'FIFA oordeelt: Anderlecht moet transferverbod vrezen'

door
'FIFA oordeelt: Anderlecht moet transferverbod vrezen'

RSC Anderlecht hoopt onder het bewind van het vernieuwde bestuur een doorstart te maken. Sportief gezien wil de recordkampioen aanknopen met de successen van weleer, daarnaast wil men de club zo snel mogelijk weer financieel gezond krijgen. Maar ondertussen blijven bepaalde dossiers van onder het vorige bewind als een donkere wolk boven het Lotto Park hangen.


Zo wijst Sport/Footmagazine dinsdag op de wantoestanden bij de transfer van Frank Acheampong. De Ghanese aanvaller werd in 2017 voor de nodige miljoenen aan Tianjin Teda verkocht. Oud-manager Herman Van Holsbeeck sloot het toen op een akkoord met de Chinezen. Acheampong zou eerst voor een som van 2 miljoen euro verhuurd worden, vervolgens kon Tianjin de aankoopoptie van 3.5 miljoen euro lichten om hem definitief over te nemen.

Maar ondertussen had men onraad geroken bij Buriram United. De Thaise ex-club van Acheampong had immers recht op 15% van de mogelijke doorverkoopsom. Door de opgezette constructie zou Buriram dat percentage enkel krijgen op de aankoopoptie en dus niet op de huursom. Daardoor liep de Thaise club een aanzienlijk bedrag mis en dus besloot men naar de FIFA te trekken.

Bij Sport/Footmagazine weet men nu dat de wereldvoetbalbond Buriram gelijk heeft gegeven. Op 11 augustus zou zijn uitgesproken dat RSCA zo'n 425.000 euro moet betalen aan de Thaise club. Gebeurt dat niet binnen de 45 dagen, dan moet Paars-Wit zelfs een transferverbod van drie mercato's vrezen. Binnen Anderlecht zou men voorlopig niet willen reageren op dit verhaal.

LEES OOK: 'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Anderlecht heeft te lang aan Van Holsbeeck vastgehouden als manager ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

2
2
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

76
76
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

49
49
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

104
104
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

60
60
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

67
67
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

227
227
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

54
54
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

178
178
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

338
338
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

398
398
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

537
537
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

113
113
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

405
405
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

268
268
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

325
325
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

277
277
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

54
54
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

78
78
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

207
207
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

153
153
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

58
58
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

151
151
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

202
202
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

134
134

Meer sportnieuws