TU: 'Club wil oude bekende Clement, Chadli heeft transfer beet'

1104
TU: 'Club wil oude bekende Clement, Chadli heeft transfer beet'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens Sport/Voetbalmagazine heeft Club Brugge interesse in Sebastien Dewaest. De verdediger was vorig seizoen nog aanvoerder van KRC Genk, maar geraakt er al een tijdje niet van de bank weg. Dewaest werkte bij Genk nog succesvol samen met Philippe Clement, die wat versterking in de breedte kan gebruiken in zijn defensie. Naast de landskampioen zouden ook Royal Antwerp FC en AA Gent de 29-jarige verdediger op de radar hebben staan. Clinton Mata verlengde dan weer zijn contract bij Blauw-Zwart, dat daarmee tal van buitenlandse ploegen wist af te troeven. Hij is nu tot 2024 aan de Bruggelingen gebonden.

RSC Anderlecht speurt momenteel naar oplossingen in de defensie, de kans bestaat er deze mercato nog een extra verdediger wordt aangetrokken. Maar vooral aan uitgaande zijde hebben Peter Verbeke en co nog een pak werk. Luka Adzic (op weg naar Ankaragüçu), Bubacar Sanneh, Antonio Milic, Mohammed Dauda, Josué Sa, Ognjen Vranjes, James Lawrence, Aristote Nkaka en Kristal Abazaj moeten in principe allemaal nog van de hand gedaan worden.

KRC Genk wil nog een aantal overbodige spelers van de hand gaan doen, Joseph Paintsil bijvoorbeeld. Het Belang van Limburg weet dat Genk nog steeds onderhandelt met de Turkse eersteklasser Ankaragüçu omtrent een uitleenbeurt van de flankaanvaller. Ook Patrik Hrosovsky mag vertrekken, zo bevestigt zijn makelaar. Daarnaast zouden de Limburgers dicht bij de komst van Bastien Toma. De Zwitserse spelmaker komt over van FC Sion.

Ook Antwerp FC zal in de slotweken van de transferperiode allicht nog versterking aantrekken, maar ondertussen slaagde de Great Old er wel in om één van zijn vaste steunpilaren aan boord te houden. Zo verlengde Faris Haroun zijn contract tot medio 2022. Daarnaast zou men ook gepolst hebben achter de voorwaarden van spits Taiwo Awoniyi, die mag beschikken bij Liverpool FC.

BUITENLAND
Nacer Chadli zou dicht bij een vertrek bij AS Monaco staan. De Rode Duivel werd lang gelinkt aan een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar uiteindelijk kiest hij toch voor een buitenlandse club. Verschillende Turkse bronnen melden namelijk dat Chadli een akkoord heeft gevonden met Basaksehir. De vleugelspeler zou weldra tekenen voor twee jaar bij de club uit Istanbul, die vorig seizoen voor de eerste keer in haar bestaan landskampioen werd in Turkije.

Het had er alle schijn van dat FC Barcelona een nieuwe middenvelder zou aantrekken, Georginio Wijnaldum (Liverpool) en Thiago Alcantara (Bayern München) werden genoemd. Maar volgens Marca heeft het bestuur hun dossiers in de koelkast gestoken. Op dit moment zijn er twee andere, grote transferprioriteiten: een centrale verdediger en een spits. Voor die laatstgenoemde positie is naast Memphis Depay (Olympique Lyon) ook Lautaro Martínez (Internazionale) nog altijd een serieuze optie.

Volgens het Portugese A Bola heeft Manchester United de pijlen gericht op Alex Telles. The Mancunians zouden voor de 27-jarige vleugelverdediger van FC Porto, die nog een contract voor een jaar heeft, voor zo'n 30 miljoen euro kunnen overnemen. Deze zomer werd de Braziliaan al geregeld gelinkt aan Chelsea, maar zij gaven uiteindelijk de voorkeur aan Ben Chilwell.

Newcastle United wist twee knappe versterkingen binnen te halen. Zowel Callum Wilson als Ryan Fraser ondertekenden een contract bij de Magpies. Beide spelers komen over van Bournemouth, waar ze de voorbije jaren het mooie weer maakten. Wilson is een trefzekere spits, terwijl Fraser een pijlsnelle flankspeler is.

Volgens Don Balon heeft Raul Jiménez aan zijn zaakwaarnemer gevraagd om contact op te nemen met Real Madrid. De Mexicaanse spits van Wolverhampton wil een stap hogerop maken, en solliciteert daarom open en bloot naar een overgang richting Madrid. Wolverhampton zou op zijn beurt ook willen meewerken aan een transfer van Jiménez, aangezien ze met Fabio Silva vorige week een nieuwe spits aantrokken.

LEES OOK: Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

Zou Dewaest een basisspeler zijn bij het huidige Club Brugge?

Meest recent

'Bayern doet Kompany watertanden: droomtransfer in 2027'

Bayern München heeft een opvallend rustige zomermercato achter de rug. Maar de club van coach ...

2
2
Selectie Van Bommel: deze acht 'nieuwe' namen staan klaar

Eind deze week is het zover, dan maakt kersvers bondscoach Mark van Bommel zijn eerste selectie ...

320
320
Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

239
239
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

150
150
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

129
129
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

495
495
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

294
294
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

238
238
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

67
67
AA Gent deelt heuglijk nieuws: goudhaantje tekent bij

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

103
103
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

602
602
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

91
91
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

535
535
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

178
178
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

984
984
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

93
93
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

89
89
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1169
1169
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

65
65
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

70
70
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

258
258
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

171
171
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

433
433
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

199
199
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

101
101

Meer sportnieuws