'FIFA oordeelt: Anderlecht moet transferverbod vrezen'

door
'FIFA oordeelt: Anderlecht moet transferverbod vrezen'

RSC Anderlecht hoopt onder het bewind van het vernieuwde bestuur een doorstart te maken. Sportief gezien wil de recordkampioen aanknopen met de successen van weleer, daarnaast wil men de club zo snel mogelijk weer financieel gezond krijgen. Maar ondertussen blijven bepaalde dossiers van onder het vorige bewind als een donkere wolk boven het Lotto Park hangen.


Zo wijst Sport/Footmagazine dinsdag op de wantoestanden bij de transfer van Frank Acheampong. De Ghanese aanvaller werd in 2017 voor de nodige miljoenen aan Tianjin Teda verkocht. Oud-manager Herman Van Holsbeeck sloot het toen op een akkoord met de Chinezen. Acheampong zou eerst voor een som van 2 miljoen euro verhuurd worden, vervolgens kon Tianjin de aankoopoptie van 3.5 miljoen euro lichten om hem definitief over te nemen.

Maar ondertussen had men onraad geroken bij Buriram United. De Thaise ex-club van Acheampong had immers recht op 15% van de mogelijke doorverkoopsom. Door de opgezette constructie zou Buriram dat percentage enkel krijgen op de aankoopoptie en dus niet op de huursom. Daardoor liep de Thaise club een aanzienlijk bedrag mis en dus besloot men naar de FIFA te trekken.

Bij Sport/Footmagazine weet men nu dat de wereldvoetbalbond Buriram gelijk heeft gegeven. Op 11 augustus zou zijn uitgesproken dat RSCA zo'n 425.000 euro moet betalen aan de Thaise club. Gebeurt dat niet binnen de 45 dagen, dan moet Paars-Wit zelfs een transferverbod van drie mercato's vrezen. Binnen Anderlecht zou men voorlopig niet willen reageren op dit verhaal.

LEES OOK: HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Anderlecht heeft te lang aan Van Holsbeeck vastgehouden als manager ...

Meest recent

HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

66
66
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

145
145
De Bruyne krijgt cruciaal transfernieuws bij Napoli

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

43
43
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

139
139
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

124
124
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

336
336
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

368
368
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

133
133
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

258
258
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

640
640
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

241
241
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

363
363
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

320
320
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

367
367
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

236
236
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

93
93
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

807
807
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

182
182
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

554
554
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

176
176
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

378
378
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

190
190
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

183
183
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

407
407
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

629
629

Meer sportnieuws