"Verlengd verblijf Messi is slechte zaak voor Koeman"

door

De supporters van FC Barcelona mogen dan toch opgelucht ademhalen, Lionel Messi blijft nog minstens een jaartje op Camp Nou voetballen. De superster bevestigde vrijdag zelf dat hij dan toch niet zal vertrekken. Of dat ook een goede zaak is voor de club, zal echter nog moeten blijken.


Messi blijft een absolute topspeler, dat bewees hij afgelopen seizoen andermaal. Maar door het feit dat hij blijft zal Barça bij de wederopbouw niet vanaf nul kunnen beginnen. "Als je dan toch afscheid neemt van een heleboel spelers zoals Ivan Rakitic en misschien ook Sergio Busquets en Gerard Pique, dan vraag ik mij af of je aan een nieuw project en avontuur kan beginnen mét Messi, die toch groter is dan de club en de ploeg zelf. Met Messi blijf je toch in hetzelfde stramien zitten. Je kan eventueel wel wat andere spelers inpassen, maar die hele ploeg zal toch in functie van Messi blijven voetballen", stelt analist Peter Vandenbempt bij Sporza.

Vandenbempt denkt dan ook dat het niet slecht was geweest als Messi toch vertrokken was. Ook voor nieuwe coach Ronald Koeman. "Als Koeman zijn ideeën wil introduceren in het elftal van Barcelona, dan zal dat moeilijker zijn met Messi in het team. Koeman lijkt al een overgangsfiguur met de voorzittersverkiezingen die er zitten aan te komen. De ene kandidaat wil Pep Guardiola terug, een andere wil Jürgen Klopp en er worden nog namen genoemd. Al die kandidaten willen uitpakken met een nieuwe trainer. Ook voor Koeman is een verlengd verblijf van Messi dus niet meteen een goede zaak."

LEES OOK: Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Is het een goede zaak voor Barça dat Messi toch blijft?

Meest recent

Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

1
1
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

18
18
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

20
20
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

69
69
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

274
274
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

147
147
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

95
95
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

116
116
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

97
97
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

235
235
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

58
58
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

41
41
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

723
723
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

462
462
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

232
232
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

414
414
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

240
240
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

188
188
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

252
252
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

217
217
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

1022
1022
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

145
145
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

144
144
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

338
338

Meer sportnieuws