TU: 'Club wil oude bekende Clement, Chadli heeft transfer beet'

door
TU: 'Club wil oude bekende Clement, Chadli heeft transfer beet'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens Sport/Voetbalmagazine heeft Club Brugge interesse in Sebastien Dewaest. De verdediger was vorig seizoen nog aanvoerder van KRC Genk, maar geraakt er al een tijdje niet van de bank weg. Dewaest werkte bij Genk nog succesvol samen met Philippe Clement, die wat versterking in de breedte kan gebruiken in zijn defensie. Naast de landskampioen zouden ook Royal Antwerp FC en AA Gent de 29-jarige verdediger op de radar hebben staan. Clinton Mata verlengde dan weer zijn contract bij Blauw-Zwart, dat daarmee tal van buitenlandse ploegen wist af te troeven. Hij is nu tot 2024 aan de Bruggelingen gebonden.

RSC Anderlecht speurt momenteel naar oplossingen in de defensie, de kans bestaat er deze mercato nog een extra verdediger wordt aangetrokken. Maar vooral aan uitgaande zijde hebben Peter Verbeke en co nog een pak werk. Luka Adzic (op weg naar Ankaragüçu), Bubacar Sanneh, Antonio Milic, Mohammed Dauda, Josué Sa, Ognjen Vranjes, James Lawrence, Aristote Nkaka en Kristal Abazaj moeten in principe allemaal nog van de hand gedaan worden.

KRC Genk wil nog een aantal overbodige spelers van de hand gaan doen, Joseph Paintsil bijvoorbeeld. Het Belang van Limburg weet dat Genk nog steeds onderhandelt met de Turkse eersteklasser Ankaragüçu omtrent een uitleenbeurt van de flankaanvaller. Ook Patrik Hrosovsky mag vertrekken, zo bevestigt zijn makelaar. Daarnaast zouden de Limburgers dicht bij de komst van Bastien Toma. De Zwitserse spelmaker komt over van FC Sion.

Ook Antwerp FC zal in de slotweken van de transferperiode allicht nog versterking aantrekken, maar ondertussen slaagde de Great Old er wel in om één van zijn vaste steunpilaren aan boord te houden. Zo verlengde Faris Haroun zijn contract tot medio 2022. Daarnaast zou men ook gepolst hebben achter de voorwaarden van spits Taiwo Awoniyi, die mag beschikken bij Liverpool FC.

BUITENLAND
Nacer Chadli zou dicht bij een vertrek bij AS Monaco staan. De Rode Duivel werd lang gelinkt aan een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar uiteindelijk kiest hij toch voor een buitenlandse club. Verschillende Turkse bronnen melden namelijk dat Chadli een akkoord heeft gevonden met Basaksehir. De vleugelspeler zou weldra tekenen voor twee jaar bij de club uit Istanbul, die vorig seizoen voor de eerste keer in haar bestaan landskampioen werd in Turkije.

Het had er alle schijn van dat FC Barcelona een nieuwe middenvelder zou aantrekken, Georginio Wijnaldum (Liverpool) en Thiago Alcantara (Bayern München) werden genoemd. Maar volgens Marca heeft het bestuur hun dossiers in de koelkast gestoken. Op dit moment zijn er twee andere, grote transferprioriteiten: een centrale verdediger en een spits. Voor die laatstgenoemde positie is naast Memphis Depay (Olympique Lyon) ook Lautaro Martínez (Internazionale) nog altijd een serieuze optie.

Volgens het Portugese A Bola heeft Manchester United de pijlen gericht op Alex Telles. The Mancunians zouden voor de 27-jarige vleugelverdediger van FC Porto, die nog een contract voor een jaar heeft, voor zo'n 30 miljoen euro kunnen overnemen. Deze zomer werd de Braziliaan al geregeld gelinkt aan Chelsea, maar zij gaven uiteindelijk de voorkeur aan Ben Chilwell.

Newcastle United wist twee knappe versterkingen binnen te halen. Zowel Callum Wilson als Ryan Fraser ondertekenden een contract bij de Magpies. Beide spelers komen over van Bournemouth, waar ze de voorbije jaren het mooie weer maakten. Wilson is een trefzekere spits, terwijl Fraser een pijlsnelle flankspeler is.

Volgens Don Balon heeft Raul Jiménez aan zijn zaakwaarnemer gevraagd om contact op te nemen met Real Madrid. De Mexicaanse spits van Wolverhampton wil een stap hogerop maken, en solliciteert daarom open en bloot naar een overgang richting Madrid. Wolverhampton zou op zijn beurt ook willen meewerken aan een transfer van Jiménez, aangezien ze met Fabio Silva vorige week een nieuwe spits aantrokken.

LEES OOK: 'KRC Genk hakt knoop door over ervaren smaakmaker'

Zou Dewaest een basisspeler zijn bij het huidige Club Brugge?

Meest recent

'KRC Genk hakt knoop door over ervaren smaakmaker'

Bij KRC Genk is het bijzonder druk met de strijd voor de top zes en de matchen in de Europa League ...

25
25
Vertrek Hasi bevrijdend voor ‘vergeten’ RSCA-smaakmaker

We haalden het de afgelopen maanden zeer vaak aan toen Besnik Hasi nog coach was van RSC Anderlecht. ...

50
50
Crisis met grote C bij Antwerp: alle alarmbellen gaan af

Royal Antwerp FC boekte een verlies van amper 500.000 euro, maar dat gebeurde wel nog nadat ze voor ...

76
76
Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

98
98
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

360
360
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

48
48
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

24
24
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

96
96
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

23
23
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

72
72
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

48
48
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

50
50
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

102
102
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

53
53
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

199
199
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

132
132
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

125
125
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

50
50
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

726
726
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

26
26
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

80
80
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

97
97
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

219
219
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

116
116
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50

Meer sportnieuws