TRANSFERUURTJE: 'Club wil grote dubbelslag, Messi blijft bij Barça'

427
TRANSFERUURTJE: 'Club wil grote dubbelslag, Messi blijft bij Barça'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht blijft maar zaken doen op deze mercato. Zo staat de recordkampioen op punt om Luka Adzic definitief van de hand te doen. Volgens het Servische medium Zurnal is zijn overgang naar Ankaragücü immers zo goed als rond. Vlak na de interland-break zou hij zelfs al kunnen debuteren bij zijn nieuwe club. Ook Mohammed Dauda mag, ondanks zijn goede prestaties van deze week, nog steeds vertrekken volgens La Dernière Heure. Turkse media linken Paars-Wit dan weer aan Papiss Cissé, maar dat gerucht lijkt niet echt betrouwbaar.

Club Brugge wil in het slot van de mercato alsnog zijn eerste zomeraanwinsten binnen halen. Vanuit Duitsland blijft de landskampioen aan Bas Dost (Eintracht Frankfurt) en Linton Maina (Hannover 96) gelinkt worden. Die laatste moet wel zo'n 8 miljoen euro kosten, wat behoorlijk veel is voor een blessuregevoelige speler. Aan uitgaande zijde zou Odilon Kossounou zich in de kijker hebben gespeeld in Italië. Zo meldt CalcioMercato dat Chievo Verona, Parma Calcio en Genoa CFC de Ivoriaan op de verlanglijst hebben gezet.

AA Gent heeft zijn elfde inkomende transfer van de zomermercato afgerond. Zoals verwacht komt winger Osman Bukari de ploeg van coach Laszlo Bölöni versterken. De jonge winger zette zijn kribbel onder een contract voor drie seizoenen in de Ghelamco Arena. Hij komt over van AS Trencin, maar over een transfersom werd met geen woord gerept.

Antwerp FC ziet opnieuw een jonge speler naar vertrekken op de Bosuil. Gazet van Antwerpen weet dat Matteo Waem het in Nederland gaat proberen. De 20-jarige verdediger, die einde contract was, tekende een overeenkomst voor één jaar bij de Nederlandse tweedeklasser MVV.

KV Kortrijk gaat zich de komende maand wellicht nog verder versterken. De Kerels volgen onder meer een Tunesische verdediger. Foot Mercato weet dat Heni Amamou de interesse heeft gewekt. Daarnaast heeft KVK volgens Het Laatste Nieuws de 21-jarige Servische doelman Marko Ilic aangetrokken. Hij komt over van Vozdovac en tekende voor drie seizoenen in het Guldensporenstadion.

BUITENLAND
De soap rond Lionel Messi is dan toch tot een einde gekomen. In een interview met Goal.com bevestigde de Argentijn vrijdag zelf dat hij nog een jaar bij Barcelona zal blijven. De aanvaller liet wel verstaan dat hij grote bedenkingen heeft bij het beleid van de club en viseert vooral voorzitter Josep Maria Bartomeu. Messi beloofde wel dat hij in de komende jaargang zijn uiterste best zal blijven doen.

Ondertussen vertrekken wel een pak andere spelers op Camp Nou. Volgens SPORT is Barça bereid om Arturo Vidal voor een prikje te laten gaan, waardoor zijn transfer naar Internazionale snel kan worden afgerond. Luis Suarez leek dan weer op weg naar Juventus. Zijn werkvergunning voor Italië is echter nog niet in orde, bovendien zou de ommezwaai van Messi hem ook aan het twijfelen hebben gebracht. Juve zou alvast aan Edinson Cavani en Edin Dzeko denken als alternatieven. Barça zelf zou dan weer dicht bij de komst van Memphis Depay staan. De Nederlander zou voor de nodige miljoenen overkomen van Olympique Lyon.

De transfer van Kai Havertz van Bayer Leverkusen naar Chelsea is officieel afgerond. De Engelse topclub maakt de komst van de jonge Duitser bekend via de officiële kanalen. Hij tekende er voor vijf jaar. De Blues zijn echter nog niet klaar met hun transferoffensief. Volgens The Telegraph wil coach Frank Lampard ook nog een controlerende middenvelder en een nieuwe doelman naar Stamford Bridge halen.

Arsenal heeft nog een transfer afgerond. De club maakte bekend dat het Dani Ceballos nog een jaar huurt van Real Madrid. De 24-jarige middenvelder liet vorig jaar al een goede indruk achter op huurbasis bij de Gunners. Daarnaast nam Real ook afscheid van Brahim Diaz. De jonge spelmaker gaat bij AC Milan aan de slag.

Mike Trésor Ndayishimiye kende een zeer straf seizoen bij Willem II. De voormalige jeugdspeler van RSC Anderlecht geniet stilaan bijzonder veel interesse. Volgens Het Laatste Nieuws hebben Hellas Verona, Leeds United en Wolverhampton de flankaanvaller op de korrel. Willem II wil minstens zeven miljoen euro voor de Belg.

LEES OOK: 'Lionel Messi maakt sensationele transfer in januari 2027'

Heeft Anderlecht nog nood aan verdere versterking?

Meest recent

'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

0
0
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

7
7
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

16
16
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

78
78
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

45
45
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

29
29
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

51
51
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

86
86
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

136
136
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

359
359
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

199
199
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

34
34
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

143
143
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

162
162
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

405
405
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

94
94
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

442
442
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

190
190
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

52
52
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

192
192
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

620
620
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

165
165
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

176
176

Meer sportnieuws