TU: 'Club wil oude bekende Clement, Chadli heeft transfer beet'

door
TU: 'Club wil oude bekende Clement, Chadli heeft transfer beet'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens Sport/Voetbalmagazine heeft Club Brugge interesse in Sebastien Dewaest. De verdediger was vorig seizoen nog aanvoerder van KRC Genk, maar geraakt er al een tijdje niet van de bank weg. Dewaest werkte bij Genk nog succesvol samen met Philippe Clement, die wat versterking in de breedte kan gebruiken in zijn defensie. Naast de landskampioen zouden ook Royal Antwerp FC en AA Gent de 29-jarige verdediger op de radar hebben staan. Clinton Mata verlengde dan weer zijn contract bij Blauw-Zwart, dat daarmee tal van buitenlandse ploegen wist af te troeven. Hij is nu tot 2024 aan de Bruggelingen gebonden.

RSC Anderlecht speurt momenteel naar oplossingen in de defensie, de kans bestaat er deze mercato nog een extra verdediger wordt aangetrokken. Maar vooral aan uitgaande zijde hebben Peter Verbeke en co nog een pak werk. Luka Adzic (op weg naar Ankaragüçu), Bubacar Sanneh, Antonio Milic, Mohammed Dauda, Josué Sa, Ognjen Vranjes, James Lawrence, Aristote Nkaka en Kristal Abazaj moeten in principe allemaal nog van de hand gedaan worden.

KRC Genk wil nog een aantal overbodige spelers van de hand gaan doen, Joseph Paintsil bijvoorbeeld. Het Belang van Limburg weet dat Genk nog steeds onderhandelt met de Turkse eersteklasser Ankaragüçu omtrent een uitleenbeurt van de flankaanvaller. Ook Patrik Hrosovsky mag vertrekken, zo bevestigt zijn makelaar. Daarnaast zouden de Limburgers dicht bij de komst van Bastien Toma. De Zwitserse spelmaker komt over van FC Sion.

Ook Antwerp FC zal in de slotweken van de transferperiode allicht nog versterking aantrekken, maar ondertussen slaagde de Great Old er wel in om één van zijn vaste steunpilaren aan boord te houden. Zo verlengde Faris Haroun zijn contract tot medio 2022. Daarnaast zou men ook gepolst hebben achter de voorwaarden van spits Taiwo Awoniyi, die mag beschikken bij Liverpool FC.

BUITENLAND
Nacer Chadli zou dicht bij een vertrek bij AS Monaco staan. De Rode Duivel werd lang gelinkt aan een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar uiteindelijk kiest hij toch voor een buitenlandse club. Verschillende Turkse bronnen melden namelijk dat Chadli een akkoord heeft gevonden met Basaksehir. De vleugelspeler zou weldra tekenen voor twee jaar bij de club uit Istanbul, die vorig seizoen voor de eerste keer in haar bestaan landskampioen werd in Turkije.

Het had er alle schijn van dat FC Barcelona een nieuwe middenvelder zou aantrekken, Georginio Wijnaldum (Liverpool) en Thiago Alcantara (Bayern München) werden genoemd. Maar volgens Marca heeft het bestuur hun dossiers in de koelkast gestoken. Op dit moment zijn er twee andere, grote transferprioriteiten: een centrale verdediger en een spits. Voor die laatstgenoemde positie is naast Memphis Depay (Olympique Lyon) ook Lautaro Martínez (Internazionale) nog altijd een serieuze optie.

Volgens het Portugese A Bola heeft Manchester United de pijlen gericht op Alex Telles. The Mancunians zouden voor de 27-jarige vleugelverdediger van FC Porto, die nog een contract voor een jaar heeft, voor zo'n 30 miljoen euro kunnen overnemen. Deze zomer werd de Braziliaan al geregeld gelinkt aan Chelsea, maar zij gaven uiteindelijk de voorkeur aan Ben Chilwell.

Newcastle United wist twee knappe versterkingen binnen te halen. Zowel Callum Wilson als Ryan Fraser ondertekenden een contract bij de Magpies. Beide spelers komen over van Bournemouth, waar ze de voorbije jaren het mooie weer maakten. Wilson is een trefzekere spits, terwijl Fraser een pijlsnelle flankspeler is.

Volgens Don Balon heeft Raul Jiménez aan zijn zaakwaarnemer gevraagd om contact op te nemen met Real Madrid. De Mexicaanse spits van Wolverhampton wil een stap hogerop maken, en solliciteert daarom open en bloot naar een overgang richting Madrid. Wolverhampton zou op zijn beurt ook willen meewerken aan een transfer van Jiménez, aangezien ze met Fabio Silva vorige week een nieuwe spits aantrokken.

LEES OOK: Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

Zou Dewaest een basisspeler zijn bij het huidige Club Brugge?

Meest recent

De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

18
18
'Messi laat 1,4 miljard euro links liggen'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

28
28
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

117
117
Vannieuwkerke haalt hard uit: "Dit klopt gewoon niet"

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

90
90
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

135
135
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

354
354
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

274
274
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

71
71
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

47
47
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

123
123
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

255
255
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

200
200
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

239
239
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

165
165
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

350
350
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

87
87
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

66
66
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

126
126
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

319
319
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

219
219
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

83
83
Kerk verklaart bloedvorm én nieuwe wind bij Antwerp

Het was zwoegen en zweten, maar Royal Antwerp FC plaatste zich ten koste van La Louvière voor ...

203
203
Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

140
140
Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Ajax is een ploeg die al een aantal jaren op de dool is. Ook dit seizoen zullen ze geen kampioen ...

65
65

Meer sportnieuws