TRANSFERUURTJE: 'Club wil grote dubbelslag, Messi blijft bij Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil grote dubbelslag, Messi blijft bij Barça'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht blijft maar zaken doen op deze mercato. Zo staat de recordkampioen op punt om Luka Adzic definitief van de hand te doen. Volgens het Servische medium Zurnal is zijn overgang naar Ankaragücü immers zo goed als rond. Vlak na de interland-break zou hij zelfs al kunnen debuteren bij zijn nieuwe club. Ook Mohammed Dauda mag, ondanks zijn goede prestaties van deze week, nog steeds vertrekken volgens La Dernière Heure. Turkse media linken Paars-Wit dan weer aan Papiss Cissé, maar dat gerucht lijkt niet echt betrouwbaar.

Club Brugge wil in het slot van de mercato alsnog zijn eerste zomeraanwinsten binnen halen. Vanuit Duitsland blijft de landskampioen aan Bas Dost (Eintracht Frankfurt) en Linton Maina (Hannover 96) gelinkt worden. Die laatste moet wel zo'n 8 miljoen euro kosten, wat behoorlijk veel is voor een blessuregevoelige speler. Aan uitgaande zijde zou Odilon Kossounou zich in de kijker hebben gespeeld in Italië. Zo meldt CalcioMercato dat Chievo Verona, Parma Calcio en Genoa CFC de Ivoriaan op de verlanglijst hebben gezet.

AA Gent heeft zijn elfde inkomende transfer van de zomermercato afgerond. Zoals verwacht komt winger Osman Bukari de ploeg van coach Laszlo Bölöni versterken. De jonge winger zette zijn kribbel onder een contract voor drie seizoenen in de Ghelamco Arena. Hij komt over van AS Trencin, maar over een transfersom werd met geen woord gerept.

Antwerp FC ziet opnieuw een jonge speler naar vertrekken op de Bosuil. Gazet van Antwerpen weet dat Matteo Waem het in Nederland gaat proberen. De 20-jarige verdediger, die einde contract was, tekende een overeenkomst voor één jaar bij de Nederlandse tweedeklasser MVV.

KV Kortrijk gaat zich de komende maand wellicht nog verder versterken. De Kerels volgen onder meer een Tunesische verdediger. Foot Mercato weet dat Heni Amamou de interesse heeft gewekt. Daarnaast heeft KVK volgens Het Laatste Nieuws de 21-jarige Servische doelman Marko Ilic aangetrokken. Hij komt over van Vozdovac en tekende voor drie seizoenen in het Guldensporenstadion.

BUITENLAND
De soap rond Lionel Messi is dan toch tot een einde gekomen. In een interview met Goal.com bevestigde de Argentijn vrijdag zelf dat hij nog een jaar bij Barcelona zal blijven. De aanvaller liet wel verstaan dat hij grote bedenkingen heeft bij het beleid van de club en viseert vooral voorzitter Josep Maria Bartomeu. Messi beloofde wel dat hij in de komende jaargang zijn uiterste best zal blijven doen.

Ondertussen vertrekken wel een pak andere spelers op Camp Nou. Volgens SPORT is Barça bereid om Arturo Vidal voor een prikje te laten gaan, waardoor zijn transfer naar Internazionale snel kan worden afgerond. Luis Suarez leek dan weer op weg naar Juventus. Zijn werkvergunning voor Italië is echter nog niet in orde, bovendien zou de ommezwaai van Messi hem ook aan het twijfelen hebben gebracht. Juve zou alvast aan Edinson Cavani en Edin Dzeko denken als alternatieven. Barça zelf zou dan weer dicht bij de komst van Memphis Depay staan. De Nederlander zou voor de nodige miljoenen overkomen van Olympique Lyon.

De transfer van Kai Havertz van Bayer Leverkusen naar Chelsea is officieel afgerond. De Engelse topclub maakt de komst van de jonge Duitser bekend via de officiële kanalen. Hij tekende er voor vijf jaar. De Blues zijn echter nog niet klaar met hun transferoffensief. Volgens The Telegraph wil coach Frank Lampard ook nog een controlerende middenvelder en een nieuwe doelman naar Stamford Bridge halen.

Arsenal heeft nog een transfer afgerond. De club maakte bekend dat het Dani Ceballos nog een jaar huurt van Real Madrid. De 24-jarige middenvelder liet vorig jaar al een goede indruk achter op huurbasis bij de Gunners. Daarnaast nam Real ook afscheid van Brahim Diaz. De jonge spelmaker gaat bij AC Milan aan de slag.

Mike Trésor Ndayishimiye kende een zeer straf seizoen bij Willem II. De voormalige jeugdspeler van RSC Anderlecht geniet stilaan bijzonder veel interesse. Volgens Het Laatste Nieuws hebben Hellas Verona, Leeds United en Wolverhampton de flankaanvaller op de korrel. Willem II wil minstens zeven miljoen euro voor de Belg.

LEES OOK: 'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Heeft Anderlecht nog nood aan verdere versterking?

Meest recent

Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

12
12
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

34
34
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

107
107
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

159
159
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

268
268
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

119
119
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

36
36
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

128
128
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

158
158
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

41
41
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

124
124
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

233
233
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

217
217
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

183
183
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

44
44
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

264
264
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

331
331
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

53
53
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

190
190
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

205
205
'Winters vertrek Tzolis: Club stelt keiharde voorwaarde'

In de Champions League kruist Club Brugge volgende week de degens met Sporting CP. Om het verschil ...

328
328
Renard bijt terug: "Als Bart Verhaeghe dat doet ..."

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

381
381
Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

De jeugdwerking van Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet met Club Nxt als het ...

415
415
"Het zijn leeuwen" - La Lou-coach noemt vijf RSCA'ers bij naam

RSC Anderlecht legde vlak voor de interland-break twee overtuigende prestaties neer tegen KV ...

202
202
Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang krijgt Italianen stil

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

145
145

Meer sportnieuws