'FIFA oordeelt: Anderlecht moet transferverbod vrezen'

door
'FIFA oordeelt: Anderlecht moet transferverbod vrezen'

RSC Anderlecht hoopt onder het bewind van het vernieuwde bestuur een doorstart te maken. Sportief gezien wil de recordkampioen aanknopen met de successen van weleer, daarnaast wil men de club zo snel mogelijk weer financieel gezond krijgen. Maar ondertussen blijven bepaalde dossiers van onder het vorige bewind als een donkere wolk boven het Lotto Park hangen.


Zo wijst Sport/Footmagazine dinsdag op de wantoestanden bij de transfer van Frank Acheampong. De Ghanese aanvaller werd in 2017 voor de nodige miljoenen aan Tianjin Teda verkocht. Oud-manager Herman Van Holsbeeck sloot het toen op een akkoord met de Chinezen. Acheampong zou eerst voor een som van 2 miljoen euro verhuurd worden, vervolgens kon Tianjin de aankoopoptie van 3.5 miljoen euro lichten om hem definitief over te nemen.

Maar ondertussen had men onraad geroken bij Buriram United. De Thaise ex-club van Acheampong had immers recht op 15% van de mogelijke doorverkoopsom. Door de opgezette constructie zou Buriram dat percentage enkel krijgen op de aankoopoptie en dus niet op de huursom. Daardoor liep de Thaise club een aanzienlijk bedrag mis en dus besloot men naar de FIFA te trekken.

Bij Sport/Footmagazine weet men nu dat de wereldvoetbalbond Buriram gelijk heeft gegeven. Op 11 augustus zou zijn uitgesproken dat RSCA zo'n 425.000 euro moet betalen aan de Thaise club. Gebeurt dat niet binnen de 45 dagen, dan moet Paars-Wit zelfs een transferverbod van drie mercato's vrezen. Binnen Anderlecht zou men voorlopig niet willen reageren op dit verhaal.

LEES OOK: 'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

Anderlecht heeft te lang aan Van Holsbeeck vastgehouden als manager ...

Meest recent

Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

8
8
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

5
5
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

162
162
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

171
171
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

357
357
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

225
225
'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

223
223
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

227
227
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

96
96
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

444
444
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

159
159
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

56
56
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

62
62
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

70
70
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

136
136
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

311
311
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

239
239
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

380
380
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

59
59
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

414
414
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

114
114
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

184
184
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

181
181
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

92
92
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

131
131

Meer sportnieuws