TRANSFERUURTJE: 'Club wil grote dubbelslag, Messi blijft bij Barça'

427 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club wil grote dubbelslag, Messi blijft bij Barça'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht blijft maar zaken doen op deze mercato. Zo staat de recordkampioen op punt om Luka Adzic definitief van de hand te doen. Volgens het Servische medium Zurnal is zijn overgang naar Ankaragücü immers zo goed als rond. Vlak na de interland-break zou hij zelfs al kunnen debuteren bij zijn nieuwe club. Ook Mohammed Dauda mag, ondanks zijn goede prestaties van deze week, nog steeds vertrekken volgens La Dernière Heure. Turkse media linken Paars-Wit dan weer aan Papiss Cissé, maar dat gerucht lijkt niet echt betrouwbaar.

Club Brugge wil in het slot van de mercato alsnog zijn eerste zomeraanwinsten binnen halen. Vanuit Duitsland blijft de landskampioen aan Bas Dost (Eintracht Frankfurt) en Linton Maina (Hannover 96) gelinkt worden. Die laatste moet wel zo'n 8 miljoen euro kosten, wat behoorlijk veel is voor een blessuregevoelige speler. Aan uitgaande zijde zou Odilon Kossounou zich in de kijker hebben gespeeld in Italië. Zo meldt CalcioMercato dat Chievo Verona, Parma Calcio en Genoa CFC de Ivoriaan op de verlanglijst hebben gezet.

AA Gent heeft zijn elfde inkomende transfer van de zomermercato afgerond. Zoals verwacht komt winger Osman Bukari de ploeg van coach Laszlo Bölöni versterken. De jonge winger zette zijn kribbel onder een contract voor drie seizoenen in de Ghelamco Arena. Hij komt over van AS Trencin, maar over een transfersom werd met geen woord gerept.

Antwerp FC ziet opnieuw een jonge speler naar vertrekken op de Bosuil. Gazet van Antwerpen weet dat Matteo Waem het in Nederland gaat proberen. De 20-jarige verdediger, die einde contract was, tekende een overeenkomst voor één jaar bij de Nederlandse tweedeklasser MVV.

KV Kortrijk gaat zich de komende maand wellicht nog verder versterken. De Kerels volgen onder meer een Tunesische verdediger. Foot Mercato weet dat Heni Amamou de interesse heeft gewekt. Daarnaast heeft KVK volgens Het Laatste Nieuws de 21-jarige Servische doelman Marko Ilic aangetrokken. Hij komt over van Vozdovac en tekende voor drie seizoenen in het Guldensporenstadion.

BUITENLAND
De soap rond Lionel Messi is dan toch tot een einde gekomen. In een interview met Goal.com bevestigde de Argentijn vrijdag zelf dat hij nog een jaar bij Barcelona zal blijven. De aanvaller liet wel verstaan dat hij grote bedenkingen heeft bij het beleid van de club en viseert vooral voorzitter Josep Maria Bartomeu. Messi beloofde wel dat hij in de komende jaargang zijn uiterste best zal blijven doen.

Ondertussen vertrekken wel een pak andere spelers op Camp Nou. Volgens SPORT is Barça bereid om Arturo Vidal voor een prikje te laten gaan, waardoor zijn transfer naar Internazionale snel kan worden afgerond. Luis Suarez leek dan weer op weg naar Juventus. Zijn werkvergunning voor Italië is echter nog niet in orde, bovendien zou de ommezwaai van Messi hem ook aan het twijfelen hebben gebracht. Juve zou alvast aan Edinson Cavani en Edin Dzeko denken als alternatieven. Barça zelf zou dan weer dicht bij de komst van Memphis Depay staan. De Nederlander zou voor de nodige miljoenen overkomen van Olympique Lyon.

De transfer van Kai Havertz van Bayer Leverkusen naar Chelsea is officieel afgerond. De Engelse topclub maakt de komst van de jonge Duitser bekend via de officiële kanalen. Hij tekende er voor vijf jaar. De Blues zijn echter nog niet klaar met hun transferoffensief. Volgens The Telegraph wil coach Frank Lampard ook nog een controlerende middenvelder en een nieuwe doelman naar Stamford Bridge halen.

Arsenal heeft nog een transfer afgerond. De club maakte bekend dat het Dani Ceballos nog een jaar huurt van Real Madrid. De 24-jarige middenvelder liet vorig jaar al een goede indruk achter op huurbasis bij de Gunners. Daarnaast nam Real ook afscheid van Brahim Diaz. De jonge spelmaker gaat bij AC Milan aan de slag.

Mike Trésor Ndayishimiye kende een zeer straf seizoen bij Willem II. De voormalige jeugdspeler van RSC Anderlecht geniet stilaan bijzonder veel interesse. Volgens Het Laatste Nieuws hebben Hellas Verona, Leeds United en Wolverhampton de flankaanvaller op de korrel. Willem II wil minstens zeven miljoen euro voor de Belg.

LEES OOK: Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Heeft Anderlecht nog nood aan verdere versterking?

Meest recent

Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlight

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

4
4
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

30
30
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

234
234
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

816
816
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

139
139
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

97
97
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

79
79
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

284
284
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

132
132
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

324
324
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

35
35
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

108
108
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

94
94
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

296
296
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

68
68
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

183
183
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

184
184
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

234
234
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

724
724
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

302
302
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

531
531
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

48
48
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

110
110
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

142
142
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

31
31

Meer sportnieuws