TRANSFERUURTJE: 'Club wil grote dubbelslag, Messi blijft bij Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil grote dubbelslag, Messi blijft bij Barça'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht blijft maar zaken doen op deze mercato. Zo staat de recordkampioen op punt om Luka Adzic definitief van de hand te doen. Volgens het Servische medium Zurnal is zijn overgang naar Ankaragücü immers zo goed als rond. Vlak na de interland-break zou hij zelfs al kunnen debuteren bij zijn nieuwe club. Ook Mohammed Dauda mag, ondanks zijn goede prestaties van deze week, nog steeds vertrekken volgens La Dernière Heure. Turkse media linken Paars-Wit dan weer aan Papiss Cissé, maar dat gerucht lijkt niet echt betrouwbaar.

Club Brugge wil in het slot van de mercato alsnog zijn eerste zomeraanwinsten binnen halen. Vanuit Duitsland blijft de landskampioen aan Bas Dost (Eintracht Frankfurt) en Linton Maina (Hannover 96) gelinkt worden. Die laatste moet wel zo'n 8 miljoen euro kosten, wat behoorlijk veel is voor een blessuregevoelige speler. Aan uitgaande zijde zou Odilon Kossounou zich in de kijker hebben gespeeld in Italië. Zo meldt CalcioMercato dat Chievo Verona, Parma Calcio en Genoa CFC de Ivoriaan op de verlanglijst hebben gezet.

AA Gent heeft zijn elfde inkomende transfer van de zomermercato afgerond. Zoals verwacht komt winger Osman Bukari de ploeg van coach Laszlo Bölöni versterken. De jonge winger zette zijn kribbel onder een contract voor drie seizoenen in de Ghelamco Arena. Hij komt over van AS Trencin, maar over een transfersom werd met geen woord gerept.

Antwerp FC ziet opnieuw een jonge speler naar vertrekken op de Bosuil. Gazet van Antwerpen weet dat Matteo Waem het in Nederland gaat proberen. De 20-jarige verdediger, die einde contract was, tekende een overeenkomst voor één jaar bij de Nederlandse tweedeklasser MVV.

KV Kortrijk gaat zich de komende maand wellicht nog verder versterken. De Kerels volgen onder meer een Tunesische verdediger. Foot Mercato weet dat Heni Amamou de interesse heeft gewekt. Daarnaast heeft KVK volgens Het Laatste Nieuws de 21-jarige Servische doelman Marko Ilic aangetrokken. Hij komt over van Vozdovac en tekende voor drie seizoenen in het Guldensporenstadion.

BUITENLAND
De soap rond Lionel Messi is dan toch tot een einde gekomen. In een interview met Goal.com bevestigde de Argentijn vrijdag zelf dat hij nog een jaar bij Barcelona zal blijven. De aanvaller liet wel verstaan dat hij grote bedenkingen heeft bij het beleid van de club en viseert vooral voorzitter Josep Maria Bartomeu. Messi beloofde wel dat hij in de komende jaargang zijn uiterste best zal blijven doen.

Ondertussen vertrekken wel een pak andere spelers op Camp Nou. Volgens SPORT is Barça bereid om Arturo Vidal voor een prikje te laten gaan, waardoor zijn transfer naar Internazionale snel kan worden afgerond. Luis Suarez leek dan weer op weg naar Juventus. Zijn werkvergunning voor Italië is echter nog niet in orde, bovendien zou de ommezwaai van Messi hem ook aan het twijfelen hebben gebracht. Juve zou alvast aan Edinson Cavani en Edin Dzeko denken als alternatieven. Barça zelf zou dan weer dicht bij de komst van Memphis Depay staan. De Nederlander zou voor de nodige miljoenen overkomen van Olympique Lyon.

De transfer van Kai Havertz van Bayer Leverkusen naar Chelsea is officieel afgerond. De Engelse topclub maakt de komst van de jonge Duitser bekend via de officiële kanalen. Hij tekende er voor vijf jaar. De Blues zijn echter nog niet klaar met hun transferoffensief. Volgens The Telegraph wil coach Frank Lampard ook nog een controlerende middenvelder en een nieuwe doelman naar Stamford Bridge halen.

Arsenal heeft nog een transfer afgerond. De club maakte bekend dat het Dani Ceballos nog een jaar huurt van Real Madrid. De 24-jarige middenvelder liet vorig jaar al een goede indruk achter op huurbasis bij de Gunners. Daarnaast nam Real ook afscheid van Brahim Diaz. De jonge spelmaker gaat bij AC Milan aan de slag.

Mike Trésor Ndayishimiye kende een zeer straf seizoen bij Willem II. De voormalige jeugdspeler van RSC Anderlecht geniet stilaan bijzonder veel interesse. Volgens Het Laatste Nieuws hebben Hellas Verona, Leeds United en Wolverhampton de flankaanvaller op de korrel. Willem II wil minstens zeven miljoen euro voor de Belg.

LEES OOK: Messi zakt pijnlijk door de grond na belachelijke misser

Heeft Anderlecht nog nood aan verdere versterking?

Meest recent

'Nieuwe WK-shirt van Rode Duivels is uitgelekt'

De Rode Duivels kunnen in oktober een grote stap zetten richting kwalificatie voor het WK door een ...

1
1
Mulder duidt enorm verschil aan tussen Union en PSV

Union heeft dinsdagavond een geweldig debuut beleefd in de Champions League. Het pakte meteen de ...

82
82
Euforie bij Union na glansprestatie: "Ongelofelijk!"

Union schreef de voorbije jaren al een straf voetbalsprookje en dat kreeg dinsdagavond nog een extra ...

38
38
Invaller Trossard van goudwaarde: Arsenal neemt droomstart

Naast PSV-Union stond dinsdag in de vroege avond ook al de affiche tussen Athletic Bilbao en Arsenal ...

34
34
Marc Degryse laat PSV-fans in stilte achter met dit beeld

Union kwam zonet door een heel grote poort de Champions League binnen. De Belgische landskampioen ...

221
221
Weergaloos Union SG verovert Europa: "Strafste in 5 jaar"

Union SG blijft verbazen in België en ook in Europa. De Brusselaars maakten vanavond hun debuut ...

114
114
Union knalt Champions League in met wonderavond in Eindhoven

Union verbaasde vanavond Europa, zichzelf en voetbalminnend België. De landskampioen gooide de ...

98
98
Sterkhouder Anderlecht: "Dacht aan zomerse transfer"

Bij RSC Anderlecht hoopten ze deze zomer de nodige uitgaande transfers af te ronden, maar dat lukte ...

108
108
Vermeeren neemt gigantische gok: JPL-clubs liggen op de loer

Arthur Vermeeren brak helemaal door onder Mark van Bommel, een coach die zelf internationale top was ...

186
186
Heisa rond schorsing Degreef: bizarre wending

Veel heisa, maar geen zware sanctie: de schorsing van Tristan Degreef (2 + 1) ligt onderaan de ...

226
226
Sensationeel Union SG: PSV nu al in de touwen?

Union SG trok vanavond naar Eindhoven waar ze hun eerste duel in de Champions League afwerkten tegen ...

48
48
'Anderlecht weigerde smaakmaker KRC Genk'

RSC Anderlecht deed de afgelopen jaren heel wat transfers met ondertussen ook heel wat verschillende ...

234
234
Vandenbempt met gigantische lof: "Lammens al verder dan…’"

Manchester United haalde Senne Lammens weg bij Royal Antwerp FC en betaalde daar stevig voor: 21 ...

154
154
Club Brugge haalt transferslag thuis: meer details bekend

Club Brugge heeft een erg drukke zomer achter de rug, al bleven met Raphael Onyedika en Joel ...

294
294
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al speeldag acht op het programma, terwijl er ook een ...

119
119
Fink incasseert opdoffer: wissel van de wacht in Genk?

Terwijl de start van de Champions League alle aandacht opeist moet KRC Genk woensdag aan de bak ...

238
238
De 11 namen: Union op volle sterkte voor CL-debuut

Union begint dinsdag aan haar eerste avontuur in de Champions League met een bezoekje aan PSV. ...

42
42
Anderlecht krijgt goed en slecht nieuws voor toppers

Europees voetbal staat niet meer op het programma, maar in de competitie volgen de topmatchen elkaar ...

288
288
Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

392
392
'Club Brugge hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Nicky Hayen verdedigt vurig de beurtrol tussen de palen bij Club Brugge, terwijl er in de ...

1506
1506
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

270
270
Hoefkens zet Nederland op stelten: “Kotsmisselijk en triest”

Carl Hoefkens heeft een verleden in België als trainer bij onder meer Club Brugge en Standard ...

173
173
Real stampt tegen schenen met nieuwe klacht bij FIFA

Real Madrid won afgelopen speeldag nipt van Real Sociedad. Dankzij een magistrale Kylian ...

128
128
Twee Belgen sturen ferme boodschap naar Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft veel keuze bij de Belgische nationale ploeg. Naast de ervaren namen ...

132
132
Met de kus van Modric: Saelemaekers grote hit in Milaan

De toekomst van Alexis Saelemaekers werd afgelopen zomer uitvoerig besproken. Verschillende clubs ...

138
138

Meer sportnieuws