Franse jeugdinternational gehuurd worden van Monaco en dat voor één seizoen.

BUITENLAND
Real Madrid en Paris Saint-Germain hielden het tot dusver redelijk rustig op de mercato maar zouden wel degelijk grote plannen maken. Beide grootmachten strijden volgens Marca immers om de komst van Eduardo Camavinga. Een transfer van het Franse supertalent is wel pas volgende zomer aan de orde. Real zou volgens AS dan meteen willen uitpakken met een monsterplan: ook Kylian Mbappé (PSG) en Dayot Upamecano (RB Leipzig) zouden in 2021 naar Bernabeu moeten verhuizen.

Luis Suarez leek goed en wel op weg naar Juventus, maar volgens de laatste berichten zou de Uruguayaan dan toch bij FC Barcelona blijven. De Italiaanse kampioen blijft echter niet bij de pakken zitten. Volgens Marca zou inmiddels een bod van 50 miljoen euro zijn neergelegd voor een terugkeer van Alvaro Morata. Maar voorlopig wil zijn huidige club Atletico Madrid niet meewerken aan dergelijk deal.

Wat door verschillende Italiaanse media gemeld werd, is nu ook officieel bevestigd. Alessandro Florenzi wordt voor één seizoen gehuurd van AS Roma en zal minstens tot 30 juni 2021 de kleuren van PSG verdedigen. In de deal is ook een aankoopoptie opgenomen. Florenzi moet de leegte opvangen die Thomas Meunier achtergelaten heeft.

Inter werkt al enige tijd aan het plan om N'Golo Kanté op te halen bij Chelsea. De Italianen zouden volgens The Guardian hebben voorgesteld om de Fransman te ruilen tegen Christian Eriksen. Ook zou de Premier League-club een zak geld kunnen opstrijken, maar deze deal werd in Londen van tafel geschoven.

LEES OOK: Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Wat is volgens u de beste bestemming voor Dewaest?

Meest recent

Achilleshiel Duivels blootgelegd: "Het blijft maar duren"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

12
12
Tranen na Italiaans drama: "Overschatte, arrogante spelers"

Het wereldkampioenschap van komende zomer zal afgewerkt worden zonder een viervoudige winnaar. ...

52
52
Toby Alderweireld in zorgnood: stap roept veel vragen op

Er zijn voetballers die na hun actieve carrière in een zwart gat vallen, anderen lijken het ...

25
25
Alle tickets verdeeld: dit zijn de twee laatste WK-deelnemers

Eindelijk is het zover. Met nog exact 71 dagen te gaan tot de openingsmatch tussen Mexico en ...

55
55
De Winter geeft oorzaak voor molenwiekende De Bruyne

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) heeft bij de Rode Duivels voor een flinke portie frustratie ...

82
82
Frustraties lopen hoog op: opvallend beeld De Bruyne-Witsel

Mexico heeft de Rode Duivels in Chicago een lastige avond bezorgd. Zeker in de eerste helft van de ...

190
190
3 op 10: kranten snoeihard voor 'probleemgeval' Duivels

Het is de Rode Duivels niet gelukt om ook hun tweede oefenmatch in aanloop naar het WK al winnend af ...

391
391
Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Er zijn van die namen die blijven nazinderen, ook lang nadat het stadionlicht is gedoofd. Sven Kums ...

44
44
De Bruyne en Tielemans botsen: Rode Duivels in problemen

Kevin De Bruyne is terug, maar bij de Rode Duivels duikt daardoor meteen een nieuw probleem op. Zijn ...

138
138
De Punten van VN: zes buizen bij Duivels, één extra WK-zekerheid

De Amerikaanse tourneé van de Rode Duivels zit erop, dinsdagnacht bleven ze op 1-1 steken ...

395
395
"Goede signalen" - Garcia opvallend positief na pover optreden

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt in hun oefenwedstrijd tegen Mexico. Na een ...

39
39
België botst op Mexico: Lukebakio wist drama voor rust uit

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd hun Amerikaanse trip af te sluiten met een perfect rapport. ...

102
102
Nieuw Italiaans fiasco zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

152
152
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

194
194
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

121
121
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

87
87
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

152
152
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

210
210
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

154
154
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

96
96
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

106
106
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

841
841
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

34
34
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

88
88
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

196
196

Meer sportnieuws