Vergeet Messi, Barça heeft nieuwe diamant: "Bliksemflits"

392 stemmen
Vergeet Messi, Barça heeft nieuwe diamant:

Lionel Messi domineert nog steeds de krantenkoppen, maar Barça hoeft niet te vrezen. Met Ansu Fati heeft het namelijk al een volgend briljantje klaar staan. Gisteren liet die een onuitwisbare indruk achtergelaten in de Nations League-wedstrijd tussen Spanje en Oekraïne (4-0). De jonge aanvaller versierde eerst een penalty en maakte later in het duel zijn eerste doelpunt voor La Furia Roja.

De Spaanse media zijn logischerwijs lyrisch. Marca kopt bijvoorbeeld 'Ansu Fati is Disneyworld' en schrijft: "Als zeventienjarige is elke voetbalwedstrijd nog hetzelfde als naar een pretpark gaan, een plek om te lachen, voor lol en fantasie. Met één actie stal hij de show (de krant doelt op de actie waarmee de FC Barcelona-speler de strafschop versierde, red.). Een bliksemflits en Spanje hervond zijn vreugde. Dat is wat er gebeurde in het Alfredo di Stéfano, waar je alleen al vanwege de naam goed moet voetballen."

Het dagblad vervolgt: "En dat deed Ansu Fati, het was een optreden om te onthouden. Hij is als zeventienjarige nog onbevangen. De vleugelspits van Barça bleef volhouden totdat hij een bruut doelpunt maakte, het soort waarvan de glazen van tafel vallen op de terrassen. Van buiten de zestien kapte hij en kapte hij, zag een gaatje en passeerde de 36-jarige Pyatov. Ansu houdt geen rekening met leeftijd."

Het talent zorgt voor een frisse wind bij de Spanjaarden: "Als er symptomen van depressie zijn, is niets beter dan het raam openzetten om de kamer te luchten. Het gebeurde met de Quinta del Buitre, met Fernando Torres bij Atlético en het kan nu gebeuren met Ansu Fati bij Barça en de Spaanse ploeg. Hij speelde met een lach op zijn gezicht. Van nu af aan zal elke wedstrijd waarin hij wissel is bij zijn club voor discussie zorgen. Hij heeft alles in huis om te breken met de protocollen."

LEES OOK: Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

🚀

De opvolger van Messi bij Barça?

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

37
37
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

132
132
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

589
589
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

73
73
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

139
139
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

44
44
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

58
58
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

29
29
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

142
142
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

163
163
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

22
22
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

146
146
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

25
25
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

286
286
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

374
374
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

184
184
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

107
107
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

831
831
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

505
505
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

364
364
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

265
265
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

48
48

Meer sportnieuws