Volgend relletje bij Barça: Vidal haalt hard uit

door
Volgend relletje bij Barça: Vidal haalt hard uit

Het blijft bijzonder onrustig bij FC Barcelona. Naast de transferperikelen rond Luis Suarez en vooral Lionel Messi, gooit nu ook Arturo Vidal wat olie op het vuur. In een interview met La Tercera toonde de Chileense middenvelder zich vlijmscherp voor het beleid op Camp Nou.


Zo vindt Vidal dat Barça de voorbije jaren te veel is blijven stilstaan bij de successen van weleer, terwijl de rest van de voetbalwereld wel evolueerde. "Het gaat niet alleen om de spelers, maar de club moet zich in zijn geheel verbeteren. De manier van denken moet veranderen. Voetbal is geëvolueerd in de laatste jaren, maar Barcelona niet. Voetbal is steeds meer gebaseerd op fysiek, kracht en snelheid. Techniek is steeds meer op de achtergrond komen te staan. Andere clubs hebben zich daarop wel verbeterd en Barcelona moet dat ook doen", klinkt het.

Daarnaast is de middenvelder van mening dat de club nood heeft aan weer kwaliteit in de breedte en dat sterspeler Lionel Messi meer ondersteuning verdient. "Barcelona, waarvan ik nog steeds denk dat het de beste club ter wereld is, kan geen dertien spelers hebben die het niveau aankunnen en verder moeten bouwen op jeugdspelers. (…) Je kunt niet blijven denken dat je met het DNA van de club wedstrijden kan blijven winnen. Je moet jezelf ontwikkelen. Lionel Messi is buitenaards, maar hij kan het niet alleen. Hij heeft spelers nodig die hem goede resultaten kunnen brengen."

JUVENTUS
Voor Vidal zelf komen eventuele veranderingen in ieder geval te laat. Hij moet naar verluidt beschikken en lijkt daar zelf ook voor open te staan. Zo zou hij een terugkeer naar Juventus wel zien zitten. Daar is zijn ex-ploegmaat Andrea Pirlo pas aangesteld als nieuwe trainer. "Spectaculair dat hij de nieuwe coach daar is. Hij was ongelooflijk als speler en waarschijnlijk ook als coach. Als hij of de club mij zou bellen, zou ik daar heel blij mee zijn. Maar ik moet kalm blijven. Als het gebeurt, gebeurt het."

LEES OOK: 'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

Barcelona is de voorbije jaren te fel blijven stilstaan ...

Meest recent

Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Wat zich afspeelt achter de glamour van de Beckham dynastie begint steeds meer op een open wond te ...

0
0
City op finalekoers: Engelse pers unaniem over optreden Doku

Manchester City staat met anderhalf been in de finale van de Engelse League Cup. De Citizens wonnen ...

9
9
Club Brugge kookt over: Tzolis ontsnapt na bizarre actie

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de Croky Cup. In de slotfase liepen de ...

136
136
‘Club Brugge winterbom: Bailey als stunttransfer?’

Club Brugge zoekt deze winter een aanvallende injectie, maar niet zonder twijfel. De naam Bailey ...

265
265
'Antwerp bibbert en beeft: bekerheld richting uitgang'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

91
91
Gezichtsverlies Club Brugge: Verhaeghe stormt vroegtijdig weg

Club Brugge is met een enorme tegenvaller aan de tweede seizoenshelft begonnen. De regerende ...

242
242
'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

220
220
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

411
411
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

140
140
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

36
36
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

205
205
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

146
146
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

108
108
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

186
186
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

73
73
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

320
320
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

296
296
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

301
301
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

675
675
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

101
101
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

356
356
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

519
519
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

110
110
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

384
384
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

286
286

Meer sportnieuws