TU: 'Club wil oude bekende Clement, Chadli heeft transfer beet'

door
TU: 'Club wil oude bekende Clement, Chadli heeft transfer beet'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens Sport/Voetbalmagazine heeft Club Brugge interesse in Sebastien Dewaest. De verdediger was vorig seizoen nog aanvoerder van KRC Genk, maar geraakt er al een tijdje niet van de bank weg. Dewaest werkte bij Genk nog succesvol samen met Philippe Clement, die wat versterking in de breedte kan gebruiken in zijn defensie. Naast de landskampioen zouden ook Royal Antwerp FC en AA Gent de 29-jarige verdediger op de radar hebben staan. Clinton Mata verlengde dan weer zijn contract bij Blauw-Zwart, dat daarmee tal van buitenlandse ploegen wist af te troeven. Hij is nu tot 2024 aan de Bruggelingen gebonden.

RSC Anderlecht speurt momenteel naar oplossingen in de defensie, de kans bestaat er deze mercato nog een extra verdediger wordt aangetrokken. Maar vooral aan uitgaande zijde hebben Peter Verbeke en co nog een pak werk. Luka Adzic (op weg naar Ankaragüçu), Bubacar Sanneh, Antonio Milic, Mohammed Dauda, Josué Sa, Ognjen Vranjes, James Lawrence, Aristote Nkaka en Kristal Abazaj moeten in principe allemaal nog van de hand gedaan worden.

KRC Genk wil nog een aantal overbodige spelers van de hand gaan doen, Joseph Paintsil bijvoorbeeld. Het Belang van Limburg weet dat Genk nog steeds onderhandelt met de Turkse eersteklasser Ankaragüçu omtrent een uitleenbeurt van de flankaanvaller. Ook Patrik Hrosovsky mag vertrekken, zo bevestigt zijn makelaar. Daarnaast zouden de Limburgers dicht bij de komst van Bastien Toma. De Zwitserse spelmaker komt over van FC Sion.

Ook Antwerp FC zal in de slotweken van de transferperiode allicht nog versterking aantrekken, maar ondertussen slaagde de Great Old er wel in om één van zijn vaste steunpilaren aan boord te houden. Zo verlengde Faris Haroun zijn contract tot medio 2022. Daarnaast zou men ook gepolst hebben achter de voorwaarden van spits Taiwo Awoniyi, die mag beschikken bij Liverpool FC.

BUITENLAND
Nacer Chadli zou dicht bij een vertrek bij AS Monaco staan. De Rode Duivel werd lang gelinkt aan een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar uiteindelijk kiest hij toch voor een buitenlandse club. Verschillende Turkse bronnen melden namelijk dat Chadli een akkoord heeft gevonden met Basaksehir. De vleugelspeler zou weldra tekenen voor twee jaar bij de club uit Istanbul, die vorig seizoen voor de eerste keer in haar bestaan landskampioen werd in Turkije.

Het had er alle schijn van dat FC Barcelona een nieuwe middenvelder zou aantrekken, Georginio Wijnaldum (Liverpool) en Thiago Alcantara (Bayern München) werden genoemd. Maar volgens Marca heeft het bestuur hun dossiers in de koelkast gestoken. Op dit moment zijn er twee andere, grote transferprioriteiten: een centrale verdediger en een spits. Voor die laatstgenoemde positie is naast Memphis Depay (Olympique Lyon) ook Lautaro Martínez (Internazionale) nog altijd een serieuze optie.

Volgens het Portugese A Bola heeft Manchester United de pijlen gericht op Alex Telles. The Mancunians zouden voor de 27-jarige vleugelverdediger van FC Porto, die nog een contract voor een jaar heeft, voor zo'n 30 miljoen euro kunnen overnemen. Deze zomer werd de Braziliaan al geregeld gelinkt aan Chelsea, maar zij gaven uiteindelijk de voorkeur aan Ben Chilwell.

Newcastle United wist twee knappe versterkingen binnen te halen. Zowel Callum Wilson als Ryan Fraser ondertekenden een contract bij de Magpies. Beide spelers komen over van Bournemouth, waar ze de voorbije jaren het mooie weer maakten. Wilson is een trefzekere spits, terwijl Fraser een pijlsnelle flankspeler is.

Volgens Don Balon heeft Raul Jiménez aan zijn zaakwaarnemer gevraagd om contact op te nemen met Real Madrid. De Mexicaanse spits van Wolverhampton wil een stap hogerop maken, en solliciteert daarom open en bloot naar een overgang richting Madrid. Wolverhampton zou op zijn beurt ook willen meewerken aan een transfer van Jiménez, aangezien ze met Fabio Silva vorige week een nieuwe spits aantrokken.

LEES OOK: D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zou Dewaest een basisspeler zijn bij het huidige Club Brugge?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

57
57
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

15
15
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

12
12
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

62
62
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

66
66
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

83
83
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

80
80
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

140
140
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

119
119
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

385
385
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

131
131
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

66
66
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

86
86
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

39
39
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

136
136
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

225
225
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

519
519
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

163
163
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

159
159
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

38
38
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

96
96
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

296
296
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

93
93
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

245
245
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

352
352

Meer sportnieuws