TRANSFERUURTJE: 'Club wil grote dubbelslag, Messi blijft bij Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil grote dubbelslag, Messi blijft bij Barça'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht blijft maar zaken doen op deze mercato. Zo staat de recordkampioen op punt om Luka Adzic definitief van de hand te doen. Volgens het Servische medium Zurnal is zijn overgang naar Ankaragücü immers zo goed als rond. Vlak na de interland-break zou hij zelfs al kunnen debuteren bij zijn nieuwe club. Ook Mohammed Dauda mag, ondanks zijn goede prestaties van deze week, nog steeds vertrekken volgens La Dernière Heure. Turkse media linken Paars-Wit dan weer aan Papiss Cissé, maar dat gerucht lijkt niet echt betrouwbaar.

Club Brugge wil in het slot van de mercato alsnog zijn eerste zomeraanwinsten binnen halen. Vanuit Duitsland blijft de landskampioen aan Bas Dost (Eintracht Frankfurt) en Linton Maina (Hannover 96) gelinkt worden. Die laatste moet wel zo'n 8 miljoen euro kosten, wat behoorlijk veel is voor een blessuregevoelige speler. Aan uitgaande zijde zou Odilon Kossounou zich in de kijker hebben gespeeld in Italië. Zo meldt CalcioMercato dat Chievo Verona, Parma Calcio en Genoa CFC de Ivoriaan op de verlanglijst hebben gezet.

AA Gent heeft zijn elfde inkomende transfer van de zomermercato afgerond. Zoals verwacht komt winger Osman Bukari de ploeg van coach Laszlo Bölöni versterken. De jonge winger zette zijn kribbel onder een contract voor drie seizoenen in de Ghelamco Arena. Hij komt over van AS Trencin, maar over een transfersom werd met geen woord gerept.

Antwerp FC ziet opnieuw een jonge speler naar vertrekken op de Bosuil. Gazet van Antwerpen weet dat Matteo Waem het in Nederland gaat proberen. De 20-jarige verdediger, die einde contract was, tekende een overeenkomst voor één jaar bij de Nederlandse tweedeklasser MVV.

KV Kortrijk gaat zich de komende maand wellicht nog verder versterken. De Kerels volgen onder meer een Tunesische verdediger. Foot Mercato weet dat Heni Amamou de interesse heeft gewekt. Daarnaast heeft KVK volgens Het Laatste Nieuws de 21-jarige Servische doelman Marko Ilic aangetrokken. Hij komt over van Vozdovac en tekende voor drie seizoenen in het Guldensporenstadion.

BUITENLAND
De soap rond Lionel Messi is dan toch tot een einde gekomen. In een interview met Goal.com bevestigde de Argentijn vrijdag zelf dat hij nog een jaar bij Barcelona zal blijven. De aanvaller liet wel verstaan dat hij grote bedenkingen heeft bij het beleid van de club en viseert vooral voorzitter Josep Maria Bartomeu. Messi beloofde wel dat hij in de komende jaargang zijn uiterste best zal blijven doen.

Ondertussen vertrekken wel een pak andere spelers op Camp Nou. Volgens SPORT is Barça bereid om Arturo Vidal voor een prikje te laten gaan, waardoor zijn transfer naar Internazionale snel kan worden afgerond. Luis Suarez leek dan weer op weg naar Juventus. Zijn werkvergunning voor Italië is echter nog niet in orde, bovendien zou de ommezwaai van Messi hem ook aan het twijfelen hebben gebracht. Juve zou alvast aan Edinson Cavani en Edin Dzeko denken als alternatieven. Barça zelf zou dan weer dicht bij de komst van Memphis Depay staan. De Nederlander zou voor de nodige miljoenen overkomen van Olympique Lyon.

De transfer van Kai Havertz van Bayer Leverkusen naar Chelsea is officieel afgerond. De Engelse topclub maakt de komst van de jonge Duitser bekend via de officiële kanalen. Hij tekende er voor vijf jaar. De Blues zijn echter nog niet klaar met hun transferoffensief. Volgens The Telegraph wil coach Frank Lampard ook nog een controlerende middenvelder en een nieuwe doelman naar Stamford Bridge halen.

Arsenal heeft nog een transfer afgerond. De club maakte bekend dat het Dani Ceballos nog een jaar huurt van Real Madrid. De 24-jarige middenvelder liet vorig jaar al een goede indruk achter op huurbasis bij de Gunners. Daarnaast nam Real ook afscheid van Brahim Diaz. De jonge spelmaker gaat bij AC Milan aan de slag.

Mike Trésor Ndayishimiye kende een zeer straf seizoen bij Willem II. De voormalige jeugdspeler van RSC Anderlecht geniet stilaan bijzonder veel interesse. Volgens Het Laatste Nieuws hebben Hellas Verona, Leeds United en Wolverhampton de flankaanvaller op de korrel. Willem II wil minstens zeven miljoen euro voor de Belg.

LEES OOK: Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Heeft Anderlecht nog nood aan verdere versterking?

Meest recent

Taravel vreest rampscenario: De Cat out tegen Club?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

10
10
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

31
31
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

304
304
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

159
159
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

93
93
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

86
86
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

130
130
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

47
47
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

503
503
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

44
44
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

59
59
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

76
76
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

352
352
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

55
55
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

138
138
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

97
97
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

156
156
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

323
323
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

334
334
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

258
258
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

116
116
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

192
192
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

110
110
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

152
152

Meer sportnieuws