'Antwerp krijgt uitstekend nieuws in dossier-Diaby'

671 stemmen
'Antwerp krijgt uitstekend nieuws in dossier-Diaby'

Antwerp FC kende een vrij tegenvallend eerste luik van het seizoen en hield slechts vier punten over aan zijn eerste vier wedstrijden. Wat extra versterking is dan ook geen overbodige luxe voor de kern van coach Ivan Leko. Op het verlanglijstje staat onder meer een nieuwe spits.


Zeker nu Jonathan Bolingi op weg is om de Bosuil te verlaten, is een extra concurrent voor Dieumerci Mbokani noodzakelijk. En daarvoor zou Antwerp onder meer lonken naar een ex-smaakmaker van Club Brugge. Zo meldt de krant Het Nieuwsblad dat Abdoulay Diaby op de radar staat bij RAFC. De 29-jarige Malinees staat momenteel nog op de loonlijst van Sporting CP, maar het is al langer bekend dat hij mag/moet vertrekken bij de Portugese topclub. Ook Standard werd al gelinkt aan de pocketspits, nu zou de Great Old zich dus eveneens aan het front hebben gemeld.

UPDATE 10/09
Inmiddels is Bolingi ook vertrokken bij Antwerp, de Congolese aanvaller werd donderdagavond aangekondigd bij het Turkse Ankaragücü. En dus zou het dossier van Diaby wel eens in een stroomversnelling kunnen geraken. Het Portugese A Bola kent alvast de voorwaarden tot een transfer en die lijken de Great Old te plezieren. Zo zou Sporting CP een bedrag van 3 à 4 miljoen euro verlangen. In principe moet dat een haalbaar bedrag zijn voor Antwerp, zeker gezien de kwalificatie voor de Europa League.

Of Luciano D'Onofrio dat ook wil betalen is echter een andere vraag. Maar zelfs dan is het stamnummer één niet kansloos. Volgens A Bola is het meest voor de hand liggende scenario immers dat Diaby verhuurd zal worden met aankoopoptie, al dan niet verplicht. In ieder geval wil Sporting hem deze mercato absoluut nog van de hand doen. Antwerp lijkt dus een goede kans te maken.

LEES OOK: Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp moet doordrukken voor Diaby ...

Meest recent

Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

1
1
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

16
16
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

39
39
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

39
39
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

105
105
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

113
113
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

20
20
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

110
110
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

231
231
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

289
289
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

278
278
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

51
51
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

54
54
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

257
257
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

177
177
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

103
103
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

107
107
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

87
87
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

49
49
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

185
185
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

68
68
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

295
295
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

117
117
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

294
294
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

39
39

Meer sportnieuws