Volgend relletje bij Barça: Vidal haalt hard uit

door
Volgend relletje bij Barça: Vidal haalt hard uit

Het blijft bijzonder onrustig bij FC Barcelona. Naast de transferperikelen rond Luis Suarez en vooral Lionel Messi, gooit nu ook Arturo Vidal wat olie op het vuur. In een interview met La Tercera toonde de Chileense middenvelder zich vlijmscherp voor het beleid op Camp Nou.


Zo vindt Vidal dat Barça de voorbije jaren te veel is blijven stilstaan bij de successen van weleer, terwijl de rest van de voetbalwereld wel evolueerde. "Het gaat niet alleen om de spelers, maar de club moet zich in zijn geheel verbeteren. De manier van denken moet veranderen. Voetbal is geëvolueerd in de laatste jaren, maar Barcelona niet. Voetbal is steeds meer gebaseerd op fysiek, kracht en snelheid. Techniek is steeds meer op de achtergrond komen te staan. Andere clubs hebben zich daarop wel verbeterd en Barcelona moet dat ook doen", klinkt het.

Daarnaast is de middenvelder van mening dat de club nood heeft aan weer kwaliteit in de breedte en dat sterspeler Lionel Messi meer ondersteuning verdient. "Barcelona, waarvan ik nog steeds denk dat het de beste club ter wereld is, kan geen dertien spelers hebben die het niveau aankunnen en verder moeten bouwen op jeugdspelers. (…) Je kunt niet blijven denken dat je met het DNA van de club wedstrijden kan blijven winnen. Je moet jezelf ontwikkelen. Lionel Messi is buitenaards, maar hij kan het niet alleen. Hij heeft spelers nodig die hem goede resultaten kunnen brengen."

JUVENTUS
Voor Vidal zelf komen eventuele veranderingen in ieder geval te laat. Hij moet naar verluidt beschikken en lijkt daar zelf ook voor open te staan. Zo zou hij een terugkeer naar Juventus wel zien zitten. Daar is zijn ex-ploegmaat Andrea Pirlo pas aangesteld als nieuwe trainer. "Spectaculair dat hij de nieuwe coach daar is. Hij was ongelooflijk als speler en waarschijnlijk ook als coach. Als hij of de club mij zou bellen, zou ik daar heel blij mee zijn. Maar ik moet kalm blijven. Als het gebeurt, gebeurt het."

LEES OOK: 'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

Barcelona is de voorbije jaren te fel blijven stilstaan ...

Meest recent

Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

7
7
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

47
47
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

58
58
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

115
115
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

212
212
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

30
30
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

100
100
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

41
41
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

483
483
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

133
133
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

215
215
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

261
261
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

231
231
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

168
168
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

92
92
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

66
66
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

105
105
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

445
445
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

231
231
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

340
340
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

169
169
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

239
239
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

284
284
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

687
687
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

258
258

Meer sportnieuws