TU: 'Club wil oude bekende Clement, Chadli heeft transfer beet'

1104
TU: 'Club wil oude bekende Clement, Chadli heeft transfer beet'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens Sport/Voetbalmagazine heeft Club Brugge interesse in Sebastien Dewaest. De verdediger was vorig seizoen nog aanvoerder van KRC Genk, maar geraakt er al een tijdje niet van de bank weg. Dewaest werkte bij Genk nog succesvol samen met Philippe Clement, die wat versterking in de breedte kan gebruiken in zijn defensie. Naast de landskampioen zouden ook Royal Antwerp FC en AA Gent de 29-jarige verdediger op de radar hebben staan. Clinton Mata verlengde dan weer zijn contract bij Blauw-Zwart, dat daarmee tal van buitenlandse ploegen wist af te troeven. Hij is nu tot 2024 aan de Bruggelingen gebonden.

RSC Anderlecht speurt momenteel naar oplossingen in de defensie, de kans bestaat er deze mercato nog een extra verdediger wordt aangetrokken. Maar vooral aan uitgaande zijde hebben Peter Verbeke en co nog een pak werk. Luka Adzic (op weg naar Ankaragüçu), Bubacar Sanneh, Antonio Milic, Mohammed Dauda, Josué Sa, Ognjen Vranjes, James Lawrence, Aristote Nkaka en Kristal Abazaj moeten in principe allemaal nog van de hand gedaan worden.

KRC Genk wil nog een aantal overbodige spelers van de hand gaan doen, Joseph Paintsil bijvoorbeeld. Het Belang van Limburg weet dat Genk nog steeds onderhandelt met de Turkse eersteklasser Ankaragüçu omtrent een uitleenbeurt van de flankaanvaller. Ook Patrik Hrosovsky mag vertrekken, zo bevestigt zijn makelaar. Daarnaast zouden de Limburgers dicht bij de komst van Bastien Toma. De Zwitserse spelmaker komt over van FC Sion.

Ook Antwerp FC zal in de slotweken van de transferperiode allicht nog versterking aantrekken, maar ondertussen slaagde de Great Old er wel in om één van zijn vaste steunpilaren aan boord te houden. Zo verlengde Faris Haroun zijn contract tot medio 2022. Daarnaast zou men ook gepolst hebben achter de voorwaarden van spits Taiwo Awoniyi, die mag beschikken bij Liverpool FC.

BUITENLAND
Nacer Chadli zou dicht bij een vertrek bij AS Monaco staan. De Rode Duivel werd lang gelinkt aan een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar uiteindelijk kiest hij toch voor een buitenlandse club. Verschillende Turkse bronnen melden namelijk dat Chadli een akkoord heeft gevonden met Basaksehir. De vleugelspeler zou weldra tekenen voor twee jaar bij de club uit Istanbul, die vorig seizoen voor de eerste keer in haar bestaan landskampioen werd in Turkije.

Het had er alle schijn van dat FC Barcelona een nieuwe middenvelder zou aantrekken, Georginio Wijnaldum (Liverpool) en Thiago Alcantara (Bayern München) werden genoemd. Maar volgens Marca heeft het bestuur hun dossiers in de koelkast gestoken. Op dit moment zijn er twee andere, grote transferprioriteiten: een centrale verdediger en een spits. Voor die laatstgenoemde positie is naast Memphis Depay (Olympique Lyon) ook Lautaro Martínez (Internazionale) nog altijd een serieuze optie.

Volgens het Portugese A Bola heeft Manchester United de pijlen gericht op Alex Telles. The Mancunians zouden voor de 27-jarige vleugelverdediger van FC Porto, die nog een contract voor een jaar heeft, voor zo'n 30 miljoen euro kunnen overnemen. Deze zomer werd de Braziliaan al geregeld gelinkt aan Chelsea, maar zij gaven uiteindelijk de voorkeur aan Ben Chilwell.

Newcastle United wist twee knappe versterkingen binnen te halen. Zowel Callum Wilson als Ryan Fraser ondertekenden een contract bij de Magpies. Beide spelers komen over van Bournemouth, waar ze de voorbije jaren het mooie weer maakten. Wilson is een trefzekere spits, terwijl Fraser een pijlsnelle flankspeler is.

Volgens Don Balon heeft Raul Jiménez aan zijn zaakwaarnemer gevraagd om contact op te nemen met Real Madrid. De Mexicaanse spits van Wolverhampton wil een stap hogerop maken, en solliciteert daarom open en bloot naar een overgang richting Madrid. Wolverhampton zou op zijn beurt ook willen meewerken aan een transfer van Jiménez, aangezien ze met Fabio Silva vorige week een nieuwe spits aantrokken.

LEES OOK: Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

Zou Dewaest een basisspeler zijn bij het huidige Club Brugge?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

18
18
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

33
33
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

59
59
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

58
58
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

122
122
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

170
170
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

66
66
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

89
89
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

61
61
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

111
111
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

14
14
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

18
18
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

77
77
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

198
198
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

116
116
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

97
97
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

896
896
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

72
72
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

153
153
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

103
103
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

41
41
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

390
390
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

427
427
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

205
205
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

410
410

Meer sportnieuws