Volgend relletje bij Barça: Vidal haalt hard uit

door
Volgend relletje bij Barça: Vidal haalt hard uit

Het blijft bijzonder onrustig bij FC Barcelona. Naast de transferperikelen rond Luis Suarez en vooral Lionel Messi, gooit nu ook Arturo Vidal wat olie op het vuur. In een interview met La Tercera toonde de Chileense middenvelder zich vlijmscherp voor het beleid op Camp Nou.


Zo vindt Vidal dat Barça de voorbije jaren te veel is blijven stilstaan bij de successen van weleer, terwijl de rest van de voetbalwereld wel evolueerde. "Het gaat niet alleen om de spelers, maar de club moet zich in zijn geheel verbeteren. De manier van denken moet veranderen. Voetbal is geëvolueerd in de laatste jaren, maar Barcelona niet. Voetbal is steeds meer gebaseerd op fysiek, kracht en snelheid. Techniek is steeds meer op de achtergrond komen te staan. Andere clubs hebben zich daarop wel verbeterd en Barcelona moet dat ook doen", klinkt het.

Daarnaast is de middenvelder van mening dat de club nood heeft aan weer kwaliteit in de breedte en dat sterspeler Lionel Messi meer ondersteuning verdient. "Barcelona, waarvan ik nog steeds denk dat het de beste club ter wereld is, kan geen dertien spelers hebben die het niveau aankunnen en verder moeten bouwen op jeugdspelers. (…) Je kunt niet blijven denken dat je met het DNA van de club wedstrijden kan blijven winnen. Je moet jezelf ontwikkelen. Lionel Messi is buitenaards, maar hij kan het niet alleen. Hij heeft spelers nodig die hem goede resultaten kunnen brengen."

JUVENTUS
Voor Vidal zelf komen eventuele veranderingen in ieder geval te laat. Hij moet naar verluidt beschikken en lijkt daar zelf ook voor open te staan. Zo zou hij een terugkeer naar Juventus wel zien zitten. Daar is zijn ex-ploegmaat Andrea Pirlo pas aangesteld als nieuwe trainer. "Spectaculair dat hij de nieuwe coach daar is. Hij was ongelooflijk als speler en waarschijnlijk ook als coach. Als hij of de club mij zou bellen, zou ik daar heel blij mee zijn. Maar ik moet kalm blijven. Als het gebeurt, gebeurt het."

LEES OOK: 'Barcelona keihard: aanvoerdersband ingetrokken'

Trending:

'Jashari baalt: Club brengt keiharde transferboodschap'
'Jashari baalt: Club brengt keiharde transferboodschap'

Barcelona is de voorbije jaren te fel blijven stilstaan ...

Meest recent

'Groen licht bij Club Brugge: steunpilaar neemt afscheid'

Plots gaat het snel bij Club Brugge, waar de voorspelde leegloop stilaan vorm krijgt. In afwachting ...

52
52
'Witte rook: zesde zomeraanwinst arriveert in Anderlecht'

RSC Anderlecht en Standard zijn tot dusver twee van de meest bezige bijen op de transfermarkt. Nu ...

214
214
'Done deal: Meijer laat kassa rinkelen bij Club Brugge'

De zomermercato draait stilaan op volle toeren bij Club Brugge, waar een aantal uitgaande dossiers ...

242
242
‘Inter en Spurs vechten om Rode Duivel: 25 miljoen euro’

De Rode Duivels zijn ook deze zomermercato gewild. Wie zeker klaar lijkt voor een stap hogerop is ...

58
58
‘Lionel Messi op zucht van straffe transferwending’

Waar ligt de toekomst van Lionel Messi? Het contract van de Argentijn bij Inter Miami loopt in ...

62
62
‘Transferbom: De Cuyper kiest níét voor AC Milan’

Maxim De Cuyper was afgelopen seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge en de linksback stond ...

865
865
Antwerp-fans eisen wraak na fiasco: “Smijt die nu buiten!”

Royal Antwerp FC kwam plots met het nieuws naar buiten dat Jelle Bataille de club zal verlaten. ...

273
273
‘Lavia bezorgt Chelsea wéér nachtmerrie’

Romeo Lavia is een jeugdproduct van RSC Anderlecht, maar de middenvelder maakte al op jonge leeftijd ...

106
106
‘Trossard zet eerste stap richting schokkende Arsenal-exit’

Arsenal zag de titel vorig seizoen weer aan zich voorbijgaan. The Gunners willen op de zomermercato ...

133
133
‘Ruzie loert: Club Brugge aast op ster van rivaal’

Club Brugge liep vorig seizoen de titel mis, maar Blauw-Zwart maakte wel veel indruk in de Champions ...

479
479
Jonkie maakt indruk: Standard boekt vlotte zege

Vorig seizoen wist Standard te verrassen door met zeer beperkte middelen toch lange tijd mee te ...

191
191
'Barça schakelt bliksemsnel na njet van Williams'

FC Barcelona hield zich deze zomer tot dusver vrij koest op de transfermarkt. Het liet enkele ...

105
105
Einde in mineur: Arsenal stuurt oude JPL-bekende ongenadig door

Arsenal greep vorig seizoen nog maar eens naast de prijzen. Ondanks het falen van Manchester City ...

77
77
'Westerlo ziet miljoenentransfer in duigen vallen'

Bij KVC Westerlo heerst er op dit moment nog stilte voor de storm. Het bleef tot dusver relatief ...

123
123
'Standard zwiert met miljoenen voor laatste transfer'

Geen Belgische ploeg die deze zomer al zo actief was op de transfermarkt als Standard. De Rouches ...

280
280
‘Transferoorlog breekt uit tussen Gent en Anderlecht’

Het blijft een zeer hete transferzomer voor Anderlecht. Er werden de voorbije weken en maanden al ...

407
407
TRANSFERUURTJE: 'Club vermijdt transferflop, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

458
458
Westerlo toont ferme ambities: totaal van 46 miljoen euro

Westerlo is al sinds 2019 in handen van Turkse eigenaar Oktay Ercan en de zakenman is niet vies van ...

146
146
Nico Williams schokt iedereen met definitieve transferkeuze

FC Barcelona aast al een tijdje achter Nico Williams en deze zomermercato kwam ook Bayern ...

293
293
Anderlecht-fans reageren woedend: “Ze lachen met ons!”

RSC Anderlecht stelde vier nieuwe shirts voor. Paars-Wit legde het volledige creatieve ontwerp in de ...

609
609
STVV gaat weer Japanse toer op met aanwinst nummer acht (!)

Sint-Truiden VV zit niet stil op de zomermercato. Op de officiële kanalen werd al de achtste ...

63
63
KBVB komt met groot nieuws: contract tot 2028

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is al een tijdje een nieuwe weg ingeslagen. Onder leiding van ...

83
83
Straffe Stromae: Anderlecht verbaast met vier nieuwe shirts

RSC Anderlecht heeft op de officiële kanalen de nieuwe shirts voor volgend seizoen voorgesteld. ...

260
260
'Lokeren past voor ex-Rode Duivel, wel zoon Gouden Schoen?'

Begin augustus wordt het seizoen in de Challenger Pro League afgetrapt en dus zijn heel wat clubs ...

235
235
'Jashari-bom barst: Milan en Club neus aan neus'

Bij Club Brugge lijkt het echte transfervuurwerk nog te moeten losbarsten. Ferran Jutgla trok wel ...

1253
1253

Meer sportnieuws