Vergeet Messi, Barça heeft nieuwe diamant: "Bliksemflits"

door
Vergeet Messi, Barça heeft nieuwe diamant:

Lionel Messi domineert nog steeds de krantenkoppen, maar Barça hoeft niet te vrezen. Met Ansu Fati heeft het namelijk al een volgend briljantje klaar staan. Gisteren liet die een onuitwisbare indruk achtergelaten in de Nations League-wedstrijd tussen Spanje en Oekraïne (4-0). De jonge aanvaller versierde eerst een penalty en maakte later in het duel zijn eerste doelpunt voor La Furia Roja.

De Spaanse media zijn logischerwijs lyrisch. Marca kopt bijvoorbeeld 'Ansu Fati is Disneyworld' en schrijft: "Als zeventienjarige is elke voetbalwedstrijd nog hetzelfde als naar een pretpark gaan, een plek om te lachen, voor lol en fantasie. Met één actie stal hij de show (de krant doelt op de actie waarmee de FC Barcelona-speler de strafschop versierde, red.). Een bliksemflits en Spanje hervond zijn vreugde. Dat is wat er gebeurde in het Alfredo di Stéfano, waar je alleen al vanwege de naam goed moet voetballen."

Het dagblad vervolgt: "En dat deed Ansu Fati, het was een optreden om te onthouden. Hij is als zeventienjarige nog onbevangen. De vleugelspits van Barça bleef volhouden totdat hij een bruut doelpunt maakte, het soort waarvan de glazen van tafel vallen op de terrassen. Van buiten de zestien kapte hij en kapte hij, zag een gaatje en passeerde de 36-jarige Pyatov. Ansu houdt geen rekening met leeftijd."

Het talent zorgt voor een frisse wind bij de Spanjaarden: "Als er symptomen van depressie zijn, is niets beter dan het raam openzetten om de kamer te luchten. Het gebeurde met de Quinta del Buitre, met Fernando Torres bij Atlético en het kan nu gebeuren met Ansu Fati bij Barça en de Spaanse ploeg. Hij speelde met een lach op zijn gezicht. Van nu af aan zal elke wedstrijd waarin hij wissel is bij zijn club voor discussie zorgen. Hij heeft alles in huis om te breken met de protocollen."

LEES OOK: Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De opvolger van Messi bij Barça?

Meest recent

'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

93
93
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

140
140
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

207
207
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

149
149
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

286
286
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

342
342
Hayen houdt adem in: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

323
323
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

137
137
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

202
202
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

110
110
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

339
339
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

164
164
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

205
205
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

180
180
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

152
152
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

500
500
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

83
83
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

173
173
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

348
348
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

101
101
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

264
264
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

88
88
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

414
414
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

349
349
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

242
242

Meer sportnieuws