Hopen op Hoedt: 3 honden vechten om 1 (linker)been

1233 stemmen
Hopen op Hoedt: 3 honden vechten om 1 (linker)been

Zien we Wesley Hoedt dit seizoen nog terug op de Belgische velden? Als het van Anderlecht afhangt, lijkt het antwoord 'ja' te zullen worden. Paars-Wit heeft naar verluidt immers interesse in de 26-jarige Nederlander, wiens naam eerder al in de wandelgangen bij Club Brugge te rapen viel. Met ook ex-club Antwerp in de mix, dingt op die manier zowat de helft van de Belgische top naar zijn diensten. Wie trekt straks aan het langste eind?


Al mag dat lijstje mogelijk nog wat uitgebreid worden. Per slot van rekening kunnen alle topclubs in de Jupiler Pro League een verdediger van zijn kaliber best gebruiken, op voorwaarde dat het kostenplaatje klopt natuurlijk. Antwerp achtte de aankoopoptie van acht miljoen alvast te duur, een prijs die intussen wellicht reeds wat gezakt is. Vermits huidige werkgever Southampton drie jaar geleden nog 16 miljoen voor hem neertelde, mogen we er echter van uitgaan dat de zesvoudig Oranje-international nog steeds ongeveer zijn geschatte marktwaarde van 6,5 miljoen moet opbrengen. Om dan nog te zwijgen van zijn salariseisen, waardoor een eventuele huur evenmin een goedkope operatie zou zijn. Sowieso lijken de Engelsen trouwens een definitief afscheid te verkiezen.

ANTWERP
Charleroi valt dan ook als eerste af. De hoge ambities van de knappe koploper ten spijt, lijkt zulk een investering namelijk nog geen spek voor de Zebra’s hun bek. Met uitzondering van Victor Osimhen en Dodi Lukebakio, huurlingen die dadelijk na hun overname met forse winst weer werden doorverkocht, doorbrak tenslotte nog geen enkele aanwinst er het plafond van anderhalf miljoen. In die zin zou ook Antwerp, waar momenteel Manuel Benson (drie miljoen) de kroon spant, de eigen grenzen verleggen door Hoedt terug aan boord te halen. De doelstellingen bij de Great Old reiken evenwel nog wat verder dan op Mambourg, zeker op de korte termijn. Wie weet tast Paul Gheysens dus eens diep in de buidel.



Als iemand het waard is, lijkt het immers Hoedt wel. Niet alleen wordt de publiekslieveling door fans en kleedkamer op handen gedragen, zijn recente bezoekjes aan de Bosuil getuigen dat die liefde nog steeds wederzijds is. Bovendien komt hij in het systeem van Ivan Leko, waar de linkspoot twee van de drie posities achterin kan bezetten, ongetwijfeld prima van pas. De Kroaat zou hem alvast graag zien komen, want naast Richie De Laet en Abdoulaye Seck staat er nog een vacature open in zijn defensie. Indien de Antwerpenaren werkelijk nu al de volgende stap willen zetten, is Hoedt misschien dus toch de inspanning waard. Desnoods opnieuw op huur, tenminste als Southampton niet elders centen ruikt.

CLUB BRUGGE
In Brugge bijvoorbeeld, waar geld na een vooralsnog stille zomer wellicht geen probleem is. Mocht de landskampioen echt werk willen maken van zijn komst, kan een definitieve deal dan ook relatief snel in kannen en kruiken zijn. De eerdere geruchten over concrete interesse werden wel door Hoedt zelf ontkracht, al voegde hij er toen subtiel aan toe zeker niks uit te willen sluiten. Dat een overgang naar Club nogal gevoelig zou liggen bij de Antwerpse aanhang vormt dus geen struikelblok, integendeel: de verdediger vond het een compliment dat hij aan Blauw-Zwart werd gelinkt. Daar lijken heel wat fans trouwens eveneens wel gewonnen voor het idee, ondanks de felle rivaliteit met het stamnummer één.



Aangezien het recept van Leko vandaag nog altijd wordt gevolgd in Jan Breydel, geldt hier min of meer hetzelfde als op de Bosuil. In principe kan Hoedt zo zelfs nog in de voetsporen treden van landgenoot Stefano Denswil, ware het niet dat Simon Deli die rol al vervulde. Centraal vinden we dan weer Brandon Mechele terug, dus eigenlijk zijn de postjes reeds bezet. Geen van beide staat tenslotte op vertrekken. Wel kan Philippe Clement nog een kwaliteitsvol alternatief gebruiken, al is het de vraag of die dan zo duur moet zijn. Bovendien neemt Hoedt vast geen vrede met een zitje op de bank, wat anderzijds een pluspunt vormt. De etalage van de Champions League kan tot slot helpen om een huur te bewerkstelligen.

ANDERLECHT
Dat vooruitzicht heeft Anderlecht, de laatste in de rij aan Belgische gegadigden, alvast niet te bieden. Toch kwamen Peter Verbeke en co naar verluidt niet helemaal van een kale reis terug toen ze zopas een lijn uitwierpen naar de havenstad in het zuiden van Engeland. Hoedt zou alleszins zijn neus niet ophalen voor een jaar in het Lotto Park, en ook Southampton bleek bereid om te onderhandelen. Alleen vielen de financiële voorwaarden nogal prijzig uit voor de Brusselaars, die sowieso niet over het benodigde kapitaal beschikken om hem definitief over te nemen. Afwachten of het kostplaatje ver genoeg daalt voor de recordkampioen om toe te happen, al achten we de kans vrij klein dat het zover zal komen.



Zonde, want op papier zijn Anderlecht en Hoedt een match made in heaven. Na het uitvallen van Elias Cobbaut en zijn eigen pensioen heeft Vincent Kompany niet alleen dringend een verdediger nodig, een optie op links is zeker geen overbodige luxe. Daarnaast brengt de Nederlander, die dan een duo kan vormen met landgenoot Derrick Luckassen, een welgekomen portie ervaring met zich mee én voldoet hij met zijn voetballende capaciteiten aan het gewenste profiel. Zelfs zijn charisma en persoonlijkheid passen volledig bij de stijl van het huis. In een niet zo ver verleden liep Hoedt nu allicht dan ook al lang in een Paars-Wit plunje rond. Alleen ziet het er niet naar uit dat hij momenteel een haalbaar target is.

OUTSIDERS
Rest uiteraard nog de vraag of niemand anders in ons land toeslaat. Per slot van rekening blijft Hoedt naar verluidt vooral liefst in België voetballen. Standard lijkt echter zo goed als uitgesloten, hoewel er achterin gerust nog iets bij mag in Luik. Bovenop de taalbarrière en de aanwezigheid van Kostas Laifis, zitten de Rouches evenwel vooral evenmin op een zak met geld. Het lijkt dus aannemelijker dat Michel Preud'homme en co hun pijlen elders richten voor defensieve versterking. Ook Genk heeft reeds een prima linkspoot rondlopen in de verdediging, die ondanks alle interesse niet mag vertrekken. Wie weet overwegen de Limburgers echter alsnog te cashen op Jhon Lucumi, met Hoedt dan als zijn vervanger.



Tot slot is er nog AA Gent, waar Michel Louwagie na een karrenvracht transfers hoopt dat zijn huiswerk eindelijk af is. Nog maar eens investeren, zeker in andermaal een verdediger, lijkt dan ook teveel van het goede. Toch kunnen de Buffalo's een linkerbeen in de achterhoede, waar nu alleen Bruno Godeau niet rechtsvoetig is en Michael Ngadeu links in het centrum speelt, best gebruiken. Hoedt zou zich alleszins snel thuis voelen in de Ghelamco Arena, waar hij met Laszlo Bölöni, Wim De Decker, Sinan Bolat en Dino Arslanagic zowel op als naast het veld dan een pak bekende gezichten tegenkomt. Tijd om de opbrengst van Jonathan David nog één keer aan te wenden en de Antwerpse delegatie te vervolledigen?

LEES OOK: 'Vincent Janssen heeft zeer mooie transfer beet'

Waar denk jij dat Hoedt zal belanden?

Meest recent

Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

5
5
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

31
31
Stunt in Eredivisie: Dusan Tadic is terug

Een enorme transferstunt in de Nederlandse eerste klasse. Dusan Tadic is terug in de Eredivisie. De ...

10
10
'Vincent Janssen heeft zeer mooie transfer beet'

Vincent Janssen heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige aanvaller van Royal Antwerp FC zet ...

83
83
'PSG mengt zich in titanenstrijd voor ex-JPL-doelman'

Het duurde deze zomer lang voor de internationale transfermarkt op gang kwam, maar sinds het einde ...

31
31
'Patro Eisden passeert weer flink langs de kassa'

Patro Eisden gaat binnenkort een volgende toptransfer afronden. De club gaat Leandro Rousseau ...

69
69
'Anderlecht verlost van Vazquez: verrassende bestemming'

Anderlecht heetf nog heel veel transferhuiswerk voor de boeg deze zomer. Sportief directeur Antoine ...

251
251
'Union gaat meteen vol voor vervanger voor Scherpen'

Voor Union nadert de start van het nieuwe seizoen met rasse schreden. Vrijdag is er immers al de ...

65
65
'Tolu maakt zeer opmerkelijke transfer'

Een jaar geleden werd Tolu Arokodare nog de duurste uitgaande transfer ooit van KRC Genk, dat zijn ...

98
98
OHL verrast en haalt coach uit 1B aan boord

OH Leuven blikt terug op enkele tegenvallende seizoenen en gooit het deze zomer daarom weer over een ...

38
38
'Akkoord op tafel: Club verliest volgende sterkhouder'

Bij Club Brugge wisten ze dat ze zich deze zomer moesten opmaken voor het vertrek van verschillende ...

496
496
'Straffe transfer De Bruyne in de maak'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en Kevin De ...

243
243
'STVV jubelt: sterkhouder blijft alsnog'

STVV kijkt vol spanning uit naar zijn Europese avontuur van de volgende maanden, want na de knappe ...

128
128
'Charleroi houdt voet bij stuk: 7 miljoen geweigerd'

Charleroi hoopt dit seizoen op wat stabiliteit na een bewogen jaar, met onder meer twee ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Pech voor Anderlecht en Club, Union casht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

181
181
Topscheidsrechter neemt ingrijpende beslissing na WK-finale

Het WK 2026 zit er al meer dan een week op. Spanje won het mondiale landentornooi na een spannende ...

111
111
Italië op stelten: ‘Pirlo-ramp, Maldini en co furieus'

Het gaat van kwaad naar erger met de Italiaanse ploeg. Afgelopen WK zagen we de Europese grootmacht ...

125
125
‘Nieuwe Karetsas-wending: grootmacht plots in de running’

Konstantinos Karetsas is op weg naar een zomerse knaltransfer. De clubs staan in de rij voor het ...

449
449
'Maziz verlaat OHL voor droombestemming'

Youssef Maziz vertrok een maandje geleden geruisloos bij OH Leuven. De aanvallende middenvelder zijn ...

55
55
Hayen komt met bizarre uitspraken na match tegen Ajax

Nicky Hayen werkt bij Burnley volop aan het klaarstomen van zijn team voor het seizoen in de ...

143
143
PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

In een voetbalcarrière hangt het vaak af van details. Soms vindt een toptransfer verrassend ...

188
188
'Rigaux plant volgende aanwinst in Jupiler Pro League'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

64
64
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

239
239
Infantino met vlammend statement over Balogun-zaak

Puur op voetballend vlak zagen we een bij momenten zeer goed WK. Alleen waren er bepaalde zaken die ...

584
584
Euvrard geeft ambities van Standard prijs

Standard verloor met 0-1 van Juventus. De Rouches trekken met de nodige ambities het nieuwe seizoen ...

190
190

Meer sportnieuws