'FIFA oordeelt: Anderlecht moet transferverbod vrezen'

1119 stemmen
'FIFA oordeelt: Anderlecht moet transferverbod vrezen'

RSC Anderlecht hoopt onder het bewind van het vernieuwde bestuur een doorstart te maken. Sportief gezien wil de recordkampioen aanknopen met de successen van weleer, daarnaast wil men de club zo snel mogelijk weer financieel gezond krijgen. Maar ondertussen blijven bepaalde dossiers van onder het vorige bewind als een donkere wolk boven het Lotto Park hangen.


Zo wijst Sport/Footmagazine dinsdag op de wantoestanden bij de transfer van Frank Acheampong. De Ghanese aanvaller werd in 2017 voor de nodige miljoenen aan Tianjin Teda verkocht. Oud-manager Herman Van Holsbeeck sloot het toen op een akkoord met de Chinezen. Acheampong zou eerst voor een som van 2 miljoen euro verhuurd worden, vervolgens kon Tianjin de aankoopoptie van 3.5 miljoen euro lichten om hem definitief over te nemen.

Maar ondertussen had men onraad geroken bij Buriram United. De Thaise ex-club van Acheampong had immers recht op 15% van de mogelijke doorverkoopsom. Door de opgezette constructie zou Buriram dat percentage enkel krijgen op de aankoopoptie en dus niet op de huursom. Daardoor liep de Thaise club een aanzienlijk bedrag mis en dus besloot men naar de FIFA te trekken.

Bij Sport/Footmagazine weet men nu dat de wereldvoetbalbond Buriram gelijk heeft gegeven. Op 11 augustus zou zijn uitgesproken dat RSCA zo'n 425.000 euro moet betalen aan de Thaise club. Gebeurt dat niet binnen de 45 dagen, dan moet Paars-Wit zelfs een transferverbod van drie mercato's vrezen. Binnen Anderlecht zou men voorlopig niet willen reageren op dit verhaal.

LEES OOK: 'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht heeft te lang aan Van Holsbeeck vastgehouden als manager ...

Meest recent

'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

5
5
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

18
18
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

185
185
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

235
235
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

87
87
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

150
150
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

111
111
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

46
46
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

502
502
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

99
99
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

114
114
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

143
143
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

136
136
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

66
66
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

421
421
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

136
136
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

164
164
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

163
163
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

198
198
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

583
583
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

164
164
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

166
166
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

411
411
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

362
362
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

100
100

Meer sportnieuws