"Verlengd verblijf Messi is slechte zaak voor Koeman"

door

De supporters van FC Barcelona mogen dan toch opgelucht ademhalen, Lionel Messi blijft nog minstens een jaartje op Camp Nou voetballen. De superster bevestigde vrijdag zelf dat hij dan toch niet zal vertrekken. Of dat ook een goede zaak is voor de club, zal echter nog moeten blijken.


Messi blijft een absolute topspeler, dat bewees hij afgelopen seizoen andermaal. Maar door het feit dat hij blijft zal Barça bij de wederopbouw niet vanaf nul kunnen beginnen. "Als je dan toch afscheid neemt van een heleboel spelers zoals Ivan Rakitic en misschien ook Sergio Busquets en Gerard Pique, dan vraag ik mij af of je aan een nieuw project en avontuur kan beginnen mét Messi, die toch groter is dan de club en de ploeg zelf. Met Messi blijf je toch in hetzelfde stramien zitten. Je kan eventueel wel wat andere spelers inpassen, maar die hele ploeg zal toch in functie van Messi blijven voetballen", stelt analist Peter Vandenbempt bij Sporza.

Vandenbempt denkt dan ook dat het niet slecht was geweest als Messi toch vertrokken was. Ook voor nieuwe coach Ronald Koeman. "Als Koeman zijn ideeën wil introduceren in het elftal van Barcelona, dan zal dat moeilijker zijn met Messi in het team. Koeman lijkt al een overgangsfiguur met de voorzittersverkiezingen die er zitten aan te komen. De ene kandidaat wil Pep Guardiola terug, een andere wil Jürgen Klopp en er worden nog namen genoemd. Al die kandidaten willen uitpakken met een nieuwe trainer. Ook voor Koeman is een verlengd verblijf van Messi dus niet meteen een goede zaak."

LEES OOK: Messi zakt pijnlijk door de grond na belachelijke misser

Is het een goede zaak voor Barça dat Messi toch blijft?

Meest recent

Met de kus van Modric: Saelemaekers grote hit in Milaan

De toekomst van Alexis Saelemaekers werd afgelopen zomer uitvoerig besproken. Verschillende clubs ...

14
14
‘Nasleep horrorbotsing De Cuyper: groot nieuws Lavia’

Maxim De Cuyper maakte afgelopen zomer de overstap van Club Brugge naar Brighton. In de Premier ...

43
43
‘Standard vreest Club Brugge: dubbele uppercut Euvrard’

Standard Luik is aan een nieuw hoofdstuk bezig onder Vincent Euvrard. De vervanger van Mircea Rednic ...

60
60
Kompany clasht weer met Bayern-icoon: “Slaat nergens op!”

Vincent Kompany is met Bayern München perfect aan de Bundesliga begonnen, maar de ambities van ...

69
69
Rode Duivels schrikken na drastische ingreep FIFA

De interlandperiodes komen vaak onder vuur te liggen. De spelers vinden dat de kalender al bomvol ...

94
94
Grote verrassing: databureau voorspelt kansen Club én Union

De League Phase van de Champions League staat voor de deur. Dinsdagavond neemt Union SG het in zijn ...

135
135
Genk troeft buitenland af: oude bekende keert terug

KRC Genk greep de afgelopen seizoenen naast de titel in de Jupiler Pro League, maar dit seizoen zijn ...

112
112
'Anderlecht vloekt: zware schorsing Degreef bekend'

Tristan Degreef pakte al vroeg rood tegen KRC Genk afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. De ...

412
412
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge shockeert, vijf Anderlecht-dossiers’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

483
483
Van Bommel snoeihard: pijnlijke woorden voor eigen zoon

Union SG neemt het dinsdagavond op tegen Union SG in de Champions League. De Brusselse club maakt ...

90
90
CL-zorgen Club Brugge: Hayen doet schietgebedje

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen AS Monaco. Blauw-Zwart hoopt de doelen van ...

254
254
Extra troef Rode Duivels: nieuw wapen Doku ontdekt

Jérémy Doku is al jaren een gevestigde naam in de Belgische nationale ploeg. Bij ...

88
88
HVH ziet grote JPL-revelatie: “Kopie van Emile Mpenza”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen onderweg en de analisten kunnen al een eerste beeld ...

167
167
Anderlecht reageert voor het eerst op vertrek Vandenhaute

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit werd vroegtijdig uitgeschakeld in Europa en ...

427
427
Bliksemvertrek Christian Burgess naar Saudi-Arabië?

Christian Burgess is een icoon van Union SG. De aanvoerder ligt momenteel in de lappenmand en de ...

246
246
Haaland legt bommetje: straffe boodschap over KDB

In de Champions League staan deze week weer een pak mooie wedstrijden op het programma. Maar de ...

177
177
Crisisplan Anderlecht: duo dreigt gratis te vertrekken

RSC Anderlecht cashte in het slot van de zomermercato nog stevig op Jan-Carlo Simic en Kasper ...

282
282
'Keeperscircus Club: nieuw element werpt ander licht'

Het keepers-rotatieplan bij Club Brugge blijft de gemoederen bedaren. Zeker nu Nordin Jackers voor ...

420
420
'Superster maakt Barça gek: Laporta is geobsedeerd'

FC Barcelona maakt zich momenteel op voor de start van zijn Champions League-campagne, aanstaande ...

175
175
'Ongepaste' houding Renard onder vuur: "Niet klassevol"

Olivier Renard heeft een woelige eerste zomermercato als sportief directeur van RSC Anderlecht ...

356
356
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

166
166
Union door in Champions League? Vandenbempt voorspelt

De League Phase van de Champions League barst dinsdagavond in alle hevigheid los. En het is zowaar ...

100
100
Fink moet ingrijpen: grote wijziging in basiself Genk?

KRC Genk moest zondagavond vrede nemen met een puntje op het veld van RSC Anderlecht. De Limburgers ...

509
509
Het knettert bij Club: speler kan elk moment ontploffen

Club Brugge sloeg €32 miljoen van Crystal Palace af en bouwt rond Tzolis tot 2029. Wekenlang ...

479
479
Champions League: het programma op de Belgische zenders

Dinsdagavond is het zover, dan wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Om de ...

249
249

Meer sportnieuws